Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 12:22
Előzmény: #2811  pomperj
#2820
A brazil kozponti bank nem akarja a Real erosodest.

Nyitás előtt pedig megint erősödik!!!

Na most akkor az elnökkel történt dolgok milyen mederbe terelik a brazil tőzsdét?

- Bizonytalanság? (ki lesz az új)
- Végre lapáton, jöhet a rally?
- Nem látjuk a jövőt, ezért esni fognak?
- Ennél csak jobb lehet?

Mi járhat a befektetők fejében?
(az olimpiát én is elfeledem)
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 12:17
Előzmény: #2818  kozi723
#2819
bosszantó.
kozi723
kozi723 2016. 05. 13. 12:03
Előzmény: #2817  Törölt felhasználó
#2818
Pbr longban vagyok 6,87es atlaggal es jol ra fogok b@szni. Megprobaltam nem elkapkodni a kiszallot es nem adtam el 7,7en. Vartam a 7,99es korabbi csucs attoreset, meg az olaj 47 feletti zarasat. Mindketto megszopatott. Tudtam, hogy a jelentes mindent fejreallit, meg is erkezett a leminosites. Valoszinuleg stopolhatom ki ma nullaban, ahelyett hogy tegnap eltettem volna egy zsak lovet.

Ez mar csak ilyen. Ha zarom, akkor kurva elet hogy tovabbmegy, ha tartom fordul. Klasszikus.
Törölt felhasználó 2016. 05. 13. 10:40
Előzmény: #2804  kozi723
#2817
kozi shortban vagytok?

Ezt írod:
Elképzelni nem tudom, hogy mennyire lesz ma bullish a brazil piac, de a lehető legrosszabbkor jön ez a jelentés.

Én kiszálltam 52000-nél de ha kitör az öröm Dilma miatt akkor valszeg elindul 58000 felé a Bovespa? Na akkor ma beszálljak?

Jézusom, azt gondoltam lesz 1 nyugodt hetem.

írj, köszi!
pomperj
pomperj 2016. 05. 13. 10:32
Előzmény: #2813  Tibi0002
#2816
Meg nem lattam a beirasod, amikor megcsinaltam ezt az AAPL chartot.

link

Igen, egy -2.3% nap eleg volt, hogy leszakitsa a supportot. Innentol (3) hullamban esik, es valahol 55 kornyeken van a kovetkezo target. Az egybevagna a fibo 61.8%-os korrekcioval.

A letores nem vicces senkinek. AAPL minden indexben dominansan nagy. Es persze a nyakaban hordja a kolompot, minden technologia megy utana.

2)Ha AAPL (3)ban esik, akkor konnyen megeshet, hogy SPY is abba a strukturaba fordul.

Az Apr.18-an megrajzolt 4 alternativabol az egyik, ALT.2. bull verzio nagy valoszinuseggel elesik, ha 2040 leszakad; es biztosan negalodik 2000 alatt.
link

3)As is sokat mond a viz masik oldalan, hogy a Kinai PBOC statisztikaban aprilisban nagy zuhanas van. Soros vagy tudta 2 hete, vagy meg mindig a legokosabb.
Szokasosan 1.5-2.0Trill yuan a havi hitel-kihelyezes, de Aprilisban 0,6 Trill; a fele se volt.
A likviditas csokkeneset persze erzi a kinai tozsde, es vele a szorosan kotodo kiskina tozsdek is mind vele lefordultak. A vas es acel ara ujra zuhan.

4)A US retail szektor pocsekul nez ki. AMZN-t leszamitva mind, Macy, Sear, Walmart...gyenge, de nagyon. A februar ota tarto gyenge fel-korrekcios (2) hullam mintha veget erne. Ha az amerikaiak elkezdenek kevesebbet vasarolni, akkor ki fog rendelni a gyartoktol?
Egyelore ott se huzogatja senki a veszharangot, pedig mindegyik ugy nez ki, mintha (3) eso hullamba fordulna.

Cash is king. Az a panikos nap konnyen osszejohet.

benevez 2016. 05. 13. 10:03
Előzmény: #2811  pomperj
#2815
Különben bejött, amit írtál, hogy jórészt Dilma félreállítása már benne volt az árfolyamban.
benevez 2016. 05. 13. 09:59
Előzmény: #2812  kozi723
#2814
"Fitch reviews Petrobras’ global ratings
05/11/2016
Rio de Janeiro, May 11, 2016 – Petróleo Brasileiro S.A. – Petrobras informs that the rating agency Fitch announced the revision of Petrobras' corporate debt rating to BB from BB+, with negative outlook."

Na még ez kell nekünk.
Tibi0002 2016. 05. 12. 19:40
#2813
Hiányzik már néhány jó pánik eladásos nap. Sp500 -3%, ilyesmik. :) Vagy akár -5%, esetleg még több. Amikor szakad a gát. :)
Ez a mostani egyelőre langyos víz, bár már annyit elértünk, hogy az Apple 90$ alá esett.
kozi723
kozi723 2016. 05. 12. 17:22
Előzmény: #2811  pomperj
#2812
3-4 honapos vagy esetleg fel eves idohorizonton ettol fuggetlenul jatszhat a 10,5-es celar elerese? Az olajat azt tudom, hogy 55-60 kornyekere varod oszre. Talan Bovespa-nak is lenne meg hova emelkednie.

Ha nem gyengul, de helyben marad a real, akkor ettol fuggetlenul meg pbrt elkezdhetik venni, nemigaz? Elvegre mindenki talan kisebb kockazatot lat a devizaban es ezert mer befektetni brazil papirokba.

Koszi!
pomperj
pomperj 2016. 05. 12. 16:31
Előzmény: #2806  kozi723
#2811
A brazil kozponti bank nem akarja a Real erosodest. Ma masodszor is beavatkozott, megint 3,45 szinten, megint a nyitaskor. Nyivan szamitottak ra hogy a politikai orom a realban megjelenik, konnyu volt idoziteni.
Annyi realt tudnak nyomtatni, amennyit akarnak, hogy dollart vegyenek. Ha ezt az arfolyamot akarjak, kepesek lesznek ra.
De: ha a gazdasag megelenkulne, akkor bar a real itt hullamzik majd, de a hitelkereslet megugorhat, az jo pl. BBDnek. Es talan lassan lejjebb mehet a kamat, az jo lenne PBRnek.

Ha igy van, akkor is: PBR egyik hajtoerejenek itt a vege.
Maradt az EWZ es az olaj emelkedes. Most azokat kell figyelni.
Törölt felhasználó 2016. 05. 12. 12:46
Előzmény: #2790  pomperj
#2810
Szia,

Rengeteg lehetseges kockazat letezik.
Abban is egyetertek hogy jo nehany orszagban a jegybankok monetaris politikaja sokkal tobb problemat okoz mint hasznot.
ECB kotvenyvasarlasi programja pedig a mar meglevo lufit csak tovabb taplalja.
Mo-nak talan annyi szerencseje lehet hogy sikerult megorizni a sajat fizetoeszkozt, ami kesobbiekben meg segithet is...
abban persze igazad van hogy a jelenlegi alapkamat azert elgondolkodtato...
Azt sem szabad elfelejteni, hogy mo-on a termofoldek a magyarok tulajdonaban vannak es jo lenne ha ez igy is maradna...
(ez 1 nagyon komoly ertek), tobbseg alabecsuli mekkora ertek ez....;de amit meg ennel is jobban ala becsulnek az a viz ill. vizkeszlet...
Mo rendelkezik europa legnagyobb es legjobb minosegu vizkeszletevel, ez pedig 1 kincses banya vagy 1 lotto fonyeremennyel er fel, csak nem egyeni hanem orszagos szinten...(nem artana ezt torvenyekben ill. alkotmanyban rogziteni)...
{esetleg ha valaki nem ertene , nem kell aggodni a kovetkezo 15-25 evben a viz, ivoviz jelentosege rendkivuli mertekben meg fog noni es talan az egyik legertekesebb nyersanyag lesz a vilagon}; nem veletlenul jo nehany komoly befektetesi alap es hedge fund kezd egyre komolyabb poziciokat, szerzodeseket kotni ezen a teruleten...

Au-ban az alapkamat 1,75% jelenleg, es sok elemzo var 1-2 kamatvagast, hallottam mar ev vegere 1%-os alapkamat varakozast is....
nem hiszem hogy RBA kapkodna, jonnek a valasztasok juliusban...; ezert mi szeptember elott nem varnank kamatvagast, novemberbe viszont mindenkepp...

Pomperj tokeletesen megfogalmazta a problemat rendkivul hatalmas az eladosodottsag mind a vallalati szektorban mind a kulonbozo orszagokban, a gazdasagi novekedes ha lehet ezt annak nevezni igencsak erotlen, raadasul Azsian ill. nehany Afrikai orszagon kivul demografiai tenyezok nem igazan segitik a gazdasagi fellendulest.

Ami a legnagyobb veszelyek egyike, hogy a piaci szereplok akik a long oldalon vannak elkotelezve (kivetel ez alol a nyersanyag szektor) abban a tevhitben elnek hogy a jegybankok orokke ki fogjak segiteni oket ill. beavatkoznak majd ha a piacon feluti fejet a bizonytalansag....
ez igy ebben a formaban nagyon veszelyes elkepzeles, es jo nehany piaci szereplo gyorsan el felejtette, hogy mi is tortent SNB-s ugynel,de fel lehet hozni a BOJ-t is...

a figyelmezteto jelek pedig folyamatosan jonnek, lasd peldaul APPLE...; ha csak P/E mutatot nezzuk a ceg olcso,de ennel sokkal osszetetebb a kep...a piacon pedig rengeteg ceg van ami hisztorikusan eszmeletlenul felre van arazva...ez pedig nagyon sokba fog kerulni, jo nehany kereskedonek ill. befektetonek...

Volt am vita az S&P500-al kapcsolatban is...
es eppen a jelenlegi aron beszeltunk rola ~(2072)-nel, mert jo nehanyan varjak az indexeket magasabb cel arakra...
ami teny az teny jartunk am 45-50 ponttal feljebb es jartunk kozben parszor 200-250ponttal lejjebb is...
(nem kell hozza zseninek lenni hogy melyik oldalon volt jobb a hozam/kockazat arany); persze igy utolag mindig egyszeru elemezni a dolgokat...;de nezzuk tovabbra is a tenyeket...
a vallalati profitok fokozatosan csokkenek, egyre tobb ceg kenyszerul koltseg csokkentesre es munkaero leepitesre, nem hiszem hogy ezek fogjak a gazdasagi novekedest beinditani, kozben a berek nem nonek, sem a jutatasok....
ezzel szemben novekszenek megelhetesi koltsegek, az ingatlanok arai persze globalisan kulonbozo mertekben ill. novekszenek a hitelek...
Szoval a kerdesem csak annyi lenne, hogy mire kellene optimistanak lenni (legalabbis a piacon)???
es ezek utan lehet szemezgetni, a Brexit, Usa valasztasok esetleg europai menekultvalsag....kinai hitelvalsag stb.stb.

Nagyon sokan felre ertik a helyzetet, nem igazan ismerek ill. nem hallottam olyanrol hogy valaki "full tokevel shortolna mindent"; de egyre tobb piaci szereplo vonul risk off modba magyarul egyre alacsonyabb long, veteli poziciokkal rendelkezik ill. elkezdodtek a profit realizalasok....
es ki fogjak a vihar elott a legnagyobb aranyban a rv-ket birtokolni, hat a kis bufik ill. amatorok...

Nekem ill. nekunk is vannak long pozicioink foleg nyersanyagokban, arany, ezust, nemesfembanyasz es 1-2 likvidebb ETF-ben es igen lehet talalni a piacon regiokat orosz, brazil es nehany azsiai orszagot ahol lehet talalni erdekes dolgokat, de ezzel szemben vannak short poziciok is szepen...
Technologia es amcsi piacokon rengeteg shortra alkalmas lehetoseg van, persze nem konnyu a short oldalt jatszani, mert az osztalekok es penzugyi koltsegei vannak ennek,de a hozam/kockazat arany a kovetkezo 5-6 honapban eleg jo...

Csunya vege lehet annak hogy rengeteg piaci szereplo alul becsuli a kockazatokat, ezert en tovabbra is ovatosagra intenek...

sok sikert mindket oldalnak es gyozzon a jobbik kereskedo!
benevez 2016. 05. 12. 11:54
Előzmény: #2808  kozi723
#2809
DAX 10 k fölött újra, olajárak sem akarnak beszakadni, elmegyek ebédelni, az a biztos.
kozi723
kozi723 2016. 05. 12. 11:38
Előzmény: #2805  benevez
#2808
Egyébként ugyanez nálam. Én sem akarok ugrálni. Voltak korai kiszállóim és mindig jobban jártam volna ha lett volna egy kis önuralmam. Nem akarom elkótyavetyélni.
benevez 2016. 05. 12. 11:38
Előzmény: #2806  kozi723
#2807
Úgy van (tapsvihar!). :)

kozi723
kozi723 2016. 05. 12. 11:35
Előzmény: #2805  benevez
#2806
Igen, látni kell hogy viselkedik a mai döntésre.

Dilma felfüggesztve! 55-22-1(tartózkodó) arányban.
benevez 2016. 05. 12. 11:32
Előzmény: #2804  kozi723
#2805
Az áprilisi kasza után (5,34 ill 6,1-től 7,5-ig) egyelőre óvatosabban szálltam vissza, kb a korábbi pakk felével. Nem tervezek ugrálást most. De várjuk meg a mai kereskedést. Nem mondom, hogy ah felszökkenénk 8 fölé, lehet nyomok egy sellt. :) Most 6,9 ill 6,6-ról vagyok benne a magyar viszonyokhoz képest is kicsi összeggel.
kozi723
kozi723 2016. 05. 12. 11:23
Előzmény: #2802  benevez
#2804
Bovespa-ban volt egy komolyabb visszahúzás tegnap. Valószínűleg a szavazás körüli bizonytalanság miatt lehetett. 1,2% pluszban járt Bovespa, amikor PBR 7,70-en volt.

Az olaj szerintem ma vagy holnap ki fog törni. 47 felett egyértelműen 50 lesz a célár.

Elképzelni nem tudom, hogy mennyire lesz ma bullish a brazil piac, de a lehető legrosszabbkor jön ez a jelentés. Kb. ott vagyunk, hogy újabb kitörés előtt állunk, amit a jelentés fog megtorpedózni. Sajnos nem jó az időzítés. Nem beszélve arról, hogy mivel piaczárás után jön a matek, a stopokat gondolkodás nélkül ugorja majd át holnap délután. lehet, hogy tényleg ki kell ugrani ha lesz egy felszúrás..
pomperj
pomperj 2016. 05. 12. 11:23
Előzmény: #2801  pomperj
#2803
Aki probalkozik Indiaval: ott van jo hir.

Atment az uj csodtorveny. Eddig Indiai volt a legrosszabb csodeljaras a vilagon. 4-5 evig tartott, ezer modon blokkolhato, es a biztositeknak csak kb 25% atlaga volt megmentheto a vegere.

Ez a bankok nemfizetoi miatt most sokkal kedvezobb, az India bankok arfolyamai mar ugranak is. Mindre rafer egy hitel- tisztitas, de mostantol a megkepzendo tartalek joval kisebb lehet.
Szoval kb. 10-20%ot tud emelni a bankokon.
benevez 2016. 05. 12. 11:17
Előzmény: #2798  kozi723
#2802
Ahhoz képest, hogy a crude oil 6 hónapos maxát karcolta tegnap, nem rakétázott akkorát a PBR.

USDBRL ~3,45 körül stagnál most.

pomperj
pomperj 2016. 05. 12. 11:08
Előzmény: #2800  emerald
#2801
+1
De az is eleg, ha a short/put poziciokat egyszeruen betiltja a kozponti bank, mondjuk 3 honapra. Erre kevesen emlekeznek, 1998-ban Azsiaban mind ezt muveltek; es a penzed azonnal befagy. Aztan mindenfele dijakkal terhelve, joval kisebb osszegben fizettek ki. Persze 4 honappal kesobb, amikor a devizajukat leertekeltek, es a maradekot ujra dollarra valtva feleannyi USD-t adtak vissza.

PBR: az a report alighanem pocsek; szoval egy eles fel-tuske eseten erdemes meggondolni a realizalast.

Senate majority backs Rousseff impeachment
May 12 2016, 04:57 ET | By: Stephen Alpher
In floor speeches ahead of the vote, forty-two senators indicated their intention to vote against President Rousseff, giving the opposition the simple majority it needs in the 81-seat chamber.

The vote would mean the suspension of Rousseff from the presidency while her Senate trial takes place. Vice-President Michel Temer will assume the office, and is expected to begin naming his cabinet today. Former central bank chief Henrique Meirelles - a favorite of investors - is expected to be named finance minister.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek