Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 10:50
Előzmény: #117198  peter_s
#117200
Sok mindennel nem értek egyet a hsz-edben, de túl sok helyre volna szükség ahhoz, hogy kifejtsem az álláspontomat. Szerintem egy tőzsdetopikban ne hozakodjunk elő általános etikai szempontokkal (gazdagok vs. szegények), hiszen gondolom te is pénzt akarsz keresni a tőzsdén, tehát te is a jelenlegi gazdasági rendszer részese és ezáltal fenntartója vagy.
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 10:45
Előzmény: #117196  Cosinusrider
#117199
A háromszoros QE éppen Bernanke válasza a 29-es válságra. És mivel az ECB is át fogja venni rövidesen, ez azt bizonyítja, hogy működőképes, mármint korlátozottan működőképes a jelenlegi berendezkedés keretein belül.

Az adott hitelpénzrendszeren belül nem nagyon van mód másfajta kezelésre. A világgazdaság (jelenleg még) hitelpénzből működik, ami éppen a kapitalizmus lényegi gyökerét képezi. Ennek a hitelpénzrendszernek a kifejeződése a modern tőzsde. Volnának persze egyéb módok is kölcsönösen előnyös gazdasági berendezkedés megalkotására, ld. erre vonatkozóan pld. Silvio Gesell művét, de jelenleg ez (még) nem aktuális.
peter_s 2014. 05. 01. 10:42
Előzmény: #117192  Törölt felhasználó
#117198
Ezen az alapon azt is mondhatnánk, hogy megvan a Szent Grál, soha nem lesz korrekció mert itt van nekünk a FED aki tudja mit kell csinálni és örök növekedéssek számolhatunk.

A FED kommunikációja addig működik a piacokon amíg a befektetők elhiszik azt amit mondanak. Még elhiszik... De nem hiszem, hogy egy újabb QE változtatna bármin is, sőt az inkább azt üzenné a piacoknak, hogy nem működik a program.

A QE amúgy is óriási károkat okozott a világon. Ha olvasol gazdasági szaklapokat akkor tudod, hogy a világon hatalmas lett a különbség a szegények és a gazdagok között (már a 85 leggazdagabb embernek több pénze van, mint a Föld lakosságának felének), és egyre nehezebb helyzetbe kerülnek a fejlődő és a kevésbé fejlett országok. Ez csak egyre durvább lesz amíg tart a QE mert pénzt csak adósság fejében lehet teremteni, és az adósságot valakinek birtokolnia kell. A QE folytatásával egy idő után elérjük azt az állapotot, hogy az a 85 leggazdagabb ember annyi vagyonnal fog rendelkezni, mint a Föld egész lakossága és a fejlődő országok totálisan eladósodnak (már így is el vannak). Szerinted ennek mi lesz a következménye?
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 01. 10:32
Előzmény: #117196  Cosinusrider
#117197
"Továbbá a FED-nek nem az a feladata, hogy védje a tőzsdéket az eséstől."

Erről mostanában hajlamosak megfeledkezni.
Cosinusrider 2014. 05. 01. 10:29
Előzmény: #117192  Törölt felhasználó
#117196
Ki modta, hogy a QE bejött? Másrészről pedig nem azért indították el, hogy felhajtsák vele a részvénypiacokat, hanem ez lett az eredménye. Továbbá a FED-nek nem az a feladata, hogy védje a tőzsdéket az eséstől. Nem hiszem, hogy bármilyen emberi szervezetnek lenne akkora hatalma, rálátása mindenre, hogy a 29-es válság után már ne történhetne probléma a világban. Csak azért mert valaki egész életében tanulmányozza mondjuk a Thaiföldi cunamit még nem biztos, hogy képes azt megelőzni, kordában tartani, kiiktatni, kezelni, megszüntetni, legyőzni...és még sorolhatnám.
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 01. 10:24
Előzmény: #117192  Törölt felhasználó
#117195
Akkor ezek szerint megvan az örök tőzsdei növekedés receptje?
Ha esik, csak nyiss ez QE-t, és béke, boldogság, 1000000000000000-s dax és sp? :DD

Ráadásul azért a FED mérlegfőösszege növekszik ám töretlenül, meg adott esetben az infla sem lesz olyan alacsony, mint most, ha tényleg csak a tőzsde megtámogatására akarnának QE-ket bevezetni.
Cosinusrider 2014. 05. 01. 10:18
Előzmény: #117183  duraczell
#117194
Nem tudom, hogy a GS benne volt e, de ott van még az a sztori is, mikor a 2008-as válság kitörése előtt látták, hogy gáz lesz a jelzálogpiaci papirokkal. Fogták az egészet, gyorsan rásózták a mindenféle nyugdíjalapokra, majd biztosítást kötöttek a papirok bedőlésére. Mindezt persze a hitelminősítők szorgos támogatásával.
Korrekt mi?
Tudom, hogy holnap megdöglik a tehenem ezért gyorsan szerzek egy szakembert, aki agyon dícséri a vevőm elött a haldokló jószágot, majd kötök a tehénre egy életbiztosítást, aminek én vagyok a kedvezményezettje.
Szóval ez egy olyan "szakma", ahol az élvonalban levők sem tudják a kezükben tartani az eseményeket. A saját túlélésüket, hasznukat fogják minden körülmények között szolgálni bármilyen eszközzel. Mert, ha pl most is látnák, hogy gáz lesz, ugyan miért szólnának róla? Azt pedig, hogy semmi gáz nem lesz, ki meri megígérni? 5 éve hitelből szárnyal a piac. A legkevesebb, ami az oldalazáshoz kell, hogy fantasztikus vállalati eredmények segítségével pár év alatt leépül ez a sok hitel. Akkor mi tudná biztosítani a szárnyalás hasonló dinamikáját a továbbiakban? Ugyanaz megy tovább, mint eddig is, csak most egy másik területen. Egy hétköznapi példa: mikor a szomszéd megvette a házat, autót stb, akkor a hitelnek köszönhetően látszólag markáns "emelkedés" mutatkozott az indexében. Aztán mindig jön a törlesztés ideje, amikor hosszú ideig tartó stagnálás következik, ha csak nem emelkedik emberünk fizetése robbanásszerűen. Akkor kérdezem én, ugyan mitől emelkedne a világ fizetése (GDP) robbanásszerűen, amiből majd visszafizeti a hiteleit?
Cosinusrider 2014. 05. 01. 10:18
Előzmény: #117183  duraczell
#117193
Nem tudom, hogy a GS benne volt e, de ott van még az a sztori is, mikor a 2008-as válság kitörése előtt látták, hogy gáz lesz a jelzálogpiaci papirokkal. Fogták az egészet, gyorsan rásózták a mindenféle nyugdíjalapokra, majd biztosítást kötöttek a papirok bedőlésére. Mindezt persze a hitelminősítők szorgos támogatásával.
Korrekt mi?
Tudom, hogy holnap megdöglik a tehenem ezért gyorsan szerzek egy szakembert, aki agyon dícséri a vevőm elött a haldokló jószágot, majd kötök a tehénre egy életbiztosítást, aminek én vagyok a kedvezményezettje.
Szóval ez egy olyan "szakma", ahol az élvonalban levők sem tudják a kezükben tartani az eseményeket. A saját túlélésüket, hasznukat fogják minden körülmények között szolgálni bármilyen eszközzel. Mert, ha pl most is látnák, hogy gáz lesz, ugyan miért szólnának róla? Azt pedig, hogy semmi gáz nem lesz, ki meri megígérni? 5 éve hitelből szárnyal a piac. A legkevesebb, ami az oldalazáshoz kell, hogy fantasztikus vállalati eredmények segítségével pár év alatt leépül ez a sok hitel. Akkor mi tudná biztosítani a szárnyalás hasonló dinamikáját a továbbiakban? Ugyanaz megy tovább, mint eddig is, csak most egy másik területen. Egy hétköznapi példa: mikor a szomszéd megvette a házat, autót stb, akkor a hitelnek köszönhetően látszólag markáns "emelkedés" mutatkozott az indexében. Aztán mindig jön a törlesztés ideje, amikor hosszú ideig tartó stagnálás következik, ha csak nem emelkedik emberünk fizetése robbanásszerűen. Akkor kérdezem én, ugyan mitől emelkedne a világ fizetése (GDP) robbanásszerűen, amiből majd visszafizeti a hiteleit?
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 10:15
Előzmény: #117190  peter_s
#117192
Ha nagy esés kezdődne, a FED azonnal nullára vagy negatívra változtatná a kamatlábat, és újraindítaná a QE-t... mondván háromszor már bejött. Bernanke pld. egész életében a 29-es válságot és annak okait kutatta. Biztos lehetsz benne, hogy mindent meg fognak tenni azért, hogy ilyesmi még egyszer ne fordulhasson elő.

Az persze egészen más kérdés, és nem is tartozik a napi trédelés kereteibe, hogy mi van akkor, ha maga a FED dönt úgy, hogy kell egy válság... (éppen úgy, ahogy 29-ben is tették, utána lehet olvasni)
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 01. 10:10
Előzmény: #117187  bagum
#117191
"Már rég mindenki beállt shortra"

Nem kizárt, de akkor annak nem kellene, hogy valami nyoma legyen a charton? :DD

Ha beállsz shortra, az ugye praktikusan eladással jár. Ha MINDENKI beáll, az praktikusan SOK eladással jár.

A charton viszont ilyeneket nem nagyon lehet látni, csak idén van egy oldalazó szakasz, amiben van esés is, de azokat vissza is vették, tehát feltételezhető, h aki ezeket az eséseket shortolta, az már zárta a pozit.
peter_s 2014. 05. 01. 10:04
Előzmény: #117185  Törölt felhasználó
#117190
Nem értelek. A részvényvásárlásokra felvett hitelekre gondoltam. Nem tudom, hogy itt mit értesz megfelelő kockázatkezelésen és fedezeten. A szereplők nagy része a brókercég által nyújtott hitelkeretből vásárol már elég rég óta, aminek a fedezete a megvásárolt, számlán nyilvántartott értékpapír. Ez a lehetőség mindig megvan, mindig lehet hitelre vásárolni. Ha túl nagy a hitelkitettség az azért gond mert ha egyszer valamiért elkezdődik egy nagyobb esés a piacokon, akkor a margin call-ok sorozata a mélybe nyomja az indexeket pillanatok alatt. És ebbe bőven benne lehet 20-40% is. Minél nagyobb a hitelkitettség, annál nagyobb a magasabb korrekció veszélye.

Azt írod, hogy amíg alacsony a kamat, addig nincs más alternatíva, mint a részvényvásárlás és nem lehet gond. Ha ezt elfogadjuk akkor mire lenne 20%-os korrekció? Menetelni kell az indexeknek amíg alacsony a kamat, nem kell megállnia 10250-nél sem a DAX-nak. TA alapon nálam a DOW és SP500 már most is korrekció gyanús (fibo szint, RSI, Stochastic...).
Ez egy mesterségesen felfújt, torzított piac ami rendkívűl kiszámíthatatlan, ezért gondolom, hogy nem a megszokott módon kell elemezni.
bagum 2014. 05. 01. 10:03
Előzmény: #117188  bagum
#117189
Hogy ezt miért kétszer nyomta nem tudom. Biztos annyira értékes hozzászólás volt, hogy egy robot úgy itélte meg... :D
bagum 2014. 05. 01. 10:01
Előzmény: #117186  goapsy1
#117188
B forgatókönyv:
Már rég mindenki beállt shortra, és nincs már újabb versenyző, csak pár robot kóbor longja emeli tovább az indexeket, és az egész arra vár, hogyvalami nagyobb pénz megborítsa az egészet...
Amúgy meg lehet menni felvonulni:
"Özönvíz moshatja el május elsejét
A fővárosra és 12 megyében szakadhat le az ég.
Ne közlekedjen május elsején Budapesten!
Ha mégis, a BKK megmutatja, hol és hogyan."
bagum 2014. 05. 01. 10:01
Előzmény: #117186  goapsy1
#117187
B forgatókönyv:
Már rég mindenki beállt shortra, és nincs már újabb versenyző, csak pár robot kóbor longja emeli tovább az indexeket, és az egész arra vár, hogyvalami nagyobb pénz megborítsa az egészet...
Amúgy meg lehet menni felvonulni:
"Özönvíz moshatja el május elsejét
A fővárosra és 12 megyében szakadhat le az ég.
Ne közlekedjen május elsején Budapesten!
Ha mégis, a BKK megmutatja, hol és hogyan."
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 01. 09:44
Előzmény: #117185  Törölt felhasználó
#117186
Tegyük fel, így lesz.
Ezek szerint a nagyobb szereplőknek egy bizonytalan 6-8% megnyeréséért kellene kockáztatniuk azt, hogy hamarabb bezúg az egész, és a nyakukba kapnak 20% mínuszt?
(10.250 innen bő 6%, úgyhogy a 6-8%-kal még azt is megengedtem, hogy túlszalad rajta.)
Ráadásul közben ott a 10K erős ellenállás, amit nyilván nem elsőre vinne majd át - azaz rövid távon 400 pont hozam áll szemben 600 pont kockázattal, a jelenlegi sáv aljáig, s itt is megengedő vagyok, mert nem számolok azzal, h letöri.)

Ráadásul a tőzsde a jövőt árazza, nem a jelent, ezáltal nincs olyan, hogy "a kamatemelésig hátralévő évben".
Mivel jövő év első felére teszik a kamatemelést, ahogy az év 2. felében kifut a QE, a szereplők máris elkezdenek róla spekulálni.

Ettől függetlenül amúgy tény, egyfajta helyben "lebegést" el lehet képzelni az alapján, amit írtál - Akkor viszont a short teljesen racionális magatartás az új ATH-kon, nem?
Mivel te sem várod már sokkal tovább fel, viszont oldalazás után beeshet, szerinted is a racionális az, ha vki hosszabb távon futtat pozit, hogy az emelkedést shortolja meg.
Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 05:59
Előzmény: #117175  peter_s
#117185
szerintem túldimenziálod ezt a hitelkitettséget. nem vitatom,hogy talán már nem egészséges méretű,de mindaddíg,amíg megfelelő kockázatkezeléssel és fedezettel nyújtják,ez nem okozhat problémát.
alacsony kamatkörnyezetben a pénzügyi piacon nincs más alternatíva,mint a részvényvásárlás,ezért meggyőződésem,hogy a kamatemelésig hátralévő évben oldalazva,kisebb dinamikával,nagyobb korrekció nélkűl min. 10.250-ig el fognak jutni,ami havi charton TA alapon is kívánatos,onnan jöhet egy korrekció 8.300 környékére (nagyjából 20%,ami egészséges és reális is lehet)
ezzel csak egy baj van,mégpedig az,hogy túl evidensnek tűnhet

pár száz pontos TA korrekciók naposon természetesen beleférnek és ez havin meg se látszik,legfeljeb egy-egy piros gyertyát látsz majd,sőt még pirosnak se kell lennie,nézd csak meg a 2 utolsó gyertyát havin,semmit se jelentettek,pedig naposon a megelező emelkedő szakasz legtávolabbi korrekciós szintjéig esett!
az semmiképp sem a gyengeség és közeli forduló jele,hogy ilyen fundamentális és feszűltségekkel teli geopolitikai környezetben is csúcsközelben vannak a főbb indexek,ebben gondolom egyetérthetünk.
ha megnézed,inkább csak pánikesések okoztak mostanában korrekciót,nem tudom,hogy kiváltó ok hiányában mi lett volna,persze mindig bele lehet magyarázni valamit,amire éppen fogni lehet

na de menjünk inkább felvonulni! link

Törölt felhasználó 2014. 05. 01. 00:27
Előzmény: #117181  peter_s
#117184
abszolult nem kell hinni nekik,erről szólt a válság utáni per...AZT MONDTÁKŰ: CSAK AJÁNLÁSOK a részükről semmi más,...mert ha ellentétesen trédelnek legyen kibúvó
duraczell 2014. 05. 01. 00:16
Előzmény: #117181  peter_s
#117183
tavaly az idei évre 1800$ körüli árral számolt arankára a GS. Idén 1000 alá várja.
Az biztos, hogy a GS piacbefolyásoló, és ha akarja eltalálja a célárat, de asszem pont őt büntették meg amiatt is mert az ügyfeleinek küldött ajánlással szembe trédelt. :)
Ha lesz vala lehetőségem rá az ilyen "szakembereket" lövetem a Dunába.
peter_s 2014. 04. 30. 23:07
Előzmény: #117180  Törölt felhasználó
#117182
A forgalom stagnál megítélésem szerint. Még vannak vevők de a nagy szereplők már nem vesznek. Nézd meg a vállalatokat, bevásároltak, tele vannak saját részvénnyel. A kisebb szereplők vásárolnak még, sőt lehet, hogy még ATH-ig engedik is őket. Amíg a nagyok nem kezdik el önteni addig nyugi van, de ha elindul a dominó akkor margin call hegyek lesznek. Túl sok nagy szereplő tart túl nagy mennyiségű pakkokat, örökké nem fogják tartani, egyszer ők is kitáraznak.
peter_s 2014. 04. 30. 22:53
Előzmény: #117179  duraczell
#117181
Én úgy tudom, hogy a GS 2100-as SP-t vár. Egyébként a Goldman Sachs és a Bank of America még olyankor is vételre buzdított amikor mindenki a nagy korrekcót várta a jelenleginél jóval alacsonyabb szinteken. A GS nagyon sok mindent eltalált, 2009 óta az indexek szintjeit kivétel nélkül eltalálta.

Amúgy valóban nem tudják az irányt ők sem pontosan, mert 2008-ban is emelkedést jósoltak, és vizionáltak 200-as olajat is de egyik sem jött be. Nem kell készpénznek venni, amit mondanak de nem árt figyelni sem. Az arany még bejöhet nekik, összeomlást írtak ami részben bekövetkezett de az 1000 USD még messze van... Ekkora egyetértés mostanában nem volt a korrekció bekövetkezésében, az osztrák közgazdasági iskola és a monetartisták is korrekcióról beszélnek... Régen láttunk már ilyet.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek