Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 01. 07. 21:16
Előzmény: #626  Törölt felhasználó
#660
"Az a megtakarított pénz az enyém/miénk, nem érted??? "

És? Az marad is a tied, ha nem lépsz vissza.

Mint írtam már párszor, a rendszer fenntartása pénzbe kerül az államnak, kölcsönt kell felvenni. A felvett kölcsön kamata kb 2%-kal magasabb eddig, mint amennyi hozamot nektek (átlagban) jóváírtak.

A 2%-os kamatkülönbözet hoszabb távon durva, 40 év alatt kb kétszeres pézt jelent, vagyis az, hogy neked 40 év múlva kifizessenek 1 ft-ot mnyp-ből az államnak 2 Ft-jába kerül.

Én elhiszem, hogy neked ez jó, de az államnak, nem jó.

A nyugdíjrendszerben rengeteg olyan módosítást lehet végrehajtani ami segíti az öngondoskodást ennél lényegesen olcsóbban.

Ennyi nem akarom ragozni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 21:07
Előzmény: #656  tokos.
#659
Tokos:

"Mindenkinek fáj valami, nekem az előző nyolc év, illetve leginkább a 2006 utáni időszak fájt qrvára, másnak meg a mostani."

Megint ittál? Mert úgy tűnik, nem tudod értelmezni, amit írtam. Az én bajom nem az, hogy NEKEM rossz valami vagy sem. Talán ez a véleménykülönbség fő oka (dropnál is), hogy ti a SAJÁT és döntően rövidtávú szempontjaitokat nézitek és ez alapján alkottok véleményt. Én - egy gazdasági fórumon írkálva - az ország egészét nézem és nem csak rövidtávon.
tokos. 2011. 01. 07. 21:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#658
Már írtam párszor, nem vagyok mnyp tag.

ha ma elpatkolok, a gyerkőcök nagykorúságukig kapnak árvaellátást, ez évente kb. egy misi, kap anya özvegyi nyugdíjat, fingom nincs, hogy mennyit, és ha lerokkanok, akkor magasabb lesz a roki, mint mnyp-tagként lenne.

Mindegiknek vannak előnyei, meg hátrányai, az emberek többsége nem tudhatja, hogy mivel jár jobban, én mint eddig folyamatosan járulékplafon után fizető, valszeg az mnyp-vel jopbban jártam volna, bár így, hogy szétverik, kb. mindegy.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 21:02
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#657
Helyesen: Drop, egyébként mintha korábban azt írtad volna, hogy maradsz. Miért változott meg a döntésed? (ha megváltozott és nem csak ide írod ezt most)
tokos. 2011. 01. 07. 20:58
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#656
Hát persze, mint ahogy könnyű a progresszív adó mellett is érvelni, hogy abból fizessék az mnyp-tek fenntartását.

Mindenkinek fáj valami, nekem az előző nyolc év, illetve leginkább a 2006 utáni időszak fájt qrvára, másnak meg a mostani.
tokos. 2011. 01. 07. 20:52
Előzmény: #647  Törölt felhasználó
#655
"- én úgy tudom, hogyha egy mnyp-s rokkant lesz, akkor mindenképpen visszakerül az állami nyg rendszerbe."

én úgy tudom, hogy a rokkantság esetén is csak a korhatár elérése után fér hozzá a megtakarításához. Ami persze a rokkantság alatt nem is nagyon gyarapszik.
ujonc 2011. 01. 07. 19:46
Előzmény: #653  ujonc
#654
És az is érdekelne, hogy mik lennének az arányok, ha az átlépőknek kéne nyilatkozni (mint mindig, normál esetben)!
ujonc 2011. 01. 07. 19:44
#653
Azért az mókás lenne (már amennyire mókás ez az egész), ha egy pénztárnak se lenne meg a 2000 maradó tagja. Így mindenkinek át kéne lépni egy másik pénztárba. De mivel onnan is átlépnek egymást kergetnénk a MNYP-ak között! :-)
lesipuskas 2011. 01. 07. 19:40
Előzmény: #651  lesipuskas
#652
Ja, és ugye azt mondják azért nem jár majd, mert az ugye nem nyugi befizetés lesz, hanem adó, és adóért nem jár semmi. De csak azé lesz adó aki marad mnyp tag? :) Érdekes.
lesipuskas 2011. 01. 07. 19:37
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#651
Gyanítom 1-ik sem adja, a 10milla nagyságrendü mnyp megtakarítást. Ezért is gondolom, hogy lesz mindenkinek állami nyugi.
lesipuskas 2011. 01. 07. 19:34
Előzmény: #648  Törölt felhasználó
#650
A 2-3. legnagyobb egészségp., de mnyp tagja nem sok van kb 11200, az nagyjából az összes telkos, de persze lehet más is, nem zárt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 19:34
#649
hogy a most uralkodó nagyjaink mutassák be nyilvánosan, hogy nem maradtak magánnyugdíjpénztártagok, és pontosan mekkora összeggel száltak be ezáltal az ország "megmentésébe", és ugyan eddig bíztak pl a "nyugdíjtőzsdében", de most örömmel adják a saját forintjaikat az államnak.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 19:19
Előzmény: #640  lesipuskas
#648
nemcsak telkósok vannak abban valszeg,
én pl náluk vagy egészség pt-ben
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 19:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#647
Geza, nem csak neked írom, hogy jó lenne nem egyoldalúan leírni az egyik előnyeit, hanem a másik "választási lehetőség" esetleges előnyeit is le kellene írni!
Lehet hogy több ember az itteni hozzászólásokat is figyelembe fogja venni a döntése meghozatalánál!

Nem biztos, hogy ami neked előny az másnak is előny, ami neked hátrány az másnak is hátrány.
Konkrétan pl:
- létezik olyan is hogy árvaellátás, ez is része az állami nyg-nak.
- én úgy tudom, hogyha egy mnyp-s rokkant lesz, akkor mindenképpen visszakerül az állami nyg rendszerbe.
- ha egy maradó mnyp-snek már megvan bizonyos szolgálati ideje (ha jól tudom 20 év), akkor az eddigi időre akkor is jár neki állami nyugdíj, ha nem állítják vissza az ezutáni jogosultság elismerését.
még biztos van más is ami a teljes képhez hozzátartozik.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 19:06
Előzmény: #644  tigus7313
#646
"szerintem nem merik"

Ha ez lesz akkor minden mindegy már, az ország megy a kukába... A dropok meg majd örülnek.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 19:05
Előzmény: #644  tigus7313
#645
"komoly hiányprobléma lesz, forint, kamatfelár elszáll, kezdődhet előről minden.
"

Ez a manyuppal együtt is garantált.
tigus7313 2011. 01. 07. 19:01
Előzmény: #630  Törölt felhasználó
#644
"Ha az ÁB megsemmisíti a fenyegető részeket, rohannak majd nyilatkozni..."

a baj csak az, hogy az AB határozat csak február-márciusban (AB szóvivő szerint) fog megszületni.
ha csak részleges előírásokat töröl el, ld. állami nyugdíjból kizárás, szívás lesz annak, aki nem nyilatkozott, hiszen a nyilatkozattételi határidő meg letelt. (feltéve, hogy ehhez meg nem nyúlnak)

Ha az egészet eltörlik (szerintem nem merik), akkor meg komoly hiányprobléma lesz, forint, kamatfelár elszáll, kezdődhet előről minden.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 18:56
Előzmény: #617  tokos.
#643
Tokos, te írtad már, hogy nem vagy MNYP tag. Úgy könnyű beszélni, hogy nem a tiéd, amit el akarnak venni...
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 18:54
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#642
Drop, egyébkéntha korábban azt írtad volna, hogy maradsz. Miért változott meg a döntésed? (ha megváltozott és nem csak ide írod ezt most)
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 18:49
Előzmény: #618  jumbo2
#641
Drop:

"Nem maradok, teljesen értelmetlen maradni az adott feltételek mellett."

Értem, akkor szerinted is nagy hazugság a választás szabadsága duma, mert kényszerítésnek nevezhetjük ezt, ugye?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek