Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:43
Előzmény: #1039  Törölt felhasználó
#1040
Nincs ...
Kersztben lenyelte DLPH !
:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:42
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
madmax?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:39
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1038
ma-ga

Én már rég hagytam volna csudába az egészet, ha nem kötne belém folyton. Olvasd lécci vissza ezt a napot, aztán ítélj belátásod szerint.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:38
Előzmény: #1027  Törölt felhasználó
#1037
Kedves madmax, teljesen egyetértek Veled. De felejtsd el, ez az ember engem nőként is porig alázott nagy nullaként, és a végén palotapincsiként támadt rám...
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:33
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1036
Ma-Ga!

Engedd meg, hogy ebben az esetben én lehessek DLPH segédje!
:)
Igaz, nem kért fel de remélem nem utasítja vissza.
Amíg a kulturáltság és intelligencia keretein belül "ütköztök meg" ...
kissherceg 2007. 11. 05. 20:24
Törölt hozzászólás
#1035
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:21
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1034
konki! köszi!

ha van olyan egy "párbajban", hogy tanácsadó, akkor én azt tanácsolnám neked, hogy gondold át újra: valóban olyan fegyverrel harcolsz-e, amit dlph választott? és ha igen a válaszod, akkor is lehetőséged volna rá, mint szabad embernek, hogy más fajtára válts.
én ugyanis kivülállóként nem úgy látom, hogy dlph párbajozni akarna veled, és főleg nem tűnik úgy, hogy rád kényszerítené eme csekély értékű fegyverzetet. légy szabad és válassz másfélét, ha párbajozni akarsz - vagy hagyd a csudába az egészet.
és bocsi, mert különben ez a te dolgod.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:21
Előzmény: #1032  Törölt felhasználó
#1033
Ma jelent meg a Fitch legújabb országértékelése, melyben Magyarország minősítését változatlanul hagyta, ugyanakkor a kilátásokat pozitívra módosította.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:19
Előzmény: #1031  Törölt felhasználó
#1032
dúl a liberalizmus...
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 20:08
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1031
ma-ga

Veled kapcsolatban visszavonom a "baromagyú" és "mélymagyar" kifejezéseket.
Te az összesküvéseket bizonyos szempontból kitágított értelemben használod. Ez ugyan filozófiai mélységű megközelítés, ami sok esetben a lényegről tereli el a figyelmet, de kétségtelen, hogy az összeesküvés-kifejezés élének tompításával nem válik értelmezésed fegyverré.

Ami pedig a dlph-val szembeni stílusomat illeti: csak azt a fegyvert használom a párbajban, amit az ellenfél választott.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 19:55
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1030
Az utolsó gondolatoddal teljesen egyetértek.
Ezt minden fórumban megfogadhatnák.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 19:50
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1029
konki! bocs, hogy beleszólok dlph-val folytatott dicstelen vitádba, merthogy te sem mész a szomszédba egy "kisszerű mégis - alaptalanul - fölényes, lekezelő hozzáállás"-ért, de nem ebbe akarok beleszólni.
engem személyesen sért "a baromagyú zsidó-összeesküvés-elmélet-gyártó, mélymagyarokról " szóló megjegyzésed. ugyanis én szinte csak az összeesküvéselméletekben hiszek, vallom és állítom, hogy a világ nem is működhetne összeesküvések nélkül. tehát légyszi a "baromagyú" és a "mélymagyar" kifejezéseket vond vissza - legalább irányomból. nyilatkozz légyszi, hogy rám nem vonatkoznak e kifejezések. köszi.

ui. aki ilyen kifejezéseket használ, annak nincs erkölcsi alapja kikérni magának hasonlóan sértő kifejezéseket. persze, ha vállalja, hogy őt magát is sértegessék, akkor sem jogosíthatja föl magát arra, hogy sértő megjegyzéseket tegyen másokra (pl. rám).
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 19:35
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1028
deviáns elpéhá

Olyan a stílusod, mint egy utolsó kocsisé. A családodnak már biztos elege van belőled, no de sebaj.
Azért megkönyörülök rajtad és veszem a fáradtságot egy rövid válaszra.

"Tovább folytatod ezt a hős szadesz fellép az agyongyötört zsidó nép védelmében című olcsó játék hüklyegyerekeknek jellegű szerepet. "

Bármennyire is meglepő ez számodra, de nem a "hős szadesz" beszél belőlem, pusztán a saját véleményemet mondom. Nem kell ugyan elhinned, de ez van.

"A zsidó nép és a hazai zsidó szervezetek sem, némelyik már megdöbbenésének is hangot addot, hogy lehet ez a gyűszűnyi kis semmi párt kéretlen védelmezőjük? "

Ezt már párszor elsütötted, eleddig azonban nem ismerek egyetlen zsidó szervezetet sem (lévén, hogy egy van), amelyik bármilyen értelemben is kikérte volna magának a "kéretlen védelmet". Ezzel szemben tudomásom van olyanról (arról az egyről), amelyik igenis kikérte magának a Magyarországon tapasztaélható antiszemita megnyilatkozásokat, amelyek éppen a te elvbarátaid szájából hangzanak el nap mint nap, nem beszélve a baromagyú zsidó-összeesküvés-elmélet-gyártó, mélymagyarokról. Üdvözöllek.

"Te pedig portáslelkű megrendelésre folytatod a szövegelésedet."
Nem, nem vagyok bértopicoló. - Most látom,meglepődtél.

"Nem vagy zsidó. Mi közöd hozzájuk?
Ne szólj bele. Ennyi hozzáértéssel főleg ne.
A magad érdekében mondom, csak égeted magad nyilvánosan."

Hihetetlen erőfeszítést téve ugyan ennek érdekében, de fején találtad a szöget.
Valóban. Nem vagyok zsidó. Ez is mily meglepő. Sőt, mint többször említettem vala, katolikus vagyok.
E tekintetben valóban semmi közöm hozzájuk. Hacsak az nem, hogy a keresztény világ legnagyobb vallása egy zsidótól eredeztetik. Persze nem vagyok vallásos sem, úgyhogy ez a tény is hidegen hagy.
Ettől függetlenül beleszólok. Mert miért ne tenném? Azért biztos nem, mert egy kopaszagyú deviáns antiszemita ezt kéri tőlem.
Beleszólok, mert van véleményem egy témában, amiben többen beleszóltak. Normálisan, érvekkel vagy ellenérvekkel.

Tudod volt idő, amikor nagyon haragudtam matgabra. Nem értettem azt a számomra furcsa gondolkodást, ami a hozzászólásaiból kisütött. Ma sem értem, de elfogadom. Pontosabban tudomásul veszem. Matgab ugyanis véleményét nem a másik anyázásával köríti illetve pótcselekvésként nem érvek helyett anyázik. Matgab vitapartner. Ezért ha nem is értem, tisztelem.
Te ezzel szemben nem vagy vitapartner. Kizárólag a másik fél lelkiállapotát és értelmi képességeit veted górcső alá. Ez pedig egy vitához kevés. Ha viszont szándékodban sem áll vitatkozni, mert "ezekkel a szadeszes álzsidó bértopicolókkal" te nem állsz le vitatkozni, akkor - mégegyszer lassan kérdezem - m i a f r a n c o t k e r e s e l i t t?
Ha valaki égeti magát ezeken a fórumokon, az éppen te vagy. Ezzel a stílussal, ezzel a mentalitással, ezzel a kisszerű mégis - alaptalanul - fölényes, lekezelő hozzáállással.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 17:52
Előzmény: #1026  Törölt felhasználó
#1027
"Csak,,mert idős vagy,még nem foglak tisztelni,azt ki kell érdemelni"
Erre ajánlom Gudakest, beszélj vele erről.
A kijelentésed sajnos minősít téged.
Maxi. anno elvégeztem egy egyetemet.
Nálad idősebbeket tanítottam is ott.
A gyermekeimet felneveltem, annyi idősek mint te. Ez nagyon sok lemondás, öröm, fájdalom. És ami emberré tesz, a szenvedésekkel teli élethelyzetek sora, melyből győztesen kerül ki az ember Az életben sokszor előfordult, hogy másokon segítettem, sosem vártam el érte cserébe semmit.

Hogy azt ki kell érdemelni? Kinek? Nekem?
Én már bizonyítottam. Vagy a fórumon? Mit?
Mi a fenét bizonyítsak egy internetes fórumon.

Ti, hiszonéves kis nyikhaj legénykék ezen a fórumon családos negyvenes jogászokkal, orvosokkal úgy beszéltek, mint egy kocsmában sörözve a haverokkal.

Tudod maxi, a magamfajtának sem valójában sem látszatra nincs ellensége. Valami oknál fogva vagy őszintén, vagy álságosan, de az életben mindenki nyomul. Mert akar valamit. Ami neki nincs, Vagy összeköttetést, ismeretséget, vagy tetszik neki a sok pénz közelében lófrálni és ragadni mint légy a mézre.....satöbbi.

Te most min munkálkodsz?
Szerinted ha mindketten bajba kerülnénk, ki tudna segíteni a másikon?Szerintem ne az ellenségeket gyűjtsd. Abból mindíg több van mint kéne.Gondolkodj el ezen.

Maxi. te sértettél meg először, tőlem azt kaptad, amit adtál. De erre már nem emlékszel.Kérj elnézést, aztán én is, és tárgyalhatunk szeretben. Állok elébe.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 17:38
#1026
Kedves Barátom!Csak,mert idős vagy,még nem foglak tisztelni,azt ki kell érdemelni,családfenntartó vagy,szép tisztelem,de kérdezte valaki?Te védtél,engem,ez igaz,aztán rugtál belém,keményen.Hogy én hogy vagyok,ahhoz nincs közöd.Én nem szálltam rád,de ne hidd,hogy csak úgy beszélhetsz velem,dolgoztál már,ki nem?Nem fogok tőled,félni ne is álmodj róla.Egyébként nem célom veled,a konfliktus,ha lehetne veled normálisan beszélni.Megpróbálhatnánk?Várom szeretettel a válaszodat.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 17:12
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1025
Madmax !

Utoljára méltatlak néhány sorra.
Legelőször is : azt a 20 évet ami köztünk van, azonnali hatállyal kezdd eli tisztelni.
Itt koslatsz utánam kisfiam mintha az apád lennék és az esti vacsorádat követelnéd rajtam lefekvés előtt.Amikor először felbukkantál a fórumon, a szélsőséges és buta véleményedért többen neked estek.
Én pedig megemlítettem, talán nem vagy te rossz ember, csak megtévedt. És felhívtam társaim figyelmét, legyenek elnézőbbek veled.
Erre még inkább nyomtad , ugye emlékszel még? És jól nekem is estél hálából.

Leszélsőségeseztél , lenáciztál fűt -fát , hsz-eid egy roppant primitív kisfiú sztereotípiái, sablonos , gondolkodást nélkülöző vélemények. Mondod, amit az újságban olvasol, amit az atv-n mondanak neked.

Azonnal rácsatlakoztál minden konkiféle ultraliberális szélsőséges nézetre, és személyesen nekem intézve soraidat, azóta is provokálsz. Önsajnálatodban azt elfelejtetted megemlíteni Gábornak, hogy az előzménye ez volt annak, hogy kiakadtam rád.
Talán kellett volna .Nem? Fiatalember....ejnye-bejnye.

Utóbbi időben felvetted azt a rossz szokásodat, hogy leszólítgatsz itt engem, mint egy fürdős kurvát, mintha együtt őriztük volna a falu határában a disznókat.

Maxi. Egy kicsit gondolkodj. Mit tudsz te rólam? Szerinted mennyit engedek sejtetni a hsz-eimben magamról? Szerinted elmondok mindent?

Ti beszéltek itt a zsidókról, (konki ), mert ez a dolgotok.(dolga). De miért csatlakozol be ebbe a komédiába? Én valóban ismerek több jó zsidó embert, ők barátaim. És nem szegénylegények. Ahogy én sem. Ezért a vagyonért mindannyian megdolgoztunk.
Szerinted ők vagy én mit gondolunk rólatok?

És mi van, ha én is zsidó származású vagyok?Mindaz, amit az szdsz művel e témakörben nevetséges, a zsidó értelmiséghez köze nincs majmok hülyítésére szolgál. Az szdsz nem képviselhet senkit, csak ha erre felkérik. Nem gondolod? Ilyen alapon a tuszi törzset is képviselhetnéd itt vehemensen, lejáratva magad cakk-pakk.
Gondolkodjál maxi !. Hátha nem minden az, aminek látszik.

És szállj le rólam fiatalember. Csajozz, menj szórakozni, téged még el kell tartani, magam pedig családfenntartó vagyok. Éld az életet, ugye nem akarsz teljesen hülyét csinálni itt magadból a fórumon?

Mondtam már többször : a sok mesüge kiveri itt a hepajt, és mindjárt kész a córesz.
Ne szállj be közéjük.

Sok sikert a tőzsdén felebarátom.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:43
Előzmény: #1022  Törölt felhasználó
#1024
Nos, meglehet, igazad van ...
Mindenesetre most kezdtem ismét olvasgatni és ebbe az írásba akadtam bele. Sok fórumozó fogalmaz meg - szerintem megengedhetetlen modorban - komoly dolgokat.
Ennek moderálása valóban nem rám tartozik. De az általad ismételteket nem tudtam megállni szó nélkül.
Ezelőtt sem és ezután sem nyomom a mod-nak szóló gombot inkább leállok vitázni - persze csak ha érdemes.
Sok pénzt !
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:07
#1023
És,ha én Zsidó vagyok,illetve volt a családban,ilyen ember,aki az volt,csak sajnos nem él már.Dlph,miért Zsidózol,antiszemita vagy?
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:05
#1022
A jelzős szerkezetű,mondatokat,korábban nem én kezdtem,szellemi képességekre vonatkozólag,hogy durvábbakat ne is említsek,többek közt,kezdte:Dlph,Mary_M,is.Ha,már azt vitatjuk,mi volt elöbb,a tojás,vagy a tyúk.Légy,jó fórumtársam.
Törölt felhasználó 2007. 11. 05. 16:03
#1021
Te tartozol bocsánatkéréssel,itt egy pár fórumtársadnak.Sajnos.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek