Topiknyitó: matgab 2007. 10. 02. 12:10

A BÉT MOCSKOS PIAC  

GRABO,

PICK

BRAU UNION,

ZALAKERÁMIA,

DÉMÁSZ

EGIS

KÉKKUTI

RÁBA

HUMET

GRAPHI

ANTENNA

MOL

FHB

LINAMAR

PFLAX

ECONET

TVK...



Lehet, hogy néhányat ki is hagytam...



Ezen papírok esetében több esetben nyilávnvalóan benfentes kereskedés folyt, vagy egyéb mocskos árfolyambefolyásolás...

Ennek ellenére a BÉT soha ezen tranzakciókat nem vizsgálta ki utólag, legalábbis, ha kivizsgálta, akkor sem történt semmi...

Max 100.000 forintos típusú bírságocskák azok is kisbefektetőknek...



Fektessen be ebbe az országba az, akinek 3 anyja van!

Mocskos gerinctelen országvezetők, eleve kijátszára tervezett törvényekkel, ez az ország, el kell hagyni...Legalábbis aki normális szabályozott keretek közötti békés egymás mellett élést szereti...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 14:32
#140
"A gond azzal van, hogy értékteremtés helyett az életedet spekulációval töltöd.
És még el is magyarázod magadnak, hogy ez a jellemed formálásához vezet. "

Erre már tényleg nem tudok mit mondani. Nézz már körül a világban, hol szól a munka valós értékteremtésről ember????? Kis fogaskerekek vagyunk a gépezetben, kit jobban kit kevésbé zsákmányol ki a rendszer.

A spekuláció során sokmindent megtanulsz önmagadról is, aki azt mondja hogy ez nem így van az tényleg menjen el 8 órában értékteremteni vmelyik multihoz.

OFF:
Néhány évig értékteremtettem a te foglamaid szerint. Bútorfrontokat terveztem nagy bútorgyártóknak. Néha a családdal ha elmentünk egy bútorbolt elött büszkén mutattam, nézd az a bútor is az én munkám. Csak egy gond volt az értékteremtéssel, az hogy az ebből keresett pénnz arra volt elég hogy 42m2-es albérletben "éltünk" és ha ki akartunk ruccanni valahová elkértük anyámékól a trabantot.

Részemről befejeztem a parttalan vitát.
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 11:58
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
Ilyen tevékenység eredményén ne csodálkozz ...
:)
kissherceg 2008. 03. 30. 11:49
Törölt hozzászólás
#138
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 11:46
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Egyébként pedig abbahagyom a vitát, mert belátom, kb. annyi értelme van ennek itt, mint egy Fradi topikba lila sál képét belinkelni :)
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 11:41
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#136
"Egy összeomló piacon (pl. 2008 január vége Ezrópa és USA) az egyetlen valós keresletet éppen a shortzárók adják, ezzel stabilizálva a piacot"
Megmagyarázni mindent lehet.
Persze amikor kezdődik ill. halad az esés, akkor ugyanezek a shortosok lökik lefelé a piacokat a pozícióik nyitásával, ezt elfelejtetted megemlíteni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 11:34
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#135
"Azzal sem értek egyet hogy a tőzsde jellemromboló hatású. A spekulációnál őszintébb munka nincs..."

A gond azzal van, hogy értékteremtés helyett az életedet spekulációval töltöd.
És még el is magyarázod magadnak, hogy ez a jellemed formálásához vezet.

Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 10:57
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#134
miért félsz tőlem mester?
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 10:55
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
én is kezdtem már aggódni
minden6ó 2008. 03. 30. 09:59
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#132
Alapvető funkciója a jelenben megkötött szerződés, jövőbeni teljesítése esetén felmerülő árfolyam kockázatok csökkentése, kikiktatása.
Azaz fedezeti ügylet.
Nem spekulánsoknak találták fel, de ők is használják. :)))
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 09:38
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
TopK. Köszönöm. Azt hittem senki nem ért itt semmit, csak szórja a pénzét észnélkül. Szép volt a beírás, erről szól ez az egész.
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 08:53
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#130
Egy összeomló piacon (pl. 2008 január vége Ezrópa és USA) az egyetlen valós keresletet éppen a shortzárók adják, ezzel stabilizálva a piacot. A shortosok visszafogják a túlzott eufóriát emelkedésben, pánikban pedig stabilizálják a piacot. A short hasznos és szükséges, enélkül az esések sokkal mélyebbek, pánikosabbak lennének, az eufória ellen pedig nem lehetne tenni, a buborékok nagyobbra nõnének mint eddig bármikor...
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 08:34
#129
Azzal sem értek egyet hogy a tőzsde jellemromboló hatású. A spekulációnál őszintébb munka nincs, nincs protekció, haverság, képmutatás, a munkád valós értékét nap mint nap elszámolják neked. Mutass még egy ilyet?
Törölt felhasználó 2008. 03. 30. 08:28
#128
A short nem tőzsdei találmány, párszáz éve bevált gyakorlat a kereskedelemben. Pl. szezonon kívül lekötik az árakat, hogy szezonban majd olcsón bevásárolvan eladják.
Törölt felhasználó 2008. 03. 29. 22:41
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#127
"nem állt szándékomban ilyet sugallni. ahhoz már hozzászoktam, hogy dlph mester - akinek a fülén is pénz folyik - kiforgatja a szavaimat, de tőled nem ezt szoktam meg. "

fretek hanyagold a pénzügyeimmel való törődést, ne izgasson, ne is gondolj rá, nem a te dolgod, nem rád tartozik...természetesen a világon semmit sem forgattam ki...szerintem túl okos akarsz lenni itt a fórumon, és ebbéli ténykedésedben szerény személyem megzavart, ez a folyamat immáron 2 éve tart....ennek : "a tehetségtelen emberek szülei nem hisznek az evolúcióban" semmi köze ahhoz, jogy "a saját sikertelenségedért ne másokat okolj"
ráadásul ez a mondta úgy ahogy van egy zagyvaság, mint mondtam , már a "szülei " kifejezés is nevetséges

hogy neked haverjaid vannak, akik azonnal megértik ezt a leszokófélben lévő narkós színvonalú mondataidat, azt elhiszem....de itt a zöm nem a haverod, ezt meg te hidd el, és érthetően elmondani valamit nem szégyen ... ne csak ahhoz az 5 emberhez szólj, aki évek óta olvasva hsz-eid rutinból dekódolja őket,

egyszer már lehülyéztél, még visszakapod, de a pénzügyeim nem rád tartoznak , még a végén olyanba ütöd a nózid, ami nem éri meg

( a múltkori köbgyökös megjegyzéseddel nagyot alakítottál....majd tanulj meg számolni is idővel)
Törölt felhasználó 2008. 03. 29. 22:32
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
a short zárása is vezethet rossz helyzethez.
Törölt felhasználó 2008. 03. 29. 22:31
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
a short anomáliája!

ha egy cég részvénye esik mert a funda indokolja akkor egy esésben a short csak mint nitro rásegít és egyáltalán nem védi a befektetök érdekeit.
az eladás nitroja a short.
az eladás lehet reálizálás emelkedés közben de sülyedésben magas beszálloval könyörtelen főleg ha mások még ráshortolnak is.
Törölt felhasználó 2008. 03. 29. 22:02
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Mondom én éppen shortolva a piacokat :)
Törölt felhasználó 2008. 03. 29. 21:57
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#123
Pl. minek van szüksége a világnak shortolásra? Ezt végképp nehéz megmagyarázni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 29. 21:54
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#122
Nem, egy kereskedő (alapértelmezésben) értéket teremt azzal, hogy a terméket eljuttatja a fogyasztóhoz.
Egy tőzsdei spekuláns, ami semmilyen módon nem folyik bele a cég ügyeinek intézésébe, semmilyen értéket nem teremt.
tokos. 2008. 03. 29. 21:54
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Émmegmá azt hittem más megvetendő ősi mesterségre gondolsz.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek