Topiknyitó: ecofun 2021. 11. 04. 08:14

Bige László vörösbáró a baloldal oligarhája  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2021. 12. 11. 16:12
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#920
"Amit meg Kövér kabinetfőnökéről írsz,hogy azt nem kérem számon,azzal kapcsolatban csak annyit,hogy nem emlékszem rá,hogy valaha is a baloldali liberálisok sötét dolgait terjesztetted volna  a topikban, akor talán előbb a saját portálodon söprögess,mielőtt mástól kéred számon a szerinted egyoldalúságot."
.
Dehogynem leírtam százszor. Neked minimum 5-ször. Akkor foglalkozok a szomszédtól áthullot falevélel ha majd a kamionnyi sittet amit a másik leöntött eltakarítottuk.
.
A Kövér esetét meg direkt azért hozom mert ilyet Baloldal nemcsinált de ők hazaárulók, a Fidesz meg nemzeti. Ellenben ők ezt csinálják.
.
Tőlem amúgy még védeni nem láttál se MSZP-s se DK-s ügyet sőt.... Ami tényleges lopás azt elszámoltatnám én, nem védem a védhetetlent ( mint te Mészárost, Tiborczot vagy most egy ilyen stadion ügyet is ). Ellenben ha valami kamu faszság van amiket főleg pl Ecofun szeret itt tolni azokra rámutatok hogy faszság. Ennyi. Volt már Fideszes ügy amit mások toltak és megírtam hogy faszság.
Peterbond 2021. 12. 11. 16:08
Előzmény: #917  Törölt felhasználó
#919
Látod ezért írtam hogy TE játszod a hülyét mert érteni sem akarod mire céloztam de direkt eltereled a témát másra hogy a bezin hatósági áráról legyen jó.
.
Szóval akkor szerinted is 100%-os drágulás szükséges ( ami amúgy is túl volt értékelve ) 10-15%-os anyag drágulás mellé? Ez természetesen nem volt lopás. eZek szerint Bige még adomáynozott is a gazdáknak az elmúlt években mert nem követte a Fideszes árazási sémákat és emelt volna 2 évente duplára.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 16:03
Előzmény: #916  Peterbond
#918
Nem játszom a hülyét az a te szokásod,de már megszoktuk tőled.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 16:01
Előzmény: #914  Peterbond
#917
Neked volt gondod,azzal,.hogy nem a két évvel ezelőtti áron építenek,akkor most mi is a problémád?Ha arra vágysz,hogy ne legyen az építőiparban árdrágulás akkor be kell fagyasztani a béreket meg az alapanyagok árát és nem fog változni az ár.Lehetsz tőle boldog.Amit meg Kövér kabinetfőnökéről írsz,hogy azt nem kérem számon,azzal kapcsolatban csak annyit,hogy nem emlékszem rá,hogy valaha is a baloldali liberálisok sötét dolgait terjesztetted volna  a topikban, akor talán előbb a saját portálodon söprögess,mielőtt mástól kéred számon a szerinted egyoldalúságot.
Peterbond 2021. 12. 11. 16:01
Előzmény: #900  Törölt felhasználó
#916
Te most komolyan azt akarod beadni hogy a drágulás sima áremelkedésből jött? Nem azzal van bajom hogy a kenyér ára követi a piaci árakat. Az a bajom amikro drágában építünk soha meg nem térülő stadionokat mint az angolok és németek majd EZ az ár is megduplázódik.
.
Amire én célzok hogy sima lopás az egész. Amivel te akarod védeni hogy ez sima áremelkedés. Gondolom így volt ez az úszó EB alatt is amikor csak a szervezésre ( nulla építkezés ) többet költöttünk mint a 4 évvel korábbi spanyolok összesen az egészre beleértve az uszodák felújítását is. A 40 milliárdos uszodánk 8-ról indult.
.
A kézi csarnok esetén is 10-20% áremelkedés még elfogadható lett volna ( ha nem alapból a 20 milliárd is ne lett volna túlzó ) de 100% 2 év alatt? Lemaradtam és az építőiparban 2010 óta 800% béremelés volt. Mert valahogy minden évben erre fogják ha egy aktuális projekt dupláz.
.
De játszad a hülyét hogy én Hatósági árat akarok mindenhol.
Peterbond 2021. 12. 11. 15:51
Előzmény: #891  olognol
#915
"Csak az elmúlt  évben dupláztak az építőanyag árak, nőttek munkabérek, igen a kivitelezés fáj de többe kerül..."
.
Aha. 8 éve is duplázott minden mert akkor a 8 milliárdos uszoda kerültek 40 milliárdba. de 4 éve is duplázódott. Akkor a Puskás lett 100-ról 180 milliárd. És akkor tavaly is úgylátszik duplázódott minden. Érdekes mindig duplázódik de csak az ilyen közprojekteken. 
.
Amúgy itt vannak példának szeptemberi árak. Mivel faáru kell a legkevesebb ezekbe a stadionokba azokat vegyük ki. Ezt leszámítva 2 tétel +30%-os de a legtöbb inkább 10-15%-ot drágult.
.
https://www.azenpenzem.hu/cikkek/epitoipar-ilyen-brutalis-az-aremelkedes/7995/
Peterbond 2021. 12. 11. 15:46
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#914
"Örülök neki,hogy támogatod,hogy hatóságiáras lett az üzemanyag :)"
.
Ezt kifejtenéd hogy ugyan honnan jött le a mondandómból? Mert arra természetesen most se reagáltál. Érdekes te magadat például nagy hazafinak tartod és nagyon zavar ha itt valaki szerinted a külhoniak ellen van, de egy rossz szót nem láttam leírni pl a Kövér kabinatfőnökének húzására. Márpedig ha ezt mondjuk egy Karácsony vagy kb bárki más csinálta volna ide a rozsdás bökőt hogy ezzel mutatnád be hogy a baloldal mennyire hazaáruló.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 15:06
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#913
"üzemanyag árak befagyasztása lassíthatja az inflációs nyomást"
0,1 százalékos inflációs hatása van, nem ezért találták ki.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 12:11
#912
Guanóból trágya granulátum.Idézet Nagy Istvánnal készült riportból:
"Hiszen van már hazánkban olyan technológia, amely a baromfitrágyából képes granulátumot készíteni. Egy ilyen már működik, de még szeretnénk kettő-három ilyen üzemet létrehozni, hogy csökkentsük a gazdák kiszolgáltatottságát a tápanyag iránt.Ez minőségben ugyanazt tudja, mint a hagyományos műtrágya?Ez még annál is jobb. Ezzel a szervesanyag-kijuttatás környezetbarát lesz, fenntarthatóbbá válik a mezőgazdaság. De sajnos egy ilyen gyár is egy-másfél év, mire megépül és tud termelni. De tanulunk az esetből, hogy még egyszer ilyen helyzetbe ne kerüljünk."
Nem kéne stadionok hellyett ilyen gyárakat építeni? Talán a mezőgazdaság, az élelmiszerek is természetközelibbek lennének, többek között.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 11:58
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#911
 Szerintem a rezsicsökkentés, és az üzema.árak befagyasztása politikai célú. Mert, ha gazdasági célú lenne, és bevált, akkor mindennek az árát be kellene fagyasztani. De ezt nem teszik, nyílvánvalóan, mert gazdaságilag az nem előnyös. De politikai előnyt azt várnak tőle.
signal2
signal2 2021. 12. 11. 11:50
Előzmény: #909  Törölt felhasználó
#910
Szerintem a rezisárakat 8 éve fagyasztották be.
A járványügyi érvelés akár helyes is lehetne, ha közben nem szervezetek volna pl. egy békemenetet.
Az meg nonszensz, hogy a kizárólag a kútüzemltetőkre tolják rá a kockázatot. 
Az inflációban akár segíthetne ism de jelenelg nincs hatása az intézkedésnek, mert a piaci ár a sapka alatt van. 
Én semmiylen formában nem támogatom az alacsony lakossági üzemanyagárakat. Akár jobb, akár baloldalról jön az ötlet. Egyedül a fuvarozócégeknek adnék kedvezményt, hogy a szállítás működjön.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 11:37
Előzmény: #907  signal2
#909
Az üzemanyag árak befagyasztása lassíthatja az inflációs nyomást,ezen kívül egy járvány hullám közepén nem tanácsos  az embereket az egyébként is túlzsúfolt tömegközlekedési eszközökre terelni,így járványügyileg is helyes volt a döntés.Nem évekre fagyasztották be az árakat így az érv ami mellett kardoskodsz teljesen értelmezhetetlen,pár hónap alatt nem lesz extra környezetszennyezés csak a hatósági ár miatt.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 11:30
#908
Azt nyilatkozta a vidékszétosztási miniszter, hogy lehet szerves anyagból is, például baromfi trágyából granulátumot készíteni, és azzal kiváltható a földgáz származék műtrágya. Belegondoltatok, hogy tulajdonképpen földgázt etetnek velünk a gazdák? Persze a Kishantosi vagy melyik bio gazdálkodást tönkre kellett tenni, ahelyett, hogy elterjesztették volna a módszert. 
Szóval madár guanóból is lehet trágyát készíteni nagyüzemileg, csak ahhoz fel kell építeni egy gyárat, ami 1-2 évbe kerülne.  Nem lehetett volna stadionok helyett azonnal azzal a gyárral kezdeni az építkezéseket? De igen, lehett volna. Lehet,  csak gondolkodni kellene?
signal2
signal2 2021. 12. 11. 11:04
Előzmény: #901  Törölt felhasználó
#907
Ráadásul sikerült pont környezetszennyező, nagyrészt importált termékek árát besapkázni, amelyeknél pont az elnen  cél, hogy minél kevesebbet használjunk belőlük. Vajon az alacsony ár kevesebb vagy több használatra ösztönöz?
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 10:25
Előzmény: #905  Törölt felhasználó
#906
Ennél többre nem telik? Mint a hantás viki, amikor kellemes karácsonyt kíván, mert érdemben nem tud felelni. 
én meg választ kívánnék......de még nem kaptad meg a fityisz központból, igaz? Azért nem megy!
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 10:15
Előzmény: #904  Törölt felhasználó
#905
Jobbulást kívánnék .....
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 10:05
Előzmény: #903  Törölt felhasználó
#904
Nekem egy ehhez kapcsolódó kérdés jutott eszembe, amit szívesen felteszek mindin fityisz funnak, fityisz által szponzorált csókának. Vagy birkának?:) Nem is tudom.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 10:01
Előzmény: #901  Törölt felhasználó
#903
Szerintem,a Sky News nem úgy értette,hanem spidermannak van igaza és teljesen egyet is értek vele.
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 10:01
#902
Bárcsak tudnál erre válaszolni sótájm!!!!!!!  :) Nem tudsz!
Törölt felhasználó 2021. 12. 11. 09:57
Előzmény: #900  Törölt felhasználó
#901
Én meg konkrétan neked írtam, függetlenül, hogy te kinek írtad.
Szóval miért nem fagyasztják be mind3ennek az árát, ha a rezsinek, az üzemenygegnak nagy büszkén megtették, mert megvédik az emberek érdekeit. Védjék meg jobban, és fagyjon mindennek az ára, nem?
Én meg ezt neked írtam. Leesett?

Topik gazda

ecofun
4 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek