Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 18:55
Előzmény: #51639  Törölt felhasználó
#51640
akkor most mi várható szerinted?
gondolom többféle teória is van.
meddig van a felajánlási határidő?
mikor tudunk meg adatokat az ajánlatról?
mennyi részt szerzett az állam, stb.
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 18:39
Előzmény: #51638  Törölt felhasználó
#51639
Ezeken felül szerintem még a maradék 548 ezer darab sajátrészvény is felajánlásra kerül.
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 18:32
Előzmény: #51637  pancserlama.
#51638
BET hír!
Ez nagyon durva!
Ezek után biztos vagyok benne,hogy bőven 50% felett lesz az állam.
A vezetők a saját részvényállományból 400 ezer darabot hívtak le 600 forintos áron.Biztos vagyok benne,hogy ők is felajánlják
A Generáli alapkezelő a tegnapi nappal 600 ezer darab fölé került és valószínűleg ezt a mennyiséget legkésőbb hétfőig teljes egészében felajánlják.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 18:11
Előzmény: #51636  watson
#51637
Akkor viszont érdekes felállás lesz.
Mégpedig a „lezáratlan, de visszavonhatatlan ki nem fizetett”ajánlat 815
Viszont a tőzsdén Q4 a saját tőke a piaci megítélésben érdekes árfolyamot eredményezhet.
Képzeld el azt a szitkozódást, amit levágnak azok, akik felajánlották………
watson
watson 2011. 12. 06. 17:50
Előzmény: #51635  pancserlama.
#51636
Szerintem a versenyhivatali témára visszatartani az ellenértéket is jogszabályellenes, hiszen nincsen semmilyen valódi versenyhivatali kérdés.
Nade megszoktuk már hogy szarnak a saját törvényeikre is. :(

Ha a lezárás előtt jönne újabb ajánlat, akkor annak kedvezőbb feltételek esetén a korábbira is vonatkoznia kell szerintem, de ilyen logikusan nem kéne hogy legyen.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 17:27
Előzmény: #51631  watson
#51635
Van okos ötlete valakinek hogy mi van olyankor ha a ajánlatétel lezárul és a következő ajánlatnak (ha lesz) a legutolsó stb.stb sajáttőke szerint kell történnie, de viszont még az előző „nyélbeütése is lebeg” hisz nincs versenyhivatali engedély akkor mi is van ?!
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 17:23
Előzmény: #51631  watson
#51634
Mai UC tájékoztatás szerint a versenyhivatali kérelem még el sem ment!
Persze egy ügyintéző ezt honnan tudná?
De azt elismerte, hogy ha 4 hónap múlva vagy fizetnek, vagy nem akkor nagy rizikó felajánlani!
Főleg hogy közbe jön egy Q4 !
Nagyon érdekes lesz ha 815+x% a tőzsdén és visszavonhatatlanul fel van ajánlva az államnak !
Netán ha a sajáttőke is érdemben változik…….(És itt a telket ne firtassuk!)
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 17:15
Előzmény: #51631  watson
#51633
Az alapok többsége (jól emlékszem?) Csökkentette a részvényei számát múlthónapban…
Ha felakarta volna ajánlani miért adta el 1-2 % lentebb a tőzsdén?
Szerintem a tőzsdei forgalom X része lehetet MNV „stroman” , spekuláló… ők még transzferálhatnak holnap….

Szerintem a Q3 várt volt
Éves meglesz !
madridista_
madridista_ 2011. 12. 06. 17:11
Előzmény: #51629  watson
#51632
Azt nem tudom rájuk vonatkozik-e ez a feltétel de ha igen majd az utolsó pillanatban megteszik.
watson
watson 2011. 12. 06. 17:10
Előzmény: #51623  pancserlama.
#51631
Van egy olyan gondolatom, hogy tudhatnak valami pozitív dologról Rába ügyben ha nem az Unicredithez tologatják a pakkokat hanem bennfentesek kalapjába...

Persze az is lehet hogy nem kell ez valójában az MNV-nek, csak a DBR pakkja kellett, és ezért nem áll ott 815-ön stabil vevőként a könyvben.

A Q3 nem lett kicsit durva?
Meglesz vajon az éves +1mrd nettó?
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 17:08
Előzmény: #51627  Törölt felhasználó
#51630
Így igaz a kicsik akik akarták ( időarányosan) már odaadták.
Vélhetően náluk a „farnehéz” várakozás nem jön be.
Az alapok 50-50%
A felajánlásra vásárolók szintén 50-50%.

A nemvárt versenyhivatali eljárás elgondolkodtató mindenki részére!
watson
watson 2011. 12. 06. 17:04
Előzmény: #51628  madridista_
#51629
Az alapoknak is az Unicredithez kellett volna akkor tolni a pappert, nem?
madridista_
madridista_ 2011. 12. 06. 16:56
Előzmény: #51627  Törölt felhasználó
#51628
Alapok úgy vágják ki mint a huzat!:-)
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 16:47
Előzmény: #51626  madridista_
#51627
Maradjunk a tényeknél:
Eddig 32% körül van az állam, ha az AB nem csinálja vissza az MNYP-t. Ezen alacsonyabb valószinűségű esetben az egész ajánlat érvénytelen volt.
50%-hoz még kell kb 18%. Itt a kicsik már döntöttek. Aki adta azé már javarészt benne van a 4.8-ban. Az alapoknak meg tudnak nem az ilyen szánalmas MTI hírek jelentik a döntési szempontokat.
madridista_
madridista_ 2011. 12. 06. 16:37
Előzmény: #51624  Törölt felhasználó
#51626
Nem kell majd a kutyának se,elstagnál valahol 500 környékén mint az ajánlat előtt! Ki fog olyan papírt venni amiben 50% fölött van az állami tulajdon?
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 16:32
Előzmény: #51622  Törölt felhasználó
#51625
...hmm...!

...amúgy, messze nem csodálkozom ezen, hiszen a 6 mrdFt-os Városréti ingatlan, - jogellenes, be NEM számításával -, kalkulált VÉTELÁR AJÁNLAT miatt, csak - vélelmem szerint - INGYEN "tarháltnak" tekinthető, befektetés okán, még olyan csodának azért nem tekinthető közgyűlés is "összejöhet", hogy az úgy is dönthet, hogy - mondjuk -, több mrdFt "nyereség pántlikával", jobb gazdára bízzák, mint a jövőbeli tulajdonosok, megbízhatatlansága...!
...jól látom...?
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 16:28
#51624
"Rába
2011, November 8 - 07:54
Pár dolog eszembe jutott az állami Rába-felvásárlás kapcsán.

Az első az, hogy a korábbi MOL-vételt (ami 500 mrd Ft-ba került Magyarországnak, 23000 Ft-os árfolyam környékén történt - most 16000-n vagyunk) erősen elleneztem, mert nem nagyon láttam értelmét olajcéget venni. A MOL egy hatékony, jól működő szervezet, az állami beszállás nem nagyon tud rajta javítani, inkább csak rontani - ehhez képest nem vették olcsón, tehát az állami beszállásnak sok értelme nem volt. Ugyanakkor a Rábában jelentős potenciál van, és állami kézben működve komoly szinergiák lehetnek, ha jól csinálják. Persze Magyarország nem arról híres, hogy az állami cégek jól működnének, de világszerte azért van számos példa arra, hogy állami kézben lévő társaságok jelentős profittermelés mellett jól működnek. Mind a közösségi közlekedés, mind a hadiipari megrendelések területén van arra lehetőség, hogy a Rábában rejlő kiaknázatlan potenciál megugorjon, hogy a cég jelentős állami megrendeléseket kapjon, ami igen jelentős profitbővüléshez vezethet. Ha így lesz, akkor a 815 Ft-os árfolyam kifejezetten olcsónak is bizonyulhat. Ez a vásárlás tehát, ha értelmes a folytatás, értéket is teremthet minden magyar adófizető számára.

A másik kérdés az, hogy vajon miért nem hallottunk még arról, hogy a PSZÁF vizsgálja a legutolsó kereskedési napot, amikoris egyértelműen bennfentes kereskedés volt, csak azt kellene kideríteni ki a bűnös: a Rába papírok a szokottnál jóval nagyobb forgalom mellett jelentőset emelkedtek, mindenféle hír nélkül, a bejelentés és felfüggesztés előtti utolsó kereskedési napon. A bennfentes kereskedés klasszikus esete...Egyébként a megelőző hetekben a cég is bőszen vette saját részvényeit itt is kérdéses, hogy ennek mi volt az oka. Olyannyira látványos volt a sajátrészvény-vásárlás, hogy én is elgondolkodtam, hogy miért veszik ennyire, és érdemes-e Rába részvényt venni (a menedzsmentek sajátrészvény-vásárlásai sokmindent jelezhetnek, mindig érdemes végiggondolni, hogy mit miért csinálnak). Végül úgy döntöttem, hogy bár nem drága a papír, de egyelőre nem veszek. Tévedés volt :)

A harmadik kérdés, hogy mi lesz most a részvénnyel. Valószínűleg sokan felajánlják a papírjaikat, ám tekintettel a jelentős kisbefektetői hányadra, azt gondolom, hogy az MNV nem jut 90% fölé, nem tudja megkezdeni a kiszorítást, így a részvény egyelőre a tőzsdén marad. Ellenajánlatra nem nagyon lehet számítani a jelen helyzetben, így legvalószínűbb, hogy az árfolyam 800 Ft környékére megy fel, az ajánlat ideje alatt ott marad, majd (ha igaz, hogy a tőkepiaci környezet romlani fog a jövő év során, én egyelőre erre számítok) szépen lecsorog, akár ugyanide 5-600 környékére, ahol pár napja voltunk."
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 16:22
Előzmény: #51622  Törölt felhasználó
#51623
Elgondolkodtat, miért kell ez a nagy reklám…….?
Törölt felhasználó 2011. 12. 06. 16:19
Előzmény: #51618  zolaaa
#51622
...hmm...!

...azt írja, hogy: "...Arra is felhívják a figyelmet, hogy a határidő elmulasztása esetén fennállhat a veszély, hogy a későbbiekben a csökkenő közkézhányad és a lehetséges tőzsdei kivezetés miatt azon befektetők, akik most nem értékesítik részvényeiket, sokkal nehezebben és valószínűleg alacsonyabb áron tudják azt megtenni..."

...felhívja a figyelmét "a hülye gyereknek", ha nem ért a szép szóból, hát kaphat ám egy "nyak leves", mert oda is lehet ám az osztalék, ha nagyon bele talál szólni, az irányításba...???
pancserlama.
pancserlama. 2011. 12. 06. 16:19
Előzmény: #51618  zolaaa
#51621
Az alapok kérdésesek.
Minden elképzelhető.
Szerintem az alapok 50-50% és még pár cég is fett a felajánlásra.
Igaz most őket a versenyhivatali mizéria nehézhelyzetbe hozhatta.
Ha megvan az 50+ % akkor jöhet a következő menet!
A 815 pedig valóban „hülye azért nem vagyok” kategória.
Az elemzői és piaci konszenzus pedig kicsit ripacs stílus, de kezdjük megszokni.
Lehet, hogy a farnehézséggel bajok vannak?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek