Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 11:56
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#240
evvel sokan így voltak.. Bandi haverom is. tegnap sokan kiszálltak, mert megijedtek. ma jól láthatóan kevesebben vannak ezek a személyek. egy biztos,a kivárással nagyot bukni nem lehet
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 11:41
#239
Tegnap ráadtam a Rábámat, szolid (2%) nyereséggel. Ha a hit elvész, nem szabad tovább erőltetni. A mai nap eddig csak megerősítette a döntésemet.
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 11:37
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#238
Kedves smallcap! Lécci olvasd el még egyszer figyelmesen (példa egy csúsztatásra):
"A társaság összesen 7 mrd Ft értékben kínált fel eladásra ingatlanokat még 2001-ben. ... A Rába tehát 7 mrd Ft feletti - számunkra konkrétabban meghatározhatatlan - ingatlan vagyonnal rendelkezik.” Tehát a cikkíró levonta a következtetést, hogy ennél biztosan több.
x>7 mrd, ahol x=?, tehát ? indokolhatja-e mondjuk a felvásárálst (egzakt választ kérek!)
Szerintem belátható, hogy a teljesség kedvéért beszúrt két utolsó bekezdésnek nincs semmi információ tartalma. Ahhoz, hogy bármire következtetni lehessen belőle, ?-nek egyenlőnek kell lenni egy szép, kövér, egzakt számmal.
Az olvasóban mégis az az érzés marad meg, hogy az ingatlan vagyon nem indokolhatja... (Lehet, hogy nem is, de a leírtakból erre nem lehet következtetni...) üdv
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 11:37
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#237
a helyzet jobb, mint gondoltam! enyhe a csorgás lefelé, és a forgalom minimális. lehet, hogy nincs eladható nagyobb mennyiségű részvény a további leszorításhoz? mert pl. szűkös az idő? (mondjuk ez vakon tipp volt)
kezdek bizakodni! no majd ebéd után többet lehet látni :)
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 10:46
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#236
Mellékesen megkérdem miért ingerlékenykedsz?
Ha jól érzékelem nem vagy poziban.
Esetleg alacsonyabb árfolyamon érdekel a papír?
Beszélhetünk róla.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 10:36
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#235
Smallcap
Ne kapd fel a vizet.)))
Az idézetedben az nem stimmel, hogy az eddigi vásárlások mögött nagy valószínűséggel nem kisbefektetők állnak.
Nem tudom, mire alapozza az elemző azt az állítását, feltételezését, hogy kisbefektetők húzták meg a papírt.
A meg növekedet forgalom és annak nagysága nem, ezt érzékelteti.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 09:58
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#234
p.lama,
néha akkora sötétség tombol ebben a fórumban, hogy a neon felé kell fordítanom a képernyőt olvasás közben.
.
vagy nem akarjátok, vagy nem tudjátok megérteni, értelmezni a leírtakat. idézet a cikkből:
"Ugyanakko r képesek-e a magánbefektetők több tízmillió forintos forgalommal tartósan felhúzni egy olyan társaság részvényét, melyben az intézményi befektetők csalódtak? Minden bizonnyal nem."
.
én részemről kiszállok a beszélgetésből. szerintem térjetek vissza az eredeti vonalhoz: Béla, kocsma, Ica stb... . u.i.; ha nem értesz valamit, attól az még nem lesz csúsztatás
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 08:45
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
Ja visszatérve az 1,2 milliárdhoz.
A gyorsjelentés tanúságai szerint: Rába 2002-ben lezárt hedge pozíciói után 1,5-1,6 milliárd forint nyereséget számolt el. A cégek negyedéves jelentésüket IAS-ben teszik meg. A Rába a gyorsjelentésekben foglaltak és az IAS szerint elszámolt a 2003-2004-es nyitott pozíciói után előre 1,2 milliárd forint nyereséget. Ergo 2002 évben 2,7-2,8 milliárd Ft-nyi hedge eredménye volt.
Ergo a 2003-as negyedéves gyorsjelentés számaiból hiányozni fog ez a 2,7-2,8 hedge eredmény, mivel az USD> 230 Ft/USD, 2003-ban lezárandó hedge ügyletei nyereségét előre elszámolta és az újonnan nyitottakon a fenti árfolyam miatt nem valószínű hogy nagyot kaszál...
Törölt felhasználó 2003. 04. 08. 06:17
#232
ismert stratégia! 5000db vásárolni-50000db-el adni -haszonbol szlovák szerelőműhelyt bérelni-kina érdekes lehet! ha nem ad szelvényt eladni a felét aztán határidőn szétadni
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 23:05
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#231
Hát igenJ))
A hirtelen megjelent cikkeket olvasva elöntött a mérhetetlen sajnálat a jelenlegi tulajdonosokkal szemben.
Barátom szerint ki doktor (fizikus és mellékben az autómat szereli) a tünetek heveny sírógörcsre utalnak.
Nagyon nehéz feladat volt a diagnózis felállítása mivel a jelentkező tünetek erős hasonlóságot mutatnak a nevetőgörcs, illetve a kínai eredetű lázas csüngő röhögés tüneteire.
De hát ez van, a cápák mindent, bevetnek a zsákmány megszerzése érdekében.
Lásd a mai cikk, bejelentés –100 milja, és a sok pozíció nélküli érdektelen negatív vélemény.
Hm és mit ád isten ez most úgy hirtelen mindenkinek eszébe jut…….
Elgondolkodta m, nyílt egy másik Rába Anti korcsma.
Kíváncsi lennék ki a csapos?
No meg azért elgondolkodtam, és az alábbiban lehet valami.
Mégpedig a következő: A HM nem gyakorlott közbeszerzők elvégre egy ilyen instabil cégre egy 15 éves szerződést……?
Még akkor is, ha egy olyan cégről van szó, mint a Honvédség, körültekintőben kellet, volna kiválasztani.
Mert kérem szépen, ha már egy toalett papír hiányban szenvedő önkormányzat közbessz eljárásban beszerzi, dolgozok ülésben elfáradt testrészének simogatására szolgáló papír mennyiségét.
A hűtlen kezelés vádjának elkerülése érdekében átvilágítja a nagyhaszon reményében pályázó céget és mindent adatott beszerez annak érdekében, hogy egy rentábilisan és nyereségesen üzemelő céggel kössön szerződést.
De ma olvasva a hozzászólások egy részét és a megjelent nyilatkozatokat, cikkeket, kétségek ébredtek bennem, hogy szegény hazánk honának védelmére alakított non profit szervezet járműparkjának életképessége elégséges lesz-e szerettet hazánk gigantikus távolságai átszelésére.
Vélhető leg (jelen cikkek sugallatára) támadó jelegű hadászati tevékenységre nem lesz alkalmas.
Sajnos a gyors és hatékony visszavonulást sem lesz képes teljesíteni.
Hm…. marad az egyhelyben topogás?
Végül is abban mindig is jók voltunk ))
De az is lehet, hogy én mégsem vagyok egy Napoleon és nem kéne hadiiparba fektetnem?
No hétvégén majd beszélek Bélával.
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 22:52
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
közben konzultáltam Bandi haverommal (róla tudni kell, hogy amikor elad, akkor azonnal venni kell, és a vesz, akkor hanyat-homlok eladni..) és ettem egy szendvicset. ezekből a következő megállapításokra jutottam:
1. Bandi haverom ma eladta az összes rábát. ez komolyan jó hír!! (az említett tévedhetetlen tulajdonsága miatt)
2. mikor érdemes néhány százalékért küzdeni? akkor ha egy vásárlás elején vagyok vagy akkor, amikor már annyi részvényem van, hogy szalvétának is használhatnám? (ld. szendvics)
na jó éjt, már türelmetlenkedik a szöszke. úgy tűnik csupa izgalom lesz az éjszaklám és itt a nappalom a köv. napokban :)
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 22:01
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#229
az árfolyam emelkedésnek pedig az időpont lesz a kulcsa, mivel az biztos, hogy veszik. kérdés, hogy mennyit szedtek már össze. szerintem még kell egy nagyobb adag nekik, különben nem lenne téma, hogy "mennyit is ér a rába", meg hogy milyen "veszteségei" vannak, a "kirívóan" rossz teljesítménye miatt. olyankor, amikor a bux a 8000-t veri pár nap alatt.
nem kell sajnálni semmit:
aki 1000 környékén beszállt, az már most sem panaszkodhat, hogy rossz tippet kapott.
ezek kívül a forgalom sokkal nagyobb annál, hogy itt egy beírás befolyásolja a piacot. szerintem kevesen vesznek azért egy részvényt, mert egy fórum egyik topic-jában azt olvasta ....
én a további növekedésre voksolok
(na ok..3000 nem lesz.. akkor kicsit alább adom)
még akkor is, ha holnap de. nem lesz a legjobb formában. bár ki tudja.. 1120-1140 között nem okozott soha problémát eladni, ha összejött pár ezer db., akkor mindig volt, aki azonnal megvette.
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 21:30
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#228
Volt a cikkben egynehány csúsztatás...
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 20:53
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#227
smallcap:
"A társaság összesen 7 mrd Ft értékben kínált fel" ergo ez csak a felkínált ingatlan vagyon.
Nem értem az összefüggést az árfolyam és az anno eladásra kínált valamikori valamivel.
Továbbá nem értem a magán spekulációra vonatkozó figyelem felkeltést ..stb
Komolyan gondolja az elemző, hogy ekkora forgalmak mellet, ennyi ideje valamelyik nyugdíjas veszi a papírt?J))
P.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 20:32
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#226
Ha össze nem is zavartak, de elbizonytalanítottak az időpontban.
Komolyan sajnálnám, ha valakit félre vezettem, én az árfolyam emelkedésben és az időpont is hittem.
Valójában már csak az árfolyam maradt.
Azt viszont egyértelműen látom, hogy veszik, és keményen lent akarják az árat tartani.
Lehet, hogy nincs meg a betervezett mennyiség?
p.lama
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 20:21
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#225
egész jó hangulat volt itt. lassan ki lesz vesézve minden, talán még az is, ami nem is kötődik a rábához.
nekem azért furcsa ez.. gondosan kiválasztott főcím, amiben benne a "lufi" szó.. meg azért nézem a kötéslistát is.. valaki(k)nek megérte vásárolni egész nap 1120-on .. én azt hiszem várok még kicsit.. ápr. 12.-ig van még néhány nap.
p.lama.. engem csak az érdekelne, hogy az áltatalad közölt időpont (mennyire) kötött? vagy már összezavartak?
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 18:47
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#224
T. Laurion,
elvileg le lehet zárni természetesen a határidős ügyletet és újat nyitni helyette (nyereség realizálása), de mivel a nemzetközi számvitelben a realizálás nélküli nyereség is elszámolható és a befektetők 99%-a a nemzetközi kimutatások alapján értékeli a részvényt, nem realizálják a tőzsdei cégek a határidős ügyletek nyereségét az év végén.
semmi gond...
lehoka 2003. 04. 07. 18:46
Törölt hozzászólás
#223
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 18:43
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#222
p.lama,
akkor segítek értelmezni; egész egyszerűen kizárásra került az a verzió, hogy az ingatlan vagyonérték emelkedjen az árfolyam
Törölt felhasználó 2003. 04. 07. 18:26
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#221
T. Smallcap!
Jó, persze igazad van, hülyeséget írtam, csak úgy értettem az átkötést, hogy realizálhatták volna a nyereséget, ha kozmetikázni akarják az eredményt, aztán nyitnak egy ugyanolyan határidős ügyletet. Ha a határidős ügyletet nem lehet határidő előtt lezárni, akkor mindent visszavonok... (nem vagyok otthon a témában - egyenlőre épp elég nekem az azonnali piac is). Még egyszer bocs.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek