Topiknyitó: ecofun 2021. 11. 04. 08:14

Bige László vörösbáró a baloldal oligarhája  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 12. 13. 07:37
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#940
 Ember ! Mennyire jól játszod az értetlent ! Ti vagytok hatalmon, a fityisz, aki állítólag kormányoz. A fityisz emberei árazzák túl a beruházásokat. Akkor Te (sóstájm) most ne gyere a másik oldal kritikájával. Mindig annak kell bizonyítanija, akin az ország sorsa éppen múlik. Jelenleg a fityisz kormányon. Majd akkor szidd a balodalt, és a liberálisokat, amikor kormányon rosszul teljesítenek. Hogy mi volt a múltban, meg mit tennének, ha hatalomra kerülnének, ezek figyelemelterelési kísérletek részedről. Jól megtanultad a pártközpontból érkezett taktikát a nehéz kérdésekre. De a szándékos értetlenséged, hogy nem a kérdésre válaszolsz, az már mindenen túl megy. Ne gyere a múlttal, és ne próbáld a jövőt jósolgatni, ha azt akarod, hogy komolyan lehessen téged venni. A jelen a lényeg mindig, erre varjál gombot !
qpec 2021. 12. 12. 16:59
Előzmény: #938  qpec
#939
.https://www.agrarszektor.hu/noveny/bamulatos-eredmeny-taroltak-a-hibridek-az-amerikai-kukorica-termesversenyen.26956.html .hogy hol tart a lehetőségek tárháza ez a cikk megmutatja.
qpec 2021. 12. 12. 13:07
Előzmény: #937  szieszta
#938
Nem vettem kötöszködésnek,ez az egész nem arról szól.Az értékesítés szent dolog,a szerződés biztos pont,azért írt alá a felére.A negyedét is a szerződő vitte el 87.ért.Elsőbbsége van piaci áron a megmeredt tételre is.https://www.agrarszektor.hu/noveny/bamulatos-eredmeny-taroltak-a-hibridek-az-amerikai-kukorica-termesversenyen.26956.html
szieszta 2021. 12. 12. 12:18
Előzmény: #933  qpec
#937

Nem kötözködésnek szántam, csak az irigység szól belőlem. Ha nekem lenne 1000 hektárom én sem vallanám be, hogy micsoda szuper biznisz.
Van nekem is hasonló ismerősöm, az összes összejövetelen, amit az agro árusok és felvásárlók szerveznek, mindig elmondja, hogy már befejezi. Minden éve veszteséges, vagy nullszaldós. Ennek ellenére szinte napi szinten szólítgatja meg a földtulajdonosokat, hogy inkább neki adják bérbe földjeiket. Már több száz hektárt meg is vett a folyamatos veszteségből. Fura, hogy az adóhivatalnak még nem tűnt fel a vagyongyarapodása. Nagyon ügyes könyvelője lehet, meg az egész család meg a rokonság már őstermelő. Még az öregotthonban lakó 88 éves anyukája is.
szieszta 2021. 12. 12. 11:48
Előzmény: #933  qpec
#936
Éppen ezt írtam, hogy nem dirigáltak, hanem maguk csinálták, mert 100 hektárt, megfelelő gépesítéssel 1 ember is könnyedén megművelhet.  De volt terepjárójuk, hátha ki kell menni vadászni, vagy színházba. :-).
A barátod nagyon jó földeken gazdálkodhat, nálunk a 10 tonna már nagyon jónak számít.A bevételnél nem számolt a mostani árakkal, ha aláírt egy 50 ezres szerződést, de a költségeivel muszáj volt. Ez csak a szerencséjén múlott és ezek szerint a többi éve lehetett veszteséges a támogatáson kívül, ha hajlandó volt aláírni egy ilyen szerződést.
A területalapú a greeninggel ha jó tudom 55302 forint  hektáronként.
https://agrokep.vg.hu/penz/megjelent-az-egyseges-teruletalapu-tamogatas-valamint-az-egyeb-kozvetlen-tamogatasokrol-szolo-rendelet-19215/
szieszta 2021. 12. 12. 11:27
Előzmény: #934  qpec
#935

Az elhordásnál fontos a köbméter, mivel amelyik járműre felfér 25 tonna kukorica, arra csak 18 tonna repce (hektoliter súly szerint). Így többször kell fordulni, majdnem ugyanakkora üzemanyag költséggel, fuvaronként.  Erre gondoltam.
A paraszt ezért gazdálkodik. Van aki kisebb költséggel termel, kevesebbet. Saját döntése. Nincs rá recept. Én már láttam nagyon intenzív termelésnél is kiábrándító terméshozamot és tavasszal, műtrágyaszóróval elhintett csávázatlan árpát, belefogasolva és hengerezve a megtárcsázott földbe, 62 mázsás hozamot.
Hasig érő szójánál 2 tonnát. Nem mindig a csúcsrajáratás fizetődik ki, ez nem védett helyen, csarnokban működik. Az időjárás egy nagyon fontos tényező, meg az időzítés.
Nagyon sokat foglalkoztam kukorica vetőmag hibriddel, az úgynevezett címerezős kukoricával. Na ott csodák történtek.
qpec 2021. 12. 12. 10:59
Előzmény: #932  szieszta
#934
Klasszikusan szólva,"Finggal nem lehet tojást festeni".tehát spórolósan nem lehet magas hozamot elérni.Hogy kerül a képbe a köbméter,meg a helyfoglalás?A tárolást vagy megfizetik,vagy az árban jelentkezik a nyeresége.100 hektárra nem kell nagy tároló.
qpec 2021. 12. 12. 10:43
Előzmény: #931  szieszta
#933
A költségszámok korrektek,mindent beleszámol amit felsoroltál.A bevételnél elcsúsztál,mert csak a felére vonatkozik az 50 ezer.A nyeresége hektátonként 150 ezer + az EU-s és céltámogatás.A gépparkja valóban a legkorszerűbb,de egy 8 éves Toyota Hilux a gazdasági kocsija,igaz a személyautójuk egy 350.es Merci.Ha tudna öntözni,18tonna kukoricát termelne hektáronként-mondta,igaz azt 800 ezer alatt nem úszná meg .A termelésből előzetesen 15 % nyereségre számít,a támogatást még nekem sem árulta el mennyit szedett össze.Személyesen sajnos az idén nem találkoztunk.
A 100 ha .n gazdálkodók kinek dirigáltak,ha maguk művelték a birtokot?
szieszta 2021. 12. 12. 10:21
Előzmény: #931  szieszta
#932
A kukoricánál a többletköltséget a vetőmag, szárítás és esetleg az öntözés adhatja, meg talán a több tápanyagigény. A többi szinte megegyezik a napraforgónál,  de s sűrűnvetetteknél is csak a sorközkultivátor marad ki a művelésnél. A repcét viszont többet kell vegyszerezni. Talán még a szállítási költség, amit el kell hordani a földről, mert nem mindegy, hogy a kukoricából 12,5 tonnát, vagy a repcéből 5 t-t hektáronként. Persze ez is csalóka mert köbre átszámolva a repce több helyet foglal.
szieszta 2021. 12. 12. 10:07
Előzmény: #927  qpec
#931

Igaz, 100 hektár nem nagy terület, de nem mindenkinek jut ám 400. Megy is a harc keményen, verik fel a bérleti díjat.
Ha a kukorica költségét nézem, az nagyon sok, ott valamit rosszul csinál. Vagy abban már benne van a csillagászati fizetése, meg a munkabér, meg a csilli billi új luxustraktor meg a luxuskombájn leírása is, meg a többszöri öntözés.Ha kiszámolod, a szerződött ár szorozva  a terméssel veszteségbe vinné. (50000 x 12,5)Ez a szerződött ár tavaly még jónak számított, a nagy áremelkedés meg csak a következő évben jelentkeztek, az inputoknál is.
Én Óvár környékén találkoztam nagyon sok gazdával, akik 100 hektárból uramul megéltek. Igaz maguk művelték, nem a terepjáróból dirigáltak....de volt nekik. :-)
szieszta 2021. 12. 12. 09:48
Előzmény: #926  qpec
#930

Ez most nem a tudományról szól, hanem a politikáról. Most ezt kell címlapra tenni, hogy Bige rossz és ő támogatja  a még rosszabb ellenzéket. A közmédia óránként harsogja ezt és ennek minden alá van rendelve.
Sokszor nézem a hír tv-t, hogy mindenből ki tudják hozni az ellenzék szapulását. Minden út oda vezet, legyen az időjárás, külföldi politika, vagy bármi. A végén valami elhangzik az ellenzék ellen.
Mikor gajdics szidja a homokos mikulást, aztán meg mondja, hogy régen mindig az anyja volt beöltözve hivatali szolgaként. Ment az oviba. Egy nő???  A homokos legalább férfi, szakállal. Vagy az anyjának is szakálla volt, meg dörmögő hanga??? Beteg nem? Mikor beleül a kisrác az ölébe és a mellek megtámasztják hátulról. A mikulás ....Miklós mellei. :-)
sanka 2021. 12. 11. 20:20
Előzmény: #922  Törölt felhasználó
#929
Vérkomcsi a fidesz és a fidesznyikek!
qpec 2021. 12. 11. 18:35
Előzmény: #927  qpec
#928
100 ha játékszer.....
qpec 2021. 12. 11. 17:37
Előzmény: #924  szieszta
#927
'00 ha játékszer.Egy család 400 ha területet művelhet hatékonyan.Sajnos nem találtam területi eleszlás szerinti kimutatást.Egy biztos,a koncentráció működik,ha az integrációt sikeresen szét is verték,illetve a gazdálkodók nem tartották egyben.A hollandoknál egy gazdaság 60 hektáron működik.
' ha termelési költsége egy gazdálkodó barátom szerint /1000 ha.on gazdálkodik/átlagosan 470 ezer forint.Legdrágább a kukoricáé,650 ezer .Igaz ebből még az idén is 12.5 tonnát takarított be.Szerződéssel eladta  50 ezerért felét a negyedét ősszel 87 ezerért tonnánként.Negyedét tavaszra,ill jövőre értékesíti.
Napraforgót,repcét,búzát termel,ezeket nem árulta el mennyiért adta el.Nem zavarja Bige ára,mert a jövő tavaszi szükségletét big-bag zsákokban tárolja az üres raktárába.
Ez egy földön élő  agrár szakember ,családi gazdálkodó,aki 6 család megélhetését biztosítja.
qpec 2021. 12. 11. 17:21
Előzmény: #912  Törölt felhasználó
#926
Elolvastam a teljes riportot.Bár ne tettem volna.Letagadom hogy egy egyetemre jártunk.Vissza kellene adni a diplomáját.mert ekkora baromságokat agrárszakember nem mondhat.A szakmaiság alapjait sem ismeri.Igaz a cikk nem is a szakmának,hanem a VÁLASZTÓKNAK készült .Hangulatkeltés.A művelési ágakkal és azok nagyságával,műtrágyaigényével!ezen belül a nitrogén szükséglettel tisztába kellene lenni.https://www.ksh.hu/stadat_files/mez/hu/mez0008.html
Nem vagyunk birtokában guánó telepeknek.Szarból légvárat lehet építeni,de a baromfifélék trágyájából számottevő N hatóanyagpótlást nem lehet megvalósítani.Aki baromfit tart,az fel is használja a trágyáját.Amúgy csak az intenzív,zárt térben tartottaknak van felhasználható mennyisége.
Aki akar számoljon:1 db 10 000 db.os tojótelep napi trágyatermelése 600 kg azaz 0.6 T.Bige gyára naponta 4000 t 26% os pétisót állít elő. 1' hektár N igénye kultúrától függően 0.4-0.7 t.Az alapműtrágyáról-foszfor,kálium- nem beszél  nagytudású,széleslátókörű,nemzetközi kitekintéssel bíró agrárminiszterünk.
Egyéb melléfogásairól nem értekezek,mert azok is tömény csúsztatásokat,szakmai baromságokat tartalmaznak.Kedvem sincs hozzá.
szieszta 2021. 12. 11. 17:00
Előzmény: #921  Törölt felhasználó
#925
Azt nem tudom, hogy Bige a gázt mennyiért kapja, de biztosan nem lakossági árat fizet. A gáz ára négyszereződött, ami a nitrogén műtrágya alapanyaga. Így nem csoda, hogy áremelkedés van. Ha  a gazdák nem tudják majd megfizetni, akkor nem vesznek és bige kénytelen lesz olcsóbban adni. Vagy megveszik a az olcsóbb külföldit. Ja, olyan nincs. A rohadt külföldi kapitalisták akkor mennyit akarnak keresni???
szieszta 2021. 12. 11. 16:53
Előzmény: #916  Peterbond
#924

Hatósági árak már voltak, de azt szocializmusnak hívták.
A kapitalizmus a versenyről szól. Számtalan külföldi műtrágyagyár kínálja termékét itt nálunk is. Amennyiért el lehet adni, annyit lehet érte kérni.
A gazdákat nem kell sajnálni, támogatás támogatás hátán, csak meg kell nézni, milyen luxusterepjárókkal furikáznak. A 100 hektáros gazdának már munkása van, mert a traktorban ülés unalmas. Pedig ha kiszámoljuk, évente 2 hónapot dolgoznak aktívan a földeken, a többi csak nézegetés. Ezt egy 100 hektáros gazdára írtam, aki árpát, búzát, repcét, kukoricát, esetleg napraforgót termel. Csak 9 millió jön be a földalapú támogatásból és jócskán marad a termény eladásából is.
badsector1
badsector1 2021. 12. 11. 16:53
Előzmény: #918  Törölt felhasználó
#923
egyetértek veled, hogy nem játszod a hülyét.
:))
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 16:20
Előzmény: #921  Törölt felhasználó
#922
Peterbond ma, 16:12 Előzmény: #917 
"
A Kövér esetét meg direkt azért hozom mert ilyet Baloldal nem csinált, de ők hazaárulók, a Fidesz meg nemzeti. Ellenben ők ezt csinálják. "
A fenti írásoddal meg is koronáztad a mai napi teljesítményed,amikor kijelented ,hogy a baloldalon olyan nem történt ami a Kövér kabinet főnökével :)))))
Ezen ha jól sejtem ,még a vér komcsi baloldaliak is jót röhögtek :)))))))))))))
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 16:14
Előzmény: #919  Peterbond
#921
Bige esetében nem volt gondod az áremelkedéssel csak az építőiparban zavar ha az építőipari nyertes a Fideszhez köthető,ez sokat elárul arról . Úgy egyébként mielőtt hülyeségeket irkálsz,nézz már utána,hogy mennyi volt a műtrágya ára 2 évvel ezelőtt és mennyi most.,hogy mennyire vehető komolyan az amit írsz.

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek