Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 01. 09. 11:28
Előzmény: #938  Törölt felhasználó
#940
akira,

nem montal ujat. Nem az zavar, hogy nem leptem be, ezen mar tultettem magam, amugy, ha maradna sem lephetnek mar be.

Engem elsosorban a koltsegei zavarnak a rendszernek.

Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 11:26
Előzmény: #935  tokos.
#939
Gazdasági/pénzügyi kérdésekben nincsenek érzelmeim. A saját pozimtól is el tudom vonatkoztatni magamat. Neked és dropnak nem csak ez megy kevésbé, hanem az érzelmek kikapcsolása is. Hozzáteszem, hogy nálatok persze sokkal rosszabb esetek is vannak.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 11:18
Előzmény: #937  tokos.
#938
tokos,

Az, hogy neked törvényesnek tűnik a mynp vagyon einstandolása, a csupán önigazolás. Annak igazolása, hogy nem tetted anno rosszul, hogy nem választottad a vegyes nyugdíjrendszert - holott, ha valakinek, akkor Neked az előnyös lett volna, mert több mint 30 éved volt a nyugdíjig és várhatóan magas fizetésű alkalmazott leszel a jövőben is. Az állami 1. pillér ugyanis számodra - a szolidaritási elv degresszivitása miatt - előnytelen, a 2. tőkefedezeti pillér viszont, amely a befizetéseiddel arányos nyugdíjra jogosítana, jóval előnyösebb.

Ha mnyp tag lennél, és 12 év alatt lenne 5 misid a számládon - nomeg nem imádnád annyira a fideszt :) - lehet, más lenne a véleményed.
tokos. 2011. 01. 09. 11:07
Előzmény: #927  Törölt felhasználó
#937
az, hogy maskepp latok dolgokat, mint te, nem jelenti azt, hogy neked van igazad. Szamszeruen semmilyen konkret cafolatot nem talalok arra, amiket szamoltan, egy adatot lehetne amugy, de valamiert nem cafoltatok meg, majd valamikor ujraszamolom, de a lenyegen nem valtoztat.
A legnagyobb kulonbseg, hogy en figyelembe veszem a rendszer hatranyait is, mig ti kizarolag az elonyet.
Sohasem allitottam, hogy nincs elonye, csak az a kerdes, hogy milyen aron es mekkora. Nem veszek hasznalt trabi 50 misiert.

Ha jol emlekszem talan epp te vetetted fel azt, hogy milyen felhaborito, hogy a 24 szazalek utan nem fogtok nyugdijat kapni, az allamiak viszont igen.
Ez egyebkent tevedes, az allamiak sem kapnak ezutan nyugdijat, azert van a jarulekplafon az egyeni befizetesnel, mert ezt veszik figyelembe, ha a munkaltatoi jarulekot is belevennek, nem korlatozhatnk felulrol a nyugdijakat.

Azt kell, hogy mondjam, azz, amit a nyugdijakkal muvelnek torvenyesnek tunik. Ellentetben mondjuk a vegkielegitesekkel.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 11:04
Előzmény: #915  tokos.
#936
tokos,

"a sved rendszerrel, es normalis korhatarral legalabba nnyi problema megoldodik, mint az mnyp-kel Csak eppen nem generalodik mellejuk evi 600 mrd plusz problema. "

Már-már kurmányzati magasságokba emelkedsz az okosságaiddal... :)

Feltaláltad a spanyolviaszt! :) Nem mondod, hogy a korhatárral van a baj!? A mnyp államosításnak mi köze van a "normálisabb" (bár szerintem magasabb) nyugdíjkorhatár szükségességéhez? Hacsak az nem, hogy amennyiben nem államosítanák a tőkefedezeti pillért, és egyre többen kapnának onnan is nyugdíjkiegészítést, akkor mindenki a saját bőrén tapasztalná (egyéni érdek, amiről korábban beszéltem), hogy ha tovább dolgozik és később megy nyugdíjba, akkor több nyugdíjtőkéjéből és a rövidebb várható nyugdíjidőszakából adódóan magasabb nyugdíjra lesz jogosult. Az államiban is.

A tisztán állami felosztó-kirovó rendszerben viszont az egyéni érdek abba az irányba szocializálja a nyugdíjbavonulást tervezőt, hogy mielőbb menjen el, mert "az a biztos", a munka bizonytalan. Na, ezt a kádári attitűdöt kellene mielőbb kiirtani az emberek gondolkodásából, amelyet egy tisztán állami, felosztó-kirovó nyugdíjrendszerrel egyszerűen nem lehet. Ugyanúgy nem, mint ahogy a szocialista gazdaság sem tudott versenyképes lenni a piacgazdasággal.
tokos. 2011. 01. 09. 10:37
Előzmény: #934  Törölt felhasználó
#935
penznyelo,

neked kellene racionalisabban gondolokodnod, pl. A varhato elonyoket osszevetni az ezzel kapcsolatos koltsegekkel.

En ezt teszem, te erzelembol beszelsz.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 10:26
Előzmény: #924  tokos.
#934
Tokos:

"miutan a jelenlegi rendszer 25-75-os, a teged koveto korosztalyk jarulekaira mindenkeppen nagymertekben ra vagy szorulva. Radasul, ha nem dolgozik a teged koveto korosztaly, az mnyp-s penzed is teljesen leamortizalodik akar."

Most írtad le, miért szarabb az állami rendszer. Ki kéne kapcsolnod magadban az erős érzelmeket (Fidesz imádat, szoci gyűlölet).
tokos. 2011. 01. 09. 10:16
Előzmény: #928  Oszo
#933
mar egyszer irtam, a kalkulatorok annyit tudnak, amennyit te i, illetve a programozo, aki irta.

Tenyleg jotanacskent, de ha a kalkulatorod nem tudja, hogy a kovetkezo harminc evben milyenek lesznek az allampapirhozamok, mikor, hogyan fognak valtozni a tozsdei arfolyamok, L W vagy V valsagban ulunk jelenleg, akkor azert ne higgy el gondolkodas nelkul mindent, ami kiszamol.

En mindenesetre talan nemi pesszimizmussal max 1 szazalekos realhozammal szamolgatnek, ami alapjan, ha beteszel 100 #t-ot 40 evig, akkor kb 230-240-ett tudsz kivenni 20 evig.

Ez a bruttod 23-24 szazaleka, ha a jogviszonyod rovidul, akkor nyilvan ennyivel csokkan a kiveheto osszeg. Radasul a jarulekplafon miatt az osszeg felulrol korlatos.

Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 10:03
Előzmény: #929  tokos.
#932
25 % miatti kamat egy jelentős része a nyugdíjrendszerbe kerül. Nem tudom pontosan MNYP vagyon kb hány százalék van magyar állampapírban.

Ha nem a svéd rendszer mellett döntenek akkor valamilyen jogcímen ugyis a rendszerbe kell tenni a pénz. Én még nem hallottam hogy a nyugdíjat akarná valaki csökkenteni
tokos. 2011. 01. 09. 10:02
Előzmény: #928  Oszo
#931
egy olyan ceg, amelyik nem termel erteket, mekkora erteket kepvisel a tozsden?
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 09:58
Előzmény: #926  Törölt felhasználó
#930
- ellenünk már 3 éve túlzottdefivit eljárás van, és erre még a nyugdíjvagyont is elengedik az EU fegyelmet csökkenti

El kell venni a vagyont a biztosítóktol és ui. feltételekkel működtesse az állam.
Mindegy ki működteti, de szerintem a nyugdíjvagyon egyfajta biztosíték a nyugdíjra. Én a nyugdíjvagyon megszüntetését tartom hibának.

- miért nem szorítottunk meg, előbb utób bezt meg kell tenni. Minél később teszik meg, annál fájdalmasabb lesz, és nemcsak néhány embernek hanem mindnekinek.

Én a svéd nyugdíjrendszert is el tudnám fogadni, de legyen egy KISZÁMÍTHATÓ modell.
most jan 31-ig kell nyilatkozni, és februárba fogjuk megtudni mibe léptünk át.

- Én azt gondolom itt nálunk is lenne mit rendbe tenni, csakhát ahhoz neki is kellene állni, nemcsak ímmel-ámmal. És ezt az elmult 20 évben senki nem merte, mert ugyiscsak 4 éve lesz, és közben eltelt 20 év, ez a szomoru

Sajnos a magyar pártok választást akarnak nyerni és nem a problémákat megoldani.

tokos. 2011. 01. 09. 09:58
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#929
a 25 szazalek miatti allamadossag is noveli a kitettsegedet.

Erdemes vegiggondolni, hogy mondjuk mire az mnyp reendszerrel beall egy steady state allapot, addigra mekkora allamadossagot jelentene a gdp szazalekaban kamataival egyutt. 60 szazalek? 80?

Es akkor adozol azert, hogy ezt kifizesd? Vagy fizeted a kamatait? Es ez miert nem jobb, mint direktben nyugdijra kolteni, ahelyett, hogy kerulouton koltsegekkel terhelten koltod el ra?
Oszo 2011. 01. 09. 09:54
Előzmény: #924  tokos.
#928
"Radasul, ha nem dolgozik a teged koveto korosztaly, az mnyp-s penzed is teljesen leamortizalodik akar"
Miért is?
Egyébként a rendszer már nem 25-75%-os, hanem 25-0%-os, és sok kalkulátor szerint sok esetben igy is kedvezőbb a magánnyugdijpénztárban maradni!
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 09:53
Előzmény: #913  tokos.
#927
nem haragszom, épp én mondtam, hogy már néha nem bírom cérnával. nekem van önkritikám. amúgy a kollégák és a barátok között kifejezetten a birkatürelmemről és a hidegfejűségemről voltam/vagyok híres.

belefáradtam abba, hogy sekélyes vagy konkrétan hibás válaszokat, "érveket" kapok vissza folyamatosan. igen-nem válaszokat igénylő kérdéseket vagy kikerülöd te is, vagy pedig értelmezhetetlen válaszokat próbálsz adni, vagy egyszerűen nem valós dolgokat hozol fel tényként. ez esetleg szakmai kérdésekben még talán érthető.

de elvi, etikai kérdésekben már végképp nem... én legalábbis nem tudom felfogni, hogyan lehet a nyugdíjegyenlegem államosítását legitimizálni.

még abban is partner lennék, néhány éve egyszer itt már felvetettem, hogy "az ország helyzetére tekintettel" (amit politikus nagyjaink kúrtak el) speciális vagyonadóban is benne lennék. "fizessenek a gazdagok", de nem feltétlenül azon az alapon, hogy mert ez az igazságos, hanem egy picit olyan irányból, hogy egyszerűen a vagyonnak bizonyos összeg felett már nincs akkora értéke, valahogy úgy, mint a pénz határhaszon elmélet alapján. Ha valakinek már van 500 millió vagy egy milliárd forintnyi vagyona, ha azt nem herdálja el, akkor akár évszázadokra megoldotta családja boldogulását. ha belegondolsz, nincs értelme az 5. luxusautónak, valamilyen összeg feletti bankszámlaegyenlegnek, stb. na ezeket a vagyonokat lehetne progresszívan megadóztatni. ennek az ötletnek persze sok egyéb tényezője is van, ha gondolod kifejtem. a lényeg, hogy nem mindegy, hogy kitől nyúlnak le és milyen felhatalmazással és mennyit.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 09:44
Előzmény: #925  Törölt felhasználó
#926
űaz igaz, hogy az EU-nak engednie kellett volna ezt, DE:

- ellenünk már 3 éve túlzottdefivit eljárás van, és erre még a nyugdíjvagyont is elengedik az EU fegyelmet csökkenti

- miért nem szorítottunk meg, előbb utób bezt meg kell tenni. Minél később teszik meg, annál fájdalmasabb lesz, és nemcsak néhány embernek hanem mindnekinek.

- Ez az elszámolás olyan mint amikor a fociban még matematikai esélyünk van, és a másik meccset hibáztatjuk, hogy ott ne ma papírforma jött be

- Én azt gondolom itt nálunk is lenne mit rendbe tenni, csakhát ahhoz neki is kellene állni, nemcsak ímmel-ámmal. És ezt az elmult 20 évben senki nem merte, mert ugyiscsak 4 éve lesz, és közben eltelt 20 év, ez a szomoru
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 09:10
Előzmény: #924  tokos.
#925
De 25% megszüntetése növeli a kitettségem.
Itt nem a lenyúlásról van szó, hanem a felhasználásáról. Azért nem értek vele egyet mert szerintem csak nyugdíjvagyonnal lehet megfelelő nyugdíjrendszert kialakítani. Mint írtam megértem az átirányítást, mert most másra kell a pénz, de szerintem hiba a meglévő nyugdíjvagyont elkölteni (a befizetőknek visszadni is).
Úgy tudom a feloszto-kirovó rendszer kényszerből (pont azért mert eltünt a vagyon) jött létre.
Legnagyobb hibát szerintem az EU követte el, amikor nem engedte a hiány számítás változtatását.
tokos. 2011. 01. 09. 09:00
Előzmény: #923  Törölt felhasználó
#924
miutan a jelenlegi rendszer 25-75-os, a teged koveto korosztalyk jarulekaira mindenkeppen nagymertekben ra vagy szorulva. Radasul, ha nem dolgozik a teged koveto korosztaly, az mnyp-s penzed is teljesen leamortizalodik akar.
Amugy a problema teljesen jogos, ezert is gondolom, hogy a jovot nem azokra a retegekre, nemzetisegekre kell alapozni, akikre a szocik probaltak, hanem olyanokra, akik dolgozni is fognak, mert otthon ezt tanultak.
Az elso lepeseket a kormanyzat meg is tette ebben az iranyban. A valtozasok sokkal osszetettebbek, mint ami az egyszeru emberek fejecskejeben lecsapodik, marmint a lenyuljak a penzemet cimzetu obegatas.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 08:22
Előzmény: #920  tokos.
#923
Én viszont igazságtalannak tartanám, hogy a nyugdíjam nem attól függ hogy én mennyit dolgoztam, mennyi járulékot fizettem, hanem attól hogy éppen mennyien dolgoznak.
Ha én egész életemben dolgoztam és az utanám következők valamiért nem dolgoznak, akkor miért én hozzam a legnagyobb áldozatot, míg ők lehet hogy rendes nyugdíjat fognak kapni?
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 08:17
Előzmény: #919  tokos.
#922
Akkor ez azt jelentené hogy a hiányzó pénzt nem a jelenleg dolgozoktól kellene beszedni, hanem annyival kevesebb nyugdíjat kapnának a most nyugdíjasok.

Én magát a felosztó-kirovó rendszert tartom hibásnak magyarországon, mert itt volt egy RAtkó korszak, emiatt hirtelen változik a dolgozó-nyugdíjas arány.
Csak úgy tartanám jónak, ha amikor sokan dolgoznak akkor nyugdíjvagyont gyüjtenének és ezt osztanák szét mikor a sokan mennek nyugdíjba.
DE jobban tetszik az MNYP-s rendszer, amikor mindenki a saját befizetése után kap nyugdíjat.
Ha jól tudom 2013 után mennek a Ratkó gyerekek nyugdíjba. A svéd nyugdíj szerint ez megint egy jelentős nyugdíjcsökkenést jelentene.

Valóban működőképes rendszer, de szerintem ezt egy kormány se meri megtenni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 08:16
Előzmény: #914  Törölt felhasználó
#921
Ez sajnos baromira igaz:

"drop, te tényleg azt gondolod, hogy matolcsy gazdaságpolitikája nem dobott 100 bázispontot a kockázati feláron? az összes elemző ujjongott, amikor a fidesz 2/3-dal nyert, mert reformokat vártak a nagy felhatalmazású kormánytól. alacsony kockázati felárral és elég stabil forinttal futott neki a pályának a fidesz. ráadásul a gdp növekedés sokkal jobb lett a vártnál (járai -2-4 %-ot jelzett). ezt a nyerő szituációt cserélte fel a fidesz a bóvli határára. nevezhetjük ezt gazdasági szabadságharcnak, de inkább szánalmas felkészületlenségről van szó."

Pont így látom én is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek