Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 19:23
Előzmény: #4136  offshort
#4140
Szia offshort,

a forum nevem Kisvuk, nem rokakoma....
rengeteg idot szantam rad ill. hogy segitsek valamiben....
sajnos mindig elbeszelunk egymas mellett......
az utolso 2 hozzaszolasod, ne haragudj,de nem tetszett kicsit hangulat keltesnek tunnik szamomra,de valoszinuleg en tevedek megint....
bocsanat azert, hogy rosszul gondolom....

"CFD-s termékekkel valahogy még mindig nem sikerült tisztába jönnöd , pedig minden info megtalálható a neten , persze más az elméleti leirás és más a gyakorlat"
latod lehet, hogy ebben igazad van, en talan annyival bovitenem, hogy a tokeattetelt is hozzacsaphatjuk a temahoz....

mivel en nem ertek a temahoz, te meg igen igy felesleges teged emlekeztetni az S&P500 forumban levo hozzaszolasokra.....:

25,126,256,421,422,433

most arrol nem beszeltunk, hogyha tokeattellel kereskedunk akkor hosszabb tavon a kamatkulonbseg az esetek legnagyobb reszeben nem 1 segito tenyezo....
illetve arrol sem, hogy hogyan is szamolja, szamitjak a CFD szolgaltatok a kamatokat....
pedig errol is volt mar szo....

arrol is volt mar szo, hogy mi az a minimum szamla meret ami ahoz szukseges, hogy az eredmenyeidet ne befolyasolja jelentosen a kereskedes.....
amig amcsi reszvenyeknel es diszkont brokereknel es strategiatol fuggoen 25000-50000$ lenne, ez 1 CFD szamlan sajnos mas, raadasul a legtobb helyen ha CFD-vel kereskedsz, akkor magasabb koltsegekkel szembesulsz mint, ha ezt reszvenyeknel tenned....

Sajnos a kamat ill. kamatszamitas modja, a magasabb koltsegek, es a nem megfelelo szamla meret igenis jelentos hatranyt fog okozni szamodra......
es mindenfele szemelyeskedes nelkul, nem csak neked hanem mindenkinek hatranyt okoz aki ilyen feltetelekkel vag bele,
nekem is hatranyt okozott.....

Nekem erre kellett 2 ev, biztos vagyok benne,hogy nalam sokkal gyorsabban jo paran rajottek erre,de nehanyan soha sem jonnek ra.....
talan azert mert a CFD szolgaltatoknal es a brokercegek tobbsegenel, meg ugy hogy ugyfel leszel es penzt hozol nekik ugyse emlitik meg neked ezt az aprosagot.....

Tehat ha akarnek se tudnek segiteni neked....
Tudod:

"Es a vilagossag a sotetsegben fenylik,de a sotetseg nem fogadta be azt"

es csak, hogy megint bizonyitsam hogy mirol beszelek:

EGP.asx

link

Azert is en kerek bocsanatot, hogy 2 napon keresztul probaltam, neked elmagyarazni, hogy hogyan is lehetne a Boillinger Bandet megfeleloen hasznalni.....
(nyilvan sokra mentem vele, illetve te....)
Egyebkent van rola rengeteg info rola fenn a neten meg kb. 10-100szor annyi szemet is.....
egy teljeses BB-s strategia mindenfele parameterekkel ellatva kb. 700-1000$-ba kerul....(nem az alap)
egy olyan amilyennel alapkezelok "jatszogatnak" meg kb. 500-1000$/ev a jogdija, persze a parametereket nem fogjak neked elarulni, mert van benne nehany szaz ora research ill. munka....

es hogy teged idezellek: "ugyse adnal erte 1 ruppot se", pedig a Vanguard alapitojanak teljesitmenyet "kenterbe" verik....
igaz ezeknel az alapoknal 2%-os eves dij van meg akkor is, ha veszteseges az alap, ha pedig nyereseges akkor a 2%-os dij follott meg el vesznek kb. 20%-ot a profitbol is.....
ja azt meg elfelejtettem, hogy van olyan alapkezelo ahol ha 1 kerdesed van akkor sok szerencset kivannak neked....es befejezodott az ugyfel karriered naluk....

Szemelyeskedesrol meg csak annyit, hogy az Ausztral nagybacsis temat nem en hoztam fel....
(lehet, hogy sokkal rosszabb helyzetbol indultam mint te)

Tenyek:
1. rengeteg idot szantam ra, hogy ravilagitsak dolgokra....
(cserebe megkaptam, hogy kioktato a stilusom), pedig aki oda figyelt nem csak penzt hanem idot is megtakarithatott ill. takarithat vele...
2.probaltam segiteni 1-2 strategianal, hogy hogyan is nezne ki..., gondolod valaki vette a faradsagot....en fizettem erte, ertuk, nyilvan a parametereket nem arulhatom el....
hanyan is tettek meg itt ezt a forumon????
3.EGP.asx (egy kereskedesi jelet dobot a kvantitiv analizis) es mire mesz vele, tehat ha akarnek se tudnek segiteni
4. es hiaba irom le ugyanazokat a dolgokat tobbszor is es nem csak en, ha utana mindenki folytatja a nem megfelelo modon valo kereskedest....
ha pedig penzt veszitenek akkor mindig mas feleloss ezert, szerintem nem szabadna a felelosseget atharitani masra....

tehat ha akarnek, ill. akarnank se tudnank segiteni mindenkinek....

A tudas nem hatalom, a felhasznalt tudas az hatalom...

Szoval szeretnem megkoszoni az idodet melyet arra forditottal hogy valaszolj a hozzaszolasaimra, sok sikert kivanok....

Ne haragudj,de nekem ugy tunnik barmennyire szeretnek segiteni nem tudok, ha nem haragszol nem szeretnem az idomet tobbet rad vesztegetni.....

Azt pedig en sem nezem jo szemmel ha valaki segiteni probal akkor provokalod legyel olyan kedves hagyd Xautista es engem, mert csak feleslegesen vesztegeti az osszes parti az idejet es mindenfele hasznos info helyet csak hangulat keltes zajlik.....

Tiszta szivbol minden jot kivanok neked!
(ez volt az utolso hsz-om hozzad)
pomperj
pomperj 2014. 11. 11. 17:49
Előzmény: #4137  McDee
#4139
1)Igen, ez regi megfigyeles, korrekt.
En 94-ben faztam ra erre eloszor, amikor a bond piac beszakadt es magaval rantotta SPY-t. Azt se tudtam 3 napig, honnan jott a pofon;-)
Azota hetente megnezem;-)

De ez csak az egyik ok lehet az SPY beszakadasra a sok kozul. Ahogy mondani szoktak, a modszereink az utolso 7 korrekciobol 17-ot jeleztek elore.

Az mas kerdes, hogy komplikaltabb modellekben is szerepel. A Sornette-Johanson modell, ami egy 5 parameters egyenlettel kozelit, abban az egyik nagyjabol ez a "meredekseg".

2)Viszont, mivel EUR/USD feljebb maszott, attorte az 1.245 szintet, es talan mar (iii) hullamban van,
szoval egy kicsit nott az esely, hogy GLD megiscsak egy tartosabb emelkedesbe valtott at.
Nagyjabol akkortol lehetunk egesz nyugodtak a rallyban, ha EUR/USD 1.26 fole ert, es Spot GLD atutotte az 1180 rezisztencia szintet.
emerald 2014. 11. 11. 17:49
Előzmény: #4123  pomperj
#4138
Na hála istennek, ezek a bányászok csak nem akartak esni:)
Mert már nyitásban plusszban voltak, pedig arany akkor még 1155körül járt.
Néha picit kell kockáztatni, már a tegnapi bővítésem is plusszban jár.
Annyira örülök!

Gondolom a Te belépőiddel még sokkal jobb a kép;)
McDee 2014. 11. 11. 17:29
Előzmény: #4123  pomperj
#4137
Úgy találom, hogy a treasury bond term structure és S&P között szoros összefüggés állítható fel. Komolyabb tőzsdei visszaesés rendre a hozamgörbe inverzzé, de legalábbis lapossá válását követően történt(2000-ig visszatekintve). Ez persze nem jelenti azt, hogy korrekció, vagy egy-egy esemény nem okozhat kisebb visszaesést ill. megtorpanást.
Ha ez az összefüggés valós/érvényes, akkor egyelőre a bear piac még odébb van.

link
offshort
offshort 2014. 11. 11. 14:59
Előzmény: #4100  Törölt felhasználó
#4136
"atcsap szemelyeskedesbe az ugy"

rókakoma ,
kicsit rövid az emlékezeted , nézd visza az sp500topikot ki kezdett el személyeskedni egy szövegértési probléma miatt ,
"jó szerencsét = bányász köszöntés" .

" hogy valakinek az szerez oromot ha te vagy en penzt vesztek"

idézd már légyszíves azt a hsz-t ahol mások veszteségén örömködök , nem találsz ilyet sehol ,
viszont a badarságokat nem igazán tolerálom ,

" miert nem mindegy, hogy 1 CFD szolgaltatonal kereskedik vagy mondjuk az IB-nel... "

CFD-s termékekkel valahogy még mindig nem sikerült tisztába jönnöd , pedig minden info megtalálható a neten , persze más az elméleti leirás és más a gyakorlat

offshort
offshort 2014. 11. 11. 14:28
Előzmény: #4115  Törölt felhasználó
#4135
"Ez a GOLF áramlat vs. n.gas"

ez kemény logikai levezetés ,
és még ráadásul a chemtrail jelentős hatását nem is vetted figyelembe

én egy jól kivitelezett kullancs' shortot mértem a chemtrail-indexre mert eső trendben mozog mindig

Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 12:55
#4134
emerald 2014. 11. 11. 12:51
Előzmény: #4132  eurocent
#4133
Kössz:)
Ezek közül PBR és HL elérhető nekem.

PBR short v long 9,2-ről? Gondolom short ha hetes aljat szakított.
eurocent 2014. 11. 11. 12:32
Előzmény: #4119  emerald
#4132
Én a következőkért állok sorban:
JNUG - Micro pakk: 2,1
PBR - 9,2

Szemezgetek HL és AG-vel.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 11:27
Előzmény: #4130  Törölt felhasználó
#4131
Nincs mit, remelem bejon...
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 11:10
Előzmény: #4128  Törölt felhasználó
#4130
Válaszoltam . Nagyon köszönöm a lehetőséget.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:39
Előzmény: #4123  pomperj
#4129
Szia pomperj,

Sprott-ek szerint a Shanghajban levo ezust tartalekok leestek 600ezer kg-rol, majdnem 100ezer kg-ig marcius es oktober kozott, raadasul egyre nagyobb pozik epultek ki a Comex-en, vannak akik tortenelmi rekordokkal dobaloznak....
First Majestic CEO-ja pedig az atlagosnal tobb ezustot tart vissza es folhivta a banyaszcegek figyelmet, hogy mivel a spot price teljesen elrugaszkodott a valosagtol, szeretne egy OPEC-hoz hasonlo dolgot letrehozni, de minimum annyit elerni, hogy 2015-ben 1 honapig a cegek ne adjanak el fizikai ezustot ezzel gyakorolni hatast a GS es JPMorg-enes sracok manipulaciojara...
En mult heten belevettem az ezustbe SLV es SLW formajaban illetve kezdem gyujtogetni a fizikai ezustot ill. bovitem a pakomat....

Nyilvan a tegnapi nap nem volt jo sem az aranynak sem az ezustnek sem ezek ETF-jeinek sem....

A tobbit hozza az elet es majd meglatjuk!
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 10:23
Előzmény: #4126  Törölt felhasználó
#4128
Elkuldtem az emailt...
;)
emerald 2014. 11. 11. 09:02
Előzmény: #4123  pomperj
#4127
Igen arany nekem sem tetszik, de bármi történhet, ha valóban leszakad 1140 alá akkor mindenképp zárom a banyászokat.
Milyen jó hogy pénteken zártam a haszon egy részét.
Most ha esnek is nullában ki tudok valószínű szállni.

Indexeket meg túhúzzák, valóban. De sebaj most nem lejárós poziciókat veszek fel sp-ben, és arányban áll a short long kötés.
Inkább day trade, aztán ki tudja lehet valamelyik pozicióból hosszú táv lessz.
Dax valóban gyenge, a mai reggel 8h órás nyitásban már 400-on kellett volna lennie ha van benne erő.
Ám ilyenkor szokta azt csinálni h kinlódik, aztán kilő és 30perc alatt megy 150pontot.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 09:00
Előzmény: #4125  pomperj
#4126
Itt kell a mozgás gázban, kell neki a hely, ma 14C
lesz New Yorkban éjjel, ezt árazzák, nincs baj :)
pomperj
pomperj 2014. 11. 11. 08:54
Előzmény: #4124  Törölt felhasználó
#4125
Gaz tema.
Tovabb figyelem a partvonalrol. Nem ertek hozza.
Az osztonom azt mondja: ha UNG es GAZ poziciom lenne, itt egeszen szorosra vennem a stoplosst, es boldogan kistoppolodnek a 8 nap rally utan.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 08:27
Előzmény: #4123  pomperj
#4124
Nagyon nagy a volatilitás és ezért amit eddig fordulatnak gondol az ember , az lehet csak egy sima korrekció, az idegesítő, az az, hogy ez a brutális vola nem akar szűnni.... gondolok itt a nyersanyagokra.

Én azt csináltam, hogy kitoltam az elsődleges . ill. a másodlagos korrekciókat, a vola függvényében, így is hihetetlen nehéz, de már más értékekkel számolok.
pomperj
pomperj 2014. 11. 11. 08:15
Előzmény: #4119  emerald
#4123
Atneztem ma a piacok allapotat, es NEM tetszik, amit lattam. Valahogy az erzekelesem azt sugja, a kovetkezo par nap donto lehet az ev hatralevo reszere.

1)Az arany es banyaszok a vartnal tegnap joval nagyobbat gyengultek. Most mar nagyobb valoszinuseget annak adok, hogy a 3 napnyi emelkedes egy "eseskozi" shortcovering kis flag formava alakult.
Meg van esely hogy a masodik hullamban erosodve megindul. Ha 1140 ala esne ujra, akkor mar nem: akkor az arany zuhanas ujra folytatodik.

2)Az Olaj mufajban ugyanez a helyzet. Csak ott 3 hete tart ez a kis emelkedes. De ott is elfogyott az ero az emelkedeshez.

3)Az SPY es az EU Indexek (DAX,CAC, FTSE) az 4 hete tarto emelkedesukkel nemcsak lelassultak, hanem tele vannak gyengulo divergenciakkal.
SPY raadasul, akar hiszek a szememnek akar nem, mar 7 napja breakaway gap pozicioban van. Teljesult idoben is, merteben is a feltetel ahhoz, hogy leforduljon.
EEm indexek sokkal kisebbet emlkedtek, de az eleg volt arra, hogy szinkronizalodjanak. Es is gyengito tenyezo a kilatasokra nezve.

Szoval, tovabbra is azt gondolom hogy fordulat van, csak alighanem maskepp (is) mint eddig gondoltam. A hleyzet rosszabbnak latszik.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 07:06
Előzmény: #4114  elloco
#4122
Kitartást ! Ez benne van., nincs para ez ennyiket mozog.
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 07:05
Előzmény: #4120  Törölt felhasználó
#4121
Szia!

Vannak gázos, olajos részvényeim, meg persze az n.gasom.

Érdekel, köszönöm.

compo3@freemail.hu

u.i.:Írd be légyszi a közleménybe a fórumneved.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek