Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 12:31
Előzmény: #1179  pomperj
#1180
Persze attol fugg hogy nezzuk...
Bar az en esetemben (meg ha most visszanezve, utolag okosan) megnezzuk a mi lett volna ha esetet....
akkor arra az eredmenyre jutnank, hogy a SPY/TLT portfolionak kb. 6 ev kellett ahoz aminek nekem 9 honap...
ha tovabb folytatnank a feltetelezest akkor azt mondanam, hogy jelenleg a befekteteseim kb. akkora hozamot ill. picivel tobbet hoznak evente (nevezzuk osztaleknak) mint amennyit a SPY/TLT portfolioval elertem volna 13 ev alatt...
de jo hogy nem a SPY/TLT portfolioba fektettem.....
Hogy voltak hullam volgyek, hogy volt ugy hogy elvesztettem a tokem 50%-at, hogy szamtalanszor megkerdeztem magamtol hogy miert csinalom.....(illetve hogy megeri ez az egesz)....
es kepes lennek-e ujra azt vegig csinalni, esetleg ha tudnam hogy mit hoz a jovo....
(valoszinuleg nem)...
Nekem szerencsem volt, mert 2002 osszen kezdtem sajat szamlara kereskedni es az elso par honapban beleszaladtunk 1 nagyon eross bikapiacba....(amit en most visszagondolva esz nelkul vegig vettem teljes tokevel)
Szerencsem volt??? igen (ezt nem tagadom)
De voltak olyan evek is amikor szerintem annal kevesebb....sot...(kerdes hogyan nezzuk)
Nem allitom hogy mindent jol csinaltam ill. tokeletesen, sot sokszor nehez lett volna rosszabul mint tettem....
de nem kell szegyenkeznem....(nem csaltam,loptam...stb.)
amit elertem azt magamnak es nehany jo indulatu segitokesz embernek koszonhetem...
(sokan pedig ha halljak hogy milyen korulmenyekbol ill. milyen csaladbol jottem akkor sajnalkoznak) mint mondtam senki sem massal versenyzik mindenki sajat magaval...

Szoval sok mindent csinalhattam volna jobban az eletemben,de nem kell szegyenkeznem es jo sokan szivesen cserelnenek velem azt hiszem...

mi lett volna ha 1 erdekes dolog bar nem igazan valtoztat semmin...
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 29. 11:55
Előzmény: #1178  Törölt felhasználó
#1179
Abban T-nek igaza van, hogy hosszu (Hosszu!) tavon SPY+TLT portfolio szepen hozott.

Kulonosen szepen hozott 1980 ota: amiota USD kamatok masiraztak 15%-rol 0%ra, es ott ulnek mar 8 eve. Ez mind a ketto tenyezot, SPY-t es TLT-t is hajtotta felfele. Nagyon sokat hajtotta: a DOW 1000-rol 18.000-re, TLT 40-rol 130-ra ment.
Es ez a trend ugy is marad?
Nem?
Mi varhato a kovetkezo 35 evben?

A kamat mar sehova nem mehet, csakis fel. Az SPY hosszu tavon is tulertekelt, a Shiller CAPE P/E 25 korul van.

Aki 70 evre, a kovetkezo Kondratev ciklus veger spekulal, annak jo otlet SPY+TLT, atnezhet a kozben kialakulo volgyon.
De, aki kevesebb idore szamit, annak szerintem sem nyero.

Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 11:43
Előzmény: #1176  Tazsomaru
#1178
;)

Sajnos tevedsz, ha 13 eve inditottam volna 1 SPY/TLT portfoliot nem lennek itt ahol vagyok es "meg az is lehet hogy te se ahol vagy..."
;)
az viszont igaz hogy kisebb lett volna az ingadozas, DD es egeszen massal lennek elfoglalva....
de erre mondana Putyin
HA
a nagymamajanak p@nisze lett volna akkor nagypapanak hivnak...
ami az elmult 13 evben mukodott, nem biztos hogy ugyan ugy fog mukodni, ugyanis a multban elert eredmenyekbol nem kovetkezik egyenesen a kovetkezo evek eredmenye....
(de majd rajossz erre te magad is)

Szerintem ne eroltesd felem a SPY/TLT portfoliot mert visszajara sulhet el (csak 1 jo tanacs)...
Nem szeretnelek bantani,de nehany ev utan visszaterhetunk erre ha akarod, ne legyel olyan biztos abban hogy a SPY/TLT portfolio fogja verni az enyemet lehet, de az is lehet hogy nem...
pomperj
pomperj 2015. 09. 29. 11:25
Előzmény: #1175  pomperj
#1177
6)A szamitasok alap-chartja itt van

link

A szamitasok es megjegyzesek a blogban.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 29. 08:35
Előzmény: #1171  Törölt felhasználó
#1176
"(igy nem olyan nehez felulteljesiteni a reszvenyeket ill. indexeket)..."

dehogy nem! :DDD
tudod Tomi...
idő, költségek, psziché
ezek mind ellened vannak és a vége...
link
minél több pozit kötsz, annál kevesebb az esélyed.
szerintem nem is kell felülteljesíteni az indexeket. hosszútávon szépen hoznak, csak a DD néha csúnya és ezt kell mérsékelni.
de hát régóta a "szakmában" vagy, elég ha megnézed a számláidat. ugye, hogy jobb lett volna 13 évvel ezelőtt egy SPY/TLT-t (Graham) indítani, mint Livermore-t olvasni?
minél előbb vág neki valaki egy passzív portfóliónak, annál jobb helyzetben van.
és mellette azért lehet spekizni egy kis résszel.
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 29. 08:27
Előzmény: #1174  pomperj
#1175
3)Ennel fontosabb, hogy ezzel egyutt amit eddig lattunk, az sokkal inkabb utal egy (3) hullamra mint (v) hullamra.

Az a dilemma, ami az egesz utolos honapi korrekcio kapcsan vegig nyitva volt, hogy (2) vagy (iv) hullamot latunk, lassankent eldolni latszik. Melyik scenarios ervenyes?

Jelenleg jobban hajlok a (3) hullam valtozatra a mostani esesben, mint az (v) subhullam esetre, Ez NAGYOBB esest prognosztizal a vegere.

Erre a kerdesre meg visszaterek. Mert tovabbi vizsgalat es ido kell ra.

4)Pillanatnyilag az esest a ValueLine Index vezeti. Az mar az Aug.24 bottom alatt van. Hasonlo a helyzet az SP500 SmallCap Indexnel. Szoval, a magasabb betaju, kevesbe likvid cegek zuhannak jobban. Persze, az esesi campaign vegere mindegyik Indexnek az aug.24-I ala kell esnie.

5)Mindenki azt a kerdest feszegeti ma, vajon meddig fog esni az SPY?

Annyi evidensen mondhato, hogy sokkal lejjebre fog menni. Igen, sokkal lejjebbre.

folyt. kov.
pomperj
pomperj 2015. 09. 29. 07:58
Előzmény: #1150  pomperj
#1174
1)Azsia begyorsult lefele.

Huzza az egesz regiot lefele az SPY zuhanasa. A lejtmenetet Japan es HK vezeti -4%, a tobbseg -2% korul esik. Korea, Taiwan es India a legerosebbek.

De erdemes felfigyelni arra, hogy EEM Index mar nem esik gyorsabban mint SPY, hanem relative lassul, mar lassabban esik, mint SPY. Es ez elore jelzi a kesobbi elszakadas novekvo valoszinuseget es kozeledtet.

2)Az SPY-ban varakozasom szerint megkezdodott a (iii) hullam lefele.

Az eses rendezett volt, es nem panikos. Az eladasi hullam minden fordulat-kiserlete 1 ora alatt elsoport.

Az eses SPY-ban 45 pont volt. Ez meg joval kevesebb, mint az aug.21 tapasztalt 65 pontos, es 24.-en panikolos 80 pont zuhanas. Arra szamitok, hogy a (iii) hullam legnagyobb esese ezeknel nagyobb lesz. Nincs vege (iii)-nak, innen meg gyorsulni kellene az esesnek.

A VIX (VXX) 27 szinten zart, mikozben augusztusban 31 szinten volt a maximum. A parallel csatorna hetfon 25 korul fut, es mire VXX odaer, legalabb 40 korul vagy feljebb lesz. Tehat a VXX is arra utal, hogy a paniknak meg noni kell.

A TRIN 2.09, ami magas, de semmi rendkivuli nincs benne, aug.18-an az (v) elejen mar volt 3.3 szinten. Az eses vegere legalabb 5 kellene legyen.

A kis cegeket reprezentalo Russel Index leszakitotta a (ii) korrekcio legaljat, es mar szabadesesben van. A tobbi Index, DOW es SPY viszont nem, hanem nagyjabol rajta ul az utolso supportotn.
Ez ket dologra utal: egyreszt, hogy a short poziciok legjobban NASDAQ es RUSSEL esesben hoztak eddig a legtobbet, ott a legerdemesebb shortolni.

Masreszt, hogy a leszakitashoz kell lendulet. Ahhoz viszont legalabb kis piheno jo lenne, vagy legalabbis kis par-oras emelkedes.

A Breadth indicator 1:10, szoval 10 eso cegre jutott 1 emelkedo, ami meg nem erosebb az aug.24. sizntnel; ez is tovabbi esesi potencialra utal. Az SP 500-ban viszont 9 ceg tudott csak emelkedni. A megjegyzendo eles kivetel kozuluk az aluminium Alcoa, de ott is inkabb a split miatt.

3)Ennel fontosabb, hogy ezzel egyutt amit eddig lattunk,

folyt. kov.
KB58 2015. 09. 29. 07:47
Előzmény: #1171  Törölt felhasználó
#1173
Is 1700 for the SPX still on target?

link

A chartok:
link
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 05:48
#1172
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 04:24
Előzmény: #1169  Tazsomaru
#1171
Nem mindenki epitgeti 2011 ota...
es az sem mindegy hogy hogyan...ill. hogy mekkora resze a portfolionak van a short oldalon...
Nekem is voltak shortjaim mar tavaly Husvetkor, majd tavaly Szeptemberben bar akkor mar nem 1-2 indexen...(es hozott szepen), majd Januar elejen bar ott kisebb volt a profit...
Jelenleg a portfoliomban a rv-ek aranya kb.22-23% korul es ennek tobb mint 40-45%-a a short oldalon...
Nezheted ugy is hogy 10-12% a portfoliomnak van reszvenyekben long oldalon es 9-11%-a pedig a short oldalon...
(igy nem olyan nehez felulteljesiteni a reszvenyeket ill. indexeket)...
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 21:13
#1170
link

Miért esett ma megint a latin térség?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 28. 20:23
Előzmény: #1166  Törölt felhasználó
#1169
ilyen tagot ismerek. Nyilasi Attila. Ő már évek óta tudja, hogy jön az összeomlás és építgeti a shortjait.
link
link 11. oldaltól vannak a pozik.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 28. 20:15
Előzmény: #1154  pomperj
#1168
János, szurkolok, hogy jöjjön az a bika.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 28. 20:14
Előzmény: #1153  Törölt felhasználó
#1167
Stopok? vagy elvégzik, vagy nem. mérget ne vegyél rá. call vétel az biztos fedezet volna rá.
hosszú lejáratú putokat jól tetted, hogy eladtad.
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 18:16
Előzmény: #1165  pomperj
#1166
Vallalkozobb es kockazatturobb emberkek pedig epitgetik mar jo ideje a shortokat...
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 28. 17:49
Előzmény: #1130  pomperj
#1165
Crash alert, reiterated.
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 17:18
Előzmény: #1158  pomperj
#1164
Hasonlo story-ja szerintem minden regi motorosnak van...

2002 novembereben (meg abszolut zoldfulukent), felelmet nem ismerve, vasarolgattam a spekik nagy kedvenceit:
Ciena,RFMD majd a Juniper Network-ot....
es mivel kevesebb mint 3 honap alatt tobb mint 3 milliot kerestem, ugy gondoltam hogy en mar csak kereskedesbol fogok elni, (ha jol emlekszem talan 60000ft lehetett a minimalber)

Viszont nem szivesen neztem, hogy a Juniper Network mindig visszapattant 9,9$-rol es mivel a profit 300e-1,1M kozott ingadozott vagy parszor ugy dontottem, hogy elhozom a profitot 600eFt-nal 3-4 het alatt nem is olyan rossz gondoltam...(8,9$-on).
6 honappal kesobb 40$-ra ment az arfolyam...ez kb. 15-20M profit lett volna...
;)
nem csak rosszkor lehet venni, hanem turelmetlenul tul hamar realizalni a profitot...
;)
ma mar 10-ed, 20-ad akkora kockazatot nem vallalok 1 reszvenyen, viszont szivesen epitgetek pozit ha a piac visszaigazolja az elkepzeleseimet es kepes vagyok ha kell honapokig ill. evekig ulni a rv-be...
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 16:12
Előzmény: #1157  Tibi0002
#1163
Ez számodra fontos kérdés, vagy csak magadat szórakoztatod? Ha utóbbi akkor rád mi vár? jesszusom...
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 16:11
Előzmény: #1157  Tibi0002
#1162
Rám? Tibi0002? :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 14:51
Előzmény: #1160  Törölt felhasználó
#1161
+++

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek