Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 23:32
Előzmény: #5279  Hathor
#5280
+1
Hathor
Hathor 2017. 02. 10. 23:24
Előzmény: #5278  Törölt felhasználó
#5279
Első kérdés mi biztosítja a szolgáltatónál a pénzed. CFDkben nem sok minden. Külföldi székhellyel rendelkező szolgáltatók vannak, ahova mehetsz perelni külföldre, meg pénzt vissza követelni. Sajnos ebben a világban erre is gondolni kell. Másik a poziciónáltság. Legkisebb lottal nyitni kezdésnek, próba, ha megy lehet duplázni a poziciót. Szerintem technikai elemzés tudása nélkül CFDzni életveszély. Tőke áttét nem vár a fundamentumokra, hogy majd egyszer úgy is oda ér. Ez nem részvény. Stop nélkül meg egyszerűen felesleges léátezni rajta. A nagy előnye, hogy a pozit megnyitva azonnal elhelyezhető a stop úgy, hogy nem bukod szét az agyad. Lefele nem ajánlatos növelni a poziciót, felfele kell építkezni. Azt meg úgy sem tudsz, mert fel le csapkodják a piacot, egyik nap le, másik nap fel, de jó ha nem 4órás gyertyák mennek le fel.
Akkor jó, ha találsz egy jól trendelő terméket. Máskor is jó, de ahhoz 5perces charton kenni/vágni kell a témát! :)
Kb ennyi..
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 23:10
Előzmény: #5277  Hathor
#5278
Köszönöm Hathor!
Hathor
Hathor 2017. 02. 10. 22:55
Előzmény: #5272  Törölt felhasználó
#5277
Mi a hátul ütője szerinted?
Nyema cfd számla. Szárnyal a piac, én meg 3napja semmit nem tudok nyitni benne.
Tegnapelőtt DAX certibe belevettem az alján CFD hiányában. Itt írtam, hogy hatin kívül vettem ezt azt még. Köztük azt is. Hát viszonylag nagy pozira és tőke áttétre 90pont DAX elmozdulásra alig kapartam magamnak valamit belőle. hatihoz képest lófütty.
Hatinál nincs jobb termék (szerintem).
Hathor
Hathor 2017. 02. 10. 22:45
Előzmény: #5272  Törölt felhasználó
#5276
Az a rizikója, hogy alig van normális MT4 mögött hazai háttér! Randomnál most be van fagyasztva a kereskedési tőkénk, pár napja mindenkinek lefagyasztották az FXes számláját, mert FXCM szolgáltatójuknál gondok voltak. Általában ezek a CFDs szolgáltatók ciprusi székhelyű cégek, offshore cégek.

Másik hátrány, hogy hiába hiszed a tőke áttétnél tudsz védekezni. Igen, talán, ha mini pozit veszel fel a tőkéhez képest.
A CHF balhénál több CFD termékben likvidálások voltak. Stop nem számított, átugrotta. Utána meg pótbefizetés is volt az ügyfélszámlákra, mert elégett az egész pénz, sőt, még be is kellett fizetniük az ügyfeleknek.

Csak okosan!
Randomos befagyasztásunk:
Virág úr meglépte, visszahívta a pénzünket az FXCMtől!

"Tisztelt Ügyfelünk,
A Random Capital Zrt. az alábbi fontos tájékoztatást adja a devizakereskedéssel kapcsolatban:
Társaságunk 2012. óta White Label-ként működő partnere a devizakereskedésben a londoni székhelyű Forex Capital Market Ltd-nek (FXCM). Partnerünk egy vállalatcsoport része, amelynek szintén tagja az amerikai Forex Capital Market LLC. A mai napon az NFA és CFTC amerikai felügyeleti hatóságok vizsgálata alapján azonnali hatállyal vissszavonták az utóbb említett, amerikai FXCM engedélyét továbbá 7.000.000,- USD büntetés is kiszabásra került.

Ezúton szeretnénk megköszönni az FXCM-nek az elmúlt évek együttműködését, amely során mindig maradéktalanul teljesítette szerződéses kötelezettségét. Megértjük továbbá azt is, hogy a kiszabott büntetés és az amerikai piacról történő kivonulás, nem érinti az FXCM angol operációjának működését és az amerikai piacon kívül, folytatódik a nemzetközi szolgáltatás. Mindazonáltal a Random Capital Zrt. nem tud és nem is akar a továbbiakban együttműködni egy olyan szolgáltatóval, akinek a jó üzleti hírneve csorbult, tevékenységével összefüggésben számos súlyos jogi aggály fogalmazódott meg. Élve a jogszabályi és prudenciális kötelezettségünkkel, a mai nap folyamán felülvizsgáltuk a jogszabály által megkövetelt partner minősítésünket, amely végeredményeként azonnali hatállyal kezdeményezzük a szerződéses jogviszony megszüntetését.

Társaságunk kitettsége az FXCM-nél az ügyfélvagyon arányában elenyésző, azonban az ügyfeleink érdekének védelmében úgy döntöttünk, hogy azonnali hatállyal részlegesen, majd teljesen felfüggesztjük a deviza és CFD termékek kereskedését a közöttünk lévő " Bizományosi Keretszerződés Deviza és CFD ügyletekre" 11.3 pontja valamint a Bszt. 59. § (1) bekezdése alapján az alábbiakban részletezett ütem szerint.
Minden olyan ügyfél tőkéjét, akinek jelenleg nincsen nyitott pozíciója, a Társaság azonnal hatállyal visszautalja a devizkereskedési számláról. Tehát a kereskedési rendszerben látható nulla egyenleg (az eddig bemutatott tőkeérték helyett) azt jelenti, hogy a pénzösszeg átutalásra került a Random Capital Zrt. magyarországi bankszámlája felé.
A nyitott pozícióval rendelkező ügyfelek 2017.02.10 12:00 óráig zárhatják pozícióikat. Ezt követően a Társaság az összes ügyfél pozícióját zárja és azt követően minden tőkét visszautal.

Tájékoztatjuk, hogy a Társaság fenntartja a jogot, hogy azt megelőzően is zárja a nyitott pozíciókat, ha és amennyiben felmerül bármilyen körülmény, amely veszélyeztetheti az ügyfelek érdekeit.
Az eredeti angol közzétételről itt tájékozódhat. link
Az angol szöveg nyers fordítását itt olvashatja: link
Kérjük a fentiek szíves tudomásul vételét, az esetleges kellemetlenségért elnézést kérünk,
Random Capital Zrt."
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 22:12
Előzmény: #5274  hdl11
#5275
Értem. Köszönöm a kimerítő válaszod. Hasznos volt!
hdl11
hdl11 2017. 02. 10. 22:07
Előzmény: #5272  Törölt felhasználó
#5274
Szia !

Igen, nincs korlát ár.

Sokkal nagyobb tőkeáttétel kereskedhetsz, mint a certiknél.
Pl a DAX-nál mondjuk egy teljes CFD DAX aminek értéke most 11600 egyes szolgáltatóknál akár 80-120 EUR letététtel elérhető. Szóval több mint 100x-es tőkeáttétellel, ami a certiknél már eléggé KO közeli állapotnak felel meg.

Igazából ez lehet egyik hátulütője, hogy ha sikerül túl nagy pozit nyitnod, akkor gyorsan eléghet a pénzed ha nem jó az irány.

A korlát ár hiánya is egy "hátrány" lehet, ha nem zárod időben a pozit, mert nem látod be, hogy nem jó az irány, akkor akármeddig tarthatod, így durván be lehet ragadni. Pl most is ülhetnél egy 9000 alatt DAX shortban, miközben certinél már minden akkori certit KO-ztak szóval kevesebb buktál volna a certinél.

A pozik napon túl tartásának költsége lehet. Pl a fenti DAX-nál mondjuk 0.8 EUR naponta / CFD.

Persze van néha olyan is, hogy te kapsz pénzt azért hogy nyitva van a pozid.
(Ilyen tipikusan a devizáknál van, de a CFD-knél is előfordul néha)

Gáz is szokott lenni a CFD szolgáltatóknál.
De ki kell próbálni a demot a választott cégnél, és akkor kiderül, hogy mi érhető el, és milyen letéttel / egyéb költségekkel.

Üdv,
qpec 2017. 02. 10. 21:45
Előzmény: #5267  Törölt felhasználó
#5273
Bocsánat,a jegyző mivoltod ismeretlen volt számomra.A pár év sztem rövid kettő évet jelent,a néhány vagy közelmúlt jobban passzolna,de ezen nem húzunk farszíjat!
Szép hétvégét!
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 21:39
Előzmény: #5270  hdl11
#5272
Szia.

Köszönöm válaszod!

akkor mi a hátul ütője?
korlát ár az tudtommal nincs. De csak van valami rizikója, most az hogy tőke áttétes, azt lehet kezelni. De más?
Gas-ra is van CFD?
qpec 2017. 02. 10. 21:30
Előzmény: #5264  BudFox
#5271
Pénz számolva!....
Szerintem is óvatosan kell poziba maradni,de inkább nem ilyen magasságokban. A márciusi minősítés izgalmas lesz.Meg kell várni mit virít a gazdaságunk! Abban nem hiszek,hogy a múlt évet kopírozzuk,de ez a jó ebben a szakmában,hogy bölcsek nem lehetünk.
Dolgozzunk,kereskedjünk,hízlaljuk a számlánkat,kíméljük az idegeinket,mert más úgysem vigyáz rá!
Jó pihenést!
hdl11
hdl11 2017. 02. 10. 20:58
Előzmény: #5269  Törölt felhasználó
#5270
Szia !

Nem tudom, hogy van-e CFD kereskedési lehetőség a KBC-nél vagy sem (régebben nem volt az tuti), de az előnyei:

Reggel 8-tól este 10-ig tudsz pozit nyitni/zárni/ módosítani, de vannak olyan brókercégek, ahol 0-24 megy hétköznapokon pl a DAX.

Igy ha 17:00 után van mozgás, akkor azt is le tudod keresni illetve a stopod is teljesülni tud.

Certinél 10-15 pontot is kell legalább mennie a DAX-nak az irányodba, hogy 0-ban legyél.

Míg CFD-nél már 1-2 EUR irányodba történő elmozdulásnál nyerőben vagy.

Nem tűnik el az árjegyző a CFD-nél pár percre amikor "akció" van.

Van követő stop, lehet robotokat fejleszteni rá, stb...

Üdv,
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 18:53
Előzmény: #5268  Törölt felhasználó
#5269
Illetve azt szeretném kerdezni: kbc nél lehet cfd pozit felvenni?
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 18:52
Előzmény: #5267  Törölt felhasználó
#5268
Van itt cfd guru?

Milyen előnyei vannak a certivel szemben es hatrányai.
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 18:35
Előzmény: #5266  qpec
#5267
Szerinted Én mint jegyző nem tudom fejből a grafikonját a molnak a parkettre küldése óta?
Remekül megragadtad a lényeget.
qpec 2017. 02. 10. 18:25
Előzmény: #5265  Törölt felhasználó
#5266
Igazad van,nézőpont kérdése mikor mi a drága,vagy az olcsó! Befektetési stratégia kérdése az egész műsor.Az 5000 Ft-os ár igencsak nem fordult elő az elmúlt évtizedben!A többi stimmel!
HS!
Törölt felhasználó 2017. 02. 10. 18:15
Előzmény: #5264  BudFox
#5265
Mi a drága? :)
Molra mondták sokan 5000fz nál, hogy drága pár éve. :)
BudFox
BudFox 2017. 02. 10. 17:25
Előzmény: #5260  Hathor
#5264
pontosan....
minek aggódni egész hétvége alatt, mikor lehet keresni ha hét elején veszel..

Ilyen magasan mikor vagyunk...pillanat alatt fordulhat a világ is.

Egyszer pedig vége szakad a long-nak, és én rajtam nem fog rajtrohadni a drága részvény :D
qpec 2017. 02. 10. 17:15
Előzmény: #5260  Hathor
#5263
Tökéletesen igazad van Maestro! Követlek,csak nem 100-200k-val,de ami késik nem múlik!
Jó lazulást!
Hathor
Hathor 2017. 02. 10. 17:03
Előzmény: #5261  philosopher
#5262
igen látom. felőlem mehet. Jövőhéten folytatjuk. Nyugodt hétvégém lesz pozi nélkül :)
philosopher
philosopher 2017. 02. 10. 16:54
Előzmény: #5260  Hathor
#5261
Otival felhúzták 33200 fölé a BUX-ot

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek