Topiknyitó: sanka 2019. 11. 05. 12:07

A fidesz elcseszte az országot.  

Legyen már ez is!:))
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 12. 27. 14:04
Előzmény: #4596  Törölt felhasználó
#4600
Mit kell ugyan bizonyítani?
A tétel az volt, hogy nem lehetnek ateisták sem, ha nem volt (nincs)Isten!
Hogyan akarod bizonyítani az ateisták létezését, ha olyant tagadnak, ami nem létezik?
Ez itt a kérdés, nem az hogy van-e isten és ki hiszi hogy bizonyított, hogy van vagy nincs isten?
Istenben akkor is lehet-e hinni ha az nem létezik?  Kérdés!!!!
Nincsenek ateisták! Ezt bizonyítani kellene! 
Törölt felhasználó 2019. 12. 27. 14:04
Előzmény: #4535  Törölt felhasználó
#4599
A cikk érdekes, három megjegyzés. Az egyik ugye amit ő szellemesen "a források ártatlanságának védelmének" nevez elfogadható, de azt is szükséges megjegyezni, hogy a megmaradt források csak az egyik oldal szemszögéből mesélik el a történetet (ugye ha annak idején Ceasar életrajzát párhuzamosan megírta volna egy római és egy gall, akkor elég nagy eltérések lettek volna a két szövegben). A másik dolog, hogy az evangéliumok később kerültek lejegyzésre, szájhagyomány alapján, így lehet, hogy sok dolog kimaradt, ami nem fért bele a kialakítandó képbe. A harmadik pedig a lejegyzők személye, akik ugye biztosak voltak abban, hogy Isten fiáról írnak, így ez is elég nagy torzítást okozhatott. A liberálisokra vonatkozó eszmefuttatásból meg csak az derül ki, hogy a szerzőnek fogalma sincs a liberalizmusról.
FutyImre 2019. 12. 27. 14:03
Törölt hozzászólás
#4598
SeldonKuper 2019. 12. 27. 13:54
Előzmény: #4585  Shut-up
#4597
Én is megszoktam, hogy még válaszolni sem tudtok!
De másikkal, ezzel lehet szórakozni.Érdemben?
Törölt felhasználó 2019. 12. 27. 13:54
Előzmény: #4569  pitcairn2
#4596
"és hárító, mivel lényegében ugyanazt a játékot játssza mint itten az összes önjelölt "nemvallásos" ateista:
elhárítja a bizonyítási kényszert
és nem néz azzal szembe, hogy ő is csak vmi bebizonyíthatatlant állít
amit aztán központi hittételként használ a saját világképe igazolásához... "
Ezek szerint rosszul értelmezed Russell - egyébként szerintem is rossz csak más okból - példáját. Ő ugyanis nem állít bebizonyíthatatlant, hisz létező tárgyról beszél, ami elvileg meg is található a mienknél fejlettebb műszerekkel. Tehát a példája inkább úgy lett volna jó, ha láthatatlan teáskannáról beszél. Egyébként meg nincs szó a bizonyítási kényszer elhárításáról, ugyanis az ateista oldalon nincs bizonyítási kényszer, mivel nem ők állítják azt, hogy létezik egy korlátlan hatalmú entitás. A bizonyítási kényszer a másik oldalon van, hiába próbálsz ködösíteni folyamatosan.
Törölt felhasználó 2019. 12. 27. 13:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#4595
Mire is? Ja igen... Hogy te az ősmajmoktól származol-e?? Nos, ezt első sorban neked kell eldöntened... ebben az ügyben ne hallgass más véleményére.
 
))
SeldonKuper 2019. 12. 27. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#4594
Beszéltek róla!
Akkor jöhetnek a részletek!
Mitől kellett az Orbánt megvédeni?
Volt-e bírósági tárgyalás és mi történt ott?
Törölt felhasználó 2019. 12. 27. 13:48
Törölt hozzászólás
#4593
FutyImre 2019. 12. 27. 13:46
Törölt hozzászólás
#4592
badsector1
badsector1 2019. 12. 27. 13:45
Előzmény: #4586  pitcairn2
#4591
"pl. ha a "teáskanna" helyett mondjuk a Plútó bolygó magjának a léte lenne a diskurzus tárgya pillantok alatt megfordulna a helyzet és a saját tudományos világképe alapján lelkesen bizonygatná annak a létét amiről nincs közvetlen empirikus bizonyíték (a Plútó bolygó magja kb. ilyen lenne) és attól követelne bizonyítást aki ezt HIPOTÉZIST tagadja..."
Olyan bájos amikor a választ is megadod Russell helyett, hogy ő mit bizonygatna . :))
  
"az analógia lekezelő voltát most szándékosan nem bontottam ki..."
Nem véletlen, hogy nem fejted ki.
Törölt felhasználó 2019. 12. 27. 13:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#4590
Vajon mikor jönnek majd a klónok??
 
_FütyImre... FütyImre_ ...  __FütyImre ... FütyImre__ .... stb. stb. stb... :))))
impudent 2019. 12. 27. 13:39
#4589
Arra vagyok kivancsi mi lesz akkor ha a vilagban mégis trendforduló lesz.
Adóemeles kamatemeles vagy ez a mámor már örökké tart.
Törölt felhasználó 2019. 12. 27. 13:37
Előzmény: #4567  sanka
#4588
Mindent? Nem..... illetve nem úgy, ahogy te azt gondolod, hogy én "képzelem". :))
 
Amúgy 1Mózes-ben konkrét infókat is találhatsz (ha érdekel) a hogyan-és-miként-ről... no meg a valódi "közös ős"-ről (is). Nyilván tudni kell hozzá picit "olvasni"...
 
;)
sanka 2019. 12. 27. 13:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#4587
Kész, el is kullogott:))
pitcairn2 2019. 12. 27. 13:35
Előzmény: #4382  badsector1
#4586
az meg már csak hab a tortán, hogy direkt olyan közvetlenül nem vizsgálható objektumot választ ami ellentétes az általa implicite érvényesnek elfogadott tudományos világképpel
pl. ha a "teáskanna" helyett mondjuk a Plútó bolygó magjának a léte lenne a diskurzus tárgya pillantok alatt megfordulna a helyzet és a saját tudományos világképe alapján lelkesen bizonygatná annak a létét amiről nincs közvetlen empirikus bizonyíték (a Plútó bolygó magja kb. ilyen lenne) és attól követelne bizonyítást aki ezt HIPOTÉZIST tagadja...
ez már önmagában igen nagy logikai inkonzisztencia ami nagyon jól illusztrálja az egész "példa" totálisan önkényes és célzatos voltát...  
az analógia lekezelő voltát most szándékosan nem bontottam ki...
Shut-up
Shut-up 2019. 12. 27. 13:35
Előzmény: #4581  SeldonKuper
#4585
Megszoktuk, hogy érdemben nem tudsz reagálni. Az életben is ilyen mellébeszélő vagy?
FutyImre 2019. 12. 27. 13:20
Törölt hozzászólás
#4584
badsector1
badsector1 2019. 12. 27. 13:18
#4583
"1.„Ha egyszer kiöregszem a politikából, az MLSZ elnökeként szeretnék nyugdíjba menni.”Ez az óhaj akár rövidesen teljesülhetne is, és ebben az ellenzéki szavazók feltétlen támogatására is számíthat a miniszterelnök. 
2. „Európát sajnos nem tudjuk megerőszakolni, mert nagytestű, és mi kicsik vagyunk.”Azóta már nagyot mer álmodni Orbán Viktor, és bizony nekidurálja magát olyan nagy testnek is, mint Európa.Fotó: MTI
3. „Az volt a stratégiánk, hogy a reformkommunizmus alatt keményebben kell fellépnünk, mint a diktatúra alatt, mert a puhákat kell lenyomni.”Ehhez azóta is tartják magukat, hiszen Orbán Viktor és kormánya jobban szereti ütni a gyengéket, mint az erősekkel küzdeni. 
4. „Nekünk 1994 után nem agyagba döngölni valónk lesz, sokkal inkább megegyezni valónk.”Ebben a kérdésben nagyot változott Orbán álláspontja, hiszen a megegyezés már nem pálya, az agyagba döngölés azonban nemzeti sport lett nálunk.
5. „A politikus nem szolgáló, hanem ügynök, nem áldozatot hoz, hanem üzletet ajánl: én ezt a politikát kínálom, ha rám szavazol, kitűnő terméket vásárolsz.”Ezt a bölcsességet ma már inkább csak belső körben, főként saját oligarchái társaságában mantrázza a kormányfő. 
6. „Annyi szabadságunk van, amennyi hatalmunk.”Ma már tudjuk, hogy Orbán Viktornál szabadabb ember nincs ma Magyarországon. 
7. „Csak az bosszant, hogy nem én találtam fel Kolumbuszt.”Soros-hálózatot se ő találta ki, mégis működik.
8. „Gyenge közepes voltam, ma ez voltam.”Végre, egy őszinte mondat! Kár, hogy egy focimeccs után mondta Orbán Viktor, amikor tényleg rosszul játszott."
sanka 2019. 12. 27. 13:15
Előzmény: #4577  SeldonKuper
#4582
Na és bizonyította már vagy csak szeretné?
SeldonKuper 2019. 12. 27. 13:00
Előzmény: #4580  Shut-up
#4581
Talán egyre nagyobb a kritikus tömeg az ilyen kiszólásokkal operáló handabandázókkal szemben!

Topik gazda

sanka
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek