Topiknyitó: Portfolio 2017. 11. 15. 12:54

Elengedi a kormány a lakáshiteled egy részét! Megjelentek a részletek  

Ugrás a cikkhez
Megjelent az a május óta várt kormányrendelet, amelynek értelmében minden 3. és további, újonnan születõ gyermek után átvállal a kormány 1-1 millió forint lakáshitel-tartozást a szülõktõl. A kormány korábbi közlése szerint
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kardkovacsi 2017. 12. 29. 20:48
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#9
Ez szerintem butaság. Jelenleg olyan 2-3% körül kapsz változó kamatozású hitelt ami mondjuk BUBOR+2.5%. Jelenleg a bubor gyakorlatilag nulla. Épp hitelt veszek fel és mivel 3-4 éven belül előtörleszteni szándékozom változó hitelt veszek fel. Kiszámoltam ha 10%-ra menne fel a kamat azaz 7.5%-al emelkedne akkor is kb. is 1.5x-re menne fel a törlesztő részlet. Hol van ez a devizahiteles 2-3x ugrástól? 7.5% kamat a válság előtti Gyurcsányi években volt utoljára. Tény, hogy lehet újra viszont egy 7.5%-os kamathoz elég jelentős infláció is társul ami legtöbbször a bérekben is manifesztálódik.
A svájcinál a legfőbb probléma a tőke hirtelen megugrása volt a deviza átértékelődése miatt, mert az emelkedett kamatokhoz még egy jelentős tőke emelkedés is tartozott amire az emelkedett kamatot számolták.
Phylaxa 2017. 12. 29. 20:34
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#8
Amíg a kétgyerekeseket nem támogatják, addíg nem fog növekedni. De ezt mindenki tudja, csak megemlítettem. Nem árt néha a valóságról is beszélni.  Amikor elkezdik majd támogatni, abban a pillanatban áll le a fogyás. Furcsa módon. BUÉK Hazánknak! Imádom!  :)
A nyugati menekültek miatti növekedés nem ér! :)
pego
pego 2017. 12. 29. 20:26
Előzmény: #6  pego
#7
szóval ez a szabályozás a nem a meglévő állapotot "jutalmazza", hanem tisztán ösztönöz, így szerintem semmi baj nincs vele. Mondom ezt úgy, hogy nekem jobb lett volna, ha már 2015-ben bevezetik. De hát ez van. Remélem sokan fognak élni a lehetőséggel. :)
pego
pego 2017. 12. 29. 20:22
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Igazából pont a kétgyerekes családokat támogatják vele, mivel ezzel ösztönzik őket a harmadikra.
Akinek már van három (pl. nekem) az már nem kap a harmadikért, csak a következőért, aki majd eztán születik.
-pny
-pny 2017. 12. 29. 19:55
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Egy gazdasági fórumon kár szamárságokat beszélni.
.
“a devizahitelezés szégyen megismétlődni látszik a változó kamatú új hitelekkel is, ezen felül az átváltott devizahitelek többsége jelenleg is 3hónapos változó kamatozású”
.
Vehetsz fel 3, 5 éves kamatperiódussal is hitelt.
Törölt felhasználó 2017. 12. 29. 18:50
Előzmény: #3  bigyula
#4
a devizahitelezés szégyen megismétlődni látszik a változó kamatú új hitelekkel is, ezen felül az átváltott devizahitelek többsége jelenleg is 3hónapos változó kamatozású 
https://civilkontroll.com/peticio-devizahitelek-karpotlasi-torvenyt-kovetelunk/
2008-ban sem aggódtak, amikor is Bankszövetség és a Pénzügyminisztérium megállapodásáról tájékoztatni kellett volna a lakosságot, hogy 2008 végéig célszerű átváltani ezeket a hiteleket díjfelszámítás nélkül!!!
bigyula 2017. 11. 15. 12:59
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Mert a kétgyerekesek "csak" stagnáltatják a nemzet létszámát, a többgyerekesek meg növelik. Ez a gondolkodásmódjuk (sajnos).
Törölt felhasználó 2017. 11. 15. 12:54
Előzmény: #1  portfolio
#2
Előbb a CSOK, most meg ez. A kétgyermekes családokat miért nem támogatják?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek