Na Vadász sok munkát adsz , de nem gond , a nehézség a barátunk;).
Most már tényleg gatyába ráztam az elnagyolt munkád.
Szóval ha már alárakod a trendelő macd-t akkor legyen értelmesen megszámozva a csárt. Minden mindennel legyen összhangban!
Az macd-den látszik, hogy már összekötésben, bull struktúrában mozog az ár. Ezért ennek megfelelően kell számozni, hogy a hullámstruktúra teljes egészében felismerhető legyen és minden hullám beazonosíthatóvá váljon!!!!:))
Most , hogy mindent tisztáztunk, innentől kélek így pakold fel a dolgaidat, vagy hagyj le róla mindenféle indikátort, mert különben látszik rajta, hogy hazudsz , vagy fogalmad sincs mit csinálsz! Nem beszélve arról, hogy ki fogom javítani!!!!!;)
a korábbi ábráidhoz képest, ahol még csak nem is közelítetted a valóságot, ez az ábra már kifejezetten hasonlít valamire;). Szóval csak így tovább Vezető kartárs!
Maradjunk annyiban Vadász, hogy a 0 praktikusan kilóg egy olyan dinamikus , adaptív rendszerből, ahol igenis szükség van az ezt lekövető számozásra ahhoz, hogy nyomon követhessük, a belső tartalmi változásokat! Tehát folyamatos a számozás is, mint maga az algoritmus!!! Engem nem érdekel, hogy ki mit publikál és hozzá te milyen kommenteket fűzöl! A gyakorlat engem igazol bármilyen Tf-en!
EZ ITT FENN A LÉNYEG!!!!
De nem győzködlek, mert látom, hogy jó irányba fejlődsz!
Másoknak pedig hagyjuk meg a választás és a gondolkozás jogát!!!!
Ne komplikáld túl, mikmakk, ha tiszta forrásból építkezel, hamar a helyére kerülnek a dolgok. Az Elliott hullámelmélet egy kész, letisztult kerek rendszer, objektív szabályokkal, vezérlőelvekkel és egyértelmű jelölésrendszerrel. Ez utóbbi azért fontos, mert a kommunikáció nélkülözhetetlen feltétele a kölcsönösen beszélt nyelv. Elliott elmélet esetén "elliottul" kell megtanulni, hogy a mondandónk alatt mindenki ugyanazt értse a chartra pillantva, mindenféle magyarázat nélkül, függetlenül attól, hogy ki számozta. Megtanulható, itt találod az alapokat:
Felgyorsult és tőkeáttétellel átitatott világunk picit kikezdte az elméletet és bizonyos szabályok adott esetben ma már elfogadottan sérülhetnek illetve további ún. modern kori Elliott mutánsmintázatokat is szült az új világ, ezeket más könyvek taglalnak jobban (pl. Elwave a Prognosis-tól). A kereskedés orientált könyveket már meg sem említem, mert ott számozást már nem is nagyon látsz, átveszi a helyét a nagyjából gondolkodás.
Természetesen kitalálhatsz saját szabályokat és/vagy jelölésrendszert is, de akkor arról is gondoskodnod kell, hogy a szabályaidat / jelölésrendszered közérthetően leírd és ismertesd a külvilággal, hogy az érdeklődők megtanulhassanak "mikmakkul" írni/olvasni. Különben nem fognak téged érteni és nem is várhatod el, hogy értsenek. Vagy válassz egy másik olyan nyelvet, amelyhez ezt a verejtékes munkát már elvégezték és eljutott oda, hogy többen beszélik - írd le pl. "elliottul". De akkor mellőzd a "mikmakk" nyelvet.
0 = a képen látható számozás kezdete, általánosan elfogadott jelölés erre a célra. Azt jelzi, hogy amit a képen onnantól jobbra látsz, ettől a kiindulási ponttól értelmezendő.
Sajnos még mindig javítani kellett rajta, de nem szégyellem, másnak is hasznára válik!
Szóval nagyon gyakori esemény összekötésben kontrahullám w1 kombinációban is akár, hogy egy bizonyos jellegzetes eső forma közepén vált az alakzat összekötéssbe. Ez csak azért van így, mert így épül fel a trendirányú mozgásból kontramozgással az oldalazás, majd az ellentétes mozgás!
Nem rossz amúgy,de hogy lehet nullát írni egy csúcshullámra? Kicsit meggyógyítottam már , hogy jó legyen.
Szóval attól még , hogy valami megy valameddig nem azt jelenti, hogy akkor addig húzzuk a takarót is mert gumiból van!
Mindent addig számozunk ameddig tart! Utána már más következik különben lövésünk sincs, hogy mi következik.
Ebből látszik , hogy utólag van felszámozva, mert még most is pontatlan! Szóval nekem úgy tűnik, mintha mostanában kezdenéd el kapiskálni, de amúgy kezd alakulni szerintem!
UCad: felrakok egy új hetes chartot a nagyobb alakzat miatt, amelyen az egy hónappal ezelőttihez képest kész ötösként számozva látod az alakzat végét. Ez azért jó, mert most már mindkettővel számolni kell, nem elfeledve, hogy mit üzen és azon belül milyen szakaszában jár a 14 éves alakzat.
A mostani ábrán szaggatott vonalak jelzik azt a tartományt, ahová belépve a long folytatás esélye drámaian lecsökken, ahonnan az utána induló emelkedéseket elsődlegesen hármas korrekcióknak érdemes tekinteni.
EU: Felrakok két képet az említett rövid távú scenariohoz. A képeken azt feltételezem, hogy az említett "abc" korrekció "c" lefelé hulláma még nincs kész. Erre utalnak a h1 és m5 momentumképek, ez utóbbin az 5-ik hullámokat megelőzően gyakori potenciális bearish slingshot kialakulására utaló jelekkel.
Ha valóban nagyjából eszerint alakul a mozgás, a feltételezett 5-ik hullám elhal a halványpiros területen dupla/új aljat ütve. Ezt követően a magasabb hullámszint adta kontextus miatt long-setup kialakulására lehet spekizni, legalább ismét 1.125x körüli célárra játszva.
Ha már most készen lenne a "c" ág, akkor a zajló fel körben új alj már nem várható, ekkor dinamikusan törnie kellene a felső szaggatott vonalakat tovább a célár környékéig.
A nagyobb (éves) kép alapján többféle értelmezés él jelenleg, ezen belül a decembertől formálódó alakzatra is (képet ehhez most nem rakok fel). Rövid távon a fentiek teljesülését követően a számomra jelenleg legvalószínűbb esetben ismét esésre lehet számítani vissza nagyjából ugyanide, legalább 1.11 körüli célárral. Ezt még mindig valószínű, hogy újabb long set-up kialakulása követi újabb csúcsra, ekkor már 1.135x körüli célárral. Korai még, csak jelzem, mire utalnak a mostanáig látható jelek. Ekkor már nagyobb mérföldkőhöz érhetünk. Meglátjuk.
EU: elsődleges célárat nagyjából el is értük. Trükkös a szitu, új csúcs előtti "abc" korrekciót látunk formálódni jó eséllyel (expanded flat): az igazi csúcs a tegnapi volt, a mai magasabb ugyan, de ez volt a "b", most pedig formálódik a "c". Ez azt jelenti, hogy 1.108x és a jelenlegi szintek között bárhol long set-up alakulhat ki. A folytatás célra minimálisan 1.125x - de valószínűleg már csak a jövőhét elején.
Érdemes lesz figyelni, mert utána ismét gyors esés jöhet vissza 1.11 környékére. Meglátjuk, jó hétvégét.
Pont ez a baj a (forexes) horizontális háromszögekkel... a várható kitörési irány valószínűsége sohasem jobb 55/45-nél, trendelő szakaszban járó párok esetében esetleg 60/40-nél. Indexeknél és részvényeknél a valószínűség többnyire eléri az optimálishoz közelinek számító 70/30-at.
Picit pontosítom, mert nem az a baj, hogy az EWI-nek nem jött be, mert sosem tudjuk, mi lesz. Azzal van a baj, hogy legalább 2016.01.14-től mostanáig fel sem merült náluk más alternatíva, pedig a kontextus régóta adja a jeleket. Wolfék legalább korrektek voltak azzal, hogy jeleztek egy szintet, ami feltétele az elképzelésnek. Mindegy, én csak szomorkodom picit a marketing gépezet vaksága miatt.
Közben még egy fontos dolog történt: bekopogtattunk / tört az a bizonyos elég régi szaggatott zöld vonalam - (A) val jelölt alj a rajzokon -, ami jelzés, hogy kinyílt a kapu a felfelé folytatás előtt legalább a jelzett szintekig. Meglátjuk.
EUR/USD