Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 12. 19. 17:42
Előzmény: #56497  bluefrog
#56500
"vannak pedagógusok, akiknek a gyerekekkel való foglalkozás nem pénzkereset elsősorban, hanem - mint az én ismerősömnek - ez a hivatásuk, szenvedélyük"
ilyenre is ismerek példát, ők az első adandó alkalommal beoltatták magukat és eszük ágában sincs arról lebeszélni másokat
vigkrisz 2021. 12. 19. 17:40
Előzmény: #56495  bluefrog
#56499
"amikor azt látod, hogy a MOK egy hazug statisztikával hogy manipulálja az embereket"
az a helyzet, hogy ha beszélsz egy kórházigazgatóval vagy mentőssel, akik nyakig érintettek a járványban, akkor a MOK statisztikája (ami nem tudom, hogy miért gondolod, hogy hazug) már régen túlhaladott a számodra
baráti, családi és üzleti kapcsolat is van az említettekkel, így nehéz lenne elkerülni, hogy ne beszéljünk róla
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:39
Előzmény: #56497  bluefrog
#56498
egyébként ez a kényszer volt korábban az egészségügyben is... és most oktatás, rendőrség, tűzoltóság, honvédség stb.
és kétségem sincs afelől, hogy nem ez a vége, ez még nem a vége. na jóccakát!
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:34
Előzmény: #56493  vigkrisz
#56497
engem a te tanár ismerőseid nem érdekelnek, vannak pedagógusok, akiknek a gyerekekkel való foglalkozás nem pénzkereset elsősorban, hanem - mint az én ismerősömnek - ez a hivatásuk, szenvedélyük. alsós tagozatban tanít, ez az élete (és a saját gyerekei).. ezt most vagy fel kell adniuk, vagy kénytelenek beoltatni magukat, természetesen ők is önként, mert a nyilatkozatot nekik is alá kell írniuk, az nem baj hogy kényszerből teszik... nem csodálkozom, hogy nem érted a probléma lényegét.
na további szép estét, van jobb dolgom is...
algore 2021. 12. 19. 17:34
Előzmény: #56484  sanka
#56496
Ha a propaganda hagyna a szakmat megnyilvanulni, akkor a szulonek egyertelmu lenne, hogy ha betegsegtol szeretne megovni, akkor nem oltja. 
Az amerikai, brit, es szamos egyeb orszag vakcina szakerto bizottsaga ellenzi gyerekek oltasat. 
A politika, a szakma elleneben oltja a gyerekeket. 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:27
Előzmény: #56491  vigkrisz
#56495
amikor azt látod, hogy a MOK egy hazug statisztikával hogy manipulálja az embereket, vagy volt az a Dél-Afrikáról szóló tudósítás, olyankor egy pillanatra sem gondolkozol el?
egyébként miért érdekel ez a téma ennyire? biztos nem hobbi, mert olyat talál magának az ember jobbat is... 
Sony123 2021. 12. 19. 17:27
#56494
Sziasztok!
Azért egy dolgot ne felejtsetek el. Azért az orvosok azon dolgoznak, hogy megállítsanak mindent. Kinek milyen információ van a birtokában, ezek alapján vonják le a következtetéseket.
Én nem vagyok orvos, csak két diplomám van, de én is a körzeti orvosra hagyatkoztam, aki szerintem a legjobb tudása szerint ( információk alapján ) javasolta. Ezen kár vitatkozni, mindenki a saját környezetét látja legpontosabban. Én nem akarok a virológusuknál, orvosoknál okosabb lenni, de  rájuk vagyunk hagyatkozva.
Szerintem ahány orvos annyi magyarázatot fog mondani, és ez a legszomorúbb, hogy az orvosok közt sincs 
 egyetértés. Ha ez meglesz, akkor követni fogom őket!
Üdv, és békesség!
vigkrisz 2021. 12. 19. 17:23
Előzmény: #56490  bluefrog
#56493
meg fogsz lepődni, de több olyan tanár végzettségű ismerősöm van, aki nem tanárként dolgozik, mint aki tanárként dolgozik :-)
a fő ok, a fizetés és az egyebek miatt sokkal vonzóbb nekik a versenyszféra, egy van csak, aki inkább visszament tanítani iskolába a versenyszférából
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:21
Előzmény: #56489  JamesT
#56492
a történelem tele van a megtévesztett tömegek példájával... de a felébredés mindig fájdalmas utána...
szeptemberben én is regisztráltam oltásra, aztán végül nem mentem el, és most már egyáltalán nem bánom, mert nagyon nem kerek amit látok, ezen a téren...
vigkrisz 2021. 12. 19. 17:20
Előzmény: #56485  bluefrog
#56491
a mainstream média nem a fő tájékozódási felületem, inkább van pár szakértő, akit követek, és amikre ők hivatkoznak, azt olvasom el, de ami fontosabb, hogy ezen felül rendszeresen beszélek epidemiológussal, kórházi dolgozókkal (2 megyeszékhely + Bp, ápoló és kórházigazgató is van közte), kórházi beszállítóval, mentőssel, ritkán levélben virológussal és tanárral, külföld tekintetében pedig az országok, amiket követek: Szlovákia, Románia, USA, India, Tajvan, Ausztrália közvetlenül, Ausztria, Anglia, Svájc, Németország másokon keresztül, szóval, ha arra irányult a kérdésed, hogy Merkely és Szlávik szaván csüngök -e egész nap, akkor annál azért egy kicsit több emberén :-)
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:16
Előzmény: #56487  vigkrisz
#56490
igazán, és egy tanár hová megy el máshova tanítani elmondanád? mindenhol csak oltási igazolással taníthatsz... egyébként ha el akar menni, akkor a felmondás lehetősége most is megvan, itt az a lényeg, hogy nem tudja a hivatását tovább folytatni. remélem azt tudod, hogy mi a hivatás és a foglalkozás között a különbség. egy ismerős tanítónőnek, azt mondta az igazgatója, hogy senki sem pótolhatatlan... egy két gyerekes anyának, aki egyedül van a két gyerekkel, ilyet mondott... ráborítottam volna az asztalt, az biztos...
JamesT 2021. 12. 19. 17:10
Előzmény: #56485  bluefrog
#56489
Nincs bennük semmi kétség az emberiség java teljes mértékben bekajálja és elfogadja amit a médián keresztül közvetít akár politikus akár szakertőnek nevezett akárki.
Nincs olyan opció, hogy talán de csak egy picit talán butaság amit beszélnek mögötte esetleg penzügyi vagy hatalmi érdek húzódik.
Évtizedek óta kondícionálva vannak az emberek a tv rádió, akár a web egyre sikeresebb ezen a téren.
Kollégám mind a 3 gyermekét regisztrálta oltásra persze körben kerdezgetett mindenkit jó ötlet e, én nem tántorítottam el ha akarja úgy érzik a párjával, vigyék. Ugyanennyit várok el cserébe mi nem érezzük úgy én sem térítek engem se akarjanak téríteni.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:07
Előzmény: #56486  bluefrog
#56488
sztem senki sem azt látja, hogy a környezetében tucatjával viszik a gyerekeket kórházba coviddal, márpedig ha így van, akkor csak a média történik...
vigkrisz 2021. 12. 19. 17:03
Előzmény: #56482  bluefrog
#56487
"jah, jut eszembe, fél éve el tudtad volna képzelni, hogy Ausztriában 2022 elején kötelező lesz oltás?"
persze, már tavaly nyáron felmerült bennem ez a lehetőség (akkor még úgy, hogy ha elkészül, akkor kötelező lesz)
a demonstrálós híradáshoz mit kellene hozzászólnom, a kormányellenes ATV-n sok minden elhangozhat a választások előtt..
HR szempontból aggályos az azonnali hatály, de nem látjuk, hogy ki mit írt vagy nem írt alá, illetve nem hallottuk azt sem, hogy kinek mit mondtak evvel kapcsolatban, így a munkaügyi per kimenetelét látatlanban nehéz megítélni, de ha megszüntetik a munkaviszonyát egy oltakozni később sem szándékozó tanárnak, akkor még jól is járhat, mert el tud menni máshova dolgozni 
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 17:01
Előzmény: #56484  sanka
#56486
a szülő oltatja be? hát akkor mégsem önkéntes, tessék mondani? nem a Pistike jelentkezik a vészhelyzeti vakcinára?
a szülőnek egyébként eszébe nem jutna, ha nem azt látná reggeltől estig, hogy "meglásd mi lesz, ha nem viszed el Pistikét"....
egyébként a szerencsétlen Csollányon még mindig poénkodsz?
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 16:55
Előzmény: #56482  bluefrog
#56485
kieg.: a 6 vagy 8 éves Pistike önként kéri az oltást a VÉSZHELYZETI vakcinával...
és még egyszer: te mindent elhiszel, amit a mainstream médiában látsz? nincs benned soha egy szemernyi kétség sem egy tudósításnál, egy megnyilatkozásnál. ha így van, akkor valszeg nagyon fiatal vagy még, és sok csalódás fog érni az életben.
sanka 2021. 12. 19. 16:52
Előzmény: #56482  bluefrog
#56484
A szülő nem a propaganda miatt oltatja be a gyerekét, azért mert félti és szeretné ha nem betegedne meg.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 16:50
Előzmény: #56482  bluefrog
#56483
és nincs kétségem afelől, hogy találnak a lemondott államtitkár helyére mást, mert "a hatalom mindig megtalálja azokat az embereket, akik bármit bármikor aláírnak, bármihez adják a nevüket egy kis ellenszolgáltatásért cserébe."
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 19. 16:45
Előzmény: #56481  vigkrisz
#56482
minden orvos szerencsére nincs benne... egyébként nem tudom, nem tűnt fel, h vannak akik nem helyeslik ezt az egészet? a minden már csak ezért se igaz...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211219/elegedetlen-volt-a-jarvanykezelessel-lemondott-a-brit-brexit-ugyi-allamtitkar-516932
és minden gyerek önként megy az oltópontra beoltatni magát, nem a szülő viszi oda őket igaz... (a propaganda miatt...)? 6 vagy 8 éves Pistike önként kéri az oltást...
egyébként nem tűnt még fel, hogy szép apránként teszik kötelezővé az oltást különböző csoportoknak? először indul az önkéntességgel, aztán ha csoport x hányada be van oltva, akkor az oltottakat "védendő" jön a kötelezés... lásd pl. oktatás... jah, tudom pedagógusoknál se kötelező, aztán ha mégse oltatod be magad, akkor jön a fizetésnélküli, vagy leszámolsz, és mehetsz másik iskolába tanítani. jah, hogy oda se vesznek fel? hát Istenem, így jártál, miért vagy ennyire csökönyös...
ehhez még mindig nem nagyon szóltál hozzá, amin nem csodálkozom:
"Az ATV stábja a demonstráló tanárokat is meg akarta kérdezni a kialakult helyzetről, de egyikük sem mert nyilatkozni, mondván: ezt a helyi tankerületi vezető megtiltotta nekik. A tévé híradása szerint aki szóba áll a sajtóval, annak azonnali hatállyal megszüntetik a munkaviszonyát"
jah, jut eszembe, fél éve el tudtad volna képzelni, hogy Ausztriában 2022 elején kötelező lesz oltás?
vigkrisz 2021. 12. 19. 16:19
Előzmény: #56480  bluefrog
#56481
akkor összegezve, sikerült megint eljutni a nagy vakcina összeesküvésig, amiben minden kormány, orvos, tanácsadó benne van (vagy aki nincs, az nem mer nyilvánosan megszólalni), de szerencsére itt, a porfolio.hu fórumán van pár hős, aki tudja mindezt és nem fél azt megosztani velünk
az amúgy senkinek nem tűnt fel, hogy a gyerekek oltása csak egy lehetőség, amivel vagy élnek a szülők vagy nem, és nem kötelező?

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók