Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 21:15
Előzmény: #7152  Törölt felhasználó
#7160
Azt a tanácsot kaptam, hogy keress egy szerencsés háziorvost, és mondd el a problémád / jelentkezz be hozzá. Ki kell tölteni néhány papírt, és szeretné látni a korábbi orvosi papírokat. Ha 20 éve nem voltál, akkor ez könnyen átugorható :)

kissherceg 2007. 09. 02. 21:09
Törölt hozzászólás
#7159
Krumenaker 2007. 09. 02. 20:53
Előzmény: #7152  Törölt felhasználó
#7158
Ha tényleg 20 éve, 1987-ben voltál utoljára orvosnál, akkor még nem adtad le sehol se kártyádat, lévén, hogy ez a rendszer (asszem) 1991 óta van érvényben. El kell menni egy háziorvoshoz, odadni az irataidat és közölni vele, hogy őt váasztod :) Kicsit csodálkozni fog, de legalább jó sztori leszel majd utólag :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:50
Előzmény: #7131  banyaiz
#7157

úgy tűnik, a nap végére megnyugodtak a kedélyek, nemcsak munka, hanem tőkejövedelem is van. és ez nem morális kategória. az már inkább az, ha valaki a fórumtársait megtéveszti azért, hogy tőlük nyerjen egy kis pénzt (szerencsére ez csak a kispapírokban lehetséges; de ettől ez még nem szép dolog).

Bush pedig akkor jár el helyesen, ha nem segít az ilyen módon bajbajutottakon. sajnálom
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:42
Előzmény: #7154  Törölt felhasználó
#7156
Igen, ezért akarom megkérdezni illetékestől, hogy mi a menete ennek, mert én is erre gondoltam...
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:42
Előzmény: #7153  Törölt felhasználó
#7155
Ha van céged, akkor amelyik fogl. eü céggel szerződésben áll, ott meg lehet kérdezni az orvost, hogy megcsinálja-e. Régebben ehhez külön bele kellett foglalni ezt a szerződésbe, most már csak az orvos hozzáállásán múlik.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:40
Előzmény: #7152  Törölt felhasználó
#7154
ha jól tudom, választhatsz, de csak a régitől átviszed hozzá a kartonodat, amihez előbb meg kell találni a régit.....
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:40
Előzmény: #7152  Törölt felhasználó
#7153
De, lehet háziorvost váltani, kártyát átvinni. Erről viszont megkérdezem a háziorvosomat telefonon, pici türelmet kérek :)
Most nincs a közelemben...
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:35
Előzmény: #7151  Törölt felhasználó
#7152
Utolsó off esküszöm. Az baj, mert halvány dunsztom sincs ki a fene az. Újból nem választhatok egyet?
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:31
Előzmény: #7150  Törölt felhasználó
#7151
A háziorvosból azt hiszem csak a választott jön szóba, tehát akinek le lett adva a kártya.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:30
Előzmény: #7149  Törölt felhasználó
#7150
Az új rendeletek szerint a foglalkozás egészségügyi orvos is megcsinálhatja, azonos térítés mellett, de nem kötelezhetően, csak ha vállalja. Azaz a háziorvos mindenképpen megcsinálja, a fogl. eü. orvos akkor ha akarja. Ha van valamilyen cég, és fogl. eü. orvos, akkor meg lehet kérdezni tőle is.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:26
Előzmény: #7148  Törölt felhasználó
#7149
Kösz. Most kiderítem a kideríthetetlent, ki az én orvosom?
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:24
Előzmény: #7147  Törölt felhasználó
#7148
körzeti orvos csak, 5 perces vizsgálat + 6.000 forint, es megvan a papír

érdekesség, ha már elszakadtunk a napi árfolyamoktól ma...
Emile Zola - A pénz című könyvét már sokan ajánlották itt a fórumon, itt letölthető

link
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:10
Előzmény: #7146  Törölt felhasználó
#7147
OFF
Tőzsdenyúl jogosítvány hosszabbításhoz csak a körzeti orvos illetékes?
Nem voltam 20 éve orvosnál. Azt sem tudom ki az. Most kezdjem el kutatni ki a körzeti orvosom és hogy hol van egyáltalán?
Hócipőm az egésztől tele.
ON
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:00
Előzmény: #7143  Törölt felhasználó
#7146
Érdekes gondolatok...
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 20:00
Előzmény: #7139  Törölt felhasználó
#7145
Linkelek,
tulajdonképpen igazad van, ezzel is tágul az ember tudása, én is tapasztalom magamon, mennyi mindent tanultam az elmúlt évben. Kicsit már sajnálom is, hogy nem végeztem valamilyen közgazdasági iskolát is a műszaki mellett.

Ha már a FALCON-t említetted, miért esett vissza a részvény ára az utóbbi időben? Gond van a kitermeléssel?
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 19:55
Előzmény: #7143  Törölt felhasználó
#7144
A gazdagság, pénz semmi. Nem lényeges. Ezért nincs értelme a lelkiismeretfurdalásnak, ha pénzed van. A kérdés az, mit kezdesz, hogyan bánsz, azzal amid van. Hogyan kezeled? Mindegy, hogy 100 Ft, vagy 100 millió.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 19:51
Előzmény: #7129  Törölt felhasználó
#7143
Jó ez a fórum, mindig van valami olvasnivaló itt :)

A zéró összegű játszmához: a nyugati társadalmak jóléte a fejlődő országokon alapszik - a világ lakosságának 20%-át, a másik 80% tartja el. Jövedelemhatárok szerint az arányok tologathatók, de a lényeg itt van szerintem. Magyarország is a szerencsésebb körbe sorolható. Az átlagembernek van fűtött lakása, autója, egészségügyi ellátása.
A cipője Indonéziából, a ruhája Kínából származó, olcsó munkaerő munkájának eredménye. Afrikai, közel-keleti nyersanyagokkal, ahol gyakori az éhezés, járvány stb...

Ez így volt régóta is, és így lesz egy jó darabig. A szerencsésebbet a szerencsétlenebb tartja el.
Persze nem mindig a szerencsésebb a boldogabb. De bárhogyan is, akár a te választásod volt, hogy hova szülessél, akár nem, ami rajtad múlik, hogy hogyan élsz, és mit teszel. A körülményeid nem számítanak. A te 1000 Ft-od, vagy segítőkészséged érhet többet, mint G. Bush tettei.

Hogy hol lehet ennek a vége?
Lehet, hogy sehol.

Egy filozófus (nem tudom már a nevét) szerint van esély, hogy az emberiség olyan erkölcsi szintre jut, ahol nem tudja majd saját létezését elfogadni, és ott lesz vége.

A Star Trek szerint, a jövőben olyan kevés energiát igényel majd a javak előteremtése, hogy nem lesz pénz, és nem lesz gazdagság, mert nem lesz értelme. Egy gombnyomással létrehozhatod magadnak a lakásod, az autód, szinte bármit, csak energia kérdése, az meg lesz valahol a távoli jövőben bőven. De lehet, hogy az energia egy szűk csoport (mondjuk 20%) kezében összpontosul majd akkor is.

Lehet, hogy mindez az emberi karakter része, és a fejlődés is csak azáltal járható be, ha különböző körülmények és hatások között teheted próbára magad.

Az előző életek kutatása során felmerül a kérdés, miért mindig jelentős személyek vagy történetek bukkannak fel? Mert arra emlékszik a "lélek" ami fontos. Arra emlékszik, amikor hatalma volt, amikor értelme volt a döntésének. Más dolog kis napi kérdésekben dönteni, hogy mikor vessem el a kukoricát, és más arról dönteni, hogy ledobjuk-e az atomot Hirosimára.
De könnyen lehet, hogy nincs előző életed, ez az egy van, és Napóleon érdekesebb álom, mint egy francia paraszt a 12. századból.

Bárhogy is van, ez az életed, a tied, bármilyenek is a körülményeid. A kérdés az mihez kezdesz vele, az adott körülmények között.

A tőzsdéhez: senki nem kényszerít senkit pisztollyal, hogy tolja be a pénzét. Ezt mindenki maga vállalja be. Manipuláció pedig mindenhol, egy boltban is van, ahol a vevő tukmálja a portékáját. A vevő érezzen lelkiismeretfurdalást, mert elhallgatja a negatív tulajdonságait a terméknek? Az élet minden területén találkozunk ezekkel a kérdésekkel. Mindenki a maga karaktere szerint viszonyul ezekhez, a sikernek örül, a hibákból pedig tanul. Vagy nem. De hosszútávon a fejlődés a lényeg, amihez a döntési helyzetekre adott válaszok, és a hibák és siker feldolgozása vezet el.

Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 19:47
Előzmény: #7133  Törölt felhasználó
#7142
Le lehetne mérni ki mennyi hozammal elészik meg - egyfajta durva értékmérő lenne :-))

ez tulajdonléppen a valóságban is így van. a fegyver vagy kábítószer kereskedelemnek nagyobb a hozama, mint pl. a gabonakereskedelemnek.

a kockzata is más, persze.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 19:30
Előzmény: #7140  ingcapa
#7141
ajánlom figyelmetekbe!
különösen DLPH nak és zuzo nak!

link

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók