1ember

Regisztráció: 2017-01-04 18:20:05

Hozzászólások száma: 55

Utolsó hozzászólás: 2019-07-22 18:18


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 4
Népszerűség: 5

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

276
2023. 12. 20. 21:27

utolsó 20 hozzászólás

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 22. 18:18
Az a baj a Tether-pumpa elmélettel, hogy a. fotelből képtelenség bizonyítani vagy cáfolni, ergo egy konteó amivel nem lehet vitatkozni b. már vizsgálták a Tether-t, megvolt a fedezet, csak részben nem USD cash-ben (ezt azóta nem is állítják) c. egyszerűen nincs annyi Tether amivel széllel szemben lehetne hugyozni. Ha végtelenül nyomják a Tether-t, akkor nem az történik, hogy egekbe lehet nyomni vele a bitcoin árát, hanem az, hogy a Tether ára leszakad az USD-ről és bedől a picsába, ugyanis annak az árát végsősoron ugyanúgy a kereslet-kínálat határozza meg.
Totál irreleváns, hogy te vagy én mire tudjuk jelenleg használni a bitcoint. A jövőt kell beárazni, azt, hogy van-e meg hova nőni és mi vethet neki gátat.
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 19. 12:11
#58
Előtte már volt egy 1000$-os ATH, Tether nélkül is. Az kinek az ármánykodása?
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 18. 21:41
#54
1. már a Tether előtt is hatalmasat ment a bitcoin, a megjelenése nem gyorsította fel az addigi trendet.
2. összeesküvés-elmélettel Dunát lehet rekeszteni, de hol a bizonyíték?
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 17. 12:57
#37
Satoshi nem határozta meg, hogy mire használják az emberek. Ő maga javarészt zsákolta, szóval nem is lett volna túl hiteles ha közben költekezésre buzdít. A rendszer úgy lett tervezve, hogy a bányászat "összeomlását" simán kibírja, csak átsúlyozza a nehézséget. A műtárgy-aukció pedig remek dolog, egyetlen gond, hogy macerásabb mint btc-t venni és eladni amihez fel se kell kelni a székből. Nem egyszer győzött a praktikum egyébként remekül működő rendszerek fölött a történelem során.
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 17. 12:47
#36
Szerintem a spekuláció, hodl épp olyan használat mint bármi más. Az ügyes speka, aki az alján vásárol, a tetején elad, az még csillapítja is a volatilitást, amivel csak jót tesz. Az, hogy a bitcoin a hétköznapokban használva legyen, nem a végcél, csak egy újabb lépcső amit nem lehet erőltetni: ha lesz értelme, bekövetkezik, ha nem, akkor nem. A bitcoin fennmaradásához nem kell, hogy mindenki mindenkire csak azt használja. Jó, persze, a Lambóhoz nekem is az kéne, de bőven van tere felfelé anélkül is, pusztán a jelenlegi hasznosságát figyelembe véve.
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 17. 12:32
#35
A Bitcoinban nem az a nagy találmány, hogy értéket lehet vele utalni A-ból B-be, hiszen azt addig is meg lehetett tenni, az elektronikus pénz, papírarany jó ideje létezett. A nagy dolog az, hogy ezt közvetítő nélkül tudja, szabadpiaci alapon, mentesen a politikától, függetlenül a nemzetektől. Hogy a Bitcoin közösségnek mennyire fontos ez a függetlenség, azt a Bitcoin Cash fork már megmutatta: skálázhatóságot, ingyenes, azonnali (0-conf) tranzakciót kínált amit felért a szent grállal, csak egy dolgot kellett volna részben feladni érte: a decentralizációt. Mára világos, hogy a közösség ezt az irányt elsöprő többséggel elutasította. Mivel ezt a lényegi elemet a Librának nem sikerült megugrania, nem is konkurencia. Viszont emberek millióinak nyithatja meg az utat a bitcoin felé, hiszen a kriptovaluták között egyszerű az átjárás.
A bitcoinnak nincs szüksége arra, hogy hétköznapi fizetőeszköz legyen. Ha azzá válna, az nyilván még értékesebbé tenné, de ugyanúgy nem adna neki belső értéket, csak újabb és újabb ATH-t.
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 17. 12:23
#34
Legalábbis jelenleg úgy tűnik, de azért elég sok dolog megdőlt már az emberiség pénzügyi történetében. Mindenesetre én annak a híve vagyok, hogy elég ha azt megpróbáljuk belőni, hogy jelenleg mi a hasznossága az egyes kriptovalutáknak, ott is épp elég a zavar.
Bitcoin, blockchain trollok nélkül 2019. 07. 17. 12:10
#33
Már a kiragadott részlet is sántít. "Persze más dolog az árfolyam és más a GDP, de [...]" - de mégiscsak mondanom kéne valamit, úgyhogy írok egy irreleváns hülyeséget, hogy legyen cikk ha már belekezdtem. :)
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 16. 14:09
Nocsak, mintha tettél volna egy lépést afelé, hogy megértsd miért jó a bitcoin, ahol a teljes működés átlátható, ellenőrizhető, nem "bemondásra" mennek a dolgok. :)
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 12. 12:19
Erre reagáltam: #9547 - ahol emerald követelte, hogy akadályozzák meg a kriptók segítségével végzett feketekereskedelmet. Ennek pedig egyetlen módja az lenne, hogy az összes decentralizált kriptót betiltják. Nonszensz. Ha a fiatról nem sikerült leválasztani a bűnözést, akkor miért várnák el ezt a kriptóktól.
A lehúzós, pre-mined ICO-k megregulázásával semmi bajom.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 12. 11:33
Vagy képzeld el, ahogy a TEK 12-14 éves gyerekeket szed össze, mert amikor nem játszott a gépén akkor a zsebpénzét kriptobányászattal szedte össze. Apukának meg fogalma sincs róla mi történik, mit csinált rosszul és hogy vehette volna elejét. :)
Ha könnyen be lehetne tiltani, akkor már betiltották volna.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 12. 11:16
A decentralizált kriptók teljes betiltása egy újabb "War on Drugs" lenne, de annál is nagyobb kudarcba fulladna. A bitcoin árát lenyomhatja akár 100$-ra is, de ezzel pont nem állítja meg a feketekereskedelmet, csak a zsaroló és a dealer 100x annyit kér belőle mint ma. A banánköztársaságokban beindulna a kriptopanamázás, mindenfelé online csereeszközt (utalvány, előfizetés, hozzáférés, stb) elfogadnának a kriptóért, minden nap be kéne tiltani valami új online csereeszközt hogy elejét vegyék. A normális felhasználókat kiszoríthatják, de a bűnözőket és a klienseiket nem állítaná meg, hiszen nekik eddig is fű alatt kellett csencselni, mivel a bitcoin nem teljesen anonym. A betiltás csak látszatintézkedés lenne.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 10. 19:37
A Bitcoinban nem az a nagy találmány, hogy értéket lehet vele utalni A-ból B-be, hiszen azt addig is meg lehetett tenni, az elektronikus pénz, papírarany jó ideje létezett. A nagy dolog az, hogy ezt közvetítő nélkül tudja, szabadpiaci alapon, mentesen a politikától, függetlenül a nemzetektől. Hogy a Bitcoin közösségnek mennyire fontos ez a függetlenség, azt a Bitcoin Cash fork már megmutatta: skálázhatóságot, ingyenes, azonnali (0-conf) tranzakciót kínált amit felért a szent grállal, csak egy dolgot kellett volna részben feladni érte: a decentralizációt. Mára világos, hogy a közösség ezt az irányt elsöprő többséggel elutasította. Mivel ezt a lényegi elemet a Librának nem sikerült megugrania, nem is konkurencia, ezt senki nem gondolja a "coinbárók" közül. Ellenben azt igen, hogy emberek millióinak nyithatja meg az utat a bitcoin felé, hiszen a kriptovaluták között egyszerű az átjárás.
Ha anonim akarsz maradni, akkor a bitcoint simán átválthatod pl grin-re ami erős anonimitást kínál. A bitcoin tulajdonosok nagy részének azonban megfelel a jelenlegi pszeudó-anonimitás, mivel nem bűnözők. Ha adottak lesznek a tisztességes adózási feltételek, a többségük le is fogja adózni amit le kell. Ez az egyező akaraton alapuló rendszer pedig még mindig nem egyenlő azzal a kiszolgáltatottsággal amit a papírarany, az elektronikus pénz vagy egy centralizált kriptovaluta jelent, hogy a közvetítő nélkül, egy jóváhagyó hatalom nélkül igazából semmid nincs.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 07. 10. 11:39
Hatalmas különbség, hogy a Libránál lehet tudni, hogy melyk cég hagyta jóva a tranzakciót, bitcoinnál pedig anonym maradhat a bányász. Emiatt a Libra cenzúrázható lánc, a bitcoin nem.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 05. 22. 22:09
Nekem Nexo hitelem van egy ideje, nem rossz az szerintem. Csak a hülye Nexo tokent felejtenék el, annak semmi értelme. Inlockba se értem minek a saját token.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 03. 12. 12:22
> Ezen felül azt sem tudtuk meg a cikkből, hogy a forgalomban lévő bankjegy és érmeállomány hány százaléka van 1 adott pillanatban a lakosság birtokában és hány százaléka van az MNB-nél illetve a kereskedelmi bankoknál + a cégek házipénztáraiban stb
Ha az MNB arról elmélkedik, hogy annak a fele állampapírban is lehetne, akkor viszonylag sok.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 03. 12. 12:20
Pénzügyi vagyonba minden beletartozik, nem csak az elektronikus pénz. Csak az elektronikus pénzt nézd a készpénz ellenében.
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 03. 12. 11:35
Statisztikai átlag. Van aki 100%-át készpénzben tartja, van aki 0% és van aki valamennyit, ebből jön ki, hogy átlag 1/3 készpénzben áll.
https://bankarmagazin.hu/2018/09/28/nagy-marton-5700-milliard-forint-a-keszpenzallomany-magyarorszagon/
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 03. 11. 12:35
Megint azt tudom kérdezni tőled, hogy ha az emberek 99%-ának megfelel az elektronikus pénz, akkor miért készpénzben tartják a pénzük minimum 1/3-át?
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert? 2019. 03. 10. 21:55

Ahhoz, hogy a bankszámlád adatait ellened fordítsák, nem sok kell. A vagyonosodási vizsgálatok alatt simán megtették, mondok is egy példát.
Vizsgálták egy vállalkozó rokonom, majd a vizsgálatot kiterjesztették az egész közeli rokonságra, rám is. A bankszámlán szereplő minden szarral el kellett számolnom, a készpénz kivéteket úgy tekintették, hogy én azt azon percen elköltöttem. Nem számított, hogy én azt csak megforgattam és később visszatettem, szerintük a később befizett pénz már teljesen új jövedelem volt aminek a forrásával megint 100%-ban el kellett számolnom. Egy olyan játék volt ez, ahol úgy hozták a szabályokat egyik percről a másikra, hogy ne nyerhessek.
Ha akkor készpénzt használok, nincs az egész tortúra, mert hát sajnos nem vagyonosodtam, nem volt mit számonkérni, csak megélni próbáltam. De arra jó volt, hogy megtanuljam, hogy a bankszámla csak Patyomkin-falu, azt úgy használni mint a készpénzt, nem érdemes.
Az, hogy a végén nem kaszáltak el, nem rajtam múlt. Esélyem nem lett volna ha a rokon akinél elindult az egész, nem segít ki. A privacy nem opcionális.

friss hírek További hírek