Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:57
Előzmény: #56437  vigkrisz
#56440
élelmiszereknél is azt tudod tenni, hogy vagy ész nélkül mindent megveszel és megeszel, vagy megpróbálsz válogatni. én pl. a kenyeret is itthon sütöm, a hozzávalók: liszt, víz, só. amit a boltban megveszel, az általában egy "kicsit" több dolgot tartalmaz... vagy pl. jó általában nekem szomjoltásra a csapvíz, vagy ásványvíz is, ritkán iszok mást. vagy nem használok vegetát (nátrium-glutamát stb.), és még lehetne sorolni.
az egész a kockázatcsökkentésről szól... 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:49
Előzmény: #56437  vigkrisz
#56439
"CoronaVirus ma, 12:01#56398
"na látod itt van az, hogy ki miben hisz. egyértelműen én se tudom kijelenteni, hogy nem lesz később bajom a betegségből, ahogy te sem, hogy nem lesz később neked vagy másnak baja az oltásból. ezért kéne hagyni, hogy mindenki szabadon dönthessen. nekem nincs bajom azzal, hogy vki elmegy beoltani magát, nektek se legyen bajotok az oltatlanok döntésével."
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:47
Előzmény: #56429  vigkrisz
#56438
eddig azt mondtad, azért változik sokszor a véleményük, mert ez egy új dolog. akkor miért legyek biztos benne, hogy amit most mondanak, az megállja a helyét nem csak a jelenben, hanem a jövőben is, 0,5; 1; 5; 10 vagy 50 év múlva? 
vigkrisz 2021. 12. 19. 13:47
Előzmény: #56428  bluefrog
#56437
pont az E számok jutottak eszembe nekem is, hogy akkor avval kapcsolatban mi a helyzet szerinted :-)
lassan 9 milliárd beadott oltásnál járunk, több, mint egy éve megy az oltás, mit gondolsz, mi fog még kiderülni és mikor, 1-2-5-10-20 év múlva? és akkor addig mi legyen, lezárások vagy mit javasolsz?
és ami ki fog derülni, az az összes típusú oltást érinteni fogja? akkor aki nem bízik az új típusokban, annak ott a jól bevált régi típusú, jövőre pedig újabb típusok is bevezetésre kerülnek, amik valahol a kettő között helyezkednek el
mit szeretnél, hogy abszolút ne is legyenek oltások a koronavírusra, mert lehet, hogy 20 év múlva kiderül róluk valami? 
algore 2021. 12. 19. 13:44
Előzmény: #56429  vigkrisz
#56436
Azt tudtad, hogy minden haziorvos (es minden szulesz es minden szakerto) koklernak es idegbetegnek tartotta Semmelweis Ignacot?
Ennyit tudnak a szakertok. 
Phylaxa 2021. 12. 19. 13:44
Előzmény: #56425  vigkrisz
#56435
Ehhez hozzászólnék. Nos szerintem mindenkinek, úgy A pfizer első emberének is a magánügye, hogy beoltatja magát vagy sem. Az pedig, hogy ezt ki hiszi el neki (bármit mond) az is mindenkinek a magánügye.
       
Sok mindennel így vagyunk páran a világban. A különbség a korábbi évtizedekhez képest csak a hírközlő csatornákban van. A környezetemben az oltás mellékhatásai (rövid-hosszabb) meglepően sok embert érintenek. Nyilván valamiért egy különleges környezetben élek és a szakemberektől megtudtam, hogy hálistennek egyedül vagyunk itt ezzel a problematikával. Nekem mégis ez jelenti a valóságot és elgondolkoztat. Az pedig, hogy mi lett volna ha, azt már sosem tudjuk meg. Persze a szakik még ezt is tudják, hiszen szerintük nyilvánvalóan meghaltak volna.
     
Na ezért nem látom semmi értelmét annak, hogy közleményeket figyeljek. Teljesen értelmetlen és ráadásul köze sincs a környezetemhez. 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:43
Előzmény: #56431  algore
#56434
majd a krekó segít rajtuk...
algore 2021. 12. 19. 13:42
Előzmény: #56429  vigkrisz
#56433
Mibol gondolod hogy jobban ertenek hozza?
Jobban ertenek hozza, mint az amerikai FDA vakcinaszakertok? 
Mint a brit vakcinaszakertok? 
Mert azok nem ertenek egyet vele, es le is mondanak, ha eppen pozicioban voltak. 
Mit ert hozza egy haziorvos jobban, mint a vakcinaszakertok? 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:39
Előzmény: #56429  vigkrisz
#56432
dr merkely is ért mindenhez, vagy nem?
"MO.-on nem lesz 4. hullám..."
egyébként a covidról meg a covid vakcinákról hol tanultak évekig, évtizedekig? azt hittem ez egy új vírus:)
algore 2021. 12. 19. 13:38
Előzmény: #56425  vigkrisz
#56431
Az a hozzaszolasom igy szolt (2021 augusztusi hozzaszolas):
"Csak erdekessegkent, 2020 decemberbol, amikor a deltanal halalosabb variansok fertoztek:
Albert Bourla, a Pfizer vezerigazgatoja, 
“I am 59 years old, in good health, I’m not working in the front line, so my type is not recommended to get vaccination,” 
2020 decemberben nem volt oltva. Az indoklas volt az erdekes, amiatt lett emlitve. 
Ez a baj veletek, folyamatosan hazudtok ezzel a fake news nyalokaval. 
Mikozben masrol azt allitod, fake newst terjeszt, valojaban te terjesztesz hazugsagokat, szemelyeskedve. Ervek helyett. 
Ezert kerdezem, hogy mondjatok konkretan valami fake newst amivel vadaskodtok. 
Mindig kiderul, hogy ti vagytok a hamisak. 
A hamissagotokon semmit nem segit semmilyen szakember sem... 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:36
Előzmény: #56427  Törölt felhasználó
#56430
az nála gondolom fake kategória... ami a mainstream-ben megy, az a tuti... de ha mégsem, legalább jól fizet...
vigkrisz 2021. 12. 19. 13:36
Előzmény: #56427  Törölt felhasználó
#56429
a házi gyermekorvosok már tettek evvel kapcsolatos állásfoglalást, többször beraktam ide, velük beszéld meg, ők biztosan jobban értenek hozzá, mint bármelyik fórumozó (bár tudom, hogy itt mindenki pár perc google-ozás után már mindenhez is ért, sokkal jobban, mint azok, akik ezt tanulták és gyakorolták évekig vagy évtizedekig)
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:35
Előzmény: #56426  bluefrog
#56428
egyébként ez ugyanígy igaz az élelmiszereknél, arra a sok "E" betűs hozzáadott dologra. nem lehet tudni, h később melyikről derül ki, hogy káros az egészségre.
Törölt felhasználó 2021. 12. 19. 13:30
Előzmény: #56425  vigkrisz
#56427
Azt nem mondta, hogy szinte zéró kockázatú gyerekeket nem érdemes vészhelyzeti vakcinákkal bökdösni? 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:28
Előzmény: #56423  vigkrisz
#56426
látom nagyon kihegyezted erre az alumíniumra ezt a dolgot.
akkor még egyszer a lényeg:
"a lényeg az, hogy a tudomány folyamatosan fejlődik, ARRÓL AZ ANYAGRÓL, AMIRŐL MA AZT GONDOLJUK, HOGY NEM ÁRTALMAS AZ EGÉSZSÉGRE, LEHET HOGY NÉHÁNY ÉV, ÉVTIZED, VAGY ÉVSZÁZAD MÚLVA BEBIZONYOSODIK, HOGY MÉGSE KELLETT VOLNA VAKCINÁKBAN ALKALMAZNI...
és itt jön képbe a kockázat/haszon arány. egy 70-80 évesnél, vagy akinek sok krónikus betegsége van lehet ilyen értelme a vakcinának, mert több haszna lehet egy estlegesen bekövetkező fertőzés esetén, de tömegesen oltani vele, úgy hogy nem vizsgáljuk a rizikófaktorokat, nagy felelőtlenség."
kezességet vállalsz teljes vagyonoddal egy hivatalos dokumentumban az összes oltott magyar állampolgár irányában, hogy ezektől a vakcináktól sem most, sem a jövőben nem lesz semmi egészségkárosodásuk?
csak azért kérdezem, mert ilyet még a gyártó sem mer tenni... 
vigkrisz 2021. 12. 19. 13:23
Előzmény: #56424  bluefrog
#56425
nem a vakcinához ért, hanem ahhoz, hogy meg tudja különböztetni a szart az aranytól
ez sokat segíthet azoknak (beleértve engem is), akik nem értenek a vakcinához
pld. amikor algore iderakta, hogy még a pfizer elnöke sem oltatta be magát, akkor nem egyből bekajálod az általa idehozott lejárt szavatosságú fake news-t, hanem utánanézel és rájössz, hogy már megint átvert, mert a poszt küldésekor már réges-régen beadatta mindkét oltásáta pfizer elnöke, na, ennyiben segíthet nekünk egy Krékó féle ember
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:17
Előzmény: #56417  vigkrisz
#56424
figyu, egyébként megtudod mondani hogy ennek a krekónak milyen orvosi fokozata van?
csak azért kérdezem, mert ha nincs ilyen, akkor igazából ő is kizárólag hitbéli dolog alapján dönti el hogy pl. covid vagy vakcina hírek között mi a fake...
én azt látom, hogy szociálpszichológus. ilyen végzettséggel mennyire szakértője a COVID vírusnak és a vakcináknak? mennyivel ért jobban hozzá, mint mondjuk egy közgazdász, vagy egy csőszerelő? sztem semmivel...
vigkrisz 2021. 12. 19. 13:11
Előzmény: #56420  bluefrog
#56423
akkor sokadszorra, itt van egy könyv, a 8.4.3. Alumínium fejezetet ajánlom elolvasásra:
FerenciTamasVedooltasokrolATenyekAlapjan.pdf (medstat.hu)
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 13:04
Előzmény: #56417  vigkrisz
#56422
megint kifogytál az érvekből, jön a mellébeszélés, személyeskedés :)) és ráadásul krekó péter:))) pénzért bármire kategória...
Törölt felhasználó 2021. 12. 19. 13:03
Előzmény: #56381  algore
#56421
Algore, inkább legyél "feketebárány", mint átlagos, inkább lógj ki a sorból elöl-hátul-jobbra-balra, mint szürke, bólogató kiskatonaként beállj a tömegbe. Az átlagosnál semmi nincs, ami unalmasabb és lehangolóbb. Soha nem a diplomatikusan simulékony emberek vitték előre a világot, hanem az egyéniségek és azok, akik a végsőkig kiálltak az igazukért. Jöhetnek a mínuszok, a véleményem akkor is ez marad.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek