Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 18. 13:10
Előzmény: #4218  pomperj
#4220
Helló!

Arany:
kérdés, hogy 1-2 sorozat indult vagy egy zz lesz...

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 18. 13:06
Előzmény: #4216  krida
#4219
Krida volt az arany 400$ alatt is sot 200$ alatt is.....es meg sorolhatnanak....
Mondjuk ha csak 10-15 eves idoben nezed 400$-os celar is lehetne, a problema csak annyi lenne, hogy amikor 400$ korul volt az arany ara akkor a kitermlesi koltsegek 190-270$ kozott mozogtak....
900 ill. 1200$-os termelesi koltsegeknel 660$-os arat varni kicsit erdekes......
persze matematikai esely van ra, mint ahogy arra is, hogy setalsz az utcan es talalsz 1 lotto szelvenyt es az eppen a nyero......
(de en azert erre nem epitgetnek)

Ezustnel is irtuk, hogy kulonboozo cegek 16, 18-20$ koruli aron vannak nullan, Amerikai kontinensen el tudnak menni egeszen 13,5-15$-ig, First majestic peldaul arrol beszel ha sikerulne az olajarat jelentosebb ideig ilyen szinten tartani talan sikerulne nekik esetleg 14-14,5$-ert kitermelni....
(kerdes mennyi realitasa van az olajnak evekig ezen a szinten illetve ez alatt, szerintem erre nagyon pici az esely,de nem lehetetlen),bar en erre sem epitenek....

Szoval azert mert lehetet 3-5forintert is kenyeret kapni regebben, gondolom nem varsz addig amig ujbol lemegy a kenyer ara addig.....(persze nem muszaly kenyeret enni)
;)
pomperj
pomperj 2014. 11. 18. 12:56
Előzmény: #4216  krida
#4218
Szerintem vedd vissza SLV-t.;-)

A koltsegek alakulasarol meg annyit, hogy minel ritkabb dolgot banyaszunk, annal gyorsabban emelkedik a koltsege. Es a charton egy gyorsuloan emelkedo trendre ulnek ra a hullamok mint pl. GLD, Nikkel, Cobalt, stb.

Pl.Aranynal 2000 tajan meg volt 200 USD all-in koltsegu banya. Ma lampassal se nagyon van 1000 alatt, talan ha ketto akad.

Az ujonnan talalt olaj mezok a fold alatt egyre kisebbek, es egyre nehezebb kibanyaszni. Persze, ott van par csodamezo, Szaud es Kuwaiti, meg most is elkepesztoen olcson.
De azok is fogynak, es inkabb az jellemzo, hogy manapsag mar 100M hordo olajert napi 600.000 USD koltsegu platformokat visznek sarki vizekre.
Törölt felhasználó 2014. 11. 18. 12:34
Előzmény: #4215  Törölt felhasználó
#4217
"Nyilvan a feltetelezgetett demo szamlak 1 masik kategoria ill. a mindenfele ok nelkul benyogott celarak technikai vagy fundas elemzesek nelkuli celarak, csak hogy hangulatot keltsunk....
en is vartam 600-800$ koze az aranyat, evekkel ezelott meg tanum is van ra,de az iden mar eltoltottem nehany szaz orat az arany ill. ezust befektetes ill. kereskedes tanulmanyozasaval, cegek elemzesevel.....
es remelem a hazi feladatomra 1 nap a piac szepen megjutalmaz a munkamert....."
krida
krida 2014. 11. 18. 12:21
Előzmény: #4213  Törölt felhasználó
#4216
Veletek értek egyet, ma realizáltam is egy kis ezüst longot. Viszont a kitermelési költséget azért nem értem, mert olaj is volt 50$ alatt, arany is 1000$ alatt. Sokáig.
Törölt felhasználó 2014. 11. 18. 12:09
Előzmény: #4214  pomperj
#4215
Szerintem az ezust vagy arany jelenleg jobb vetel a piacon, bar szezonalisan olajnak kellene mennie jobban....
Devizaparoknal meg talan AUD/JPY amibe a legtobb fantaziat latok, gyonyoru carry trade, fundasan is es technikai szinten is vetel....(persze nem 1 reversion systemben)....
Ha az olaj ara nem tud a kovetkezo 3-4 honapban elmozdulni erdemben felfele akkor szezonalitas miatt meg doglodhet az arfolyam meg 6-10honapig, bar innen mar nehez lenne 10-25$ esni, emelkedesben meg siman benne lehetne (ha minden rendben lenne a vilaggazdasagban) 25-65$....
Olajos cegeket nem nezegetek,de valoszinunek tartom, hogy a reszvenyaraik mar tartalmazzak a jelenlegi helyzetet es a jelenlegi arakrol nehez lenne 30-50%-ot esni, valoszinuleg 1-2 ceg konyen felvasarlas kozepontjaba kerulhet....

En jobban figyelem az itteni vaserc es szenbanyaszatot,mert ok is mar a 2008-as valsag koruli arakon nemelyik meg annal is alacsonyabban forognak, tehat konyen felvasarlas aldozatai lehetnek....
persze ilyen tradeknel sem szabad tokeattetelt hasznalni, vagy nagyon korultekintoen kell a poziciokat es a kockazatot felmerni....

az igaz, hogy kinaban most kezdodnek a problemak,de India kopogtat, es van naluk 300millio ember aki jelenleg elektromossag nelkul el...
szoval lesznek ott infrastrukturaban komoly fejlesztesek, amihez kell majd acel boven..

aranyrol-ezustrol, GDX,GDXJ,SLV,SLW pedig mintha megpattananak volna....(nevezhetjuk talan false kitoresnek is lefele),persze meg nem biztos,de majd meglatjuk...

csak nehany micro pozi az egyik hobbi szamlarol ;)

link
link

Egyebkent mint korabban emlitettem 1-2 kereskedes nem igazan szamit, ha valaki megtanult kockazatot kezelni, hanem a kovetkezo 1000 kereskedes szamit.....
viszont 1-2 kereskedes (a kereskedesek 1-4% hozza a profit nagy reszet es kb. 20%-a pedig a profitot, sajnos a tobbiben csak megprobal az ember minnel kevesebbet vesziteni.....
de meg mindig jobb evente 8-20% novelgetni a vagyonunkat, mint feleslegesen penzt vesziteni mindenfele badarsagokat megprobalni megjatszani aztan vagy jon vagy nem, ilyen alapon az ember elmehet 1 kaszinoba es ott meg koktelt es szallast is adnak mint a Hangover cimu filmben....

Nyilvan a feltetelezgetett demo szamlak 1 masik kategoria ill. a mindenfele ok nelkul benyogott celarak technikai vagy fundas elemzesek nelkuli celarak, csak hogy hangulatot keltsunk....
en is vartam 600-800$ koze az aranyat, evekkel ezelott meg tanum is van ra,de az iden mar eltoltottem nehany szaz orat az arany ill. ezust befektetes ill. kereskedes tanulmanyozasaval, cegek elemzesevel.....
es remelem a hazi feladatomra 1 nap a piac szepen megjutalmaz a munkamert.....
pomperj
pomperj 2014. 11. 18. 10:31
Előzmény: #4213  Törölt felhasználó
#4214
1)Az olajarat en is mindenkinak ajanlom jol megnezni. Mert sokaig...inkabb soha tobbe...nem fog ilyent latni a kutaknal.

Ha ranezel par olaj oriasra, talasz koztunk nagyon jo vetelt. BP, RIG, MDR ATW PKD stb.
A tanker mufaj is felviragozhat. A Solart meg alighanem kirantja a (2) hullamos korrekciojabol.

Amikor az olajosok egymast akarjak felvasarolni (lasd BHI) biztos lehetsz benne, tudjak mit csinalnak. Ja, es kozben a brokerek balkezzel mind leminositik oket, mikozben masik kezukkel vadul vasaroljak. Melyik kezuknek erdemes hinni?

Csatlakozz inkabb az insider csapathoz, mint a sikkes velemenyu cikkiro ujsagirokhoz.

2) Xautista gaz-tradejet figyelem, es megint egyetertek vele. Erdemes felugrani szerintem is a szekerre: most ez a lendulet szepen vinni fogja. En mar elkezdtem a labujjam belemartni. GAZ, UNG olyan szep chart, amilyen csak a TA a mesekonyvekben van.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 11. 18. 09:54
Előzmény: #4211  krida
#4213
"az olaj is drága most is, pedig sokan be vannak parázva, hogy leesett 75$ körülre"
mit ertesz ez alatt???
a kitermelok tobbsege 80-90$ korul kepes termelni, ahoz kepest nem, hogy nem draga hanem fenntarthatatlan....
A Szaudiak jateka pedig konyen a visszajara fordulhat, egyelore az a szerencsejuk, hogy az Usaban nehany erdek csoportnak, jelenleg jol jon a gyengebb olajar mivel nyomast tudnak gyakorolni az oroszokra......
Nem hiszem, hogy a Szaudiak fogjak az Usa-t megvaltoztatni, persze okoskodni es probalkozni lehet,de en ezzel vigyaznek, mert kik veszithetnek tobbet????

"Credit Suisse is 660$ aranyat vár"
hangzatos cim, bar nem ertem miert kellene erdemben figyelembe venni.....
varhatsz te karacsony masodik napjatol 1 hetig 30-40 fokos kanikulat Budapesten, kerdes mennyi realitasa van???

Nem vitatkozasbol mondom,de ha gondolod shortold mondjuk 1 micro lottal aztan ne felejtsd el megkoszonni a Credit Suisse-nek az otletet....

Tudod, ha kinyitod az ablakot es megprobalod kidobni a keszpenzt az ablakon, akkor is van eselyed, hogy eppen a szelo visszafuja....

Sok sikert!
pomperj
pomperj 2014. 11. 18. 09:41
Előzmény: #4211  krida
#4212
A bankvilagnak erdeke, hogy az arany arat lenyomva tartsa. Az okokra lasd #4198. Szoval, szerintem higgy inkabb a szemednek, mint CS, UBS es akarmibank elemzojenek.

2)Az SPY most 6 napja 2015-2045 szuk savban billeg. En nem emlekszem arra, hogy ilyen "stabilitas" sokszor lett volna evek ota.
A Bollinger szalag szukul, de meg eltarthat 2 hetig is, mire a szokasos kitoresi szukossegure csokken. Ezzel egyutt is, innnen ki kell tornie elobbutobb.
Az oscillator meg erdekesebb, mert az 2 hete van folyamatosan 97 felett. Ilyen 2009 ota biztos nem volt, es tan soha senki nem latott ilyent Indexnel. Szoval, elkepeszto csucsrajarasi orulet van.

Az Elliott modell se segit, mert okt.15 ota tart rallyt sokfele-keppen lehet beszamozni. Akar ugy is, hogy ez meg csak (i) vege egy nagy struktura elejen, meg ugy is hogy csutortokon volt topon.

2)Az arany kitores felfele latszolag rendben van. De eddig csak harom hullamos a-b-c modon szamozahato, es legalabb meg egy felugras kellene, talan 1200 szint fole, hogy meglegyen az 5 subhullam. Az mar elore jelezne, hogy arrafele van a fo trend iranya, es folytatodni fog a rally.

A ketely oka bennem egyszeruen az hogy USD meg mindig nem szakadt be elegge. Es a korrekcioja a toptol meg nem eleg eros sem meretben sem formaban ahhoz, hogy biztosan fordulatra szamitsak.

Viszont a banyaszok indexe megint emelkedett 2% korul, es csak 0.6 pontra van a 20 szinttol. Ahol egyebkent a rezisztencia vonal eleg eros.

Szoval, sehol nem latok szep es biztos iranyt, es jo r/R tradet.

krida
krida 2014. 11. 18. 06:48
Előzmény: #4204  Törölt felhasználó
#4211
A Credit Suisse is 660$ aranyat vár, technikai alapon is, meg historically speaking még mindég magas az ára. Érdekes, hogy szvsz az olaj is drága most is, pedig sokan be vannak parázva, hogy leesett 75$ körülre.
Pnorb 2014. 11. 17. 21:43
Előzmény: #4209  Törölt felhasználó
#4210
link

link

A jobb oldalon van egy előrejelzés, a kontinens közepe a leghidegebb.
Real-time weather outlook from NOAA:

Remélem 5ig felmegy...

dobnál egy emailcímet?
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 21:27
Előzmény: #4208  Pnorb
#4209
Szia!

KÖszönöm szépen, beszéltem velük és nagyon készségesek voltak, ha valami problémám lesz, hozzájuk fogok a jövőben fordulni. Tényleg nagy segítség.

N.gas

Ezt a napot vártam és a hideg nem viccel USA-ban , igaz a lényeg New York lenne, de a két város közti távolság sincs 800km asszem , az meg autóval is 9óra utazás kb, ami egy hidegfrontnak semmi.

Én nem zártam egy gáz longot sem, még certiket sem és most nem is hedgeltem a dolgot, lefele nagy rizikót láttam bele , pedig egy rövidre jó lett volna.Látszott a múlt heti visszaadogatáson a kirázási szándék, a viszonylag kevés forgalmú esésekben, a nagyok semmilyen pozit nem zártak.

Ez a 10%-20% -os rángás oda-vissza, meg sajnos benne van a termék karakterisztikájában, de mivel itt kevés a kicsi, ezért a certikben sem törekednek a kiütésekre, nem lenne értelme.

Szerintem 5 körül kellene fontolgatnod a pozizárást részlegesen, a múlt héten a kurzus a Bollinger szalaggon belül a 20-as mozgóig csorgott le D1-en és onnan forgalommal és egy újabb réssel föl, amit csak részlegesen töltött vissza, de ennek Én itt nem tulajdonítanék akkora jelentőséget, mint az előzőnek, most nagyon erős a termék és innen akár még egy 5.5-ös gyertyazárás sem elképzelhetetlen W1-en, Én 5körül dobok szerintem 6000db- certit , vagy az összeset, még nem tudom addig hogyan bírom idegekkel a CFD-et szerintem még hagyom.

Zárójelben jegyzem meg, hogy hozzászoktam a rángásokhoz, de ami itt megy az ultra brutális még nekem, is gbpzar, usdrub vagy bármit nézel nem ráng ennyit.A CFD számlámat ki sem nyitom, mert frusztrálna az egész, ugye ott a margin miatt még szembetűnőbb a dolog, benn a stop és kész, ha kiüt legalább nem láttam, hogy hány tízezer dolcsi lett volna a teteje.

Jó hogy nézed USA- t az ismerősöm szerint gázban csak az számít és igen, inkább a keleti part.
Pnorb 2014. 11. 17. 20:49
Előzmény: #4207  Törölt felhasználó
#4208
Halihó,

beszéltél az autószervízessel?

- a gázra mik a meglátásaid? a mai nap nagyon szép lett, egy pénteki vásárlás is visszahozta a múlt heti bukót.

- egy picit viszek át holnapra, és ahogy látom, Detroitban egészen hétvégéig hideg - -8 fok körüli hideg lesz esténként.
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 20:35
Előzmény: #4198  pomperj
#4207
Szia !

Ezt vártam ! Itt a 8% -os napom.
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 10:55
Előzmény: #4205  Tazsomaru
#4206
Tazsomaru te is tudod, hogy nem fogjak a SPDR konyvvizsgaloit bezarni csalasert az AIG vezetoivel sem tettek ezt, sot meg 1 szep kis bonust is kaptak.....
Te is tudod, hogy hogy mukodik a bankrendszer es azt is, hogy nagyjabol hogyan mukodik 1 befektetesi alap....

Tudod a tudas nem hatalom, csak a felhasznalt tudas hatalom...

a konyvekbe pedig spot kontraktusok epp ugyan olyan erteket kepviselnek mint a bullionok,de ha valaki bedol es nem kepes szallitani, akkor a spot kontraktusodbol lesz 1 gyonyoru igeret ami nem sokkal tobbet er mint 1 darab papir, amig a bullionok pedig erteket fognak kepviselni....

Egyebkent bizonyos osszeg alatt igenis koltseghatekonyabb ETF-ekkel kereskedni, es amig COMEX,CME vagy nagyobb bankok nem dolnek be az o kolcson adott aranyaikkal addig teljesen mindegy, hogy spot kontraktusod van vagy a fizikai bullionod....(kivetel ha hosszabb tavra kivanod a portfoliodban tartani, mert ugye a roll over-t sem szabadna elfelejteni....)

link

(lehet, hogy az eleje ennek a videonak erdekelne)
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 11. 17. 09:25
Előzmény: #4203  Törölt felhasználó
#4205
Bocsi, de ez engem nem érdekel. Csak McDee-nek szerettem volna válaszolni.

Számomra jelenleg nem jó befektetés az arany. Csak minimális mennyiséget tartok. Régebben már írtam, hogy 20-as DOW/GOLD arány körül kezdenék vele valamit. Közelíti azt a szintet, de addig türelmesen várok, és maradok a jól bevált részvény/kötvény portfóliónál. link

Persze szívesen spekulálok GLD-vel, főleg mikor ilyen magas az IV-je. PUT opciókat írtam ki rá 111-en, arra számítva, hogy e szint felett marad az árfolyama a közeljövőben.

Gondolom az SPDR könyvvizsgálóit meg majd bezárják csalásért, ha kiderül, hogy valótlan adatokkal szolgálnak és nem 100% rúdaranyban tartják a befektetők pénzét.
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 06:07
Előzmény: #4198  pomperj
#4204
Szia pomperj,

Tokeletesen egyetertek veled, egyebkent nalam nem igazan szamit az hogy az EUR-nal 1,22 vagy 1,23 volt az alja.....

a celaram marcius-aprilis ota:

2014 ev vege 1420-1450$ (valoszinuleg tevedni fogok 10-15%-ot,bar meg mindig jobb mint a 800$-os elojelzes vagy 1000$-os)
2015 ev vege 1500-1600$
2016 ev vegere pedig 1600-1800$ (valoszinuleg itt is tevedni fogok)....

azt meg senki ne felejtse el, hogy amikor az arany ara 1900$-nal volt akkor mindenki 2500$-os arol beszelt, most meg 700-800$-rol beszelnek konzervativabbak meg 1000$-rol...

aztan majd meglatjuk mit hoz a jovo, lehet hogy az arany ara megduplazodik a kovetkezo 2,5,10 evben es az is lehet hogy nem, vagy megnegyszerezodik ki tudja majd meglatjuk...

az ezustrol pedig nincs mit beszelni, talan az idei ev legjobb kereskedesi lehetoseget adta 15$ korul,de meg az is lehet, hogy a kovetkezo evtized legjobb belepesi lehetosege volt.....
es ahogy pomperj vagy Rotschild mondta az igazi penz= arany....
(nem EUR,USD vagy AUD)

Legyen szep hetetek!
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 04:04
Előzmény: #4196  Tazsomaru
#4203
a benchmarkjuk az,de mar csak logikailag sem lehetnek 100%-osan fizikai arany ill. ezust.....
es itt jonne be az hogy az arany ill. fizikai ezust bullionok ara az nem egyenlo a spot kontraktusok araval, persze lehet szallitast kerni ezeknel....
(nyilvan most a tarolasi koltsegekrol nem beszelunk)
Guardanian Vaults ahol az en egyik alapomnak van safe -e
ott 0,2-0,225% a tarolasi koltseg
GLD-nel nem emlekszem,de 10millio shares vagy 10millio$ felett kerhetsz talan szallitast egyebkent felejtsd el....
Ezust egyelore sokkal jobb vetel mint az arany, ha mar ossze kell hasonlitani oket....
Comex es CME-nel sincsenek csak talan 5-10%, neha ennel joval kevesebb en mar hallottam 2%-rol is.....
mi is az az ETF???
ha pedig 1 alap birtokol mondjuk 1 millio ounces ezustot spot kontraktusokkal vagy 1 millio ounces bullionokban a kozott eg es fold a kulonbseg...
(persze lehet 1 igeretet 1 kotelezettseget ugy tekinteni mintha az mar nalad lenne,de azert gondolom azt te se hiszed hogy az ugyanaz...)

egyebkent az se lenne mindegy hogy allocated vagy unallocated szamlan vagy bullionba van a penzed,de szerintem ennyire nem kene belemeni....

(egyebkent az ezust tarolasa koltsegesebb is mert tobb helyet foglal el)

Kulonben a hobbi szamlamon nekem is van SLV-bol (1000db) csak fedezes keppen es van SLW-m is,GLD helyett pedig GDX....

(A lenyeg a fizikai arany es ezust ara az nem egyenlo a spot kontraktusok araval es az sem egyenlo az ETF-ek araval attol fuggetlenul, hogy hany% fizikai arany es ezust bullionnal rendelkeznek)

Az interneten pedig rengeteg hasznos informacio megtalalhato.....
raktam mar fel errol korabban infokat, meg az ontesi koltsegekrol is volt szo, Emeraldot is megkerdezheted ez ugyben, talan ebben o lenne igazan illetekes....
Törölt felhasználó 2014. 11. 17. 03:32
Előzmény: #4199  takika200
#4202
Szerintem ha nem daytradel az ember es nem eppen strategiat tesztel, akkor 1 normalisabb broker adatszolgaltatasa eleg....
persze azzal 100%-osan egyetertek, hogy jo ha az adatok amire ki es belepsz, nem ugyanattol a brokertol van mint ahol a szamlad...
;)
raadasul ha megfelelo mennyisegu jutalekot termelsz a legtobb broker hozzadvag, aranylag hasznalhato adatokat, nehany snapshottal....
pl. nekem az ASX adatokat az IG is kepes szolgaltatni es csak 4 kotest kell tennem, persze ezek az adatok messze vannak a premiumdatanet adataitol.....
ha jol emlekszem a multbeli adatokat meg lehet venni kb. 85-100$ korul.....(+30-50$, ha kered, hogy irjak meg neked CD-re es postazzak, ha letoltod akkor nem kell ezt a dijat fizetni)
Amcsi fobb indexeken ugy 1985 vagy 87-tol....

b4ndyTA 2014. 11. 16. 22:06
Előzmény: #4198  pomperj
#4201
Köszi a beírást!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek