Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 16:39
Törölt hozzászólás
#2860
bluefrog
bluefrog 2016. 05. 17. 16:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#2859
a stílus maga az ember...

ha érted egyáltalán mire célzok...
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 16:13
Törölt hozzászólás
#2858
bluefrog
bluefrog 2016. 05. 17. 16:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#2857
2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
2:43. § [Nevesített személyiségi jogok]
A személyiségi jogok sérelmét jelenti különösen:
d) a becsület és a jóhírnév megsértése;
g) a képmáshoz és a hangfelvételhez való jog megsértése.

2:52. § [Sérelemdíj]
(1) Akit személyiségi jogában megsértenek, sérelemdíjat követelhet az őt ért nem vagyoni sérelemért.
(2) A sérelemdíj fizetésére kötelezés feltételeire - különösen a sérelemdíjra köteles személy meghatározására és a kimentés módjára - a kártérítési felelősség szabályait kell alkalmazni, azzal, hogy a sérelemdíjra való jogosultsághoz a jogsértés tényén kívül további hátrány bekövetkeztének bizonyítása nem szükséges.

kisvuk helyében olyan pert akasztanék a nyakadba h ihaj-csuhaj! nem veszed észre h csak magadat járatod le?
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 15:20
Törölt hozzászólás
#2856
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 15:14
Előzmény: #2853  pomperj
#2855
Raneztem...

RGEN igy elso ranezesre nem tetszik, mert nem tunik eleg likvidnek (szemelyes velemeny) 300k-500k atlagos forgalom alatt (mar az egyik stratim szuroje ki is vagta).

RRC-t koszonom feltettem a figyelo listara...es a napokban szanok ra 1 kis idot, mert erdekes lehet...

Viszont az elmult nehany nap kisebb mozgasa miatt sikerult solarcitybol megvenni az elso (sentinel) poziciot...szoval mostmar azt sem a partvonalrol nezem hanem pozibol...

en pedig a NEM grafikonjara hivnam fel a figyelmedet( egyelore nagyon ugy nez ki hogy megvan melyik ceg fogja mostantol vezetni a szektort); az AEM grafikonja nem annyira szep, mert kevesebe gyakorlott szemnek 1 false kitoresnek tunhet,de szamomra az is nagyon bull...
;)
(csak ido kerdese hogy mikor megyunk ujabbnal ujabb csucsokra)...

Bocs mennem kell picit pihenni...
pomperj
pomperj 2016. 05. 17. 14:44
Előzmény: #2853  pomperj
#2854
elirtam, RGEN
pomperj
pomperj 2016. 05. 17. 14:36
Előzmény: #2852  pomperj
#2853
Szia R:
en beken hagynam, nem eleg jok szerintem.
De kivetelesen hadd ajanljak 2 masikat, nezd meg naposon. Trader vagy, nem kell magyarazat.
RRC, Range Resources
RGEN, Reneneron
pomperj
pomperj 2016. 05. 17. 14:04
Előzmény: #2850  Törölt felhasználó
#2852
1)Staphanie-t rendszeresen olvasom. Ez volt egyik utolso interjuja.

"Stephanie Pomboy: Stocks Are Overvalued; Buy Gold and Oil

When and how did you arrive at such a dim view of U.S. stocks?

Pomboy: I haven’t been a fan of stocks pretty much since fiscal stimulus measures [enacted in the wake of the financial crisis] expired in 2010, because I maintained throughout that quantitative easing, which was all that was left after the fiscal stimulus was exhausted, would fail to benefit the economy. I won the battle but lost the war on that one. QE didn’t help the economy. But the [liquidity] did force people into risk assets despite lackluster fundamentals.

But as little love as I had for stocks way back in 2010, I got much more bearish when profit growth started to crumble at the same time the Fed began the Taper in 2014. With the era of the [Federal Reserve keeping rates at zero and buying bonds] now over, there’s absolutely no support left for stocks.

Q: So I gather you haven’t been surprised by what has been happening in recent weeks to the broader markets.

A: Not at all. I thought for sure 2015 would be the year when reality would finally come into focus given the lofty extremes to which asset prices had climbed both in equities and in the credit market. Now you’ve seen a real correction in the credit market, especially in the junk area, and I think that’s a precursor of things to come for stocks and now that’s starting to play out.

Q: How much further do you think stocks have to fall?

A: Well that’s a tricky question because you don’t know what rabbit [the Federal Reserve] is going to try and pull out of its hat.
But I do think the stock market has further to fall. If you look at the [total market value] of the stock market to GDP, as well as other measures, we’re still at ridiculous extremes. Stocks have much further to go to be anywhere near normal, much less cheap. And then you look at the relationship between the high-yield bond market and the S&P and that’s telling you the same thing.

2)Amikor ilyen cikk jelenik meg
"szetszedik az olajat, megorultek a befektetok"
akkor lehet sejteni, mi kovetkezik.
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 14:02
#2851
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 13:53
Előzmény: #2834  pomperj
#2850
Szia,

Nezz ra a Michigan State CDS-re...
Nezz korul a a retail szektorban van jo par ceg ami rendkibuli short lehetosegeket talalhatok.
Ha esetleg van idod es erdekel nezd meg Stephanie Pomboy interview-jat... a csatornan amirol korabban irtam emailben.

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2016. 05. 17. 13:53
Előzmény: #2834  pomperj
#2849
1)Soros Q1-ben megduplazta a put poziciojat.
link
Lehet, hogy tudja mit csinal.

2)Emerald pillangoja mukodni latszik.

Lehet, hogy nem lesz eppen kepeskonyv-szepsegu, de a charton ez a szamozas eppenseggel ala is tamasztana a format:

link

Igaz, van 2 ALT. benne. Mindkettonek vannak eros/gyenge pontjai.

Egy biztosnak latszik: szerda-csutortokre valamelyik vonal torik, es adigra tisztabb lesz a kep. Kicsivel.

3)Az olaj struktura nagyon szep, kalsszikus. Mintha eppen akar keszen is lehetne, es egy ideig korrekciozva meg szebb lenne.
link

Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#2848
Hogy ki a gerinctelen???
azon szerintem nem artana elgondolkodnod!!!

En vallalom a nevem, a cimem, a fotom, a cegeim adatai mind hozzaferheto az ASIC-nal...(csak 1 tipp), bar neked ez sokkal kellemetlenebb lesz mint nekem, ha kiderul hogy kit probalsz rossz szinben feltuntetni.
;)

Bemasoltam az emailedet mert irtad az emailedben hogy nyugodtan masoljam be, magyarul a keresednek tettem eleget, tehat koszonet jarna erte.
(az emailed stilusa magaert beszel, en ilyen stilusu emailt meg az ellensegeimnek sem kuldenek, ami igazan elszomorito, hogy ezt elmeletileg 1 tanar irta, na kepzelheted mi var a magyar diakokra, ez szerintem nagyon elszomorito).
Persze nev, foto es egyeb adatok hianyaban lehet trollkodni, szoval ki is a gerinctelen????

Ne haragudj, hogy tobbi emailedet nem masoltam ill. masolom be, ennek par oka van:
1. blockoltam az emailedet, magyarul a freemailes emailedrol jovo emaileket nem kapom meg mar jo ideje...
Tehat ha szeretnel irni nekem kenytelen leszel regisztralni 1 uj email cimet es onnan kuldeni (bar uj forumnevek gyartasaban nagy tapasztalatod lehet igy gondolom nem okoz gondot 1 masik emailrol irni); Kerlek a targy rovatba ird be hogy Lulotol szerettetel, tudod eleg sok emailt kapok es nem szeretnek a tied folott elsiklani...
;)

Csondben megemlitenem, hogy 1 torvenyeket tisztelo orszagban (nem bugacon) nem lehet kozetenni a masik fel hozzajarulasa nelkul foto-t ugyanis az nem a te tulajdonod; de mivel en ertem hogy te ezzel es meg sok mindennel nem vagy tisztaban mivel balkanrol irsz igy elnezo vagyok...
Az az allitas sem igazan allja meg a helyet, hogy miattam tiltanak ki orokke, mert miattam 1-szer lettel kitiltva es 2 kulonbozo alkalommal egymastol idoben minimum 2 honap kulonbseggel kaphattal figyelmeztetest....
(nem a nekem hanem pomperjhez intezett hsz-d miatt)...
Ebbol csak annyi kovetkezne hogy jo par embernek tele lehet a hocipoje veled es mikor mar betelik naluk a pohar valoszinuleg ok is a moderatorhoz fordulnak...
Latod arrol szivesen megneznek egy abrat, hogy mikor es kik miatt tiltottak ki, foleg ha ehez a hsz-kat is fel lehetne tuntetni...

Lulo tudom hogy nem erted, probalnek segiteni ill. elmagyarazni hogy ezt a csatat mar elvesztetted mielott elkezdted...

Ki hajhaszik nepszeruseget, na latod ez jo kerdes, velemenyem szerint aki olvassa a hsz-mat az tudja, hogy a hsz tobbsege nem minnel nagyobb nepszerusegre vadaszik es arra sem hogy minnel tobb ember egyetertsen a tartalmaval, sokkkal inkabb elgondolkodtato es kedeseket felveto cellal irodnak.

Lulo az elmult par evben volt egy hosszan elnyulo bikapiac, te ezt ugyesen lekereskedted (legalabbis ezt probalod bemutatni)...Szepen megvetted az eseseket, persze hogy te ezt mindenfele fibonacci szintekkel teszed az rendben van (ha mas elliotos szemuvegen keresztul teszi vagy mint en kvantitiv matematikai modellekkel az mar nem ok) es a gazdasagi trendek es a jegybankok laza monetaris politikaja miatt ez szepen mukodott, na nem azert mert olyan eszmeletlenul jo kereskedo vagy, nevezzuk neven dolgokat, egyszeruen jokor voltal jo helyen...
a rossz hir, a trend a vegehez kozeledik ill. eppen valtozoban van nem artana kicsit elmelyulnod a kockazat kezeles vilagaban, (nem biztos hogy legkozelebb is szerencsed lesz); mert nehany het ill. par honap es ugy elsopor az ar hogy eszre sem veszed, hogy valaha kereskedtel nyeresegesen...
(tudom nem erted, ne aggodj hamarosan erteni fogod, de nagyon sulyos es draga lecke lesz); es igazat megvallva nem vagyok biztos benne hogy te eleg kitarto leszel-e az ujra kezdeshez.

Barati jo tanacs ne vard el hogy mindenki abban higyen ill. ugy viselkedjen ami szamodra megfelelo, mert ha igy teszel rendkivul sokszor fogsz csalodni.

Ha pedig legalabb annyira gerinces vagy mint en, akkor mostantol a hsz-ban nem az en nevemet es kepemet osztod meg amire egyebkent nem lenne jogod (tobb topikban tobbszor), hanem a sajatodat (Nev , foto) na latod erre lenne jogod, persze kerdes van-e batorsagod ill. gerinced hozza!!!

Legyen szep heted!

u.i.: lassuk mennyire vagy gerices ill. bator (es meg helyre tenned se kell senkit)
;)
Törölt felhasználó 2016. 05. 17. 06:25
Törölt hozzászólás
#2847
Törölt felhasználó 2016. 05. 16. 22:01
Törölt hozzászólás
#2846
Törölt felhasználó 2016. 05. 16. 21:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#2845
Lulo a rosszindulatu hsz-dal csak magadat jaratod le...
Korabban meg voltak kereskedessel kapcsolatos hsz-id a dax topikban, az elmult honapokban azonban szinte semmi massal nem foglalkozol csak azzal hogy masokat rossz szinbe tuntess fel...
(ezzel csak sajat magadat jaratod le), nem hiszem hogy tul sokan kedvelnek a rosszindulatu embereket...

teljesen mindegy hanyszor probal az ember veled szepen kommunikalni, egyszeruen nem vagy kepes epito jelleggel kommunikalni a forumon...

mit zavar teged az hogy valaki hisz az elliott hullamokban???
ja hogy te meg a fibbonaci szintekben hiszel...es akkor mi van; mindenkinek jogaban all abban hinni amiben akar, en nem hiszek egyikben sem es ezert nem hasznalom oket,de ez nem jelenti azt, hogy ez masoknak nem jelenthet segitseget...

velemenyem szerint jobb volna ha a forum temajara koncentralnal es a hsz-id tobbsege errol szolna, mert elobb utobb egyre kevesebb ember fog veled szoba allni...

persze tevedhetek is,de mi van ha ebben igazam van ill. lesz???

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 05. 16. 20:55
Törölt hozzászólás
#2844
eurocent 2016. 05. 16. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#2843
A szintjelzőm daxcom-ra -666 unlike pontra mutat, jelenleg az árfolyama 3/3 hullámban esik. De komolyan!
Törölt felhasználó 2016. 05. 16. 20:15
Törölt hozzászólás
#2842
eurocent 2016. 05. 16. 19:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#2841
Ázsiát, Brazíliát hogy látod? Valami tipp? Irány, célár?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek