Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 14:17
Előzmény: #8817  Törölt felhasználó
#8820
Nem volt az? Na ne fárasszál már, a lenti adatokból, az order bookokból lehet látni, hogy hol kb. mekkora a valós forgalom.
Szted ez egy reális lista?
https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/
Binance a legnagyobb az tény, de hol a Coinbase, a Kraken? Persze tudom ezek neked semmit se mondanak. Tovább ezek a cikkek is a véletlen szüleményei igaz? Júniusban majd csodálkozol, hogy hová tűnt a forgalom, de nem kell hinni nekem, inkább akadékoskodj, teszek rá személy szerint. Informálódj, sosem késő:
https://kriptoakademia.com/2019/03/25/binance-ceo-a-coinmarketcap-miatt-hamisitjak-szamaikat-a-tozsdek
https://kriptoakademia.com/2019/05/02/bekemenyit-a-6-eves-coinmarketcap
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 14:10
Előzmény: #8817  Törölt felhasználó
#8819
1. is BTC es mas kryptok kulonbozo kereskedesi feluleteit szutyok tozsdenek titulalod?
2.nevezheted ezeket "szutyok brokereknek" de azert mondjuk a coindesk vagy kraken-re rahuzni a szutyok szot eleg nagy arcra vall...(meg toled is)
nem veletlenul akar es fog a Fidelity belepni erre a piacra hiszen az elmult 3 evben a szamlanyitasok merteke meg az o erdeklodesuket is felkeltette...
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 14:10
Előzmény: #8815  Törölt felhasználó
#8818

Nem cáfolok semmit, csak írtad, hogy sok cég a bitcoinra építkezik. Szerintem a tulipánhagymát sem egy gazda árulta, szép kis hálózat épülhetett rá.
A lombtrágyát a gyomirtóval kellett kijuttatni, szántóföldi permetezővel. A 10 liter löttyben volt 8% nitrogén, ami lehet egy kicsit be is zöldítette a leveleket, meg a csoda aminósav. Ez egy kicsit olyan, mintha a rántottszeletet a hasadhoz dörzsölnéd. A gyökér arra van, hogy táplálja a növényt, ez evolúció során így alakult. A gyökérhez 160 kg tiszta nitrogént ajánlanak bedolgozni hektáronként, ahhoz képest ez a teáskanálnyi nem hiszem, hogy csoda hozamot eredményezne.
Az én privát véleményem, hogy májusi tápanyagozást a következő évben hasznosátja a növény, ha el nem illanik, mivel a nitrogén el tud "párologni". A kukoricának több mint 2 méter mélyre is lemegy a gyökere és oldalirányba is akár 1,5 méterre, ezért a töve mellé rakott műtrágya csak szemfényvesztés. Főleg ha kevés a csapadék. Persze üzletkötőként minden egyes eladott kilóért jutalékot kapnak, minden nagyon fontos. :-)
Ha a kukorica 3 méteres, az még nem jelenti azt, hogy csúcshozamra képes, esetleg silóban. A nemesítés a csőre összpontosul, a szár és levél a szükéges rossz a kukorica fejlődésében. A magra termelt kukoricánál.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 14:03
Előzmény: #8809  Törölt felhasználó
#8817
Miből gondolod, hogy a nagyobb 'szutyoktőzsdék' adatai (mert hát a kriptopiacon csak szutyoktőzsdék vannak, mindegy h. kicsi vagy nagy) valódibbak mint a kicsiké?? Minden szutyoktőzsdén washtrédelő robothegyek 'kereskednek' (egymással). A kicsiken kevesebb, a nagyobbakon nyilván több. 
Szóval, hogyan lesz ezekből végül 'nem kamu' adat? Várom a választ, mert ez eddig nem volt az.
festina88 2019. 05. 29. 14:01
Előzmény: #8814  mereszZenesz
#8816
nem 1.én lesz a bejelentés?
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 13:38
Előzmény: #8813  Törölt felhasználó
#8815
Te most ezzel mit is cáfolsz?
Továbbá amit nem értek:
1, a sorközbe is fújta a gép vagy hogy jön ki az 1%? mert akkor jó szar az a gép, ma már simán lehet úgy is szórni, hogy csak a növényre menjen, még a tőközre sem.
2, Szerinted a májusi trágyázásnak nem lehet köze a terméshez? Ezeket amúgy hosszabb távon lehetne kimutatni meg egymás melletti kezeletlen/kezelt parcellákkal, ha minden más tényező egyezik. Azért gondolom nem véletlen rak ma már a precíziós vetőgép sem trágyát a mag mellé..
mereszZenesz 2019. 05. 29. 13:38
Előzmény: #8799  festina88
#8814
Lehet tartani fogom tovább is mint péntek.. alszok még rá kettőt :)
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 12:51
Előzmény: #8812  Törölt felhasználó
#8813

Természetesen vállakozások jönnek mennek, az a fontos, hogy sok sok dollárt, eurót vagy forintot keressenek. Meg kell lovagolni a trednet, kihozni belőle, amit lehet.
Nem tagadom, mint üzletkötő dolgoztam az agrárszektorban is, jó ideje a lombtrágya (levéltrágya) volt a sláger. Amit el kellett tüntetni,( pl. csirketoll), azt szépen feldolgozták, raktak mögé egy jó kis reklámot, röplap, kísérleti parcellák, marketing és jó drágán eladták a gazdáknak. Sikerült elhitetni, hogy milyen jó az a növénykének, hogyha a levelére ráfújják a tápanyagot, óriási terménynövekedés lesz. Mennyire jól járnak ezzel. Persze legjobban a feldolgozó és a forgalmazó járt, mivel nem kellett költségesen megsemmisíteni a tollat és még jó sok pénzt is bezsebeltek. Végül a gazdák rájöttek, hogy ez egy placebo hatás, hittek, mert hinni akartak benne és senki nem tudja bebizonyítani, miért van nagyobb illetve kisebb termés. Elég egy fagyos éjszaka és felül ír mindent.
Az volt a legszebb, mikor 10 liter lombrágyát kellett kifújni 1 hektárra, a kukorica 4 leveles állapotában, az kb 10 négyzetcentiméteres felvevő felület, tehát kb az 1 százaléka a szernek jutott a növényre. Ez májusban történt, termést meg 3 hónap múlva hozta. Kimutattunk 10%-os !!! terménynövekedést. Mennyire logikus és hihető!!! Pedig a gazda is ellenőrizte, sőt ő küldte az adatokat.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 12:17
Előzmény: #8810  Törölt felhasználó
#8812
Érdekes, mert én is mindig olvasom és egyet is értek vele..Inkább arra kérnélek titeket, ha állítatok valamit akkor támasszátok alá tényekkel, hírekkel, adatokkal, bármivel. Pl. ment itt a vége lesz mint a botnak szakértésetek, miközben egyre több vállalkozás épít rá..így aztán nagyon hiteles..
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 12:15
Előzmény: #8809  Törölt felhasználó
#8811

Te mindig csak a tényeket szoktad leírni, amiket a coinszekta oldaláról veszel. Neked azok a tények.
Van egy ilyen logika, hogy azért vagy érdekelt a bitcoin éltetésében, mert van bitcoinod. Nézd meg Tomibá írásait, neki BSV je volt, neki az volt az igazi, sőt a BCH-ben is nagy potenciált látott. Ő máshol is tájékozódik, így más infókra támaszkodik.
Itt már csak az a kérdés, hogy mi volt előbb a tyúk, vagy a tojás, (mondjuk nekem egyértelmű válaszom van erre), pontosítva valaki vesz bitcoint és azután jön meg a kedve éljenezni, vagy éljenzi és azért vesz.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 12:03
Előzmény: #8807  Törölt felhasználó
#8810
Neked az én gondolatom a hülyeség, nekem meg a coinerek magyarázkodásai hiteltelenek. Ugyanúgy vannak pro és kontra érvek, szerintem fele fele arányban, csak az a kérdés, ki mit olvas. Ezért szeretem variance blogját olvasgatni, mert nem egy megrögzött szektás dumáját tolja, hanem sokszor kritikusan is nyilatkozik, így sokkal hitelesebbnek tűnik.  Ugyanis, ha minden csodálatos és tökéletes, ott valami gond van, ott túl sok púdert használt a kozmetikus.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 12:00
Előzmény: #8808  Törölt felhasználó
#8809
Például onnan, hogy hogy amit a cmc-n látsz btc forgalom a szerint, már rég ismét új csúcsokon van a forgalom, míg a blokkláncból kiolvasható adatok szerint még csak most van a csúcs közelében, de még nem lépte azt át. Továbbá olyan kisebb szutyok tőzsdék nyomják le az egyik legnagyobb tőzsdét (Binance), hogy ihaj. Ezt lehet látni abból, hogy hányan látogatják a honlapjukat, hány követőjük van, hányan beszélnek róla, google trend stb. Tehát ezek kamu adatokat adnak le jelenleg a cmcnek, akik erre válaszul júniusban lépni is fognak és kirakják azokat akik nem adnak az order bookhoz, real time forgalomhoz közvetlen hozzáférést nekik, amit nyilván ellenőrizni is tudnak majd már. Ennek eredménye már látszik is egyébként kisebb coinoknál..Hirtelen elfogyott párnál a forgalom. A szektás bullshit meg csak a te szótáradban van jelen, minden amivel nem értesz egyet az szektás, számomra te pedig az antiszekta vagy atyám, a különbség kettőnk között, hogy én tényeket szoktam leírni ide és linkelni, te pedig csak vagdalkozol. Komolyan érdekelne, melyik állításom szektás amit nem tudtam igazolni tényekkel? Konkrétumokat írhatnál végre..Illetve cáfolhatnád tényekkel az állításaim, talán hitelesebb lennél.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:44
Előzmény: #8803  Törölt felhasználó
#8808
Egy száz százalékig szabályozatlan piacon miből lehet megállapítani, hogy melyik adat kamu és melyik nem? 
Csak rövid és tényszerű választ várnék, a szektás bullshit és a szokásos rizsakörítés nem érdekel.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:16
Előzmény: #8802  Törölt felhasználó
#8807
Túrót keresel te válaszokat, ha leírja valaki mi van, csak hajtod tovább a saját hülyeséged. Nem hoznak zavarba a tények.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:14
Előzmény: #8801  Törölt felhasználó
#8806
"Lapozz" vissza, leírtuk már párszor, ne a mi időnket rabold ezzel..Tudod mikor emelkedik a btc, akkor is vannak hullámok, ezt kereskedik le a robotok..a többi meg kamu forgalom. Egyébként elég gyenge lett a hszed, kicsit frappánsabb is lehetne..
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:12
Előzmény: #8803  Törölt felhasználó
#8805

Csak a tether, vagy az egész
https://coinmarketcap.com/ ; ?
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:11
Előzmény: #8800  Törölt felhasználó
#8804
Zavarba hozol..gondolom pálinkás volt a jóreggel! :)
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:07
Előzmény: #8796  Törölt felhasználó
#8803
Felfogod végre, hogy azok az adatok kamu adatok? Vagy még szerencsétlenkedsz rajta hónapokig?
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 11:04
Előzmény: #8795  festina88
#8802

Én nem látom a végét, sőt. Azért nem is bocsájtkozom jóslatokba. Kommentálom, ami történik. Ha meglátom, hogy rakétázik az árfolyam, leírom (szerény) véleményem, mitől is alakult így. Mivel általában nincs alátámasztva hírrel az emelkedés, így értetlenül állok és magyarázatot keresek. Megmagyarázni meg mindent meg lehet, ki így ki úgy. Félig teli, vagy félig üres pohár esete.
A zsenik azok viszont pontosan tudják, mi fog történni, biztosan olvastál jópártól itt is kommenteket.
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 10:55
Előzmény: #8794  Törölt felhasználó
#8801
Látom jól elkalandoztál, gondolom ilyeneken járt az eszed akkor is, mikor a bitcoin 2 dollár volt. Hát igen. Akinek ilyen vágyai vannak, nem tehet róla.
Azt nem tudhatod, hogy én mennyire vagyok milliomos, nem csak a bitcoinnal lehetett pénzt keresni.Szerintem amit ide irogatok, nincs nagyon köze az árfolyamhoz, nem ettől megy majd tönkre, de köszönöm a bizalmat, ha ennyire piacbefolyásolónak érzed kommentjeimet.
Se 2 dolárnál nem vettem, sem 20 ezernél. De vettem mást.
Déneske, te coinbárónak tartod magad? Akkor már értem a szektás hozzáállásodat.....és még huncutkodni is szeretnél? Erre nem vagyok vevő, elárulom neked, hogy boldog házasságban élek és feleségem nőnemű.
"A forgalmat meg sosem fogod megérteni miért emelkedik, de hát ez van, hiába írták már le neked 100*"
ezt a mondatodat már olvastam 100x, de még minndig nincs igazi magyarázat. Azt hogy valaki kiül a tether kerítésre, azt értem és átvészeli az esést, de mikor 1 óra alatt 20 %-ot rallyzik az egész coinpiac, miért kell oda-vissza ugrálni? Egy egy tether-t másodpercenként kell hogy adjanak-vegyenek, ha zenész barátunkhoz hasonlóan , többen is akár napokig pihengetnek tetherrel a zsebükben.
Légyszíves írj gyakorlati példát, hogyan működik ez.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek