Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 05. 10:29
Előzmény: #2219  realmadrid
#2220
Sz@rd már le tényleg. Bakker, a lányom nem sírt ennyit három hetes korában(a fiamról nem is beszélve). Mit vársz? Leírják neked, hogy 1-2 év múlva ennyi és ennyi lesz az árfolyam? HA nélkül? Te, hogyan szoktál pozit nyitni? Mindig sikerül a  legalján venni?  Az embernek azt kell eldönteni, hogy ennyiért vagy annyiért megéri neki a részvény vagy nem. Az nem probléma ha valaki szkeptikus ezzel a részvénynel vagy akármelyik másikkal csak ne sírjon :-) Kell a paradicsom ennyiért vagy sem?  Csak aztán nehogy kifussunk a paradicsom szezonjából:-) Akármi közbejöhet de az biztos, hogy nem azért sz@rakodnak ezzel a céggel is, hogy három forintos céget csináljanak belőle. 
realmadrid 2018. 09. 05. 10:19
Előzmény: #2217  rice2
#2219

Sok a ha. Emelkedik ha Takinfo megvalósul, ha rv. kibocsátás lesz, ha külföldön terjeszkedik, ha jönnek az állami megrendelések.
Ezekből semmi sincs, csak a takinfo lesz ha lesz.
Hirtelen sok lett az eladó, ma már lejjebb ment az eladói oldal.
Valami lesz, de az nekünk kicsiknek valószínűleg nem lesz jó.
Ki van ez találva.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 05. 10:10
Előzmény: #2217  rice2
#2218
Egyetértünk. Jómagam is írtam, hogy 3000-3500 -re várom a kibocsátást. Az mondjuk nem lenne túl elegáns ha kibocsátás előtt öntenék le, de a tőzsde(sem)  az eleganciáról szól :-) Valóban sokan félnek a leöntéstől oszt vannak olyanok is akik várják is a leöntést (nem elitélendő módon) mert csak alacsonyabb árfolyamon szállnának be esetleg,  illetve bővítenék pakkjukat. Az biztos csak a véletlen műve, hogy pont azóta nőtt meg "látványosan" az eladói oldal mióta..... :-) 
rice2 2018. 09. 05. 09:55
Előzmény: #2214  NyeretlenKeteves
#2217

Én úgy fogalmaznék,hogy bevédték a 3500-at. (Ha nem lenne vevő lejjebb tennék,mert az érdekük most az)
Azt látni,hogy július közepe után csökkentek a napi forgalmak.
Gondolom volt 1-2 átkötés is,de azon kívül nem nagyon dobálják a papírt.
A felfelé körben rengetegen belevettek,de a többség dobta is ki nyerőbe,ki bukóba.(kicsikre gondolok)
Valaki ezeket a papírokat is begyűjtötte:)
Tartom a véleményemet,hogy Mészároséknak a rv. kibocsátásig az alacsonyabb árfolyam a jó,mert így több részvényt kapnak db-ra,azaz nagyobb tulajdonuk lesz a cégben és olcsóbban kapják a papírokat.
Szerintem a vételi oldal azért passzív,mert sokan félnek 1 nagyobb leöntéstől,akár 3200-ig.
(pl.valamikor záróba és akkor ott lenne rv kibocsátás,így szinte 10%-al több részvényt kaphatna Mészáros)
Úgy gondolom,hogy ha 3000 felett lesz a rv.kibocsátás,az a részvénynek mindenképpen pozitív lesz és utána mehetünk feljebb. A kérdés az,hogy milyen árfolyamon lesz?(Én 3000-3500 közt tippelek.)
Most is azt gondolom,hogy itt simán lehet venni a papírt,mert most 1 dolog árazódott félig be a papírba. Az,hogy Mészárosék beszálltak,de az,hogy hatalmas bevétel növekedés jöhet,hatalmas nyereséggel és a cég nagyot növekedik,mert több informatikai céget akvirálnak és akár külföldön is terjeszkedni fognak (Mészárosék előtt is ez volt a célja a 4IG-nek)az nincs beárazódva. Jöhet még az A kategória is és akkor nagyok is vehetik majd. Új üzletágakat is indítani akarnak. Szép jövő előtt állunk.Lesz nagy sztori a papírban és az csak hab a tortán,hogy a következő években az informatikai piactól várják a legnagyobb fejlődést:)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 05. 09:48
Előzmény: #2215  egyveleg
#2216
Jelenleg bőven van mit venni! Teljesen véletlenül még bepakoltak egy keveset nehogy kevésnek tűnjön nekünk az eladó :-) 
egyveleg 2018. 09. 05. 09:43
Előzmény: #2214  NyeretlenKeteves
#2215
lejjebb és feljebb is veszek
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 05. 09:17
Előzmény: #2212  Boavista
#2214
Eddig általában úgy 8K ácsorgott 3800 forintig,  a héten kicsit jobban megpakolták az eladói oldalt. Ebből arra következtetek, hogy hamarosan lesz valami :-) Rengetegszer beönthették volna mert sokszor előfordult, hogy csak "jelentéktelen" mennyiség állt a vételi oldalon. Többnyire felbillen a könyv .... Az nem rossz ha úgymond erős kezekben vannak a részvények. Úgy vagyok vele, hogy azon részvények amik "nálunk" vannak azok nem lehetnek másnál ugye :-) Ettől még persze be is önthetik. Mindannyian láttunk már "csodákat" a BÉT-en. Szeptember folyamán csak sikerül már a Takinfót behozni.  Véleményem szerint a split is rövidebb várakozási idő után fog megvalósulni mint a konzinál. 
Wally_Karue
Wally_Karue 2018. 09. 05. 09:04
Előzmény: #2212  Boavista
#2213
igen, egyelőre nagyon bebetonozták ezt a 3500-as szintet, rendesen ki kellene kapni a könyvet egy emelkedéshez
Boavista 2018. 09. 05. 08:51
Előzmény: #2211  NyeretlenKeteves
#2212
3700-ig kb. 9000 darab eladó papír van bent a könyvben. Ez nem kevés! Egyik oldalról nézve lehet venni nagyobb tételben, ez eddig nem történt meg. A másik oldalról nézve pedig nagyon fura, hogy "egyik" eladónak sem lesz elege ott álldogálni, és beborítani az árfolyamot, még 3400-ig is csak elvétve öntötték le!
Tényleg olybá tűnik, mint ha ide vagyis 3500 körülre szorították volna be az árfolyamot..!
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 04. 17:29
Előzmény: #2209  rice2
#2211
Helyed lenne már az igazgatóságban azt mondom! Kérlek ne feledkezz meg majd hűséges táskahordozóidról, különösen rólam :-) Egyébként tényleg némi vakmerőségre utal(na jó, legyen bátorság:-), hogy így belevettél annak idején. 
egyveleg 2018. 09. 04. 17:07
Előzmény: #2209  rice2
#2210
mészáros előtt bátor volt így belevenni, nem tudom mire alapoztad. :)
azt hallottam, hogy több céget is szondáztak anno
rice2 2018. 09. 04. 16:54
Előzmény: #2208  egyveleg
#2209
Több év volt :) 1%felett vagyok:)
egyveleg 2018. 09. 04. 16:52
Előzmény: #2203  rice2
#2208
nem beszélve arról, aki nem pár száz darabot vesz. Tehát a te mennyiségedet is összegyűjteni több hét, hónap.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 04. 16:46
Előzmény: #2206  rice2
#2207
Velem is megesett már, hogy ugráltam mikor hirtelen jött egy igen kecsegtető  lehetőség. Aztán kiderült, hogy kecsegtetés ide vagy oda jól megszívtam :-) 
rice2 2018. 09. 04. 16:39
Előzmény: #2205  NyeretlenKeteves
#2206

Nem rád írtam,csak úgy általánosságban a kicsikre.
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 04. 16:21
Előzmény: #2203  rice2
#2205
Türelmetlennek tünnék!? A látszat csal! :-) Engem csak olyan apróságok érdekelnek mint például a max másfél hónapra ígért( becsült) konzi split éppen hol tart? Tudom, hogy a MOL split..... de ez engem nem érdekel. Egy felelős vezető ne beszéljen zöldségeket! Vagy ha már megtette akkor ne tegyen némasági fogadalmat. 
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 04. 16:15
Előzmény: #2202  egyveleg
#2204
Megértés mindig is az erősségem volt! Gondolom ez eddig is tisztán látszott :-) Nyárnak immáron vége szóval hajrá! :-) 
rice2 2018. 09. 04. 16:02
Előzmény: #2202  egyveleg
#2203

 :) Egyébként régóta írom,hogy türelem kell a tőzsdéhez.
Sokan ki-be ugrabugrálnak a részvényekben,meg csodákat várnak,meg azt nézik melyik mozog sokat és akár a csúcson is veszik,stb. Hiba. (Nyerőt mindig beírják és dicsekednek,persze a veszteségről meg hallgatnak)Legjobban a tartós gyűjtés,a kilátásokon alapuló vásárlások jövedelmeznek szerintem.
Régebben nagy határidős kereskedő voltam. Hatalmas pénzeket nyertem,de 2008-ban a lefelé körnél OTP-ben 3X is nagyot buktam.(Shortoltam is,de azon meg csak kicsiket nyertem:)
Utoljára tavaly volt határidőn 1 nagyobb MOL pakkom,azon szép nyerő lett,azóta csak gyűjtöm a 4IG-ét.
(Közben pár Pannergyt vettem és 800előtt dobtam) Nem ugrálok és a kezemen ülök:)
egyveleg 2018. 09. 04. 15:50
Előzmény: #2199  NyeretlenKeteves
#2202
nyár volt, utaztak, legyél megértő. Nem kettő hét alatt akarnak milliárdossá válni, mint a fórumozók. Ja, már azok :)
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2018. 09. 04. 15:12
Előzmény: #2200  rice2
#2201
Értem én. Hasonlóan látjuk továbbra is. Jómagam nem is ennek a papírnak a  tökölésére gondoltam mert nem mostanra várom,  hogy most aztán "irány a csillagos ég".  Konkrétan a tulajok általános tökölésére gondoltam , minden tőzsdei érdekeltségükben. Most vagy valami  tényleg nagyot fognak durrantani vagy...... biztosan nagyot fognak durrantani :-) Mármint valamelyik, vagy több M.L cég. 

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek