Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oldrider 2011. 11. 30. 00:17
Előzmény: #51439  Törölt felhasználó
#51440
Megrörtént (úgyveheted) SAJNOS.
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 23:58
Előzmény: #51438  oldrider
#51439
Meg is történt az adás-vétel? Nem is hallottam róla.
oldrider 2011. 11. 29. 23:54
Előzmény: #51436  Törölt felhasználó
#51438
Aki kérdez, az nem lop. Az lop, aki nem fizeti ki a Rába részvényesek tulajdonát képező győri telket - világos?
oldrider 2011. 11. 29. 23:52
Előzmény: #51426  cree1
#51437
"kifosztottak a szemetek!" Téged nem foszt ki senki, hisz te ingyenélő vagy. Ingyen kapod majd állampolgári jogon azt a győri telket, amit a részvényesektől ellop állambácsi.
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 23:50
Előzmény: #51435  oldrider
#51436
Tehát most már az is lop, aki kérdez. Szép.
oldrider 2011. 11. 29. 23:46
Előzmény: #51426  cree1
#51435
Összevissza beszélsz és irkálsz Öreg! Vedd már észre magad és tűnj el innen a topikból véglegesen (ahogyan azt már ígérted). Ne forgasd ki a szavaimat. Az állam el akarja lopni a Rába tulajdonát képező telket - ami az én és a többi Rába részvényes tulajdona - és ha ellopja, akkor te is tulajdonosává válsz majd, pedig te egy huncut fillért sem fizettél érte, hisz nincsen részvényed. Ne osszad itt az észt, ne akarj nekünk jót. Te majd egy telekkel gazdagabb leszel, amiért egy huncut vasat nem fizettél, de állampolgár vagy (sajnos).
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 21:23
Előzmény: #51425  Törölt felhasználó
#51434
...na, itt meg hozzá a Ket.

link
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 19:53
Előzmény: #51424  tigus7313
#51433
…hmm…!
„…ugyan most irrelelváns, de megjelent a Rába magazin novemberi száma:…”
…vajon, miért tartod „irrelevánsnak”…?
…nekem van egy „sanda” gyanúm, mégpedig az, hogy ”ha nem esett a fejére teljesen” ez a kormányzat, akkor egy ilyen „túl alacsony” VÉTELI AJÁNLATNAK, – mivel TÖRVÉNYSÉRTŐ az ajánlat-, GYAKORLATILAG, a SEMMISSÉ NYÍLVÁNÍTÁSA, csak IDŐ KÉRDÉSE lehet…!
…már ezt a változatot is hetek óta „forgatom a számban”, de csak most sikerült „kiköpnöm”…!
…: )))…!
…inkább azon „meditálok”, hogy vajon ezt, tudatosan csinálták-e így, vagy nem…???
…nagyon nem mindegy…! …ha az első lehet az igaz, akkor ez csak idő és más célú „nyerésre” irányulhat, a másodikról, – most -, nem írok, az magától is kitalálható…!
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 19:16
Előzmény: #51426  cree1
#51432
...bocsi, hogy bele szólok...!

...de, odáig jutottam, - hogy a magam részéről -, BIZONYÍTOTTAN tudom igazolni, - ha ez a VÉTELI AJÁNLAT -, sikeres lesz, hogy ehhez hasonló "padlás söprést", utoljára, Rákosiék hajtottak végre, ebben a hazában...!

...és messze nem bosszantásként írom ezt le, - mert egy korrekt ellenfél -, tízszer értékesebb a számomra, mint egy megbízhatatlan "barát"...!!!
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 19:05
Előzmény: #51427  cree1
#51431
...hmm...!

...tévedsz...!
...Te nem figyelsz...! ...kattints az 51423-as kommentem linkjére...!
...az nem mindegy, hogy az állam nevében "cre1"-nek, vagy éppen "Nantal45"-nek KELL "leülnie", a "kóter" mennyiséget...!
...:)))...!
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 18:57
Előzmény: #51424  tigus7313
#51430
...hmm...!

...nagyon hálásan KÖSZÖNÖM a linket...!
...ugyanis, - arról -, ezt a linket szereztem:
link
...ami pedig, - eddig -, a részvényesek tulajdonát képező, Városréti ingatlan fejlesztéséről és tervi bemutatásáról szól, ahol Pintér István a részvényesi vagyon növeléséről is nyilatkozik, a rövid cikk végén...! ...érdemes végig olvasni, nagyon...!!!
cree1 2011. 11. 29. 18:30
Előzmény: #51424  tigus7313
#51429
Szia Tigus!

Ezek mind jó hírek, de láttál már olyan vállalati újságot, ami a pocsék 1-3 negyedévről számolt be?? :)
cree1 2011. 11. 29. 18:27
Előzmény: #51408  zolaaa
#51428
Négy ország, biztos a tulajdonosok okán lehet, de fogalmam sincs melyik négy...
cree1 2011. 11. 29. 18:23
Előzmény: #51386  Törölt felhasználó
#51427
Nantal, nem figyelsz, az Állam nevében az MNV jár el, a vásárló az Állam, és az Állam rendelkezik az ajánlatban szereplő részvényekkel is (MNYP)
cree1 2011. 11. 29. 18:20
Előzmény: #51388  oldrider
#51426
Oldrider úr!

Azért mert sérteget, és hőzöng, azért még nem lesz igaza. Senkit nem bíztattam sem az ajánlat elfogadására, sem a megatgadására, csak arról nyilvánítottam véleményt, hogy a tolvajozás alapján indított pereknek milyen szakmai alapja van, és milyen eséllyel szállnak harcba a gyanútlanul bepalizottak.
Remélem nem mondja, hogy egy topikot csak az olvashat, vagy írhat bele, aki magának tetszik. Bár szavaiból ez derül ki, hiszen soha egyetlen szakmai érvet nem említ, csak bértollnokoz, meg hasonló zagyvaságokat beszél. A kurucos magatartással pont az ilyen hőzöngő, "kifosztottak a szemetek!" magatartást minősítettem, és véleményem nem változott a mostani sértegetése után sem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 18:09
Előzmény: #51419  pancserlama.
#51425
...hmm...!

...érdekességként, "kivadásztam" a PSZÁF-ra vonatkozó törvényt:

link

...többen vitatták, hogy a Ket. nem vonatkozik rá...!
...hát, tévedtek...!
...annyi igaz lehet belőle, hogy "bizonyos" eltérésekkel...!
...hát, "átrágtam" magam rajta, de nem vetettem össze, pláne nem értelmeztem...!
...úgyhogy, majd máskor folytatom...!
tigus7313 2011. 11. 29. 18:08
Előzmény: #51423  Törölt felhasználó
#51424
ugyan most irrelelváns, de megjelent a Rába magazin novemberi száma:
link

három érdekesebb hír belőle.

megkezdődött a katonai járművek szerelése (H18,H14,H25), december közepéig leszeretnék szállítani.
ez újabb lépés, hogy teljesítsék az idei tervet, és megerősíti a brutális q4-et.

a másik érdekesség a Scaniaval kapcsolatos.
már utánfutótengelyt is gyártanak.
tengelycsúklógyártás egy idézet:
"Sikertörténetről beszélünk, hiszen a Scanis mára újabb igényeket jelentett be, ami a gyártási volumen duplázódását vetíti elő.

A Scaniacal igen komolyra és szorosra fordult a kapcsolat.

a harmadik az RFI részből idézet:

"A legtöbb erőforrást a széria termék-fejlesztés kötötte le.... közel áll a szériaindításhoz egy mezőgazdasági nehéz futómű fejlesztése. Ez világszínvonalú termék lesz.
Egy másik -egyelőre nem nevesíthető- feladat...jelenelg ajánlatadási fázisnál tart."

a fejlesztés nem állt le, valóban jön a várt mezőgazdasági futómű (bejelentés), és még van meglepetés is.

persze ezek most lényegtelen dolgok, sajnos.
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 16:50
Előzmény: #51410  Törölt felhasználó
#51423
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 15:49
Előzmény: #51418  bigyula
#51422
...amúgy, - bocsi érte -, elég "szerencsétlenre" sikeredett a mondatom...!
...jobban érthetőre alakítva:

...és országgyűlési határozat, törvény, vagy kormány határozat (a fene se tudja, hogy micsoda), ÍRHATJA ELŐ, hogy annak értékei, CSAK...stb...
...talán így - valamivel - érthetőbb...!
...jól gondolom...?
Törölt felhasználó 2011. 11. 29. 15:39
Előzmény: #51418  bigyula
#51421
...hmm...!

..ez is jó kérdés...!
...csak találgatni tudok, de talán alappal:
1.) nem csak részvények, hanem akár kötvényeket is eladhatnak, ott kevesebb "svinglire" akad mód, de ott sem kizárt...!
2.) igencsak jól sejthető, hogy például, a Grafisoft park, a MANYUP részvényeit "vásárolhatta vissza", - talán -, egy hete...!!!
3.)...stb. stb. stb...!!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek