Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 22:00
Előzmény: #1644  tokos.
#1660
tokos,

Látom, ráérsz egész nap fórumozni. Irigyellek a kelmefestő állásodért... csak tudnám, ki festi a pingponglabdákat, ha itt irkálsz naphosszat... :)

"Akkor ez szerinted nevezhető piacon történő szolgáltatásnak, vagy nem???"

Nevezhető piaci szolgáltatásnak - már amennyiben egy monopolhelyzetben lévő szolgáltató piacinak nevezhető -, már csak az a kérdés, hogy ki szolgáltat? Te, vagy a munkáltatód? Kié a kelmefestő üzem, és kié a bevétel?

Nekem az a véleményem, hogy a munkáltatód szolgáltat - még, ha le is tolja ezt a kis bizniszt - bár a kis bevételről nem mond le. Te pedig ígyis-úgyis megkapod a fizetésed, mint a szolgáltató alkalmazottja. Nem mondanám erre a példádra, hogy Te, személyesen, piaci körülmények között, a saját kockázatodra szolgáltatsz. Azt meg pláne nem mondanám a példádban rád, hogy vállalkozó lennél.... Gyenge lett a példád, ha a vállalkozói énedet kívántad ezzel bizonyítani...

"A munkát én végzem el, de a pénz a cég számlájára kerül."

Az alkalmazottak már csak így járnak... :)
tokos. 2011. 01. 24. 21:55
Előzmény: #1656  jumbo2
#1659
Gyurcsány nem őt küldte, hanem téged:-). Neki minden tetszett akkoriban, mindennel meg volt elégedve.
Gyurcsánymeg azt mondta, akinek nem tetszik, annak el lehet menni.
Neked nem tetszett, meg nekem, ő soha nem mondott ilyesmit. Sőt, győzte védeni őket, hogy minden milyen jó.
tokos. 2011. 01. 24. 21:52
Előzmény: #1657  Törölt felhasználó
#1658
Jelentem,

Most nekem, mint becsületesen adózónak, jelentősen könnyítik az életemet.

Furcsa, hogy mennyire mások vagyunk, én most kezdem azt érezni sok év óta, hogy érdemes dolgozni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 21:49
Előzmény: #1654  bet4more
#1657
És mindez alapvetően nem pénz kérdés, nem gazdag német, szegény magyar kérdés (sok szempontból természetesen igen).

Nem kell hülyének nézni az embereket, nem kell a szürkegazdaságot erősíteni, nem kell a csókosnak adni pályázat nélkül milliárdokat hídépítésre és így tovább...
nem a becsületes adózó életét kell megnehezíteni, hanem az elkerülőét.
jumbo2 2011. 01. 24. 21:48
Előzmény: #1655  tokos.
#1656
Én küldöm el?
Gyurcsány volt az ... :)
tokos. 2011. 01. 24. 21:45
Előzmény: #1653  jumbo2
#1655
Ezért nem kell elküldeni a legjobb főkönyvelőket, attól, hogy elképesztően erősen kötődik a ballib oldalhoz, valszeg kitűnő könyvelő lehet, üresebb lenne nélüle az ország. Ráadásul kivel vitatkoznál???

Betettem ezt a linket, elég korrekt véleménynek tűnik.

Olvastad?

"
bet4more 2011. 01. 24. 21:44
Előzmény: #1646  jumbo2
#1654
Hát igen, ez tényleg nagy veszély. És az idegen nyelvet beszélő, diplomás fiatalok miért is ne használnák ki az EU adta lehetőségeket.

Én is megléptem, már majdnem 2 éve, és bár közel sincs kolbászból a kerítés, de a sok mindenben teljesen eltérő mentalitás összeségében sokkal kellemesebb körülményeket biztosít itt. A szabályok kiszámíthatóbbak, a változtatások előtt társadalmi vitára bocsájtják azokat, a szolgáltatók versenyeznek az azt igénybe vevőkért, mindenről részletes info áll rendelkezésre, és mintha az embert nem akarnák állandóan hülyének nézni...

Mi lesz így az otthoni nyugíjasokkal 10-20 év múlva...
jumbo2 2011. 01. 24. 21:41
Előzmény: #1648  tokos.
#1653
20 év múlva, ha Nyugat-Európában munkaerőhiány lesz az elöregedés miatt, akkor honnan fogják csábítani a munkaerőt?

Kelet-Európából. És a mostani 0-15 éves generáció már nyitottabb világban nő fel, kivándorolni is könnyebben fognak, mint mi.

Én ezt látom a fő veszélynek, nem az MNYP, nem MNYP vitát.
tokos. 2011. 01. 24. 21:40
Előzmény: #1650  jumbo2
#1652
Nem tőlem kérdezted, de szerintem azért, mert nekik nincs rá pénzük, szegények.

Mi viszont gazdag ország vagyunk, adósságból van a legtöbb, ezzel meg még növelhettük is.
jumbo2 2011. 01. 24. 21:38
Előzmény: #1649  Törölt felhasználó
#1651
Az egészségüggyel egyetértek.
jumbo2 2011. 01. 24. 21:37
Előzmény: #1649  Törölt felhasználó
#1650
A németek nem úgy gondolják, hogy az állami nyugdíjrendszert MNYP-kre kellene cserélni. És nyilván nem azért, mert az MNYP rendszer nagyon rossz, hanem az átállás túl fájdalmas az egyénekre és az egész gazdaságra nézve.

Vagy szerinted a németek miért nem állnak át MNYP-re?
Törölt felhasználó 2011. 01. 24. 21:33
Előzmény: #1646  jumbo2
#1649
pénznyelő:
"Nekem éppen abból a stílusból van elegem régóta, amit te és istenként tisztelt Viktorod produkál"

drop:
"Mit is mondott Gyurcsány?
El lehet menni?"

Valóban el kellene kezdeni gondolkozni.

(A konkrét kérdés meg marha egyszerű, a szocializmust kell leépíteni az egészségügyben is. Vö: állami és magánnyugdíj, nyugdíjreform címszavakkal)
Az olcsóbb gyakran hosszútávon drágább.
tokos. 2011. 01. 24. 21:30
Előzmény: #1646  jumbo2
#1648
Mármint ezen azt érted, hogy a fiatal értelmiségiek mennek el, vagy azt, hogy az orvosok.

Mert épp az imént láttam egy másik topicban, hogy a főkönyvelőt is mintha távozásra bátorítottad volna... Mi lesz velünk, és az országgal, ha megfogadj a tanácsodat???
tokos. 2011. 01. 24. 21:20
#1647
akirám,

ami kérésem még lenne, egy ilyen füldugó vásárlását tervezgetem.

link

Megérhetnélek, hogy áruld el, itthon hol kapom meg olcsóbban? Mert ugye mint mondtad, itthon minden elektronikai termék olcsóbb, mint kint, hátha fogok rajta egy tizest.

Köszi.
jumbo2 2011. 01. 24. 21:10
Előzmény: #1640  tigus7313
#1646
Ehelyett a hülye álvita helyett, ez az igazi fenyegetés a magyar nyugdíjrendszerre:

link

Ez most az orvosokról szól, de mi lesz 20 év múlva, amikor a mi gyerekeink már egy mobilabb generációt fognak képezni. Ezen kellene elkezdeni gondolkozni.
tokos. 2011. 01. 24. 21:10
Előzmény: #1624  Törölt felhasználó
#1645
"tokos,

"Akirám, te hülye vagy. Sajnálni kezdelek már. Sohasem állítottam ezt."

Látom, elfogyott a muníció, ezért hülyézel... "

Ezért bocsánatot kérek, nem gondolom, hogy hülye vagy, valszeg csak erősen gyengélkedsz mostanában, ezért nem vagy képes felfogni az írásaim lényegét.
Némileg zűrös napom volt ma, egyik kollégáról kiderült, hogy agyvérzést kapott, a másikról meg, hogy baromságot csinált, miközben festegette a kelmét.

"Folyamatosan azzal érvelsz, hogy majd az állam jobban csinálja... idézzelek?"

Ezt az idézetet még várom továbbra is, valahogy elmaradt.
tokos. 2011. 01. 24. 21:05
Előzmény: #1625  Törölt felhasználó
#1644
Szerintem a munkáltatód vállalkozik - ha valóban piaci szolgáltatást nyújt a piaci szereplők és fogyasztók részére - Téged alkalmaz, és Te neki dolgozol.

Megpróbálok egy analógiát írni a dologra.

Tegyük fel, hogy egy kelmegyártó manufaktúrában dolgozok, én vezetem a kelmefestők részlegét.
A kelmefestéshez használt eszközök azonban nem csak kelmefestésre alkalmasak, hanem mondjuk ping-pong labda festésére is. Én meg nyilván kelmefestési gyakorlatomat átültetve ping-pong labda festésre, némileg értek a ping-pong labda festéséhez is. Ezzel amúgy az országban kevesen foglalkoznak, mondhatni monopól helyzetben vagyok, de évi néhány tíz megszállottól eltekintve, akik gyűjtik a festett ping-pong labdákat, a kutyát sem érdekli a dolog.
Viszont ismernek, kicsi a világ a festett ping-pong labda gyűjtők számára, megtalálnak, és hozzák a labdáikat, amit én kifestek a cég festőeszközeivel.
A munkáltatóm szarik az egészre, esze ágában sincs foglalkozni évi kb. 1 milliós üzlettel, bőven elvan a 100 milliárdos kelmegyártó üzemével, mindössze az az elvárása, mindössze a pénzre tart igényt.
Soha egyetlen festett ping-pong labda gyűjtővel nem beszélt, az árajánlatokat én adom ki, én mondom meg, hogy mennyiért csinálom, sőt, azt is én mondom meg, hogy megcsinálom-e, ha nem akarom, nem kell, senki sem kötelez rá. A munkát én végzem el, de a pénz a cég számlájára kerül.

Akkor ez szerinted nevezhető piacon történő szolgáltatásnak, vagy nem???
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 01. 24. 17:07
Előzmény: #1625  Törölt felhasználó
#1643
"Csak jelzem, hogy többek közt Steeve Jobs is évi 1 dollár fizetést vesz ki a vállalkozásából, mégse alakult ki róla emiatt, hogy adóelkerülő lenne... "

talán tényleg így van, de ugyebár ott nem is merik nem bejelenteni az alkalmazottakat...
majd visszaolvasom ezt a vitát (is) :) de az tény, hogy a vállalkozói szféra még úgy is (lehet) hasznos, ha relatíve kevés adót fizet, ám nyilván törekedni kell a közteherviselésre
pl. ha visszaforgatná a vállalkozásába a nyereséget, akkor lehet nekik adókedvezményeket tenni, máskülönben viszont adózzanak rendesen
uez vonatkozik a multikra is

hoppá wtf ezt csak most láttam:
link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 01. 24. 16:54
Előzmény: #1615  tigus7313
#1642
mi ebben a meglepő? sokan vannak, akik csak azt nézik, hogy nekik most több van (de kevesen vannak azok, akiknek több van, hehehe), így még akkor is ideológiákat gyártanak hozzá, ha annak semmi értelme nincs. ahelyett, hogy gerincesen elismernék, hogy az egyéni érdekük über alles, talán még önmagukat is megvezetik, és kitalálnak mindenféle közgazdasági elméletet hozzá á la matuskaszilveszter váteszgyuribá :)
veszélyes dolog, ha a tudatlanság fantáziával párosul, pláne, ha még hatalommal is :(
tokos. 2011. 01. 24. 15:19
Előzmény: #1640  tigus7313
#1641
Hát ha így gondolod, akkor nézzük másképp a dolgot.

Van egy állásod. Kapsz minden hónapban 100 eFt-ot. Ez a pénz mondjuk elég arra, hogy megélj belőle rezsivel együtt, de nem marad egy kanyi vasad sem.

Kapsz egy ajánlatot, a bullshit kft-től, menjél át hozzá. Nem kapod ugyan meg mind a százat nála, csak 75 k-t, de a kft elvállalja, hogy majdan 25 (40) év után a fenntartási költségeid 25%-át átvállalja. Addig viszont neked kell fizetni mind a 100 k-t a 75-ből.

Gondolom, hogy azonnal írod alá velük a szerződést.

Ez természetesen nem teljesen pontos számítás, csak akkor igaz, ha a nyugdíjkassza 0-ás lenne.

A nyugdíjkasszánál annyival rosszabb a helyzet, hogy a jelenlegi állapotban nem 100 k a rezsid, hanem 120 k, így folyamatosan veszed fel a kölcsönöket, hogy megélj, de azért beleugrasz az új visszautasíthatatlan buliba, hogy a 120-at 75-ből fizesd ki, hogy majdan sok év múlva a 120 k 25%-át (30 k) vegye át tőled a bullshit kft.

Összességében a már beálló szakaszban 75 k helyett fizetsz ki 90 k-t, ha átlépsz a bullshit.hez, illetve 100 k helyett 120-at ha esetleg nem vagyis az össz megtakarításod ebben a szakaszban 5 k. Addig viszont felhalmozódik 25x25k=625 k adósságod kamatokkal terhelve, aminek csak a kamata már 1% kamat esetében is több, mint 5 k, vagyis sohasem megtérülő a bót. ha 40 évvel számolsz még rosszabb a helyzet.

Ezért írtam, hogy eleve kérdéses a megtérülés, és egész vad egyensúlytalanságnak kell lennie a kasszában, ahhoz, hogy itt egyáltalán megtérülésről lehessen beszélni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek