Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:54
Előzmény: #30795  tokos.
#30800
Tokos, kértem, hogy ne személyeskedj. Nem tudtad tartani magad. Kezdesz vitaképtelenül ocsmány stílusban írni.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:51
Előzmény: #30786  tokos.
#30799
Tokos, csak a tényszerűség kedvéért:
1. Az ÁFA csökkentést a kövi évben vissza is emelték. De tény, hogy nagy baromság volt.
2. "Ha a Fidesz csökkenti a munkára rakódó terheket 400 mrd-vel, úgy, hogy mindez mellé odateszi a fedezetet is"
Ebben rögtön 2 hiba is van:
- NEM a munkára rakódó terheket csökkentették. A SZJA-t csökkentették. A munkára rakódó terhek nőttek, mert a járulékot emelték.
- A lenyúlt MNYP NEM fedezet. Márcsak azért sem, mert januárban már életbe lépett a SZJA csökkentés, miközben még csak akkor döntöttek az emberek a számláikról. Első 3 hónapban 100% fölé került a hiány az éves tervhez képest, első 4 hónapban 97%. Nagy hazugság erre azt mondani, hogy volt rá fedezet. Ez pont azt igazolja, hogy NEM VOLT.

Persze szigorúan a tények mentén. Elfogultan nyilván nem ez a helyzet, azt leírod te.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:47
Előzmény: #30795  tokos.
#30798
Nana! Hátrébb az agarakkal.
1. Nem mindenki komcsi, aki útálja a Fideszt! (Lásd pl. Jobbik)
2. Nem mindenki fanatikus szoci hívő, aki szerint a mostani kurzus minden eddiginél rosszabb.
3. Fanatikus az, aki annak ellenére védi a mostani hatalmat, hogy az a saját maga által teremtett értékeket sem becsüli.
4. Az utóbbi húsz évben egyetlen magyar kormány sem kapott még annyi kritikát külföldről mint a jelenlegi és egyetlen magyar kormány sem vállalt annyi szóbeli konfrontációt azzal az Európával szemben, amelyikbe - tudva, hogy mire számíthatunk - valamennyiünk közös akaratával léptünk be. Kormányunk pedig most éppen az asztal közepére szarik és jó étvágyat kíván.

Végül: soha nem volt még olyan arrogáns, a más véleményeket teljesen figyelmen kívül hagyó, azokat az erő révén maga alá gyűrő, a tényeket a saját szájaíze szerint értelmező, rosszabbik esetben a választóival szembe hazudó politikai hatalom a rendszerváltás óta Mo-on, mint a Fidesz-elit.
Uff!
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:46
Előzmény: #30782  tokos.
#30797
igen ebben igazad van .. tehát orbánék is küszködtek a kasszában levő pénzzel 1998 évben .



az mdf volt az egyedüli aki a béremelést nem szavazta meg , holott a büdzsé számait csak kapisgálhatták orbán és medgyessyékhez képest .

a többiről részletesebben itt van :

link

hogy az ellenzék csak kibic volt e /lehetett e .

én úgy gondolom több volt ennél és az európai társadalmi és politikai kultúra szintjén sem működött úgy mint egy kibic vagy sima ellenzék az orbáni fidesz .. azért orbáni , mert a természetéből adódó alaphangsúlyt ez a pali adta/adja meg ma is mind a fidesznek , mind a kormánynak és végsősoron az országban élő állampolgárok számára is tehát az egész úgy ahogy van orbán a cucc... attól függően persze , hogy kinek bejön ez az erőt mutató stílus/magyarok ebben a tradicióban mélyen konzetvatívak / - mind megyót /d209/ mind gyurcsányt sem kezelte az első pillanattól kezdve államfőnek , hanem valami olyant kereset és talált és csinált is ami köze nem volt sem a gazdaságnak , sem a politikának sem a parlamentarizmusnak - de társadalmilag ült mert mint fentebb írtam - fogékony ez a nép a vezérelvűség csökevényére nem taglalom tovább mert gondolom érted mire gondolok .

nem hinném hogy itt gazdsági mutatók , és vadászat arr ki hogy és mivel tette tönkre az országot , vagy csak egy szabályszerű vonzata mindannak , ami ennek a népnek a bárminemű hozzállásából adódik . sztem nem a vezetőinken kell számonkérni hogy lopnak, hanem az országban élő embereknek kellene elgondolkodnia azon , hogy miért is van ez így (akiket választamak- azok mindig loptak és lopnak és az országot ad-hoc jelleggel hol puhábban hol keményebben taccsra teszik mind gazdságilag , mind társadalmilag ) sztem ennél jobban nem lehet ezt az országot szétszedni, szétosztani egymás között , mert ez már több mint gyanúsnak kellene lennie a gondolkodónak .

itt jönne be magyarázatként bibónak a megállapításai , a térségre és erre a népre jellemző és hosszú évtizedekre visszamenőleg máig is ható mentalitása. Abból vannak ezek a következmények, és ez meg nem egészen a választott vezetőinknek a sara.

a cucc sztem annál mélyebbnek kellene már lennie ,mint hogy állandóan vég nélkül orbánozzunk gyurcsányozzunk .
ez nem arról szól már kit nevezünk ki ganénak vagy ganébbnak , hanem arról hogy egytömegűen mi is leganésodunk .
tokos. 2011. 05. 06. 22:37
Előzmény: #30786  tokos.
#30796
pénznyelő,

A 2006-os 100 %-os családi pótlék emelést hova kellene sorolnunk szerinted?

tokos. 2011. 05. 06. 22:30
Előzmény: #30793  Törölt felhasználó
#30795
Hát látod, elég nagy a különbség, én qrvára utáltam az összes szocit, de ha a vizitdíjról kellett szavaznom, akkor a vizitdíjra szavaztam. Baromira nem érdekelt, hogy a szocik mellett tettem le a voksom ezzel.

Amúgy látszik, akkora fanatikus hívők vagytok mint a ház. Nem mondom, hogy csaódtam benned, mert rólad ezt tudtam.

De hogy még pénznyelő is egy tök elvakult komcsi gyerek, ez azért csalódás volt. Tudtam, hogy eléggé baloldali szimpatizáns, ez már az elején látszott róla. De hogy ennyire elvakult legyen, azt azért nem hittem.

Hát tévedtem sajnos.
tokos. 2011. 05. 06. 22:24
Előzmény: #30791  Törölt felhasználó
#30794
Egy rendőr esetében mi számít operatív munkáénak? Ülni a kocsiban és kezelni a trafit, az operatív? El tudja látni? Ujjlenyomatot venni? Az megerőltető? Kihallgatni embereket?

Mi az, amit nem tud megcsináéni egy 60 éves rendőr? A munkák 90%-át garantáltan meg tudja.

Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:19
Előzmény: #30789  tokos.
#30793
To1d tokos nekem tökmindegy ki adja és miért adja a pofonokat. Csak adja!
Ahogy már halhatatlan költőnk is megénekelte:
Üsd a Fideszt ne siránkozz,
Ne szisszenj minden kis szilánkhoz!"

Ugye valahogy így van - ha jól emlékszem...
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:10
Előzmény: #30788  Törölt felhasználó
#30792
neked egy nagyon jó hír!!!
gyurcsány bohóc új párt alapításán töri a kobakját
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:07
Előzmény: #30789  tokos.
#30791
hát operatív munkát végző 60 éves rendőrt, tűzoltót, buszsofőrt, mentőst nehezen tudok elképzelni ez is vicc lenne
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 22:05
Előzmény: #30788  Törölt felhasználó
#30790
izraeli zászlót égettek, füstgránátokat robbantottak, akasztófákat vittek:)))
jó buli lehetett:)))
a lenin fiúk is ott voltak:))
na és a szebb jövőért polgárőrök:)))
tokos. 2011. 05. 06. 21:51
Előzmény: #30787  Törölt felhasználó
#30789
Aha, tehát te továbbra is el akarod tartani a 40 évesen "jól megérdemelt" nyugdíjukban dagonyázó rendőröket, katonákat, tűzoltókat.

Gratula...

Ugye te se álltál kétszer sorba, mikor az észt osztották...
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 21:48
Előzmény: #30787  Törölt felhasználó
#30788
És akkor még nem is szóltam a kormány egyes tárcáinál található óriási káoszra, aminek pl. egyik gyönyörű példája a Hoffmann vezette oktatási tárca, amelyiknél egyik nap megszüntetik a Corvinust, a következőn meg majd beleolvasztják a Semmelweis Egyetemet.

Tényleg jó műsör! Poén poén hátán. Fábry ehhez képest kutyafasza.
No mert tényleg az.
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 21:37
#30787
Nagyon úgy tűnik nekem, a kormány kezd hasonlítani Bob Sapp-hez.
Nagy mellénnyel, 2/3-os felsőtesttel kiment a politikai küzdőtérre, de sorra kapja a nagyobbnál nagyobb pofonokat.
Most éppen egyik oldalról az Alkotmánybíróság (ez egy kemény jobbcsapott), a másik oldalról a rendvédelmisek és tűzoltók (ez meg egy gyönyörű balhorog).

Mindenesetre jó a meccs: én persze Kunklinak szurkolok. Popcorn és sör előkészítve, lábom a szemközti asztalon és nézem a SHOW-t.
tokos. 2011. 05. 06. 21:35
Előzmény: #30783  Törölt felhasználó
#30786
Pénznyelő,

Hány pontot ígértem?

Írtam egy 400 mrd-s fedezetlen adócsökkentésről erre Gyurcsány esetében azt mondod, hogy semmiség. Igaz, hogy alapvetően a legfeleslegesebb adócsökkentés volt, amit végrehajtottak valaha is a történelemben, ráadásul fedezet nélkül, és az ellentételezéseként mikor már sikerült megmaradniuk a zsírosbödön mellett, éppen olyan adó jellegű elvonásokat emeltek, ami hatalmas ökörség volt, de mindegy, neked ez semmiség.

Ha a Fidesz csökkenti a munkára rakódó terheket 400 mrd-vel, úgy, hogy mindez mellé odateszi a fedezetet is, akkor az hatalmas hiba szerinted. Lám, milyen elfogulatlanok vagyunk mi komcsik.

Aztán írtam, hogy a hatalmas ökörségként megvalósított adócsökkentés után kedvenc elvtársad előjött egy alapvetően hibás kiigazítással, ami aztán az éves GDP növekedési ütemünket 5%-kal csökkentette.

Évi 1000 mrd... Mi az nekünk?! Gazdagok vagyunk!!!

Pontosan mit vársz még, mit írjak? mekkora összeg az, ami neked számít, ha szocikról van szó?
tokos. 2011. 05. 06. 21:10
Előzmény: #30784  Törölt felhasználó
#30785
Nem tűnt fel, hogy ezt a Fideszre írtam?
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 20:26
Előzmény: #30782  tokos.
#30784
"A 100 napos program megszavazása hatalmas politikai baki volt"

Ez így igaz, ezt már akkor is mondtam. Na de ez is Medgyessy...
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 20:20
Előzmény: #30780  tokos.
#30783
Tokos, döbbenetes az a stílus, amit produkálsz. Lassan úgy égeted magad, mint ellenvelemeny. Az pedig, hogy tucatnyi hozzászólásból még mindig csak másfél pontot sikerült leírnod miközben habzó szájjal fröcsögsz, hát az nem semmi, de téged jellemez. Olvasd vissza magad.

Pedig én csak feltettem egy kérdést, nem állítottam semmit. Csak gondoltam, ha ennyire fröcsögsz, csak tudod, miért. De nem sikerült mindezidáig leírnod. A kiinduló állításodat nem tudtad igazolni. Ettől még lehet igaz, de neked nem sikerült alátámasztanod még egy picit sem.

Arra viszont szeretnélek megkérni, hogy ebből a személyeskedő stílusból vegyél vissza.
tokos. 2011. 05. 06. 19:24
Előzmény: #30776  Törölt felhasználó
#30782
"orbán megyónak a 2002 évben a kormányzat és a költségvetés atadásakor nagyon jól tudta , hogy a büdzsé nem úgy áll már mint ahogy azt pl. átvette a horntól , hiszen megyó "úgy talált" 300 milkát júniusban a kasszában , hiszen a kassza átadásákor a fidesz kormány már elköltötte az egész 2002 évre való államháztartási költségkeretet ,ezzel , ezekkel együtt mégis megszavazta ellenszavazat nélkül megyó felelőtlen béremelését . "

Csak ehhez az apró részhez írnék egy kiegészítőt.

Orbán Horntól 7.8%-os hiánnyal vette át a büdzsét, lásd csendes ábráját.

Mikor 2002-ben átadta, egyértelműen el volt tervezve, azonban a 9.3 %-os hiányhoz azért kellet némi szoci segítség is, kb 3% egyszeri tétel volt, ami a MFB konszolidálása, illetve legalább 1% a szocik 100 naposa.

ha ezeket levonod, kb. 5-5.5% lett volna a hiány szocik nélkül, ez azért alacsonyabb, mint ahogy Horn-tól átvették.

A 100 napos program megszavazása hatalmas politikai baki volt, de összességében nem befolyásolta a eseményeket a szocik megcsinálták volna a Fidesz támogatása nélkül is pontosan úgy, mint azzal együtt. Tök értelmetlen dolog a kibicet szidni, mikor nem rúghat labdába, legfeljebb drukkolhat, vagy óbágathat a pálya szélén.

Az egyetlen dolog, amiben valóban szerepük volt a vizitdíjas népszavazás, de az nem akkor volt. Az is részben hiba volt (a vizitdíj miatt).
tokos. 2011. 05. 06. 19:13
Előzmény: #30779  Törölt felhasználó
#30781
Pénznyelő,

Ne haragudj meg érte, téged ennél sokkal értelmesebbnek gondoltalak, reméltem, hogy tisztában vagy vele, hogy Gyurcsány jókora baromságokat csinált, hatalmas károkat okozott a politikájával az országnak.

Amit tett a választások előtt egy agybeteg adócsökkentéssel, majd a választások után egy még agybetegebb kiigazítással, aminek a következtében az ország növekedési potenciálja lenullázódott, az elképesztő volt. Érdemes összehasonlítani a németekével, akiknél korábban 3%-kal magasabb volt a GDP növekedésünk, amiből aztán Gyurcsány hatására 3%-kal alacsonyabb lett. Ha te ezt nem vetted idáig észre, akkor tényleg nagyon szomorú vagyok.

Eddig azt hittem, hogy egy kicsit túlzásba vittem, mikor vörösöztelek, de sajna egyre inkább látszik, hogy meg sem közelítettem a valóságot.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók