Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 04. 03:24
Előzmény: #7199  Törölt felhasználó
#7200
DLPH, nekem különösen teccik a blogod amilyen hiú barom vagyok... :-)

drop, a Falconról annyit tudok, hogy elfogyott a pénzük, valamint azt derítettem ki, mintha a fúrások hajlamosak lennének eldugulni - nemcsak gáz jön többszáz bárral, hanem mindenféle törmelék is ami néha-néha összesajtolódva beáll - ha jól értettem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:34
Előzmény: #7196  Törölt felhasználó
#7199
Szia Gentle ! :)

Nem, nekem kellene inkább gratulálnom ahhoz a tengernyi sok értékes hozzászólásodhoz, melyekkel e fórum színvolnalát ősidőktől és rendíthetetlenül emelted és emeled.

Minden tiszteletem a Tiéd emiatt.

Legyen szép napod, és én is üdvözöllek!

Szia !
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:31
Előzmény: #7193  Törölt felhasználó
#7198
A "csak"-on nincs semmiféle hangsúly. Én csak tudom, én írtam.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:30
Előzmény: #7194  Törölt felhasználó
#7197
Hm. Azt hiszem a hindiknél ez a kerék?
Elismerésem. Minden oké, csak beszélgettünk :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:28
Előzmény: #7180  Törölt felhasználó
#7196
Szervusz DLPH!

Gratulálok a blogodhoz. Remélem Phiona is ír bele, hogy ezáltal is emelje a fényét kezdeményezésednek.

Phiona!

Írásod már olyan filozófiai magasságokat érint, hogy egy ilyen tőzsdei / pénzügyi portálon erre hosszabban már reagálni sem merek.

Nagyon rövidítve csak azt tudom mondani: kár, hogy a régi falak nagyon lassan omlanak csak. Bárcsak a Bárány minél több mindenkit tudna magával vinni a Végítélet Napja előtt!

Tisztelettel üdvözöllek
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:28
Előzmény: #7192  Törölt felhasználó
#7195
A 21 valóban izgalmas, de mert nem találni rá (más) magyarázatot, még nem bizonyít, és a te nyelvi megközelítésed is azt láttatja, hogy nem is megismerhető így - ennélfogva írtam hogy nem is lényeges ez a 21 gramm a megismerés kérdésének szempontjából.

Együttérző az, aki a másik helyébe képzelve magát, átérzi a másik világát valamilyen mértékben. Ebből még semmilyen tett nem következik, a gondolat maga az együttérzés.

Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:27
Előzmény: #7193  Törölt felhasználó
#7194
DLPH és bárki más!

Nem akartam, NEM, NEM és NEM senkinek a lelkivilágába belegázolni!
Vettem az adást elég volt, ez nem te vagy. Kacérkodsz a gondolattal hogy abbahagyd. Hát én 2 éve már megtettem (igaz egy teljesen más területen). Ma ott tartok hogy ha akkor nem lépek mára tuti bekettanok. Így hogy léptem sokkal jobban érzem magam a bőrömben, mindattól függetlenül hogy az alagút végét még nem igazán látom.

Alagút vége: mi leszek ha nagy leszek.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:10
Előzmény: #7184  Törölt felhasználó
#7193
"Mennyire érző, és eggyüttérző az akiben már felmerült hogy a világ szebbé , illetve jobbá tétele saját bevallása szerint csak a nála a sorok közt kevésbé olvasni képes emberek (fórumtársak) kárára történő "nyerészkedéssel" lehetséges"

A hangsúly a CSAK-on van. Amúgy szvsz együttérző vagyok.
Nem CSAK így lehet. Lehet ezt másképp is. Ezért is töröm a fejem egy ideje, hogy befejezem.

De nem ez a lényeg, hanem a CSAK.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:08
Előzmény: #7190  Törölt felhasználó
#7192
tőzsdenyúl!

ez a 21 gramm izgalmas dolog, vagyis valami, ami, ha mérhető: anyagi és nem lelki.
azt, ami lelki,ősidők óta szellemi tulajdonságúnak mondják és nem rendelkezik kiterjedéssel (3dim) és tömeggel (súllyal) - ami kiterjedt a térben és tömege van az valami (anyagi dolog).
ez a 21 gr a hagyományos szóhasználat szerint tehát nem lehet leki, csak anyagi. de nagyon izgi, hogy mi az...
ősidők óta ismeretes a lelki-szellemi létezőket valamiféle finomabb anyagnak tételezni, de ebben az esetben vagy eklektikus materializmust kreálnak (a tudósok), vagy mint pl. lenin: a szellemet csak ismeretelméletileg tekintik az anyagtól elkülönültnek, tehát végül azt is anyaginak tekintik (csak szójáték a lelki-szellemi elnevezés).
az utikalauz stopposoknakban 42 a megoldás, nem 21.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:00
Előzmény: #7189  Törölt felhasználó
#7191
"Ezt a vég nélküli szerencsejátékot, rablást, pilótajátékot egyre undorítóbbnak tartom. Csak azért, mert jobban olvasok a sorok közt mint egy kezdő, élből ki is fosztom. Ő garantáltan bukik, gőze sincs semmiről."

Bocs DLPH de nekem ebből az jött le amit az előbb már megfogalmaztam.

Men értem (értünk) meg, van két verzió:
1. Valahol sántít az ahogy a véleményed publikálod.
2. Gyengeelméjű a publikum.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:55
Előzmény: #7186  Törölt felhasználó
#7190
A nyitott elméjű emberek már régóta tudhatják, hogy több van az ember mögött, mint amit a tudomány megérthet.

A tudomány odáig jutott, hogy a halál pillanatában tapasztalt 21 grammos súlycsökkenést próbálja elemezni. Közkeletű magyarázat szerint ez a "lélek" vagy hasonló tartalmú szereplő rovására írható.

Nem a 21 gramm a lényeg, de nem is a vizsgálat, mert a tudományos logika sok mindent nem is érthet, válaszolhat meg.

Ajánlom a témában Mérő Lászlót, bár hosszú olvasmány, csak ehhez az egy kérdéshez.

Aki kicsit hajlandó eltávolodni a tudományos dogmáktól, és nyitottan áll bármihez, az sok érdekeset tapasztalhat. Magyarázat az individuumon kívül nem mindig létezik, ezért bizonyos megértésekhez nem is szükséges magyarázat. A Mérő Laci okosan tud a tudományos, logikus megismerésről, korlátairól, és a logika nélküli megismerésről írni. Matematikus, tehát a stílusa nem szépirodalmi, de azért élvezhető.

A megismerés és megismerhetőség kérdése összefügg azzal is, ki hogyan ért vagy értelmez egy hozzászólást :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:52
Előzmény: #7188  Törölt felhasználó
#7189
"saját bevallása szerint csak a nála a sorok közt kevésbé olvasni képes emberek (fórumtársak) kárára történő "nyerészkedéssel" lehetséges. "

Semmi ilyet nem mondtam.
Tulképpen zömében nem értitek miket írogatok. Akár ha olyat, hogy vegyetek (MIÉRT???) vagy épp ne bántsátok (DE MÉ???) vagy ha olyat, hogy mi az ami zavar.

Hiába. Ahány ember annyiféle. Ettől még persze minden rendben, és hálás vagyok a kommunikációért. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:44
Előzmény: #7184  Törölt felhasználó
#7188
Természetesen ezt az állítást, melyet egy összetett kijelentő mondtaban fogalmaztál meg, - mint állítást, melyet én montdam - jócskán félreértetted.
Tudniillik semmi olyan nem hangzott el, hogy "csak így lehet".

És bizony ez fontos, nagy különbség a te varid és az enyém közt. Szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:41
Előzmény: #7186  Törölt felhasználó
#7187
Talán még páran . Meg te. Nem sértettél meg. Van aki ilyen habitus mint te.
Én meg amolyan.Tökmindegy.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:38
Előzmény: #7185  Törölt felhasználó
#7186
"21 gramm? Csak amit mi méricskélgetünk, jóval több az..."

Mi a szösz ez? Lehet hogy csak én nem értem?
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:34
Előzmény: #7184  Törölt felhasználó
#7185
walkie-talkie, enni azért csak kell...vagy szárnyast, vagy zöldséget, de mindenféleképpen valaki kárára.
Az életnek megvannak a ciklusai, görbéi, amit mindenki bejár valahogy. Ma a te pénzedet veszi el valaki, holnap te valakiét.

U.i: én a karmát nem akartam említeni egy tőzsdefórumon, de azt jártam körül szándékom szerint.
21 gramm? Csak amit mi méricskélgetünk, jóval több az...
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 22:19
Előzmény: #7179  Törölt felhasználó
#7184
Phi
Mennyire érző, és eggyüttérző az akiben már felmerült hogy a világ szebbé , illetve jobbá tétele saját bevallása szerint csak a nála a sorok közt kevésbé olvasni képes emberek (fórumtársak) kárára történő "nyerészkedéssel" lehetséges.

Kérem ne vegye senki személyes sértésnek , illetve kritizálásnak amit írtam.

Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 21:42
Előzmény: #7180  Törölt felhasználó
#7183
kicsit elakadtam, némi segítség jól jönne. várlak skype-on, köszi.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 20:26
Előzmény: #7179  Törölt felhasználó
#7182
Igen Phiona, ez tartalmas hozzászólás volt, köszönet érte.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 19:53
Előzmény: #7180  Törölt felhasználó
#7181
"Egyre többen ismerik fel: a napi problémákon túl a jóság összefogás alázat ereje is globálisan megjelenik. Gyakran csak az alter művészek szabadgondolkodók előadásában hangos, de egyre inkább visszhangzik a szívekben is."

a szép gondolat az első mondatban bontakozik ki - de második mondat nem igaz, ha az "alter" alternatív jelentésű, mert a modern művészetben az alternatívok zömében tanulatlan, ostoba emberek, akik akarnak, nagyon akarnak valamit (vak akarat!), de ami kijön belőlük az csupa értéktelen vacak: posztavantgárd... (ehhez nagyon értek! a tőzsdéhez nem annyira) vagy ha másra gondolsz, akkor bocs.

persze 1 kritizálható mondat mit sem változtat a hsz értékén.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek