Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 11. 03:18
Előzmény: #4115  Törölt felhasználó
#4120
Szia Xautista,

Dobj mar meg legyszi az email cimeddel!

Van 1 ceg az asx-en, ami kezd erdkesse valni....
mar harom strategian kaptam veteli jelzest ra, nem tudom szoktal-e reszvenyekkel kereskedni ill. nem tudom erdekel teged ill. titeket....?

En nehany oraja vettem bele es a szokasos 0,3% kockazat helyett, 0,5%-ot raszantam.....
Februar vegeig 25-40% lehet benne,de kozep tavon 6-18honap akar 70%-ot is mehet.....
Szezonalisan nemsokara jo idopontba lesz, es nehany nagyobbacska fund manager is elkezdte gyujtogetni es szep lassan novelgetik a reszesedesuket.....
Elmeletileg egy felvasarlas is szoba johet,de ez csak pletyka...

Legyen szep napod!
emerald 2014. 11. 10. 19:32
Előzmény: #4117  pomperj
#4119
Én indexekel nem vagyok ilyen optimista, mert várok valami beugratót,
"csak úgy" nem szokásuk lefordulni. De bár igazad lenne.
Van egy pici shortom 2033-ról, hátha....

De ettől független hiszek a bányászokban.
emerald 2014. 11. 10. 18:57
Előzmény: #4116  pomperj
#4118
Megvettem az 1db bővítést, bízva abban h aranyban a hirtelen emelkedés korrekcióját láttuk:)

pomperj
pomperj 2014. 11. 10. 18:49
Előzmény: #4116  pomperj
#4117
Nem is lep meg, hogy ma ket cikk is nagyjabol azt mondja Yahoo-n, hogy a
"low in the gold price should coincide with the final thrust high in stocks:",
szoval,
amikor GLD az aljan akkor lesz, amikor a reszvenyek a topon.

De, mi van, ha GLD epp 2 napja utott aljat? Akkor SPY epp ma a 2040 szinten utotte a topot?
pomperj
pomperj 2014. 11. 10. 10:39
Előzmény: #4112  emerald
#4116
1)Ez az ovatos stopploss es szembenyitas nem rossz. Persze akkor, ha trading range le-fel idoszak van. Ha netan belefutsz egy trendbe, akkor azert idoben abban kell hagyni, ami fedezesnek indult.

2)Azon "bamultam" a hetvegen, hogy milyen is a "tipikus" arany invesztor. A Reuters kozolt egycikket, hogy mekkora a lelkesedes a Dollarert, es micsoda nagy bajban van az arany.

link

"Half of the 27 respondents surveyed on Wednesday and Thursday predicted gold prices will breach a critical support at $1,100 per ounce by the end of this year. "

Mukodik a jo oreg Montgomery szabaly: ha cimlapra kerul egy tulzo es szeleskoruen elfogadott velemeny, akkor annak a trendnek eppen vege is van.

Ez itt ujabb gyonyoru peldany erre.

3)De a legerdekesebb megis az, hogy

a)amikor 1920 volt az arany ara 3 eve, akkor :"Gold looks best investment" van cimlapon,
b)Amikor 1130 az arany ara mint most, akkor "all reason for buying gold disappeared" van a cimlapon.

Tenyleg, ki meri ezek utan azt mondani, hogy az invesztorok racionalisak???

4)Konkretan pedig a velemenyem: A GLD szamozhato ugy, hogy az (e) top ponttol szamitva az impulzusnak lefele 1245 volt a (iv) csucsa. Szoval, addig normalis Elliott szabaly szerint el kene menjen az arany ara a korrekcioban felfele.
Amikor azt eleri, nos, akkor kell GDX-bol is kilepni. Vagy kicsivel elobb, mert GDX elotte jar GLD-nek.

Dehat, van addig ido boven. Talan 2 het is. Es egyebkent most az is supportal minket, hogy USD valoban gyengulni latszik. Szarvasvadasz koveti az EUR/USD topicban.

Good luck
Törölt felhasználó 2014. 11. 09. 20:26
Előzmény: #4114  elloco
#4115
Itt a másik sarkalatos kérdés (amire senki nem nagyon gondol) és mivel itt át kellene látni a dolgokat, ezért az elemzők sem piszkálják.

Ez a GOLF áramlat vs. n.gas

Tavaly is ez a probléma és ezt lovagoltam meg, azaz ennek is nagy szerepe volt, a jól kivitelezett long belépőmnek.

Ugye 3 főbb melegáramlat van ebből MInnket csak a GOLF áramlat érint, a gáz miatt, ami eddig jótékony hatását fejtette ki USA keleti partján.

A klímaváltozás lehetséges okai a tengeri áramlatok megváltozása és ugye a Golfáramlat nem tavaly kezdte el a gyengélkedését.

A különböző nagyobb vízfelületek 3 eltérő mozgást végeznek amit döntően a nap ereje és gravitáció okoz. Hullámzás , ár-apály, és a harmadik a lényeg AZ ÁRAMLÁSOK!

Az éghajlat megváltozásában döntő szerepe van a tengeráramlásoknak, ezeknek irányát főként a Coriolis erő határozza meg (föld forgásából jön létre) és kis mértékben a különböző szelek ,sarki, passzát.

Ez azért lesz rossz Nrekünk is, -addigra az unokáink sem fognak élni- , mert az áramlatok összekapcsolódnak.

A baj forrása ahonnan az egész elkezdődött- és amúgy is minden baj legfőbb forrása, az USA és így fognak fizetni azért , mert tízszer többet költenek és tízszer jobban pusztítják magukat és a Földet is, már most, de szerintem legkésőbb jövő télen erről fognak majd cikkezni és a szegény amerikaiakról, hogy megfagynak, MEGÉRDEMLIK, sajnos , mert buták és ostobák és azt hiszik hogy mindent megtehetnek büntetlenül, a gázfogyasztáson reméljük már most meg fog látszani a büntetés első részlete.

elloco 2014. 11. 09. 17:47
Előzmény: #4113  Törölt felhasználó
#4114
Szia! köszi az előrejelzést!
természetesen megvan mind a 2 pozim, az egyiknél 4.95 target beállítva, és mind a kettőnél stop is van, mert az kell.
ha a legrosszabb forgatókönyv valósulna meg (de ugye nem az fog) akkor is +40 % -ot hoz a teljes tőkémre vetítve, ami igen klassz.
Hajrá!! :-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 09. 16:56
#4113
link

Ez beszédes!

link

link

link

Szerintem tarts ki a longpozik mellett és ne zárogass, majdnem olyan hideg lesz New Yorkban, mint Moszkvában........

Ami még a héten elröpítheti 5-ig - Én ott a certiket eladom és zárok részlegesen, hanem egészen az havis Bollingerszalag teteje és kemény ellenállás. Utána pihi és kivárás.

DE a pénteket Én mindenképp megvárom a 4. gázadat is jó lesz :P

PÉNTEK 16.30!!!!!!
emerald 2014. 11. 09. 16:28
Előzmény: #4110  pomperj
#4112
Természetesen elgondolkodtatott ez a pénteki nagy hajrá.
Bár lehet szegény trédereket rázzák ki éppen bármelyik irányba is próbálnak állni.

Ha ez az 1000dolláros arany ár el is jön, mert biztosat sosem tudhatunk, akkor sem fog két hét alatt beszakadni, majd ujra két hét alatt 1500-ra futni. Mert ugyan elliott hullámaihoz csak mint felhasználó értek, de annyit látok hogy a mozgásokhoz időintervallum is tartozik. Szimplán megfigyelés alapján. Eléggé esélyes h beverik, de szerintem sem a közeljövőben. Ha mégis majd ujra átgondoljuk a stratégiát, meg erre való a nyitott pozíción a stopp.

Az a tervem h a következő lehetőségnél bővítem 1-el a GDX-et, majd a kettő közül csak az eggyiket fogom zárni, egyenlőre nem tudom hol, de 20-ig mindenképp elvárom.
Az a tapasztalatom h álltalában kicsit "túlmennek".
Ebből adódik az elképzelés, stratégia amit most szeretnék a bányászoknál. Tehát ha egy egységet zárok egy logikusak tűnő tp-n, a másikat nyitvahagyva mikor úgyérzem itt az ideje, szembenyitok egy shortot.
A long stoppját nullába téve addig tartom amíg a stopp ki nem üti.
Azaz későbbiekben(esetleg hetek-hónapok) lenne egy biztonságos fedezett pozicióm.

Persze tudom lehetne ezt másképp is, de mivel akkora mozgások vannak benne, figyelembe kell vennem a marginális korlátaim.
Illetve, nagyon kockázat kerülő lettem, és ez bevált.
Például volt egy bővítésem pénteken egy dupla akkora pozició, ám azt zártam is kis plusszban, mert a hétvége miatt így itéltem meg biztonságosnak. Sőt így megvan az a jó erzésem h ezt a most megkeresett tőkét tudom kockázatnak a következő tranzakció mögé tenni.

más: nem tudtam mi az a "single malt" persze gondoltam valami ital:-)
hát a scotch! Megérdemled bizony, én egy pohárka madeirával csatlakozom, egészségedre;-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 09. 13:57
#4111
link
persze egyelore csak beszelgetnek rola ill. mint 1 otlet felmerult...
a legjobban huzo lovat is csak addig lehet utni amig meg nem doglik utana mar nincs ertelme puffolni....

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2014. 11. 09. 12:49
Előzmény: #4074  emerald
#4110
"biztos lessz 1000$ is az arany árfolyama. "
Kicsit etelkedni kezdtem ebben; az iden szerintem mar nem lesz ilyesmi. Maradok contrarian'-)

1)Az utolso 2 nap GLD araban 1130-rol 1180-ra repules nem erre utal.
GLD a 1255 Toprol megcsinalt 5 hullamot, es eros korrekcioba kezdett. A rengeteg shortos meg eszre se vette, hogy minuszban van.

2)A GDX utolso 3 napja sem erre utal.

3)USD bizony megfordult tegnap. ES az GLD es DGX vitorlait fujja.

link

Törölt felhasználó 2014. 11. 09. 12:30
Előzmény: #4108  Törölt felhasználó
#4109
Szia,

Hat igen, ebben is egyetertunk 100000$-nal kezdodik 1 szamla, erre szoktak megnezni a kulonbozo strategiakat es algorithmusokat....
Nekem is vannak elemzeseim kvantitiv analizisem nehany strategiara, meg a legjobbak ill. a legkevesebb toket igenylok is felteteleznek 25-50K szamlat, ez alatt hatalmas mertekben csokken a hozam, ezt azzal probaltam egyensulyozni, hogy olyan strategiat probaltam hasznalni ami kevesebb kereskedesi jelet ad /ev....
talan ETF alapu keresekedesi strategiaknal le lehet menni 20-25K-s szamla ala,de ez is mar nagyon a hatarokon mozog......
egy visszahuzodasra epulo strategianla meg mar kb. 40000$ alatt nincs is ertelme elkezdeni az egeszet...

Ja FXCM-rol tobbszor irogatunk mar, en par hete nyitottam 1 micro szamlat naluk, csak szemleltetes kedveert....persze a parbaj ott is elmaradt, pedig meg azt is felajanlottam, hogy az illeto hasznalhat demo szamlat is.....
;0

Nincs jogom velemenyt alkotni a mo-i FXCM-rol mert soha nem alltam veluk kapcsolatban,de az ittenivel mar mas a helyzet....
a teny pedig teny marad!!!

mult het penteken kiadtam 1 penz atutalasi megbizast, maig nem teljesult, bar kaptam nehany emailt.....
erre kaptam 1 jo tanacsot, taxisgyuszitol amit megfogattam, valoszinuleg neki nagyobb tapasztalata van az FXCM-el kapcsolatban, tehat kiadtam 1 ujabb megbizast es tobb reszletben probalom meg elintezni a penz visszautalast....
taxisgyuszinak igaza volt ebben igy egybol sikerult bar csak elmeletileg elintezni az atutalast es ugy ahogy irta 2-3nap (munka nap) alatt kell teljesiteniuk, mert ez all a feltetelekben, mint ahogy el is kuldte ill. feltette a forumra....
es a megbizas utan ugyanezt az uzenetet kaptam....
szoval elmeletileg rendben is lenne az egesz...
mindaddig amig a nap folyaman kaptam 1 masik emailt, hogy a megbizas akar 5 munkanapot is igenybe vehet, ha az ugyfeleknek elottem voltak megbizasai....

szoval hogy is van ez, 2-3 nap, majd kesobb 5nap....

Na most hogy ertheto legyek, nekem volt az MF Global-nal is szamlam,de sajnos ott sem tetszett a hasonlo mutyizas....
ezert nagyon ritkan kereskedtem naluk, es mit ad isten tonkrementek es kiderult, hogy a szegregalt szamlak helyett az ugyfelek penzevel az ugyfelek ellen vettek fel poziciokat, most azt hagyjuk, hogy ez nem etikus,de torvenyesen ez jogsertesnek felel meg....
az FXCM-nel es mas brokercegnel pedig csak annyi lenne a meglatasom, hogy van ahol T+2 es van ahol T+3 napos elszamolas van ennel tobbet semmi nem indokol, talan csak 1 ponzi scam vagy pilota jatek ahol tervezgetni kell, hogy kit kinek a penzevel fizetunk ki....

Nekem azzal semmi problemam nincs, ha mondjuk 10000$ feletti atutalasnal a brokerceg,felhiv lecsekolni, hogy tenyleg kiadtam azt a megbizast es mivel az itteni torvenyek eloirjak a penzmosasi torveny miatt ezt meg kell tenniuk....,de ennyi es kesz....
az osszes tobbi kifogast hagyjuk meg a madaraknak vagy balekoknak...
nem erdekelnek a kifogasok!!!
rengeteg cegtol kapok emaileket telefonokat es meghivasokat rendezvenyekre hogy probaljam ki az o platformjukat, szamlajukat....
1 kereskedo aki kepes hosszu tavon nyereseget elerni az nagy kincs 1 brokercegnel....
Nincs szuksegem befizetesi bonuszokra,de ha 1 ceg par honap utan megdob, mondjuk kulonbozo kedvezmenyekkel...
pl. ingyenes real-time adatok, grafikon alkalmazas esetleg digitalis hozzaferes eves gazdasagi szaklapokhoz, esetleg ebed vagy rendezveny meghivas, bar ott inkabb az uj termekek ertekesiteserol szolna az ugy de gyakran elfogadom...
nyilvan probaljak megtartani az ugyfeleket....

Az ebbol eles szerintem erdekes dolog, ahoz szerintem nagyon komoly tokere van szukseg, mo-on en eltem ebbol 2002-2003 korul,de igazan ez hosszutavon jon ki es altalaban itt is igaz, hogy az ember felulbecsli amit kepes rovid idon belul teljesiteni itt ertem (1-3 ev) es nagyon alul becsli amit kepes 5-10, esetleg 15 eves idotartam alatt elerni....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 11. 09. 10:36
Előzmény: #4100  Törölt felhasználó
#4108
Szia!

" csata mar azelott eldolt mielott elkezdennek a kereskedest akkor megint szemelyeskedesbe megy az ugy pedig csak puszta matematikai tenyekrol beszelunk.... "

Teljesen egyetértünk, amikor Frankfurtban megkérdezték Tőlem hogy mennyivel akarok kezdőszámlát nyitni és azt mertem felelni, hogy 50.000$ , akkor körberöhögtek és u.a. mondták, akkor a csata el van döntve! Joe Ross szerint a kezdőszámla minimum 100.000$ nál kezdődik, ha nem csak bohóckodni akarsz, hanem ebből élni.És Ők is a manymanagmantra helyezték a hangsúlyt.

"Egyes emberek meg abban szereznek oromet maguknak, hogyha sikerul emlekeztetni teged, vagy engem 1-1 rossz kereskedesre..."

Igen Náluk ez úgy szokott lenni, hogy20-ból 15-öt eltalálnak, mert tologatják a stopot, hogy ne üsse ki őket:D Aztán egyszer margin Call , én mrg lehet 20x stopolódom, mire végig megy 1 trade, de az üt.

FXCM őket is megbüntette a tőzsdefelügyelet slippage manipulációért, ée Én is tapasztaltam , hogy NZDUSD (ami majorpár )20 pippel vitte följebb a stopbuy függőmegbízásomat Pffff szánalom Az ATC-nél meg pire pontosan ott vitte el ... milyen érdekes ..

" olyan emberek nevetgelnek aki meg 1 normalis szamlat se kepesek nyitni."

Na ezzel is szó szerint egyetértek, ez a félkegyelmű is itt ossza az észt a többi rosszindulatúval együtt, akik annak örülnek , ha belédköthetnek és egy sima kihívásra sincs válasz és az is jellemző, hogy mást kezd el szidni (krida) elterelve a figyelmet magáról na ez az EXTRA SZÁNALOM!

"es mint ahogy te en se felek felteni belepesi es kilepesi pontokat, mert mi tisztaba vagyunk azzal, hogy nem azon mulik, hogy 100-bol 48-szor talaljuk ez az iranyt helyesen vagy 63szor, hanem attol, hogy amikor eltalalunk, belenyulunk 1 jo kereskedesbe akkor 1 elmozdulasbol mennyit tudunk elhozni...."

Ez is szó szerint így van, a jót minél tovább futtatni, a rosszat meg kidobni és vissza se nézni rá.

"Mindenesetre, szoritok a gaz kereskedeshez, remelem ugy alakul ahogy szeretned...."

Köszönöm, nagyon hiszek benne, talán túlzottan is :(

De mind1, ugye ott a manymanagment :)

Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 20:42
Előzmény: #4106  pomperj
#4107
pomperj a japan jegybank mit is csinal az elmult 15-20 evben????
penztnyomtat nem???
a kerdes inkabb csak annyi hogy mikor mennyivel noveli a mennyiseget....
egyebkent ha megnezted volna a videot akkor lathattad volna, hogy mennyivel is kell novelniuk a mennyiseget, csak hogy fenntartsak a jelenlegi helyzetet....
Japan QE-ben nincs ujdonsag inkabb abban hogy hogyan jelentettek be; es a mennyisegen lepodott meg a piac.....
ugyan ilyen alapon az USA-ban kovetkezo QE4 sem lesz mindenkinek meglepetes, inkabb a mennyisege ill. hogyan fogja a FED ezt le kommunikalni es hogy hogyan fog erre a piac reagalni talan ez a nagyobb kerdes.....

valoszinunek tartom ezert nem esett a piac miutan befejezodott az elozo eszkozvasarlas...

vannak nehanyan akik a nemesfemek es nyersanyagarak novekedesere tippelnek es erre epitgetnek pozikat......

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2014. 11. 08. 20:16
Előzmény: #4104  Törölt felhasználó
#4106
Azt gondolom, nem ugyanarrol beszelunk.
En arra a feltetelezesre reagaltam, ami a kerdesed mogott aktualis most: hogy BOJ keddrol szerda reggelre bejelentett egy QE programot, amitol YEN esett egy nagyot, es azota vajon es lehett-e ezen keresni.
Az a konkluzio, hogy nem. Eleg sokan, meg jo traderek is gondolkodtak ezen itt.

Te meg arrol beszelsz, hogy lehett 102-n Yent shortolni sok hettel ezelott, es mostanaban vidaman zarni.
A konkluzio az, hogy igen. Ebben semmi uj vagy aktualis nincs.

Felre ertettuk egymast.
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 16:19
Előzmény: #4100  Törölt felhasználó
#4105
"Egyes emberek meg abban szereznek oromet maguknak, hogyha sikerul emlekeztetni teged, vagy engem 1-1 rossz kereskedesre... "

nem,nem engem,vagy téged,hanem csak téged! és nem is egy-egy rossz kereskedésre,hanem erre az állandóan hangoztatott mondatodra:"Aztan meg megy a butitas hogy hogyan lehet, megveszuk az esest "
nos ehhez képest minden beírt pozíciód épp ennek ellenkezőjéről szól,csak fordítva; minden emelkedést shortolod,majd kényszeredetten csonkolsz,aztán vered a melled,hogy milyen jól kezeled a kockázat. nevetséges!

ezek szerint ha más csinál ilyet az butítás,ha te,az tanítás

a többi zagyvaságodra kár lenne reagálni,önmagáért beszél
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 16:11
Előzmény: #4103  pomperj
#4104
Szia pomperj,

szerintem ez elkerulte a figyelmedet,de Arizona01 es en nekem a kedvenc parunk koze tartozik a USD/JPY....
Honapok ota diskuralunk rola....
nem hiszem hogy erdekel,de visszakeresheted a kovetkezo forumokon:
AUD/USD
S&P500
vagy itt az arany-ezust forumon.....
Nem akartam felhozni mert nincs jelentosege, hogy igazam van, volt vagy nincs....

MERT NEM AZ SZAMIT, HOGY IGAZUNK VAG HOGY NINCS HANEM, HOGY MENNYI PENZT KERESSUNK VELE!!!!
(ezt is leirtam mar tobbszor,de valoszinunek tartom, hogy a tobbseg meg mindig nem erti, de ha idonkent 1-1 embernek leesik akkor mar megerte....)

Mi Arizonaval mar 102 korulrol nezegettuk a long belepoket iden, most abba nem akarok bele menni, hogy 2010-ben pedig 1 itteni oktatoval vitatkoztam 1 kereskedoi talalkozon, ahol is o shortolni akarta 0,77 ill. alatta en meg 0,85-os Yent vartam....
JPY es Japan Goverment Bonds-ban van ket emberke akinek a velemenyere adok (Kyle Bass es Tres Knippa) az egyikkel egyebkent email kapcsolatba vagyok mint peldaul itt McDee-vel....

Kyle 115-120-ra varta iden ev vegere az USD/JPY-t, errol is volt mar szo...

AUD/USD 37,37,84-es hozzaszolasok,de van tobb is csak sajnos a topikok tobbsege elmegy szemelyeskedesbe nem kivanatos forumtagok miatt igy nehezebb megtalalni....

Pedig a Yen short hosszutavon az egyik legjobb befektetes es ez sem ujdonsag kb. 3-5 eve beszelunk rola kulonbozo forumokon....

Ha azt nezzuk nekem sikerult 0,77-tol a mostani szintig elhozni 1300-1500pipet atlagosan, persze ez nem igazan nevezheto jonak hogyha 3700pipet nezzuk,de ez van.....
meg mindig jobb mint hosszutavon vesztesegeket szenvedni el.....

Te is tudod pomperj FX-n nem csak napon belul lehet kereskedni....., es a 100,200,400,700%-os tokeattetelek pedig csak a retail ugyfeleknek, halaknak szol....
Amikor pedig probaltam felhivni itt a forumozok tobbsegenek a figyelmet a tokeattetelre akkor is tamadasok sorozata ert, pedig csak jo szandekbol tettem....
ami teny az teny a kezdok ill. kereskedok tobbsege nem kepes megfeleloen kezelni a tokeattetelt....
es amikor arrol irtam, hogy 90% aki igy kereskedik az elvesziti a tokejenek nagy reszet 6honap es 3,5ev alatt....
erre azt a valaszt kaptam, hogy mutassak statisztikat!!!!
pedig lehet errol talalni adatokat sot meg videokat is a neten...
nyilvan nem fogok bizonygatni tenyeket amik szamomra egyertelmu dolgok....

Nyilvan ugyanez igaz a nyersanyagokra is, aranyra es ezustre is..., es sajnos az egyik forumtagunk is beleesett ebbe a csapdaba, mert nem a nyersanyagokkal van a baj hanem a nem megfelelo kockazat kezelessel....

Nyilvan ha belenyulunk 1 jo poziba akkor nem gond, hogy milyen tokeattetelt hasznalunk,de ha jon a korrekcio vagy ne adj isten nem ugy sikerul 1 kereskedes ahogy terveztuk, na akkor elo jon, hogy mekkora problema a tokeattetel ill. a kockazat kezeles hianya....
(ezert a leckeert pedig mindenkinek elobb utobb meg kell fizetni a tandijat, sokan tobbszor ismetlik ezt a lecket, a tandij pedig nagyon valtozo lehet....)

es meg az is lehet, hogy az S&P500 25-os hozzaszolasabol lehetne levoni nehany kovetkeztetest, persze nem kell eveket raszanni,de talan 1-2 hetet megerne elgondolkozni rajta....
bar bevallom nem olyan erdekes es szorakoztato mint az elliott elmelet ill. nehany emberke velemenye,de talan megeri a raszant idot....
(mondjuk heti 20 orat raszanni 2 hetnel az 40 ora szorozzuk meg mondjuk 1000ft-tal esetleg 5000ft-tal....
tehat 40000ft-200000ft-os leckenek is tekinthetjuk)
eleg valoszinunek tartom, hogy ehez hasonlo ill. nagyobb tandijat fizet a tobbseg ezert....
persze uncsi es kell hozza majdnem gimis matek vagy esetleg 1 jobb szamologep, esetleg computer....

es meg mindig allitom, hogy egeszen mas dolog ismerni az osvenyt es jarni rajta....

En ill. alapom keruli japant ill. a japan reszvenyeket, csak YEN gyengulesere ill. GovBond shortra nezegetjuk idonkent, mert az elony ott van csak turelmesnek kell lenni.....
Nem allitom, hogy olyan Japan cegek amik US-nal is bennt vannak a tozsden azokat nem lehet idonkent nezegetni....
de vannak ennel jobb lehetosegek a piacon.....

Egyebkent tenyleg mindegy, hogy ki hogy kereskedik a piacon van aki napon belul szeret kereskedni, es vannak akik jobban kedvelik a kicsit hosszabb tavokat...es errol is volt mar szo!!!

A tudas pedig nem hatalom, csak a felhasznalt tudas az!!!
;)
pomperj
pomperj 2014. 11. 08. 14:47
Előzmény: #4054  Törölt felhasználó
#4103
"Sikerult valamit elhoznod a JPY gyengulesebol??? "

Egyutt ebedeltem par top traderrel tegnap. Es megkerdeztem errol oket, akik a nap 24 orajaban ezen dolgoznak, olyan eszkozokkel, amirol normalisan cask almodni lehet.
Azt mondtak, hogy nekik nem sikerult, mert lehetetlen volt.

Es azt gondoljak, akik nem leselkedtek bank of Japan Tokioi epuletenek kijaratanal ejfel utan, es az ulesrol tavozo tagokat nem birtak szora, nos, azoknak egynek se sikerult.
Ennyit a csodakrol.

Egyebkent, a masodik hullamban meg mandinerbol persze, szepen lehet majd keresni. Japan elozo bull market is valahogy igy indult.
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 14:06
#4102
Egyebkent velemenyem szerint egy egeszseges forum arrol szolna, hogy kulonbozo emberkek kulonbozo otleteket lehetosegeket osztananak meg..., es nyilvan nem erthetunk mindenhez, en se foglalkoztam regebben ezusttel....
nem igazan erdekelt a tema,de tanultam itt 1-2 dolgot es talan mar elmondhatom, hogy kicsit nagyobb ralatasom van mint 1 atlagos spekinek aki ranez a grafikonra es megprobalja le daytradelni a mozgast kisebb-nagyobb sikerrel....

es ahogy pomperjnek, McDee-nek, resclue82-nak,Xautist-nak es meg nehany forumtagnak vannak erdekes otletei, ezekbol igen is lehet profitalni a szamokat most hagyjuk....

es mivel ez az ezust forum csak 1 erdkesseg:

link

link

link
ezt pedig McDee-nek koszonthetjuk....
(gondolom a premium pedig feltunik a legtobb embernek, hogy az SLV ill. SLW hogyan mozognak egyutt 1 bearish piacon es hogyan viszonyulnak egymashoz bika piacon...)
nyilvan nem veletlenul SLW-nek fixek a koltsegei es a tokeattetelei, opcioi miatt ha az ezust ara erosodik az elmozdulason megfigyelheto 10-25%premium....
tehat ha SLV emelkedik 1%-ot akkor SLW emelkedik kozelitoleg 1,1-1,25 esetleg 1,3%-ot.....
persze a premium nem talalhato meg a piacon allandoan,de idonkent igen is.....,tehat lehet, hogy idonkent erdekes lehet nezegetni ezek alakulasat is....(akik pedig a pair tradingben kerenek lehetoseget elobb-utobb lehet benne lehetoseget talalni...)
;)

Szoval csak probalgassuk meg osszekotni a pontokat, hatha valahova vezetnek.......
Törölt felhasználó 2014. 11. 08. 13:20
Előzmény: #4098  recluse82
#4101
Draghi és az ECB-n belüli legújabb összhang ("néhány napja nagyon hasznos vacsorát folytattam a Kormányzótanács tagjaival") alapján én nem várnék túl nagy dollárgyengülést. Az könnyen lehetséges h. lesz még valamekkora erőgyűjtési szakasz mielőtt ismét megpróbálkozik a trendvonal felfelé törésével:

link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek