A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Sztem tök lényegtelen hogy vesz e vagy sem. Az már fontosabb, hogy sok nagy játékos vett már, vagy erre üzletet csinál. A portfolio meg visszarakja két éven belül abban biztos lehetsz, nevetséges hogy medve piacon leveszik bika piacon bezzeg..
Ha nem figyeltél rendesen, arról volt szó, hogy a twitter alapítója bitcoinba fekteti vagyonának egy jeletéktelen részét. A vagyonunkhoz viszonyítva ugyanennyit költök WC papírra, de hát mint tudjuk, a WC papírt fel is használom, nem a fiók mélyén rejtegetem. Igaz, ő sem azt mondta, hogy költi, sőt, ha jól tudom az érdekelségeibe tartozó cég sem fogadja el. Ha jól látom, a portfolió főoldaláról is eltüntették az árfolyamot, gondolom ezért már számtalan felháborodott levelet kaptak, hogy ilyen fontos infót nem tesznek ki az első oldalra.
A twitter is csak abból él, hogy az üzenetek között bedob egy két reklámot. Azt a reklámot a cégek fizetik és mivel most még a cégek "szárnyalnak" , természetes, hogy adóalapjukat csökkentsék egy kis reklámmal . Jó tis tesz az eladásnak, meg növekedhetnek is. Válság idején viszont nem lesz felesleges kidobni való pénzük és a dolgozóikat és hiteleiket kell majd fizetniük, nem lesz pénz reklámra. Így azok a cégek, akik a reklámokból élnek, nagyon megsínylik majd a hanyatlást.
Minden szösszenetet ünnepelni kell, hátha valaki beugrik és sikerül nyakába zúdítani egy két BTC-t. Az a fontos, hogy minden nap legyen hír, a köztudatban maradjon.
Ez komoly?? A csóka a becsült vagyonának 1 tízezred részét fordítja évente! btc-vásárlásra. Ez olyan, mintha neked volna 100millió forintod, és abból évente! 10.000 /tízezer/ forintért vennél bitkoint. Elég nagy gáz, ha már ilyen debil cikkek kellenek az alig pislákoló érdeklődés percekre történő visszaszerzéséhez a szektás "community" részéről.
A birkák.. Mondja ezt aki 2 dollár óta nézi a storyt és egy befektetésekkel foglalkozó oldalon fórumozik. Nincs több kérdésem. Hiteles vagy na! :) Főbirka!
Mintha összemosnád a dolgokat, az egyik kiolvasható a másik meg egy közvéleménykutatás ami vagy igaz vagy nem, sztem is túlzó. De te megint csak csúsztatsz.
Ez a pénz neki lepkefing, 5,2 milliárdos vagyonából többet is áldozhatna, nem csak évi 520 ezer dollárt. De biztosan tudja, hogy ez olyan, mintha a tűzbe dobálná a dollárjait, habár ahogy a vagyonát szerezte, könnyen jött könnyen megy felfogással nem csodálkozom. A twitter csak 2017 végén lett nyereséges, ugyanolyan lufit fújtak, mint a coinoknál. Ezt is csak Trumpnak köszönhetik, a színvonalát minősíti, hogy twitteren üzenget. Ha a központi bankok behúzzák a kéziféket, a coinokkal együtt a twitter is a földbe lesz döngölve, csakis az ingyenpénz miatt vannak ott, ahol vannak.
Csak olyan statisztikának hiszek, amit saját magam hamisítottam. Az meg jól hangzik, hogy az ING készítette. Ez még nem jelenti azt, hogy nem manipulálták, illetve valós adatokat közölnek. Eu olyan mint a horgászoknál, mikor dicsekedni kell, mekkora halat fogott.
Milyen pénzt mozgatnak a tőzsdék között? Oda -vissza váltogatják? Ha a coinoknak annyira egyszerű a kezelése, minek kell egy közvetítő? Egyenesen nem megy a kereskedés? A sokat szidott tether nélkül meghalna a kriptopiac. A bálnák minek gyűjtik ezeket? Nem lesz kikre rásózni, kutyavásár csak egyszer volt! Indi, azt is ki lehet olvasni a walletekből, hogy állítólag 9%-a az európaiaknak rendelkezik valamilye coinnal? Név szerint is? A legnagyobb pénztárcák perzsehogy növekednek, mert máshogy nem tudjál fenntartani az árfolyamot. Raktárra vásárolják, nehogy bezuhanjon az ára. Van miből hiszen 2017 decemberében naponta 20 milliárdot kereshettek a kisbüfiken a mostani árnak ötszöröséért sorakoztak a birkák.
A tether főleg az arbitrage robotok miatt pörög, mivel azzal mozgatják a tőzsdék között a pénzt. Ami nem meglepő, mert a tether elsősorban erre lett kitalálva. Nagy volatilitás -> több arbitrage lehetőség -> a tether volume megugrik. Nincs ebben semmi meglepő. Az lenne a gyanús, ha pl kinyomnának 20 mrd tethert minden pumpa előtt, de erről nincs szó.
"Van-e már valamennyi kriptopénzed?" .Luxemburg: 4% igen Törökország: 18% igen . A stabil gazdaságok polgárai nem igazán érdeklődnek a kriptovilág iránt. Annál inkább a rogyadozó, kisiklott országok lakosai. Még nem sejtik, hogy a saját államuk általi kirablásukat a kriptopénzek üzemeltetői általi kirablásuk fogja követni.
A 9% nekem is irreálisnak tűnik. 740 millió lakosból a megkérdezés szempontjából hány lehet releváns? 500 m biztos (18+ évesek). Amiket láttam adatokat Wallet számokra vonatkozóan (egész világra vonatkozó adat), az alapján nagyon nem jön ki. De mondom ezt úgy, hogy nem látom át pontosan minden összefüggést (pl. egy tőzsdén egy wallett több befektető coinjait is tárolja). De az ismerettségi körömben sem látom, hogy ekkora lenne a kriptopénz tulajok köre.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046