Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 01. 09. 08:13
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#920
nem igazan zavar, ha csokkenteni kell nemileg a nyugdijakat, ugyanakkor eleve eleg remenytelen a jelenleg mar futo rendszerre bevezetni, hiszen nem voltak egyeni szamlak eleg.

Ez egy hosszabb tavu folyamat lesz alighanem, de el lehet indulni az uton.

Nem azt irtam, hogy pont olyat gondolnek, mint a sved rendszer, csak hasonlot. A tokefedezeti reszt kihagynam, mald mikor olyan gazdagok leszunk mi is, mint a svedek, akkor bajmolodnek vele, meg nyilvan a rendszerben is lehetnenek olyan pontok, amiket nem kelllene beilleszteni.

tokos. 2011. 01. 09. 08:06
Előzmény: #916  Oszo
#919
egeszen roviden a befolyo penzt osztjak szet.

Igy nem termel hianyt.
tokos. 2011. 01. 09. 08:06
Előzmény: #916  Oszo
#918
egeszen roviden a befolyo penzt osztjak szet.

Igy nem termel hianyt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 09. 07:58
Előzmény: #915  tokos.
#917
Ugye a svédnyugdíjrendszernek az a lényege hogy csak a befizetés összegéig fizetnek nyugdíjat?
Ha jan. 1-töl be kellene vezetni, szerinted mennyivel kellene csökkenteni a nyugdíjakat.

A svéd prémiumszámla és a magyar MNYp között én csak a mértékben látok eltérést.

A svéd nyugdíj (nem teljes) leírása:
link
Oszo 2011. 01. 09. 00:05
Előzmény: #915  tokos.
#916
Tokos! Le tudnád irni röviden, hogyan is működik a svéd rendszer?
tokos. 2011. 01. 08. 23:39
Előzmény: #902  Törölt felhasználó
#915
akira,

a sved rendszerrel, es normalis korhatarral legalabba nnyi problema megoldodik, mint az mnyp-kel Csak eppen nem generalodik mellejuk evi 600 mrd plusz problema.
En igy gondolom.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 23:37
Előzmény: #890  tokos.
#914
tudjuk miért lépték meg, de sajnos azt is tudjuk, hogy értelmetlenül tették. nagyon megnehezíti a zemberek és vállalkozások életét (nulla esély a tervezésre), hogy matolcsy szemmel láthatóan szarik az árfolyamra és az inflációra. tipikus szoci megoldás volt régen elinflálni az adósságot. de ebbe most bele fognak rokkanni a devizahitelesek. Rajtuk keresztül pedig szopóágra kerülnek a bankok, aminek lehet tapsikolni, de a vállalati szektor nem lesz boldog, mert jelentősen szűkülnek majd a lehetőségei.

drop, te tényleg azt gondolod, hogy matolcsy gazdaságpolitikája nem dobott 100 bázispontot a kockázati feláron? az összes elemző ujjongott, amikor a fidesz 2/3-dal nyert, mert reformokat vártak a nagy felhatalmazású kormánytól. alacsony kockázati felárral és elég stabil forinttal futott neki a pályának a fidesz. ráadásul a gdp növekedés sokkal jobb lett a vártnál (járai -2-4 %-ot jelzett). ezt a nyerő szituációt cserélte fel a fidesz a bóvli határára. nevezhetjük ezt gazdasági szabadságharcnak, de inkább szánalmas felkészületlenségről van szó.
tokos. 2011. 01. 08. 23:31
Előzmény: #908  Törölt felhasználó
#913
Most ne is haragudj, de kinek szallt el az agya egy nem is tul heves vitaban? Egy csipetnyi arrogancia sem volt benned ugye? Vezetokent mennyire tudod kezelni az emberi kapcsolataidat, ha egy ilyen aprosagtol kiakadsz?
tokos. 2011. 01. 08. 23:28
Előzmény: #904  Törölt felhasználó
#912
ezt nem teljesen latom, hogy miert, az, hogy az altalad korabban megjelenitett alapkoncepcio, a fix eltartott-eltarto aranyt jo gondolatnak tartom, nem jelenti, hogy tul sok penzt szeretnek beleolni az mnyp rendszerbe.

A ketto ket kulon tema, azert, mert jo az egyik gondolatod, meg nem kell szeretnem az mnypket.
tokos. 2011. 01. 08. 23:22
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#911
penznyelo,

egy gyakorlatilag nem mukodo rendszert vernek szet, azert mondom, hogy gyakorlatilag nem mukodik, mert gyakorlatilag meg nem tortentek kifizetesek nehany halaleset kivetelevel. Senki nem tudja, hogy pontosan mi hogyan tortennek majd a kifizetesek.

Ugyanakkor, mint irtam, sokba kerul. A kozvetlen koltsege 360 mrd, amihez hozzajon az eddigi evek soran emiatt felvett hitelek kamata 3000, de inkabb 3500 mrd (mivel az allampapirhozamok magasabbak voltak, mint az mnyp hozamok) 7 szazaleka.

Ez kozel 600 mrd.

Az, hogy szetverik, szerintem rendben van. Az, ahogyan szetverik, ketsegtelenul eros, de gyenge kezzel nem tudnak szetverni. De szerintem ezt irtam mar parszor.

Az, hogy nem tudod, hogy mibe lepsz vissza, ez ketsegtelenul megint eros. De talan ez sem veletlen.

Valaki mondott egy olyan tippet, hogy most marad, de ev vegeig visszalephet. Talan ez a megoldas, ekkor mar tudni lehet, hogy hova.
tokos. 2011. 01. 08. 23:09
Előzmény: #900  Törölt felhasználó
#910
akira,

majd eccer keress idezeteket, amikor szidtam a szadeszt.

Volt, hogy majdnem rajuk szavaztam a tobbiztositos egeszsegugy, meg a lin ado miatt, es ha szidtam oket, akkor legfeljebb azert, mert lefekudtek a szociknak.

Egyedul az tartott vissza tole, hogy teljesen osszefonodtak a szocikkal, igy messzirol latszott, hogy az egeszbol nem lesz semmi. Ez is bejott.

A szocikat ketsegtelenul ruhellem, de nem jobban, mint te, vagy penznyelo a fideszt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 23:04
Előzmény: #908  Törölt felhasználó
#909
Lásd a híveiket. Elég csak megnézni itt...
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:58
Előzmény: #906  Törölt felhasználó
#908
... és arrogánsak!
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:58
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#907
- Neked mint Fidesz szavazónak (és nekem is mint nem FIdesz szavazónak) már a választás előtt tudni kellett volna, hogy mire készülnek. Nem tudtuk. Ezt sajnos megszoktuk már, ilyen a politika, vagy sumákolás vagy hazugság folyik, de leggyakrabban mindkettő.
- Aztán kormányalakításkor legkésőbb tudnunk kellett volna, hogy mire készülnek. Nem tudtuk.
- Most igen keményen alapjaiban nekiállatak átalakítani egy kulcsfontosságú rendszert (mind az állam, mind az egyén szempontjából fontos rendszert), miközben ebben fontos döntéseket kell magunknak is meghoznunk. Legkésőbb ekkor már tudni kéne, mit akarnak pontosan. Nem tudjuk.

Ez rendben van szerinted?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:58
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#906
17 évig voltam alkalmazott.

7 éve vállalkozom is.

1 éve csak vállalkozom.
4 diploma.
6 év banki, 11 év gazdasági felsővezetői tapasztalat először 2-3 mrd forintos árbevételű cégnél, majd "kicsit" nagyobb cégcsoportoknál. megéltem egy tőzsdei bevezetést is.
elég sokat tapasztaltam. nem bírom egyik politikai oldalt sem, mindkét oldal hibáit láttam/látom. de ami az elmúlt félévben ment eddig, az tényleg kritikán aluli. tettekben, kommunikációban, stb. ráadásul felbukkant, nagyon megerősödve sok ember, akik most mindenáron meg akarják mutatni a frankót mindenkinek. sajnos középszerűségük, vagy még alacsonyabb szintük (akinek nem inge...) mellett viszont nagyon szorgalmasak...
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:52
Előzmény: #896  tokos.
#905
Tokos:

"Ettol az allami nyugdijrendszer szar. De ha bevezetnek eggy svedhez hasonlo rendszert, akkor szerintem nagyon jo bot az mnyp-k felszamolasa. En ennek drukkolok, persze fogalmam sincs, hogy mivel jonnk ki jovo honapban."

Szerinted az rendben van, hogy az MNYP-t már szétverik/szétverték, nyilatkozni most kell, de még NEM TUDNI, MI LESZ?

Szerinted rendben van, hogy egy ilyen fontos rendszert, mint a nyugdíj szétvernek, de még nincs alternatíva, nem fektettték le az új rendszer szabályait?

Szerinted ez így rendbenlévő eljárás vagy nem? Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:50
Előzmény: #896  tokos.
#904
tokos,

Ez a válaszod pedig mellébeszélés, semmi köze az előzményhez. :(
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:48
Előzmény: #901  Törölt felhasználó
#903
alain,

Gondolom, Te is vállalkozó vagy és nem alkalmazott.... :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:48
Előzmény: #896  tokos.
#902
tokos,

"Ettol az allami nyugdijrendszer szar. De ha bevezetnek eggy svedhez hasonlo rendszert, akkor szerintem nagyon jo bot az mnyp-k felszamolasa. En ennek drukkolok, persze fogalmam sincs, hogy mivel jonnk ki jovo honapban."

A svég nyugdíjrendszer bevezetésével megoldódna minden probléma? Valóban azt gondolod?

Hidd el, nem azért nem vezetik be a svéd nyugdíjrendszert nálunk, mert senki sem tudja, hogyan kellene, hanem azért, mert a gazdaság teljesítménye kevés, a nyugdíjasok szavazóbázisa pedig túl sok ehhez.

Egyszerűen lehetetlen! De Te csak bízzál benne... :)

A megtakarítások (a mnyp-ak) állami felélése pedig semmiképp sem elfogadható.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 22:47
Előzmény: #900  Törölt felhasználó
#901
mintha én írtam volna...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek