Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:34
Előzmény: #4155  pomperj
#4160
link
(22 perctol)
hogy is megy a kockazat nelkuli arbitrazs
es ez nem csak az arnynal,de az ezust piacan is mukodik....

Shanghai-ban 600000kg-rol leesett a fizikai ezust tartalek 100000kg ala..., kozben a nyitott kontraktusok uj csucsokat dontogetnek....
;)
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 09:31
Előzmény: #4155  pomperj
#4159
Hogy is mukodik ez????

Eladjuk a future-t papiron, amire a sok kis speki aki tokeattetellel van benne megied es zarja a pozijait 5,10,20$-al lejjebb
a sracok meg megveszik GLD shares-t,zarjak a spoton a shortokat....
lehivjak a GLD-bol az aranyat es eladjak kinanak, a kulonbseget meg megtartjak maguknak....
es ez nem csak az aranynal,de az ezustnel is eleg jol mukodik....
a problema majd ott kezdodik, hogy amit eladtak a GLD warehouse-bol fizikai aranyat, az nem fog oda visszaterni...

lehet, hogy ezert csokken a fizikai arany mennyisege a raktarakban ill. az ezuste: Shanghai-ban 600000kg-rol leesett 100000kg ala es kozben spot kontraktusok uj csucsokat dontogetnek.....

elobb utobb eljutunk oda, hogy ha 1 bizonyos mennyiseget nem papiron akarjak a szereplok zarni a pozikat, hanem szeretne, hogy leszallitsak akkor a shortosoknak majd barmi aron kell majd venniuk a fizikait....

link
(22perctol)

;)

azert koszi, hogy megosztottad az informaciot velunk....
a tokeattetelekkel meg ugyesen aki erre szorul....

emerald 2014. 11. 13. 15:50
Előzmény: #4157  emerald
#4158
:)))
Hopp búza!
emerald 2014. 11. 13. 14:13
Előzmény: #4156  emerald
#4157
Egy kis búza long beszálló?! ha valakit érdekel:
link
emerald 2014. 11. 13. 14:12
Előzmény: #4155  pomperj
#4156
Hát attól hogy manipulálják :)

Van egy friss elemzés GDX-re.
link

Ha jól értelmezem minimum az első fibóig el kéne mennie.
De reálisabb a 38,2 vagyis a 20,78-as GDX
pomperj
pomperj 2014. 11. 13. 10:28
Előzmény: #4154  pomperj
#4155
Megjelent a 2014 Q3 ARANY PIAC elemzes World Gold COuncil -tol.
Itt a summary:

1)Jewellery demand in good health: Q3 demand of 534.2t above 5-year quarterly average


Third quarter demand was marginally stronger than the 5-year quarterly average of 527.6t, while year-to-date volumes extended the broad uptrend from the low seen in 2009.Year-on-year comparisons were again heavily influenced by the events of last year: demand was 4% below Q3 2013.





2)Investment demand up 6% to 204t, retail investors continued to digest 2013 demand surge


A remarkably stable gold price was both a cause and effect of a benign demand environment in the third quarter. Bar and coin investors continued to digest the demand surge of 2013, lacking clear price signals to provide fresh impetus to invest.







3)Technology demand fell 5% in Q3; substitution continued to be a source of pressure


All segments of the Technology sector saw an identical 5% drop in third quarter gold demand. Overall demand totalled 98t. Substitution to cheaper materials by fabricators and consumers again outweighed the positive influence of improved economic sentiment.

4)Central banks continued to bolster gold reserves in Q3: year-to-date net purchases total 335t


Economic and geopolitical tensions continued to keep central banks on their guard, looking to gold for protection and diversification. Net purchases of 93 tonnes in Q3 brought the year-to-date total to 335 tonnes, up from 324t over the same period in 2013.

5)Marginal growth in mine supply during Q3 contrasts with global recycling contraction of 25%


Mine production marginally increased to exceed 800t for only the third time; conversely recycling fell well short of last year’s levels, languishing around seven-year lows. Deliveries into existing positions outweighed fresh hedging by 15t. Overall, third quarter supply was down 7% vs 2013.

++++++++++++
Ha ez igy igaz, ki erti, mitol esik az ara???
pomperj
pomperj 2014. 11. 12. 10:05
Előzmény: #4153  pomperj
#4154
Az editor lenyelte a ket lenyeget:

0?=700 USD

mean= mean 30 USD
pomperj
pomperj 2014. 11. 12. 10:02
Előzmény: #4138  emerald
#4153
En szeretek contrarian lenni.

1)Az arany megfordulas felfele szerintem megtortent. Es az uj BULL periodus indulasaban (majdnem egeszen!) biztos vagyok.
Miert? Ma van Yahoo-ban egy cikk, A LEGELSO CIKK!

A final purge to $700? What gold bulls' surrender might look like

link

Paul Montgomery, a legjobb TA guruk egyike, akinek sokat koszonhetek, eppen 2 honapja halt meg. A tanacsa viszont orokre ervenyes marad, itt es most is. Koszonom, Paul!

Lasd itt, a charton:

link

SZOVAL:
OLYAN BULL VAGYOK, arany temaban, AMILYEN CSAK LEHET.

2)Az olaj fordulat sincs messze, bar a chart meg nem latszik ennyire erettnek.
Miert?
VEZERCIKK:
"Stronger dollar could mean $30 oil: Pro

Good luck.

Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 23:23
Előzmény: #4143  Törölt felhasználó
#4152
" MIndenki hallgatott, pedig egyöntetűen kellett volna ezt a fajta viselkedést, Neked is"

már korábban megtettem a dax (#142315) hsz-bem,azóta se nem reagálok rá,se nem kommentálom,ill. már ezt megelezően ignoráltam
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 22:18
Előzmény: #4143  Törölt felhasználó
#4151
Xautista en nem tartozok egyik forumon sem a nepszeru tagok kozze....
Van 1 aprocska hibam, nem azt irom amit a tobbseg hallani szeretne, de nem politikusnak keszulok....(talan igy ertheto)

mielott az edesanyam meghalt, mindenki mindenfelevel hulyitett, de volt anyukamnak 1 baratnoje, aki megprobaltam nekem akkor ezt elmagyarazni az akkori gyermek szintemen....
kepzelhetd, hogy utaltam erte....
kellett hozza par ev, hogy megertsem mit is akart mondani es hogy nem bantasbol tette.....
Gondolom nem kell elmagyaraznom, hogy ez a holgy milyen szerepet jatszott az eletemben es mennyire becsulom azert amit tett.....

Miert van az hogy nagyon sokszor azok segitenek rajtunk a legtobbet akik szamunkra eloszor banto, serto vagy nem tetszo dolgokra hivjak fel a figyelmunket....

Volt nekem ezen a forumon, jo par szo valtasom es vitam es nem rosszindulatbol tettem...,de mivel nem a tobbsegi velemenyt kepviselem es szova mertem tenni dolgokat amivel a tobbseg nem ert egyet igy nyilvan soha nem leszek nepszeru....,de nem ezert vagyok itt, hogy nepszeru legyek....

Hanem azert, hogy 100-bol, 1000-bol talan ha 1-nek tudok segiteni, hogy konyebben menjen es kevesebbe keruljon amig eljut odaig, hogy pozitiv eredmenyeket erjen el a kereskedesben...., es meg az is elofordulhat, hogy talalkozok nehany kereskedovel, meg jobbakkal is mint en vagyok, igy talaltam magamnak mentort evekkel ezelott....

(persze nekem sem tetszett piszkosul, amikor velemenyt alkotott a kereskedesi stilusomrol es ravilagitott 1-2 nagyon gyenge lancszemre a gepezetben,de most visszatekintve nem csak rengeteg penzt, de rengeteg idot, eveket takaritott meg nekem.....)

Jo par forumnak a tagja vagyok, es sok kereskedovel kommunikaltam, ha nem is nagyon ismerem oket, 1 nagyon alacsony szamu kozosseggel rendszeresen tartom a kapcsolatot kulonbozo forumokon ill. emailben, tobb szem tobbet lat elven eleg jol mukodik az ugy....

az hogy ki miert jon erre a forumra az mindenkinek a magan ugye......

Ez elmeletileg az arany-ezust forum lenne, elmeletileg errol kellene velemenyt cserelgetni ill. egyeb kereskedesi lehetosegekrol olaj,gaz stb...stb...

vannak akik azert vannak itt, hogy velemenyt informaciot csereljenek osszanak meg masokkal, vannak akik pedig azert vannak itt, hogy hangulatot keltsenek, provokaljanak es nem tetszesuket nyilvanitsak ki.....

kerdes melyikkel jutunk elorebb????

lehet vissza olvasgatni napokat,heteket, honapokat az informaciok igy is ugy is hianyosak lesznek....

kik azok akik ezen a forumon a hozzaszolasaikkal valamilyen szinten segitettek a forum kozosseget, ill. hogy kicsit valosabb kepet kapjanak a dolgokrol....????

es kik azok akik csak provokalnak es a forum temaval kapcsolatban 0 vagy szinte nulla informaciot kozoltek osztottak meg...???

azt is erdekesnek tartom, hogy olyan emberek kritizalnak masokat, akik semilyen informaciot nem tettek fel ezen a forumon....
az is ugyancsak erdekes, hogy amig osztod a tobbsegi velemenyt addig minden rendben van,de ha ne adj isten mas velemenyen lennel na akkor azt jobb ha megtartod magadnak...

egyebkent fair dolognak szamit, hogyha teged minden ok nelkul modortalan modon, alpari stilusban karomkodva elkuldenek melegebb eghajlatra,de ha ezt szova teszed, ne adj isten neked is lehetett rossz napod az mar nem okes...

Sajnos a mo-i forumokon nem az szamit, hogy kinek milyen gyakorlata, tudasa van, hanem hogy kikkel jopofizik, bar igy nem hogy 10000, de meg 1millio ora sem lesz eleg hogy valamilyen szintre eljusson az ember a kereskedesben....

Szoval maragyjunk annyiba a vitat csak 1 felekeppen lehet megnyerni ha nem vitatkozunk vele, veluk...
a tandijat meg mindenkinek meg kell fizetni.....

a tobbsegnek meg akkor fog leesni, hogy mirol is beszelunk, majd ha 800$-os aranyar lesz vagy meg akkor se (soha)....
1800$-os aranyarnal, vagy 40$-os ezust arnal meg majd jon a duma, hogy a h&lyenek van szerencselye meg a guru veletlenul eltalata.......

Szoval az ilyen fajta vitakrol ez lenne a velemenyem:

link

en offolom magam 48-rara megint, mert csak idovesztegetes az egesz....
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 21:23
Előzmény: #4149  emerald
#4150
dehogynem!

link

)
emerald 2014. 11. 11. 21:15
Előzmény: #4148  tberki
#4149
:)))
Még szerencse h itt a virtuálisban nem tudjátok pofán vágni egymást.

Jaj má, meg akarom nyugtatni, ez a lényeg:)
tberki 2014. 11. 11. 21:00
Előzmény: #4147  emerald
#4148
Azert ez erdekes erveles. Odajon valaki hozzad pofanvag de "nem ugy gondolta" meg "ne idegeskedj szar napja van". Es ezzel minden el van intezve. Na ja...
emerald 2014. 11. 11. 20:52
Előzmény: #4143  Törölt felhasználó
#4147
Nézd, nekem semmi közöm hozzá, de az a gyanum offshort pénteken ingerült volt, nem Te voltál az első akinek beszólt.-nekem is.
Bár közelsem olyan durván mint itt Neked.
Én például nem reagáltam rá a daxban, de ha tettem volna se sértődötten. Nem tudhatjuk mi törtent a másikkal.
Lehet elvesztette az állását, lehet h elhagyta a társa, lehet h meglopta a legjobb barátja, de az is lehet h kiderült Ő fogja eltemetni a gyerekét.
Nem tudhatjuk, nem fogja itt leírni.

Te meg túlreagáltad. Lehet persze h valami gyenge pontodon talált el.
Vagy bármi. Ám rögtön felkaptad a box kesztyűt. Nem szemrehányásképp mondom, hidd el, csak nincs ezeknek a dolgoknak olyan nagy jelentősége.

Gyuszi és a link, igen értelek, na de hát Ő már csak ilyen.
Tudod mi jutott eszembe róla, meg is mutattam a férjemnek.
Mikor nők és férfiak beszélgetnek, ahogyan nem értik a másik nem miért azt csinálja. Csuda jópofa volt! Épp csak azért nem írtam
Gyuszinak h tetszik mert félreértetted volna.
Mert nekem NEM rólad szólt, hanem egy nő-ffi kapcsolat kifigurázásáról.

Hidd el tiszteletben tartom a véleményed, de bizony én is ajánlom hogy olvasgasd át az sp500 topikot.

Azt meg ne gondold hogy nem kedvel, vagy tisztel esetleg más aki épp nem szól bele a vitába:)
tberki 2014. 11. 11. 20:49
Előzmény: #4135  offshort
#4146
Lehet hogy kemeny de bizony nem teljesen butasag. Ha olyan helyen lesz hidegebb ahol futeni is szoktak akkor az bizony keresletet general (hogy ez mekkora hatas arrol meg nyilvan lehet vitatkozni). Nyilvan ha holnaptol novoszibirszkben lesz -50 helyett -60 pont nem erdekel senkit... max begyuhet a kutya...
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 20:43
#4145
1180-1200$ folott kicsit megnyugtatobb lenne....
A sentiment elobb utobb ugy is megvaltozik, persze jobb volna elobb mint utobb....

van nehany mikro pozim SLV;SLW es GDX; a GDXJ-t kivagott a stop, kicsit tul szorosra huztam,de nem szeretem volna ha vesztesegesse valik ,
egyebkent 120dodoval mar itt is ki lehet huzni par napig es ha nem is lesz libamaj a napokban,de legalabb nem tesztat zabalunk egesz heten rizssel kombinalva...
;)
Raadasul itt au-ban van olyan portfoliom ahol meg 11 aranybanyasz megvan a korabbi vasarlasokbol....
azok pedig tudnak menni szepen.....(es ha nem is junior banyaszok,de nem is hatalmas banyak)...

link
link
link

egy video pedig sprottektol, lehet benne talani nehany hasznos infot...:

link

motivaciokent pedig Jim Granttol:

Sikeres befektetes, kereskedes mindenki egyetert veled kesobb....
;)
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 20:24
Előzmény: #4143  Törölt felhasználó
#4144
"Ez egy intelligens, korrekt hangvételű válasz volt egy provokációra,"
az,épp csak az intelligencia hiányzott belőle..

" de van egy szint, ami alatt elítélem a dolgokat"
nos,ha így van,akkor nem plusszolgatnod kéne a "fórumbarátodat",hanem ignorálnod

"akik nem tudnak és nem is akarnak alkalmazkodni egy társadalmi normához legnagyobb sajnálatunkra."
ha egy kicsit szemeszgetsz wooky korábbi hsz-ei között gyorsan rá fogsz jönni,kire jellemző leginkább ez a fél mondat,de szerintem hagyjuk,mert ahogy látom e tekintetben nem fogjuk tudni meggyőzni egymást!

ez a véleményem

Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 20:07
Előzmény: #4141  Törölt felhasználó
#4143
Szia!

Ez egy intelligens, korrekt hangvételű válasz volt egy provokációra, sajnos Nekem ez nem sikerült ezzel a taggal szemben, akit nem minősítek, mert megtette azt saját Maga, azt persze nem tetted szóvá, azt a stílustalanságot és alpári modort amiben provokált ez az ember és persze az egyik "fórumbarátod" provokáló linkjénél is MIndenki hallgatott, pedig egyöntetűen kellett volna ezt a fajta viselkedést, Neked is -(Persze Én sem szeretek egyéni vitákba bekapcsolódni, de van egy szint, ami alatt elítélem a dolgokat és szóvá is teszem)- és a többieknek is elítélni, mert ez nem ide való, hanem a kocsmákba és olyan alulszocializálódott halmozottan hátrányos családokban figyelhető meg, akik nem tudnak és nem is akarnak alkalmazkodni egy társadalmi normához legnagyobb sajnálatunkra.

Ez a véleményem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 19:47
Előzmény: #4140  Törölt felhasználó
#4142
Jár a ++++
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 19:39
Előzmény: #4140  Törölt felhasználó
#4141
hát ez a hsz. egy igazi gyöngyszem!
én csak azt nem értem,hogy mások helyett miért nem magadon próbálsz meg segíteni..

kiváncsi vagyok,hogy attól a maradék egy-két embertől,aki még szóba áll veled,mikor fogsz elbúcsuzni

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek