Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 09:10
Előzmény: #3679  Törölt felhasználó
#3680
Arse!
Hogy mi az a gunner. Guns'n'roses-os :)) Van egy szamuk, az a cime; welcome to the jungle.Meg kell hallgatni.Van benne tehen kolompcsorges is.Szoval meg egy kicsit olyan Rabas is.
Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 08:48
Előzmény: #3676  Törölt felhasználó
#3679
JP:

Gunner = ?
Monster 2006. 11. 10. 00:55
Előzmény: #3677  zborde
#3678
Emlékszem rá:)
Mőbiusz állandóan azzal jött, hogy a rábánál nincs a kalapácsnál és a vésőnél fejlettebb szerszám, és lepukkant az egész.
Mit nem tesz a fejlődés...:)
zborde
zborde 2006. 11. 10. 00:01
Előzmény: #3676  Törölt felhasználó
#3677
Egy fogadás margójára:
Sajnos 1 éve elbuktam egy fogadást möbiusszal, hogy a Rába 900 lesz, (azóta volt 540 is). El kellett akkor is ismernem, hogy igaza volt.
De most el kell ismernem, hogy az én számításom is bejött.
:-D
pancserláma megfogadta a tanácsot és vettél??
(Szerintem nem)
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 20:58
Előzmény: #3619  Törölt felhasználó
#3676
Legyetek udvozolve...a pokolban. De ahogy gunnereskent mondhatnam: wellcome to the jungle. Mert mint tudjatok, a mennyek kapujahoz a poklon keresztul visz az utatok.
tigus7313 2006. 11. 09. 18:06
Előzmény: #3674  tigus7313
#3675
Azt elfelejtettem leírni, hogy az ingatlan értékesítés eredménye sem ebben a negyedévben sem az egész évben nem ENGELből származik. Mondjuk ez is jó hír.
tigus7313 2006. 11. 09. 18:00
Előzmény: #3670  sailor
#3674
A 67 milliós opciós költség mellett van még egy 47 milliós K+F elszámolás egyszeri költség. Ezeket leszámítva 241 millió lenne az üzemi eredmény, ami már egész jó.
Azonban az ingatlan értékesítés eredménye a negyedévben 180 millió, ezzel is korrigálva 61 millió az üzemi eredmény.
watson
watson 2006. 11. 09. 16:27
Előzmény: #3672  Törölt felhasználó
#3673
A Rábába fektetők úgy tűnik nem annyira szívbajosak mint korábban...
... bátran benyomják a tételeket vételre ha előbújnek a remegő kezű lézengők. :-)

közkéz... én növeltem a belföldi magán pakkot, úgyhogy mégnagyobb a cégbe vándorlók aránya, amit persze én is mostanában fontolgatok.

Éppen azon filóztam, hogy mennyit adóztatnak le a még nem realizált eredményből évzáráskor, és ez megéri-e vagy vigyék a nyereségadót majd később oszt jól van.
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 15:58
Előzmény: #3671  pancserlama.
#3672
nyugalom rabasok,a synit utolerjuk penteken
pancserlama.
pancserlama. 2006. 11. 09. 15:57
Előzmény: #3670  sailor
#3671
2007 03.
sailor 2006. 11. 09. 15:14
Előzmény: #3669  tigus7313
#3670
Kezdik megszokni a négy számjegyű árfolyamot, és megírni a vételi oldalt 1000 fölött ez jó, nagyon jó :)

Idővel bekerül a BUX kosárba, majd növekszik az elemzői lefedettsége és végül jönnek a külföldi vételek.

2007 év végére simán lehet 2000-es árfolyam
tigus7313 2006. 11. 09. 15:05
Előzmény: #3667  Cefa
#3669
Cefa

Miután magas az import kitettsége plusz vannak devizahitelei illetve jól kötött fedezeti ügyletei, tényleg úgy néz ki.:)))
tigus7313 2006. 11. 09. 15:03
Előzmény: #3663  watson
#3668
Kedves Watson!

A 2,8 nmilliárdot Punditnak adott válasznak megfelelően a mai árfolyamokat viszonyítottam a szeptember 30-hoz (a szám még nem pontos, egyrészt nem a határidős árat néztem, illetve még nem aktualizáltam a fennálló nyitott fedezeti ügyeletket, de a nagyságrend az helyes.)
Cefa 2006. 11. 09. 15:02
Előzmény: #3666  tigus7313
#3667
Szóval a rábának az is jó ha erősödik a forint emiatt meg az is jó ha gyengül az export miatt.

Tök zsíííííííír
tigus7313 2006. 11. 09. 15:00
Előzmény: #3661  tigus7313
#3666
Kedves Pundit!

A számviteli törvény (IFRS is) előírásai szerint a társaságnak devizás követeléseit, hiteleit, szállítóit, fedeztei ügyleteit át kell értékelnie a fordulónapi árfolyamra.
Ez általában december 31, de a tőzsdei cégek esetében a negyedévek vége. Ez azt jelent, hogy ha egy cég felvesz 1 euro hitelt, 262 Ft-ot kap.
A cég 262 Ft hitelt könyvel le.
Ezt a hitelt kell átértékelnie a fordulónapi árfolyamra. Teggyük fel az árfolyam 265. Ekkor a cég elszámol 3 Ft veszteséget és a hitel értéke 265 Ft lesz.
A fedezeti ügyletnél hasonló az eljárás, csak árfolyam az lesz, amin fordulónapon letudná zárni az ügyleteket. (egyelőre ezért nem tudom én se pontosan belőni ezt, meg persze azért sem, mert nem tudom mikor zárják le őket.)
Az átértékelés után a következő negyedévben a kiindulópont már a 265, ehhez kell viszonyítani a következő átértékelésnél.
A Rábánál is ez volt a helyzet: június 30-án euro 282, dollát 222 volt, el is számoltak egy jelentős veszteséget.
Szeptember 30-án euro 273, dollár 216. Ezért lett jelentős nyereség.
Most euro 262, dollár 204, ezért írtam, ha most lenne évvége újból brutál nyereség kerülne kimutatásra.

Remélem érthető voltam.
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 14:54
Előzmény: #3664  akpo
#3665
De már nyilatkozott a vezérigazgató és utána nem történt semmi.Ezt vártamami most van de nap elejére.
Nem értem mi ez az eltolódás de sokba került...
akpo 2006. 11. 09. 14:50
Előzmény: #3662  Törölt felhasználó
#3664
Most mar nem artana 1000 felett maradni!
watson
watson 2006. 11. 09. 14:45
Előzmény: #3661  tigus7313
#3663
Lehet h az alapkezelők lasabban dolgozzák fel az infót mint tigus7313. :-)

A 2800 milla rejtett átértékelést honnan vetted? Év végén ezt kötelez ő lesz beépíteni?
Törölt felhasználó 2006. 11. 09. 14:45
Előzmény: #3661  tigus7313
#3662
ird még légysz-légyszi
tigus7313 2006. 11. 09. 14:41
Előzmény: #3659  Törölt felhasználó
#3661
Mióta beírtam megy fel:)))))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek