Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 22:11
#700
Szétcseszte valaki a topicot a kétsoros kérdőjelével, így nem tudom, kinek reagálok (de legalább nem lehet azzal vádolni, hogy a nicket nézem).

"Azért, hogy te gyűjtögeted mnyp-ben a pénzedet, az állam kölcsönt vesz fel, hogy a kieső bevételeit (a nyugdíjjárulékod) pótolja, és ebből arra költsön, amire az alapvetően szolgálna, vagyis nyugdíjra."

Ez az ami óriási csúsztatás. Leírtad az egyik felét, ez ugyanis igaz: a te MNYP-s pénzed az állami rendszerből kikerült (kölcsönt persze csak azért kell miatta felvenni, mert ahelyett, hogy a szar rendszereinek átalakítása érdekében spórolna az állam, szórta mindenhová a pénzt). De ezzel az ÁLLAM JÖVŐBELI NYUGDÍJKÖTELEZETTSÉGE IS CSÖKKEN. Tehát a kölcsönt nem arra veszi fel az állam, hogy neked pénzt adjon, hanem valójában arra, hogy a saját későbbi kötelezettségét csökkentse. Most meg éppen a fordítotja zajlik, visszalopja a pénzt, amivel megnöveli saját későbbi kötelezettségét. Így mindenegyes MNYP-s pénzből elköltött Ft NÖVELI az állam későbbi kötelezettségét. Idén már 530 mrd-ot költünk el belőle.

Döbbenet, hogy egy gazdasági fórumon ennyi pénzügyi analfalbéta van, hogy ezt még mindig nem érti.
prmiklos 2011. 01. 07. 22:07
Előzmény: #697  Törölt felhasználó
#699
"akkor a pesszimista számításom szerint 120millió optimista számítás szerint kb 2xx millió Ft lesz az egyéni számlámon. "

Ezt hogyan? A járulék maximalizálva van, nem tudom idén mennyi, de szerintem 7 milla a max alap. Ezzek a 10 százaléka évi 700r HUF, abból sose lesz 120 milla...
tokos. 2011. 01. 07. 22:06
Előzmény: #695  prmiklos
#698
Hát ez jó kérdés, de épp ma néztem utána, nekem ez jött ki. Persze hibázhattam is, de szerintem nem árulok el titkot, ha azt mondom, hogy az állampapírok kamata több, mint 0.65%-kal haladta meg az inflát.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 22:04
#697
Tények:
1.) Van 24 év szolgálati időm = már jár az állami nyögdíj időarányos része.
2.) Szerencsére érint a degresszivitás, így a MNYP-n lévő összeg bő hatszorosa az "átlagnak". Figyelembe véve, hogy még kb 24-25 évet akarok dolgozni (vagy csak kell mert kitolják a nyögdíjkorhatárt) akkor a pesszimista számításom szerint 120millió optimista számítás szerint kb 2xx millió Ft lesz az egyéni számlámon.
3.)Van kiegészítő nyugdíjpénztári befizetésem is. Évente az kb. a fele mint az rendesnek.

tokos. 2011. 01. 07. 22:03
Előzmény: #689  prmiklos
#696
"Az igazi probléma az, hogy a munkáltató által történő járulékfizetés után NEM FOG nyugdíjat kapni az a delikvens"

Ez így van, adó lesz. Itt többen azt mondták, hogy ők inkább adóznak, pl. tőzsdenyúl biztosan.

Hát akkor hajrá!

Én kiadóztam magam az előző nyolc évben.
prmiklos 2011. 01. 07. 22:03
Előzmény: #691  tokos.
#695
"A böki abban van, ahelyett a pénz helyett, amiről lemondott a te számlád javára, kölcsönt kell felvennie, és míg te x% hozammal gyűjtögeted ott a pénzedet, addig ő x+2% kamatot fizet a felvett kölcsön után.
"

Ha az MNYP alapok tőkéjének zöme állampapírban van, akkor ez hogyan lehetséges? A működési költségek nem visznek el ennyit. Szóval ez itt sántít.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 22:01
Előzmény: #662  lesipuskas
#694
Nem fogod tudni kivenni, mi lenne akkor a MNYP-al, halálodik csak szép lassan havonta...
prmiklos 2011. 01. 07. 22:01
Előzmény: #687  Törölt felhasználó
#693
"Tehát a nyugdíbamenetel során EGYBEN nem veheti fel a millóit senki!"

Ez helyes is így, méghozzá két okbó:

1. Az ember gyarló, és hajlamos lenne az elején gyorsan felélni a megtakarítását, aztán megint az állam kellene segélyezze, hogy ne haljon éhen.

2. A "tervezett" idő előtt elhalálozó emberek pénzéből fedezik a "Matuzsálemi" kort megérő nyugdíjasok "átlgéletkor" feletti éveinek költségét.
tokos. 2011. 01. 07. 22:01
Előzmény: #686  lesipuskas
#692
"meg 1 összegbe nyugiba vonuláskor."

Erről már lekéstél fiú...
tokos. 2011. 01. 07. 22:00
Előzmény: #683  Törölt felhasználó
#691
Én ezt értem, te nem érted meg, hogy alapvetően az egész az államiba ment volna, csak az állam 12 évvel ezelőtt lemondott ennek egy részéről, azért, hogy magánpénztárak egyéni számlákon gyűjtögessék, és majdan nagysokára kifizessék.
A böki abban van, ahelyett a pénz helyett, amiről lemondott a te számlád javára, kölcsönt kell felvennie, és míg te x% hozammal gyűjtögeted ott a pénzedet, addig ő x+2% kamatot fizet a felvett kölcsön után.
prmiklos 2011. 01. 07. 21:58
Előzmény: #677  tokos.
#690
"Egyáltalán nem sértődtem meg. Min? Ezt nektek kell eldönteni, mindenkinek a saját egyéni szoc problémája"

Nem, egyátalán nem. A nyugdíjrendszer ilyettén történő megbolygatása nem egyéni szociális kérdés, hanem össztársadalmi probléma! Az igazi probléma az, hogy a munkáltató által történő járulékfizetés után NEM FOG nyugdíjat kapni az a delikvens, aki nem lép vissza. Ez pedig hatalommal való visszaélés, gusztustalan, elítélendő, felháboító!
prmiklos 2011. 01. 07. 21:58
Előzmény: #677  tokos.
#689
"Egyáltalán nem sértődtem meg. Min? Ezt nektek kell eldönteni, mindenkinek a saját egyéni szoc problémája"

Nem, egyátalán nem. A nyugdíjrendszer ilyettén történő megbolygatása nem egyéni szociális kérdés, hanem össztársadalmi probléma! Az igazi probléma az, hogy a munkáltató által történő járulékfizetés után NEM FOG nyugdíjat kapni az a delikvens, aki nem lép vissza. Ez pedig hatalommal való visszaélés, gusztustalan, elítélendő, felháboító!
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 21:58
Előzmény: #682  tokos.
#688
van egy örök igazság:
minél többet tud valaki, annál jobban tudja, hogy mennyit nem tud...

azt hiszem te bekaptál valami maszlagot, és most azt szajkózod mennyei igazságként...
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 21:58
Előzmény: #668  tokos.
#687
Én azt olvastam egy lentebbi, vipera....nick által csatolt linkben, hogy 2013-tól csak járadékot (pl. életjáradék formájában) fizethetnek a pénztárak, tehát NEM LESZ EGYÖSSZEGŰ kifizetés. Az egyéni szmla értékét eloszják a várható élettartammal, ez alapján folyósítanak havonta. Tehát a nyugdíbamenetel során EGYBEN nem veheti fel a millóit senki!
lesipuskas 2011. 01. 07. 21:55
Előzmény: #681  tokos.
#686
Hát dehogynem. Választhatsz havi járadékot is, meg 1 összegbe nyugiba vonuláskor. De,de.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 21:55
Törölt hozzászólás
#685
prmiklos 2011. 01. 07. 21:54
Előzmény: #660  tokos.
#684
"A 2%-os kamatkülönbözet hoszabb távon durva, 40 év alatt kb kétszeres pézt jelent, vagyis az, hogy neked 40 év múlva kifizessenek 1 ft-ot mnyp-ből az államnak 2 Ft-jába kerül.
"

Ez így azért nem stimmel. Egyrészt mivel 40 éven keresztül FOLYAMATOSAN fizetek be, így a kalkulációt a teljes összegre NEM végezhetjük 40 évre, másrészt pedig az állam fizetési kötelezettsége az én nyugdíjas éveim alatt csökken, tehát ott "megtérül" neki a kezdeti "befektetés".
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 21:54
Előzmény: #675  tokos.
#683
MIÉRT NEM ÉRTED MEG: az MNYP-be befizetett összegek többszöröse ment a munkáltatóimtól az állami nyugdíjalapba!!!

Én hajlandó vagyok és leszek később is jövedelmem egy részét szolidaritási alapon egy nagy közösbe befizetni, de azért va egy határ...
tokos. 2011. 01. 07. 21:53
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#682
Alain,

Szeinrintem örülj, hogy jó kedvemben találsz. Finoman szólva nincs fogalnad a dolgokról.
tokos. 2011. 01. 07. 21:52
Előzmény: #678  lesipuskas
#681
Miért, akkor hal meg apád, aki után öröklöd a pénzt?

Mert a kezedbe a sajátodból semmit sem fognak egyben odanyomni...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek