Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 28. 18:48

BUX1112  

Sikeres 2011-es évet kívánok mindenkinek.



Vajon ,hogy indul az év?December végi beszűkülésből esés tovább vagy esetleg 2011 már emlkedéssel indul?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 10. 10. 01:43
Előzmény: #16499  Törölt felhasználó
#16500
A hati fórum régen sokkal aktívabb volt, vadásszal az élen. És nagyon sok hasznos hozzászólás született! Senki nem tévedhetetlen, de senki nem állította, hogy vadász az. Csupán csak annyi, hogy hozzászólásai/előrejelzései kb 80%-ban tényleg teljesültek. Az meg azért már elég, csak stop kell.. No, alvás!
Törölt felhasználó 2011. 10. 09. 00:00
Előzmény: #16498  apocca
#16499
Én mintegy két hónapja olvasgatom a fórumot, és mintegy hónapja írogatok, ezért nem ismerem a két fórumozó kollégát. Mindenesetre az látszik, hogy "Szarvasvadásznak" van respektje a régiek előtt a magam fajta újak, meg nem ismerik.

Mindenesetre általánosságban nagy igazság, hogy akinek nagy a tekintélye annak nagy is a felelőssége, ezért a tanácsokkal óvatosan kell bánni, hiszen még a legjobbak sem tévedhetetlenek.

Mindenesetre én Hathor kolléga által megadott fórumon is vendég leszek, hátha tanulok valakitől valami újat. (Bár ahogy nézem a hozzászólások nem túl sűrűn követik egymást, és kevesen vannak egyes topicokban.)
apocca
apocca 2011. 10. 08. 23:23
#16498
Jó pár embert ismerek, akik a tőzsdézés helyett már szinte az oktatásra álltak át (és hogy az egyiktől idézzek is: " a tőzsde nem a hajléktalanok sportja")és a díj szabás is kereskedés mértékű.
Így a tudás az pénz, nem közérdekű adat:):)
Hathor
Hathor 2011. 10. 08. 22:02
Előzmény: #16491  szarvasvadasz
#16497
Szia Szarvasvadász!

Pozitív, hogy válaszoltál, örülök neki. Elértem amit szerettem volna. Kihozom a fórumokból ami kell, ahol vagyok ott pörgés van, Kissherceg is tudja.. Az a topik pörög amelyikben vagyok. Megválaszoltál mindent, amit szerettem volna. Többiek is megkapták így a választ, talán nem volt olyan uncsi a pár hsz. most nekik, megmondóember is írt, akit nem tudom milyen régi nick takart.

Sajnos munkásságodból én a több év folyamán semmit sem tapasztaltam, ezt sajnálom, mert mindenkire kíváncsi vagyok, minden személyiségre. Azt is elárulom, hogy terveim is vannak pár emberrel közösen, ha össze tudom dobni azt amit kigondoltam.
Valószínűleg azért nem látok tőled semmit, mert Béten nem teszed közzé gondolataidat, mint írod. Mailt sosem kaptam tőled, így azon sem láttam. Az említett OTP incidensre emlékszem, illetve a mostani 1400feletti S&P állításra, amire nem jöttem rá mi mutatott oda, de ezek szerint egy slingshot. Nem tudom egy divergencia tud-e árfolyambeli magasságokat adni. Ellenben S&Pn figyelem a leszorítok hatását, amennyiben kiviszi, dupla alj szerűen nézem, mint azt néztem azon a napon is, amikor a második aljat elérte az árfolyam a fordított ívvel, ami egy fej-váll szerűsgnek is kinézett, csak nem eső trend alján kéne keresni a fej-vállat, ott fordított fej-vállakat kell keresni hosszú chartként. El tudok képzelni ebben az ívben amit lehúzott S&P, egy fordított fülescsészét is. Egyszerű a képlet. Felfele leszorítókat kivisszük-e jövőhéten, majd azután dupla alj tetőt, mint sávtetőt?! Lefele pedig 1090-1100as alj, sáv alj, majd 1000szinten mit kezd, ha eléri 1000et visszapattan-e nagy fej vállként 1200as jobb váll tetőre, vagy fordított fülescsészeként hullki porrá?! Szóval ilyen dolgokat nézek kint.
Divergencia csak megerősítés utána.
Ellenben a dupla alj lehetőségnél azért is maradtam annál a variációnál, mert a fő indikátoraim 1100as szint alatt (5perc, 15perc, órás, 4órás, napos, hetes, havi távon túladott volt), ennek ellenére a túladottság még 1000ig kibírta volna, de vagy onna, vagy innen pattani kellett.

Szarvasvadász! Tudtam, hogy nem tüntetlek el a mélységbe, nem lépsz Te le, mert gyávaság lett volna. Pár hozzászólásból is kiismerem az embereket. Többet tudok rólad írás alapján, mint gondolnád. Tudom, hogy hócipőd tele van, hogy ad az észt a semmire. Kinek, miért, mire? Cseszegetésre? Tudom, hogy segítőkész vagy, tudom, hogy szíveden is viseled az emberek sorsát. Viszont mivel figyelnek rád, elkezdtél kialakítani egy titokzatosságot, mert az emberekkel neked is terveid vannak. Nem fogsz mindent kidobni, amit több év alatt tanultál, mindenféle olvasónak. én is nyomom az ipart régebb óta. van tapasztalatom. Nem tudom hogyan lehet feliratkozni a leveleidre, ki érdemli ki?! Talán érek én is annyit, mint az utolsó ember a listádon. Bizonyíts nekem, mi a munkásságod! Lehetőleg ne utólag, hanem előre, mert eddig utólag kaptam csak lehetőséget. 1éve a titokzatos OTPd, meg most amit küldtél, amit még nem néztem meg, de megteszem majd.

Nem tudom igényt lehet-e tartani a lvelére, vagy sok mindentől függ-e még egy nevet szúrni a címzetekhez, avagy ezért ha valaki fizet boldogan felkerülhet alapon van-e?

Nálam másképpen van. Több éves munkám után 5FTot nem kaptam senkitől, nem is kértem, még akkor sem, ha saját vagyonát szerette volna rám bízni. Ez mondjuk számomra teljesen kizárt! Soha nem kezelném magánszemély pénzét vagyonát.
Segítségemet mindig önzetlenül ajánlom. Napi 10-16órás munkám chartjait is, örömmel teszem közzé stokin.

na talán hosszú lett a mondandom, de ez jutott most eszembe. Egy levélváltásra már cseréltünk mail címet, amennyiben van kedved válaszolj ott, vagy írj oda, vagy ha nincs meg, akkor adok egy mail címet, vagy ha meddő dolog, akkor hagyjuk.

köszi, mégegyszer.

UI: Aki olvas engem tudja kereskedési időn kívül, nem szoktam fórumozni, mert melózom is mellette, és családom is van, két kicsi gyermekkel. Kereskedési idő után próbálok rájuk koncentrálni, ezért nem tudok mindenkinek egyesével válaszolni most itt.

Yo8!
yossarian78
yossarian78 2011. 10. 08. 20:53
Előzmény: #16495  Törölt felhasználó
#16496
Ez az amit nem tudunk, hogy el fogják-e tudni adni.
De mindegy is, én ta alapján próbálok kereskedni. Egyelőre nincs pozim csak egy ősi beragadt teló pakkom, de azt meg kiülőm.
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 20:48
Előzmény: #16494  yossarian78
#16495
Persze, ha a merciket el tudják adni. Ha nem akkor töredék kapacitással üzemelnek, a munkásokat meg elküldik fizetés nélküli szabadságra. A többi export cégnél szintén visszaesést prognosztizálnak...
yossarian78
yossarian78 2011. 10. 08. 20:33
Előzmény: #16493  Törölt felhasználó
#16494
Ha jól tudom jövőre már a merci gyár is működni fog, ez önnmagában 1-2%kal megdobja a gdp-t + opel, audi gyárbővítés stb.
Egyelőre stagnálás van a többi már csak akkor derül ki ha benne vagyunk a sűrűjében.
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 20:10
Előzmény: #16492  yossarian78
#16493
Magyarország esetén, ha a mezőgazdaság kiváló eredményét kiszűröm, már most recesszió közeli állapot van. EU mediterrán részén szintén ez a helyzet. Japánról nem is beszélve. Lehet, hogy USA nagyon szerencsés esetben elkerüli a recessziót, Magyarország a belső és külső specifikus momentumok miatt nem fogja tudni a növekedését megőrizni.
yossarian78
yossarian78 2011. 10. 08. 19:55
Előzmény: #16487  Törölt felhasználó
#16492
A 2. impulse lefutott a bux-on 2010-óta. Gyengébb forgalommal, mint az első, tök mindegy mi volt az oka, valszeg az alapok nem kezdtek el üríteni nagyobb mértékben.
Amit KWI írt, hogy nem tudnak több otit kölcsön adni neki shortra, egyértelműen mutatja, hogy már boldog boldogtalan shortol. Ez az álmoskönyv szerint nem jó jel. 2007/8-ban a nagy esésben alig volt nyitott otp short, a zömét akkor nyitották, amikor már késő volt.
Azt, hogy lesz-e recesszió senki sem tudja biztosan megmondani.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 10. 08. 19:50
Előzmény: #16467  Hathor
#16491
Ejjejjjj Hathor, "általában kidobsz egy szót és vége". Valóban ennyi volna az itteni munkásságom? Ami Balut illeti, arról is tudsz, hány e-mailt váltottam Baluval eközben? És arról tudsz, hogy ezt megelőzően is kapott időben levelet, de valamiért nem olvasta időben és lemaradt az időbeni zárásról? Feltételezem, hogy nem, de számomra nem is lényeges.

De ha már tőzsdei döntéstámogatás, idén történt ez is, pedig már jómagam nem kereskedtem a BÉT-en: pár itteni embernek felajánlottam, hogy másfél hétig intraday döntéstámogatást adok e-mailben - teljesen ingyen (számomra is érdekes kísérlet volt). Itt találod a részletes összefoglalót/következtetést róla, a második linkelt képen pedig az OTP chartra felraktam a küldött e-mailek tartalmát/küldés pontos időpontját, fusd át őket:

link

SPX slingshot: ez valóban csak egy egyszerű hókusz-pókuszmentes chart volt egy egyszerű alakzattal, amelyhez nem tartozik a megadottól több magyarázat. MegmondoEmber összefoglalta a lényeget. Ha ismered a slingshot definícióját, nincs szükség további kommentárra: a klasszikus divergencia trend változást jelez, a slingshot trend folytatást.

Ui:
Azért nem írok/publikálok már a BÉT-ről, mert idéntől már nem kereskedem a BÉT-en. Ha pedig nem élek együtt a piaccal, akkor nem szánok rá érdemleges időt sem.
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 19:19
Előzmény: #16484  maxwax
#16490
A kérdés inkább az, hogy a shortjainkat le tudjuk-e zárni egy elfogadható szinten. Nálam ez 16000 pont körül van...
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 19:19
Előzmény: #16484  maxwax
#16489
A kérdés inkább az, hogy a shortjainkat le tudjuk-e zárni egy elfogadható szinten. Nálam ez 16000 pont körül van...
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 19:16
Előzmény: #16483  Hathor
#16488
Mindenesetre nagyon csodálkoznék, ha hétfőn a hírek hatására nem mennénk a jobb váll alá...
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 19:11
Előzmény: #16486  yossarian78
#16487
Szerintem a kollégát pusztán a szakmai kíváncsiság hajtotta. Magam is hajlamos vagyok arra, hogyha valaki valamit állít kérjem őt, hogy azt érvekkel támassza alá.

Ami a forgalmat illeti, a nagyok már nyáron is fokozottan csökkentették a részvény kitettségüket, ami eleve nem volt nagy, ezért az esés volumenét az alulsúlyozott részvény pozíciók nem emelték meg annyira.

Lehet, hogy erős lesz az október, de hogy ennyi volt az esés bátor kijelentés.
Európa az elhúzódó recessziót nem kerülheti el, esetleg a németek tarthatják meg szerény mértékben a növekedésüket. Magyarország jövőre durva recesszióba kerül, ezért közép távon le fogják minősíteni.
yossarian78
yossarian78 2011. 10. 08. 18:40
Előzmény: #16481  Hathor
#16486
Igen, valszeg ennyi volt az esés.
Nagyot estünk, de jóval kisebb forgalommal, mint 2010-ben, ezért ez nem lehet harmadik hullám csak valamilyen korrekció.
A jenkiknél kicsit más lehet a helyzet, ez zavar össze állandóan, különben már egy hete longolnék.
Vadászt ne bántsd! Mindenki annyit oszt meg a gondolataidból, tudásából, amennyit akar, ezért számon kérni senkit nem lehet.
Törölt felhasználó 2011. 10. 08. 18:38
Előzmény: #16482  Hathor
#16485
Mi a tipped hétfőre?
maxwax
maxwax 2011. 10. 08. 18:25
Előzmény: #16481  Hathor
#16484
ebbol maradtam ki, mert egesz delelott megbeszelesen voltam :(

az is teny, te mondtad, 15250 korul fordul majd a heten. ugy is volt. sajnos en koran zartam a longom, de nem baj.
Hathor
Hathor 2011. 10. 08. 18:23
Előzmény: #16482  Hathor
#16483
Dupla aljból felmenve már jeleztem Buxban egy fordított fej-váll lehetőséget, ezt tegnap napközben csináltam:

link

Érdemes figyelni a fordított fej-váll lehetőségre, most vagyunk jobb vállban.
amennyiben 17K-t kivinnénk jövőhéten, akkor lehet számolni a célárával szerintem.
A jobb vállban pár napot elidőzhetünk.
A képet árnyalja a reggel berakott S&P kép, amiben leszorító környékéről fordult le S&P.

Jobb váll alá nem kéne menni, ha azt teljesíteni szeretnénk.
Hathor
Hathor 2011. 10. 08. 18:06
Előzmény: #16481  Hathor
#16482
Aznap ugyanabban a hsz-ben árbóc szallag:

Bux napos chart:

link
Hathor
Hathor 2011. 10. 08. 18:03
Előzmény: #16480  Hathor
#16481
Berakok nektek egy képet, amit szept 26án beraktam oda a fórumba,mint érdekességet, ez pont a fordulat napja volt:

BUX hetes chart:

link

Megtörtént Buxban egy tökéletes sávváltás, ekkor rogyásig vettem magam longgal, amut sajnos korán elvettek a hezitálással.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek