Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2016. 04. 07. 12:24
Előzmény: #2434  pomperj
#2440
1)Az SPY topping halad. Ez itt egy egesz jol kijovo valtozat az utolso par napra.

link

Kerdeses, hogy 15 perces charton lehet-e jol latni barmit is (Dt bajnokok szerint igen),
mindenesetre: van benne egy kis 2 napos le-hullam, aminek 5 subhullama van a top ota; es a felkorrekcio is szep a-b-c, es kb. 78% meretu. A gap is bezarult. A napos momentum elesen esik.
Szoval, most nem tudok jobbat a kilatasokra.

Mindenesetre: ha SPY a kovetkezo par nap leszakitana a ket (4) hullamos supportjat, akkor megeshet, hogy ez a jo szamozas.
Akkor a masodik support leszakitasa utan az agresszivak megprobalhatjak a shortot; a stoploss is evidens.

Ha megse, akkor a korabbi ALT., ervenybe lepeset kell merlegelni.

2)A dollar meg mindig nem fordult meg. Ha a 1.1712 szintet atuti, akkor nem haromszog van, hanem valami mas.

3)Az Arany es Ezust meg mindig eso agban van roved tavon. Marad a 1190 target.
bgyu 2016. 04. 07. 08:41
Előzmény: #2438  pomperj
#2439
Úgy tűnik igazad lesz, de 108.50 körül elvileg pattanhatna 100-200 pipet, a újra le. Te hogy látod?
pomperj
pomperj 2016. 04. 07. 08:21
Előzmény: #2437  bgyu
#2438
En maradok az elozo elemzesnel az USDJPY vonatkozasban. Mar attorte tegnap a 109 szintet is.
A BOJ elment a falig; vilagos, hogy a kamat csokkentesnek es a negativ kamatnak vannak hatarai.

Amit latok az, hogy BOJ elkezdte venni a Japan reszvenyeket; de ettol a japanok eladjak neki, a kulfoldiek meg mennek ugyan BOJ-val (egy kicsit), de az egyensuly meg mindig a NIKKEI eseset mutatja.
Szoval, 105 is lehet. Nalam marad 107, mint a legvaloszinubb target. A manipulacio korszakanak vege lesz, es ugy latom hogy Japanban eloszor.
bgyu 2016. 04. 06. 19:32
Előzmény: #2435  pomperj
#2437
Elvileg UsdJpy pattanhatna innen.
Brokerpoker5 2016. 04. 06. 18:27
Előzmény: #2434  pomperj
#2436
Azt gondolom a SPX-ről, hogy megpróbálják megtartani a mostani 2040-60 körül sávban nagy erőlködéssel, 27.-ig azért, hogy 27.én tudjanak kamatot emelni, utána pedig elengedik lefele.
pomperj
pomperj 2016. 04. 06. 10:07
Előzmény: #2433  Törölt felhasználó
#2435
A Real ujabb gyengulesi hajlama nem is kicsit fekezi a bull kilatast.

link

De az Olimpia mar 4 honapra van. Muszaj volna valami rendet csinalni.

Most ott tartanak, hogy az al-elnokot is impeach-elik, es vegleg zurzavarba dontik az orszagot.

+++++++++++
BRASILIA: A supreme court judge ordered Brazil's Congress on Tuesday to start impeachment proceedings against Vice-President Michel Temer, deepening a political crisis and uncertainty over leadership of Latin America's largest country.
.
Justice Marco Aurelio Mello told the lower house to convene an impeachment committee to consider putting Temer on trial on charges he helped manipulate budget accounting as part of President Dilma Rousseff's administration.
.
Another committee is already analysing similar charges against Rousseff, a leftist who is scrambling for support to defeat an impeachment vote in the lower house as early as mid-April.

Mello, who has a record of controversial decisions that later have been overturned by the full court, criticized the shelving of a request to impeach the vice-president by lower house Speaker Eduardo Cunha, who in December launched impeachment proceedings against Rousseff on the same grounds.

Brazil's currency, the real, extended losses following the ruling, frustrating investors who hope a Temer administration would be more market-friendly and pull the economy out of what could be its worst recession in a century.
.

.
pomperj
pomperj 2016. 04. 06. 09:37
Előzmény: #2419  pomperj
#2434
1)Az SPY a (c of 2) veget csinalja, vagy keszen van. A rally vege egy ED is lehet, es ha az, akkor meg egy lendulet kellene hogy szep komplett legyen.

link

De lehet kesznek is tekinteni. Az ED mindig nagyobb strukturak legvege.
Fraktalisan 5/8 fibo aranynak nez ki idoben, es 246/260 aranynak latszik meretben az elsos rallyhoz kepest.

Mi kovetkezik?
Ha ez valoban (2 of 3) hullam vege, akkor (3 of 3) hullam kovetkezik lefele. Az legalabb a megelozo esesnek, 302 pontnak 1.62-szorosa lehet: target 1650-1700 sav.
Ha ez egy nagy oldalazo haromszog (B) topja lenne, akkor is 250 pont koruli eses formalodhat.

Szoval, SPY mostanaban top-formaz, es Majus-Junius alighanem egy durvan eroszakos lejtmenettel telik.
Meg nincs egyertelmu short-jel, azt ki kell varni: legalabb egy outside-down nap, vagy a 2016 koruli support leszakadasa lehet jel erre az agressziv tradereknek is.

2)Azsiaban Japan NIKKEI leszakadt. Jo esely van arra, hogy ujabb melypontot ut a tavasz folyaman. A JPY 110 ala esett; a legvaloszinubb target 107, de egeszen 105-ig nem sok ellenallas van.

3)Az Azsia devizak erosodese USD ellen megallt, sot megforduloban van. A Korea won ki is esett a parallel csatornabol, a tobbiek meg gyengulni kezdtek.
Ez elore vetiti az Azsia tozsdek gyengulesi hajlandosagat is.

4)Az ASX is zuhan, apok alatt 4900 ala esett. A Keltner-csatornat is szakitotta, szoval az esesi hajlandosag eros.

5)India NIFTY is elesen lefordult. Itt van egy kesz 5 hullamos rally, szoval inkabb cask korrekciot varhatunk lefele. A fibo target 7400-7200 szint.

6)SSEC az egyetlen, ami meg emelkedik; most 3050 szintnel jar. Marcius eleje ota akar 5 hullamos formanak is lehet nezni. A Kinai emelkedes korrekcionak latszott eddig, es egyelore nem latok eleg okot bull oldalra allni.

Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 08:44
Előzmény: #2432  eurocent
#2433
1-2-es pont közti távolságot felmérni a kitörési pontra, 8-9 között.
eurocent 2016. 04. 06. 08:32
Előzmény: #2431  Törölt felhasználó
#2432
Azaz, irány, célár?
Törölt felhasználó 2016. 04. 06. 08:16
Előzmény: #2429  eurocent
#2431
Amit 1,2 számmal jelölsz, az egy ékelődés kezdete, 4-nél pedig a célár.
benevez 2016. 04. 06. 08:00
Előzmény: #2427  eurocent
#2430
Sziasztok!

Tegnap óta én is érdekelt lettem PBR-ben, persze csak kicsiben.

Köszönöm az eddigi elemzéseket, latolgatásokat.

eurocent 2016. 04. 05. 22:54
Előzmény: #2428  kozi723
#2429
"...szerintem az 5. hullám lehetett a 6,2-ig történő emelkedés is. Ebben az esetben pedig a 2,7-6,2 korrekcióját végzi."
Sőt, elképzelhető, hogy új alj felé indult : link
ui: Nekem hiányzik még egy felszúrás.
kozi723
kozi723 2016. 04. 05. 22:06
Előzmény: #2426  eurocent
#2428
Miből gondolod, hogy ha PBR az 5. hullámban átlépi a korábbi csúcsot és egyben ellenállást (6,1-6,2 zónában), akkor nem megy tovább? Szerintem 6,2 felett válik csak igazán longossá. Ugyan az elliott-hoz nem értek, de szerintem az 5. hullám lehetett a 6,2-ig történő emelkedés is. Ebben az esetben pedig a 2,7-6,2 korrekcióját végzi. Persze nyilván számtalan dologtól függ: lehetséges kormánybuktatás, opec freezing meeting, csak hogy a legfontosabbakat említsem. Szóval itt aztán semmire nincs garancia.

Egy szó mint száz, nekem ez a gondolatmenet logikátlan. Már csak azért is mert az olaj 20%-ot korrigált 42 dollár óta. Valamennyit még biztosan csúszik erre arra, de nem fogunk új aljat ütni (26) és sokkal valószínűbb egy újabb csúcs.

Tekintettel arra, hogy mit művelt ma a dax, sp500, éjszaka nikkei, stb, bovespa pedig visszajött 1,5% mínuszból egy ilyen napon. Hát nem tudom, de nekem nem úgy tűnik mint ami olyan nagyon esni akar. Fibo 61,8 ami szintet írtál Te is, 46430 környéke, véleményem szerint is eddig jöhet. És ha eddig jön nem tovább, akkor a reál sem fog drasztikusan újra elgyengülni, ewz sem fog 23-24 alá jönni, és pbr sem 4,6-4,8 alá jönni. Nálam mind long, a kérdés hogy hol a beszálló. Itt, lejjebb 5%-ka, lejjebb 10%-kal, esetleg 15%-kal. Hozam oldalon pedig nem 20% a célár.

Ez persze csak az "brazil-elfogult" meglátásom :)
eurocent 2016. 04. 05. 21:28
Előzmény: #2426  eurocent
#2427
PBR 1D lemaradt: link
eurocent 2016. 04. 05. 21:27
Előzmény: #2423  Törölt felhasználó
#2426
Elképzelhetőnek tartom, hogy Bovespa egy nagyobb ED-t fog formálni. Most rajzolja annak 2-es hullámát. Ha így van, akkor 2-es 46522 alá nem eshet.
EBR oldalaz, ha 1,75 alá szúr akkor storno: link
PBR elvoleg hamarosan megcsinálja az ED 5 hullámát,utána esni fog.
Nekem úgy tűnik, hogy a piacok várnak valamire. Lesz valami hír, ami a napokban elért csúcsok fölé repíti a tőzsdéket. US500 futures investing elvileg el kell érje a 208X szintet.
kozi723
kozi723 2016. 04. 05. 19:20
Előzmény: #2424  pomperj
#2425
Koszi!

Tegnap este 5,3-on elkezdtem visszavenni PBR-t. 5,8 es 6,1 kozott kitaraztam. Ha lejjebb tudna jonni, akkor 5,0-an es 4,6-on higitok. Eleg merges vagyok, hogy ma 5,2-rol visszafordult, mert mar bent volt az order. De szerintem meg nincs vege a korrekcionak.

Olajban erzek meg 3-5% zakot a napokban. Kivetelesen szurkolok egy gyengebb olaj adatnak. :)
pomperj
pomperj 2016. 04. 05. 14:37
Előzmény: #2419  pomperj
#2424
1)SPYrol valtozatlan a velemenyem.
link

2)A PBR-nek az orrara vagott, bosszubol talan? Dilma, amikor levitte aa benzin arat. Ettol nemcsak PBR, a tobbi is esni kezdett.

Sajnos, TA alapon nem lehet jol prognosztizalni politikai esemenyeket. Amit most latunk a charton, az akar Leading Diagonal is lehet. Vagy a-b-c-d-e sorozat.

A brazil-szakertoktol elovastam par cikket. Nagyjabol az a konszenzus, hogy Dilma meg Majus elejeig huzhatja, de akkor a brazil alkotmany szerint 180 napra felfuggesztik. Ha az impeachment folyamat a varkozas szerint halad.
Es akkor a helyettese, Temer lep hatalomba.
+++++++++++++++
Itt az elemzes lenyege:

The Eurasia Group analysts think President Dilma Rousseff is likely to step down by early May. They offer this timeline:

“Rousseff will submit a formal defense of the accounting tricks her administration ostensibly used to artificially inflate its fiscal results. Accusations of fiscal malfeasance constitute the legal basis of the impeachment motion targeting the president. The next step is for the rapporteur of the special committee to draft a recommendation to impeach (6-7 April), which the committee will vote on early next week (likely 11 April). The lower house will then hold three days of voting, beginning around 15 April and continuing through the weekend. This means that the lower house is on track to vote on impeachment by 17 April. Pro-impeachment legislators, led by the PMDB, are seeking a quick vote to deny the government time to negotiate support from centrist parties like the PP and PR. Yet indications are that Senate President Renan Calheiros will take his time initiating the trial phase. Following the lower house vote, the senate creates another committee—which will recommend whether to accept the motion—followed by the plenary. A simple majority is enough to initiate a trial, which in turn would force Rousseff step down for 180 days. As opposed to the fixed timeline in the lower house, Calheiros determines how long this phase will take. It seems that it will take around two weeks, which will give senators time to negotiate access to the incoming administration. As such, Vice President Michel Temer is likely to assume the presidency by early May.”
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 19:40
Előzmény: #2410  eurocent
#2423
Szia eurocent.

Pomperjre hallgatok és nem ugrik ki belőle nem kenyérre kell a pénz.

Ha lemegy 46000-re hát menjen, csak azután induljon el felfelé. Ha meg újabb csúcs 54000-nél valszeg akkor meg onnan korrigál majd.

Kérdés akkor is 46000-ig?

A korrupciós botrány miatt (is) esnek ma? nagy a bizonytalanság. Mi tenne jók? Ha kivágnák az egész brigádot a vezetésből és új jönne? az jót tenne a tőzsdének?
kozi723
kozi723 2016. 04. 04. 18:50
Előzmény: #2419  pomperj
#2422
Szia!

Brazil korrekcioba kezdett es fontolora vettem, hogy elkezdek most visszaszallni PBR-be. Mit gondolsz van meg benne par nap eses? Szivem szerint es a megerzesemre hallgatva varnek meg. Ugy erzem 5,09-5,0 tamaszig lejon, de parazok is egyidejuleg, hogy kilo es lemaradok rola. Az indikatorok (bar nem kedvelem oket es nem is igazan kepzelek bele tobbet), most kezdik el jelezni a korrekciot/shortot. Mi velemenyed?

Koszi!
Törölt felhasználó 2016. 04. 04. 11:36
Törölt hozzászólás
#2421

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek