Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 11:35
Előzmény: #7099  Törölt felhasználó
#7100
Még valami:
A pénz, a nyereség alapjában nem jó vagy rosz dolog, teljesen semleges. Az teszi jóvá, vagy rosszá, mint mindent, hogy azzal mit kezdenek.
Esetedben a nyereség egy részét jótékonyságra fordítod, ez azt hiszem a legjobb cselekedet, amit tenni lehet.
Valahol az adózási viszonyunk is ilyennek kellene legyen. A jövedelmünk azon része amit adózunk, az a köz javát szolgálja, aza olyan mintha józékonyságra fordítanánk, csak nem önkéntesen tesszük, azzal a különbséggel.
Sajnos, ma nem engedik, hogy ilyen érzésünk legyen. :)

Indiában úgy vélik a pénzszerzés is karmát von maga után, mert azt másoktól szedjük el. A jövedelem megtisztítása az, hogy vallási, vagy jótékonysági célra fordítják annak nagy részét. Gazdag hindu üzletemberek nem feltétlen arra büszkék mekkora autót sikerült venniük, hanem arra, pl támogatják azt a falusi iskolát ahova jártak, vagy felújítottak egy romos templomot.
Nem lenne nehéz nekünk is megtanulni ezt a mentalitást, és a könnyen szerzett nagy pénzek miatt sem kllene lennie a bizonyos furdalsnak.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 11:18
Előzmény: #7098  Törölt felhasználó
#7099
DLPH:
Minden tiszteletem az őszinte hozzászólásodárt, elgondolkoztató.
Lenne némi ellenvetésem, ha megengeded.
Nyersz a tőzsdén. Nincs ebben semmi morális kivetnivaló, vagy ok, hogy roszul érezd magad miatta.
Elmodom, mióta elkezdtem a tőzsdézést több meggondolatlan döntés miatt sikerült lefeleznem a pénzemet pár hónap alatt.
Nem okolok senkit, nem érdekel kihez ment a pénzem, ki nyert rajtam. Csakis, kizárólag én vagyok felelős azárt, hogy idehoztam a pénzem, és bíztam a "könnyű pénzben". A rosz döntéseket én hoztam, senki nem kényszerített rá.
Tudod még azt sem lehet sajnálni, aki az összes pénzét elveszti, (persze ehez tudomány kell), mert ha belegondolsz valószínű nagyot kockáztat. Ha kockázat van, lehet bejön lehet nem, ha bejött volna ő örül annak, hogy sikerült elszedni a pénzedet.
Most ő sír. Talán.
Vagy nem, mert ha józan ember akkor a sírás helyett a jövőre fókuszál, próbál tanulni. Mérlegel, a bukás mit jelent számára, azt, hogy ez a terület nem neki való, tehát hagyja a fenébe az egészet, vagy kielemzi a kialakult helyzetet, és próbál hasznos következtetéseket levonni a történtekből, és igyekszik tanulni belőle, a jövőben megfontoltabban, körültekintőbben dönteni.
Bárhogy dönt akkor is az ő döntése, senki másé, tehát a további veszteség vagy nyereség az ő döntésének az eredménye, a felelösség csupán őt terheli.
Nem hiszem, hogy bárkinek akár kicsit is roszul kellene érezni magát ha tisztességes, hangsúlyozom tisztességes, módszerekkel profitál a másik kárára.

Elvittem a témát, és tudom te nem csak erről írtál, de ez jutott eszembe amint olvastam.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 10:17
Előzmény: #7093  Törölt felhasználó
#7098
ja tényleg én müszaki pályán végzek, dolgozok, a tözsde csak "hobby", tehát én rám nemvonatkozik "az értékteremtés totális és lassan drámai hiánya". :DDD

és a piacgazdaságban hiszek akkor is ha krach lesz(absz lehetséges) és a pokolba kivánom a kommunizmust.
banyaiz 2007. 09. 02. 10:14
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
#7097
Tegnap el kelett mennem már nem tudtam írni. Ez a jó ha vannak véleménykülönbségek ebből lehet igazán okosodni. :)

DLPH sokkkal tágabb értelemben, hosszabb távra gondolkodva írtad le a GDP növekedési problémát. Az tuti, hogy a végtelenségig nem lehet növekedni, de amíg rá nem jövünk arra, hogy a pénz nem ehető addíg menni fog ez a trend, mivel meglátásom szerint az emberi ostobaságnak tudatlanságnak nincs határa.
Most olvasom a Tőkés társadalmak világuralmát nagyon érdekes könyv. Ha már könyveknél tartunk a másik kizsákmányolós írásoddal kapcsolatban két nagyon jó könyv jutott eszembe ajánlom mindenkinek aki még nem olvasta, nem lehet letenni őket:

Brecht: Háromgarasos regény

Zola: A pénz (Ez egy picit a Genesis sztorira emlékeztet, bocsánat a rajongóktól)

Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 10:11
Előzmény: #7093  Törölt felhasználó
#7096
szépvolt DLPH!

Hát a kereskedelem márcsak ilyen: Megveszed olcson eladod drágán. Kifosztod aki olcson eladta.
Lehet bekéne tiltani csakhát piacgazdaságnak fontos része az RT a tözsde. ...és mellesleg így lehet az, hogy nem az állam kezében van az OTP/MOL... hanem töbek közt a nép kezében.

Azhogy ez a nép az USA/Japan/Német/Fr hát ezmár egy máskérdés. btw nekünk magyaroknak (legutbbi pld) ha meghirdetik a MOLt aukcios piaci ár alatt 2000FTal(19592/mol) akkor se kell. És nemmert nincs a bankban erre 150milliárd ft je a magyar lakosságban éppenhogy !!!2200milliárd fekszik LEKÖTETLENÜL bankokban MOon.
Pedig aki beszált pl én az 19592 és 29200közt (de adta el a nagy rally elött márciusban 24.4en) az nem kicsit kaszált.

demokrácia: Rossz. Csak nemudok nála jobbat.
piacgazdaság, tözsde: rossz. Csak nemudok nála jobbat.

Lehet undorodni tőle, csak mutass jobbat. Ja tudom ott a kommunizmus amikor nincs tözsde minden az államé és mindenki egyenlö... Bocs én nemhiszek a komcsikban. (De ha annyira unorodsz ettöl a jelenlegi rendszertöl hát semmi probléma: demokrácia van: Sabadon beléphetsz/leadhatod a szavazatod a komcsikra!
VIVA MSZMP!
:D
Krumenaker 2007. 09. 02. 09:03
Előzmény: #7093  Törölt felhasználó
#7095
Ha a tőzsde zárt rendszer lenne, ha mindig folyamatosan ugyanazok a cégek lennének jelen (nem lennének bevezetések, kivezetések), ha nem változna a részvények darabszáma (nem lenne kibocsátás, részvények törlése), akkor igazad lenne, sima pilotajáték-elv alapján működne a dolog.

Világos, hogy így is a pilotajáték dominál, egymás szájából lopkodjuk a sajtot, egymás zsebéből nyerjük ki a pénzt, de jöhet egy Megdet Rahimkulov (elég sűrűn jönni szokott), elkezdi felvásárolni a Borsodchem részvényeket (innentől kezdve gyakorlatilag minden tőzsdei szereplő nyer), utána eladja a pakkját egy külső szereplőnek, Rahimkulov is nyer, a vevő kivezeti a tőzsdéről a Borsodchemet, aztán mondjuk beolvasztja a saját cégébe. Onnantól kezdve, hogy megy ki a tőzsdéről a társaság, követhetetlen, hogy ki jár jól, rosszul.

Minden játék, ami pénzre megy, gusztustalan. Ha leülök valakivel ultizni - pláne ha én régebbi, rutinos ultis vagyok - és elnyerem a pénzét, az is gusztustalan. Az állami monopol-játékok, toto-lottó stb is gusztustalanok, a befektetés és várható nyereség aránya tragikusan rossz bennük.

Ha felveszel egy alkalmazottat, hogy dolgozzon neked, kevesebb fizetést adsz neki, mint amennyi hasznot a munkájával hajt neked. Undorító. Ám ha nem így lenne, ha nem ez - alulfizetettség - lenne az általános, a foglalkoztatási rendszer összeomlana.

A pénz territóriumában nem könnyű szépet, jót, igazat, szeretnivalót találni. Ezeket az értékeket máshol kell keresni...
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 08:45
Előzmény: #7093  Törölt felhasználó
#7094
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 05:41
Előzmény: #7092  neomodel
#7093
Ezt fél éve írtam. Most ide is. :)

Nagy az öröm ha nyertek.
Nem árt érteni mit is csináltok. Egymástól veszitek el a pénzt. De azért jól elvagytok itt a fórumon... Ha nem egymástól, akkor valakitől, aki épp most ment tönkre, nullázódott le, gyermekének, feleségének most számol be arról, hogy oda lett minden.
Ja , ezek bef. alapok? Hát akkor azoktól, akik oda fektettek be.

Hogy jön ez ide mi? Hát csak úgy, hogy az elmúlt 1 évben a teljes befektetett tőkém 56 % -át kerestem meg a béten. Kissé idegesít mostmár.Ez kinek a pénze? Akikkel itt kellemes diskurzust folytatok az élet folyásáról?

Nem ártana valami értelmeset is csinálnom már végre. Ezt a vég nélküli szerencsejátékot, rablást, pilótajátékot egyre undorítóbbnak tartom. Csak azért, mert jobban olvasok a sorok közt mint egy kezdő, élből ki is fosztom. Ő garantáltan bukik, gőze sincs semmiről.
Ha nem ma, majd holnap.
És tőlem kér tanácsot... én meg még adok is.
Röhejes. És közben a sok régebbi bútordarab szedi le szépen, és talán én is. Talán épp most.

A helyzet az, néha nagyon elegem van ebből az egészből.Ezzel egy szikra értéket sem teremtek, semmit a világon. De szépen megélek abból, amit más elveszít.
Már gondoltam rá, hogy leveszem a tükröket a lakásomból.

Mai hozzáfűzésem:

No, csak annyit még, egyetlen porcikám sem kívánja, hogy a véleményeimmel bárkinek is tessek. Indifferens, kinek tetszik vagy kinek nem, amit gondolok. Ez a legújabb hsz-em meg sanszosan egészen népszerűtlen lesz.
Természetesen csöppet sem izgat.
Az értékteremtés totális és lassan drámai hiánya az ember életéből nem kis gond. Már aki emberebb ember. Hogy én hová tartozom, le van tojva. De nem oda sorolom magam.
Most, hogy egy közelgő krachot, válságot tökmindegy mit taglaló eszmefuttatások tengere lepi el a médiát, azért elgondolkodtató, hogy ami késik, nem múlik.
Az agyonfújt lufi kipukkanása előtt nem sok vesztest tartalmaz. Ha elkezd ereszteni, mindjárt gombamód rohamosan elszaporodnak a tönkrement életek.
Ne tartozzatok ti is oda.

A fenti szemüvegen át olvasom a sok jani, sikeres janicsár, bigboy, ügyesfiú hsz-eit, és még büszkék is magukra, hogy mekkorát kaszáltak. Hát én nem.
Annó ezért kezdtem el "segíteni" itt a fórumon, (tán discovery kérdezte fél éve, mi a francnak segítek a kezdőknek...) . És ezért támogatok több alapítványt is (tökmindegy kik ezek, milyen műfaj, úgysem mondom meg).

Natúr önzés. Csak magam miatt. Hogy ne érezzem olyan ocsmányul néha magam.
De ez is csak egy álszent marhaság. A legnagyobb segítség az lenne, ha nem nyerném el senki pénzét. De ha én nem, megteszi más. Ezért módosítok : hagyjátok a tőzsdét. Ezzel segítek a legtöbbet, ha ezt mondom.

Hagyjátok a francba. Szálljatok ki, vigyétek a hasznot, ma még nem késő. Amíg nem késő.
Nagyon-nagyon -nagyon kevesek művelik ezt 10-15 év után is. Nem véletlen. Ha lassabban is mint a devizapiacon, de itt is elvérzik a zöme. Előbb utóbb.

A sok "profi" tőzsdés, meg leszarja a fórumokat, vagy ha némelyik meg is szólal, vagy saját blogot vagy tökmindegy hol és mit írogat, segít nektek, közben szépen elvan azzal, amit tud, és még ő oszt nektek észt.
De a frankót nem mondja el. Ahogy én sem.

Egy pilótajáték örökös nyerő figuráját is ennyire szeretnétek, mint a "profi" tőzsdés tanácsadókat? Kötve hiszem.
(engem nem számítva, mert nekem kellemesen magas a népszerűtlenségi indexem már kezdetektől)

Ennek van egy tudományos máza. De lényegében ugyanaz. Pilótajáték.Abból élek, tartom el a családom, gyermekeim, amit te itthagysz.

Ennyit erről. Ez az értékteremtési képtelenség a baja amúgy a globalista elkorcsosult pénzügyi világrendnek is. Csak hogy témához is kapcsolódjak végre.

Lehet anyázni, egy éve gyakorlatilag ezt kapom, már megszoktam, és nagyon nem érdekel.
neomodel 2007. 09. 02. 00:48
Előzmény: #7091  Törölt felhasználó
#7092
Linkelek véleménye tetszett eddig a leginkább.
Érdemben a találgatásokhoz nem tudnék sok mindent hozzátenni, azonban jelezném vigyázó szemeteket Kínára vessétek. Amíg olcsó a gagyijuk, nem fogyasztanak és a technológiájuk csak a másolásra, fussa, addig jó amcsinak.
A másik dolog, ami ezt az egész kulimászt igencsak tovább bonyolítja az iszonyat mennyiségű derivatív pénzügyi termékek, az egymásra épülő és hasonló pozíciók, a regement speki (minden szinten) akik koloncként vannak rátapadva a piacra és szívják a vérét, ahol lehet, engem is beleértve. A hitelezési problémák önmagukban nem lennének túl bonyolultak, de bonyolulttá teszik ezek a manőverek, „termékek”, amelyek dominósorokként állnak egymás mögött. Azoknak az adósoknak a sorsa higgyétek el, ugyanúgy ahogyan a tartozások behajtásánál ez megszokott, az utolsó helyen található. És ki van az első helyen. A bankok. Ezek az adósok persze, mint gazdaszervezet a parazitának létfontosságúak, meg kell tehát találni a módját, hogy meddig csavarható belőle ki úgy az utolsó csepp nedve is, hogy még éljen. Elég gusztustalan, de így van. Ennek a csavarásmértéknek a keresése zajlik mostanság. És lehet rajta csavarni egyelőre, de lesz böjtje.
Egyre fontosabbnak érzem a nyitott vagy nyitandó részvénypozícióknál a védekezést, kőkeményen védeni a kis profitot is, sőt ahogy amcsiban is látható azonnal zsebretenni. Áh, nem is akartam ma írni, mindegy, megosztom Veletek.
Jóccakát.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 00:38
Előzmény: #7090  Törölt felhasználó
#7091
Akkor elnézést . Nem húztam fel magam :))
Természetesen nem reklámnak szántam.
Az, hogy léteznek a világban a véleményemmel egybecsengő, vagy épp a látásmódomat kiegésítő , szélesítő remekeművek, szvsz teljesen természetese dolog. Mionst ahogy az is, hogy az egész, amit írtam marhaság.
Egy biztos. Ezt gondolom. A többi nem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 00:33
Előzmény: #7087  Törölt felhasználó
#7090
DLPH, nem bántó szándékkal írtam és eszembe sem jutott, amiket írsz. Gyorsan felhúzod magad.

A Nóbel díjas érveket, pedig nem annak szántam. Egyszerűen kiváncsi vagyok azokra a törvényekre, amelyekkel kezelni lehet ezt a helyzetet.

Jó éjt.
Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 23:58
Előzmény: #7082  banyaiz
#7089
Annyira eluralkodott rajtam is a közelgő medve, hogy egymásra tettem az SP 500 tízéves grafikonját, meg a vállalati adózott profitok mértéke és profitnövekedés grafikont.
1999q4 után az éves profit 550mrd usd volt. 2000q1 után a profitnövekedési ütem zuhant, majd benézett nulla alá: zuhant az sp500 is, 2003 elejéig döglődött, mikor már a 2. negyedév lett masszívan növekvő, akkor indult felfelé. Most ugyanez van, 10 és 40% közti éves profitnövekedési szintekről lejöttünk 4-5%-ra (utolsó 2 negyedév). Deviszont az éves profit 1450 mrd körül van, míg az sp ugyanott mint 2000 elején. Valamint az us-ben ikerdeficit van s ha az infláció megindul felfújja a vállalati nyereséget (meglévő javak felértékelődése). (Inflációt láthatjuk a nyersanyagpiacon, a túlárazott ingatlanpiacon, mégse zavar senkit amíg a szolgáltatások és az olcsó kínai gagyi kompenzál) Szvsz nagyobb esélye van annak, hogy a következő negyedévben ebből a profitnövekedésből látunk is vmit - keveset a bankok miatt - , főleg, hogy a munkaerőköltség nem tud emelkedni a globálverseny miatt - igaz a fogyasztás se, de eddig is hitelből éltek. Ha felemelik a kamatot, visszaszorítandó az inflációt, bedőlnek a bankok. (Akkor kész.)
Másrészt a bankokat nem hagyják megdögleni, ha kell akár közvetlen pénzt is tolnak nekik.
Harmadrészt az adósokat sem hagyják megdögleni, olvashatóak a formálódó kormányzati elképzelések - kerül amibe kerül.
Szvsz megy tovább az egész dzsuva úgy ahogy eddig. Akkor lesz vége, mikor vki elég erősnek érzi magát, hogy meglesz ő már az US piac nélkül is és nem ad el terméket/nyersanyagot játékpénzért.

Ebből a magyar piacra: immár makrogazdasági oka is van, hogy nyersanyagtermelő, feldolgozó, elosztó, értékesítő vállalatot kell venni, ahol a nyersanyag minden grammja aranyat fog érni, tehát konkrétan MOL-t :-).

Egy "piciny" ellenérv azér van: október jön.

Ez a mértéktelen fogyasztási láz: abszolúte igaz, de még jósokáig lehet ezt folytatni - van még megzabálható erőforrás, kényszerhelyzetben lévő finanszírozó, valamint kövérre dagadó degenerált us fogyasztó.
Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 23:50
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
#7088
Nagyon a lényegre tapintottál DLPH.
Maximális szinkronban van ezzel a cikkel:
link
Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 23:22
Előzmény: #7085  Törölt felhasználó
#7087
Nocsak, nocsak. Nagytudású igen tisztelt kollégám Nobel díjas érveket halmozott most fel. :))

Te Drop ! Miből gondolod, hogy nincs egyetlen megveszekedett önálló gondolatom? Vazze ekkora lúzernek gondolsz?

Vagy mindegy mit írsz csak kerüljön lejjebb ami neked nem tetszik?

Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 23:20
Előzmény: #7085  Törölt felhasználó
#7086
"It's not the government's job to bail out speculators or those who made the decision to buy a home they knew they could never afford," Bush said in the Rose Garden. "Yet there are many American homeowners who could get through this difficult time with a little flexibility from their lenders or a little help from their government."

Elgondolkoztam rajta, mit is tud csinálni Bush. Hoznak egy törvényt, hogy aki csődöt jelent, annak besegítenek fizetni a törlesztést? Gondolom, aki nem lenne csődben az is gyorsan bedobná a törölközőt...
Nehezen tudom elképzelni, hogy meg lehet ezt oldani...

link
Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 23:10
Előzmény: #7084  Törölt felhasználó
#7085
Alább, DLPH elővezetésében a "Tőkés társaságok világuralma" című könyv reklámját olvashatták :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 23:04
Előzmény: #7082  banyaiz
#7084
"Az amcsi jegybank most azzal a problémával küzd amivel a világ összes jegybankja, vagyis gazdasági növekedés kontra infláció. I"

No. Azért egészen másképp látjuk. Ez nem igaz.. Ez egy sefüle - sefarka marhaság.

Nincs amcsi jegybank. Magánkézben van.
Csak a szerepét tölti be egy pénzgyár.
Push az "ON" feliratú ződ gomb, és csinál pénzt.Addig ügyes, míg van hülye, aki elfogadja. Ilyen egyszerű.

Miire kiderül, hogy esetleg az igaz amiről beszélek, és nem ez a műmájer közgazdasági hablagy marhaság, addigra sokan iszonyúakat buktak.

Az amcsi jegybank most azzal a problémával küzd, amivel minden zárt ökoszisztéma, a csúcsragadozóknak elfogy végül a táplálékuk, ha nem önmagukat falják fel, akkor éhenhalnak.

Mint a dinoszauruszok. (Ha nem egy meteor intézte el őket). Végül táplálék híján kihaltak.

Olyan egyszerű : hova a bánatba akarják növelni állandóan a GDP-t? Hova? Ki veszi meg ezt a sok szemetet végül? Az egyre inkább elszegényedő, munkanélküli , éhező, hajléktalan kóborló sereg? Dobd ki a fogkeféd, fogkrémed, televíziód, végy újat. Venni, venni, venni.... halott ügy. Egyre inkább nincs miből.

Először a tényleges készlet, felhalmozott tartalék fogyott el. Erre előre már kitalálták, nem gáz, ott a hitel. Most az fogy. Igaz, ez a szégyenteljes , önmagát és környezetét meggyilkoló "modern" elamerikanizálódott értéket nem tisztelő és nem teremtő életforma sem képes már továbbterjedni.
De a hitelből élés és eladósítás folyamata a végéhez közeledik.

Ki fog fogyasztani? (Hogy mi a büdös nyavajának annyit fogyasztani, azt már meg sem kérdem, ez életforma, egy degeneráció).
Akkor vagy értékes, ha minél többet fogyazstasz. Ha agyra gyúrsz, azt észre sem veszik. Kia fene venné észre? Izomra gyúrnak. Az egy másik agyragyúrónak tűnne csak fel.

Az eltűnő , bérrabszolgává váló középosztály fog itten iszonyú vállalatnövekedést biztosítani ?
Ha már kiaknáztak minden erőforrást, az olaj, fa, fém, kakaó, cukor, vattacukor pénz is elfogy, addigra már rátették a kezüket a ma még ÉRTÉKTELEN, de akkorra már NAGYON ÉRTÉKES erőforrásokra, mely az új világrend hatalmi alapját képezik majd.

Egyszerűen nem lehet a végtelenségig növekedni. Az a rákos sejt. Végül elpusztítja a gazdaszervezetet.Márpedig a jelenlegi "hivatalos" közgazdaságtan az idióta exportorientáltságra (hogy elinflálható legyen a fizetőeszköz), de legelsősorban is az állandó növekedési kényszerre késztet, mint a csúcsragadozóknál. Ha nem te falod fel a másikat , az fal fel téged. Ha nem növekedsz folyamatosan, bekapnak.

Végül nem lesz senki, aki a tőkés társaságok GDP-ét elősegítse azzal, hogy az összes baromságaikat ha kell ha nem megveszik, használják, megeszik, megisszák.
Bár utóbbiban hazánk még nagy növekedési potenciállal bír.

Na valami ilyesmi a gond. Szerintem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 22:54
Előzmény: #7082  banyaiz
#7083
Azért az emberi butaság elképesztő.
Az embek egy kb. 1/4 része felvette a hitelt és képtelen volt kiszámolni, hogy nem tudja majd fizetni a törlesztést. Mint sok írásból kiderül, nem az alapkamat emelkedése miatt, hanem a 2005-2006-ban felvett hitelek nagy része olyan, hogy az első évben csak egy alacsonyabb törlesztőrészletet kellett fizetniük és csak a második évtől megy a rendes részlet. És akor hirtelen rájöttek, hogy a rendes részlet már meghaladja erőiket.
Most már értem, hogy a hazai bankok miért kérnek 1000 papírt a hitelelbíráláshoz.
banyaiz 2007. 09. 01. 22:32
Előzmény: #7081  Törölt felhasználó
#7082
Köszönöm a sok reakciót:)

Van min gondolkodni az biztos.

Meglátjuk, az biztos ahogy mondod DLPH a hangulat sérült, és ez kétségessé teszi az emekedést. Kérdés sikerül e helyreállítani a bizalmat és mennyi idő alatt.

A lényeget kellene valahogy ebből az egész sztoriból kihámozni egyenlőre csak becslések vannak a hatásokról amik sokszor homlokegyenest ellentmondóak, így nehéz okosnak lenni.

Sly 36 cikke tényleg nagyon érdekes témát vet fel. Azért a jelenlegi helyzetet összehasonlítani a 70-es évekbeli olajválsággal, ahol nem sokon múlott a világháború egy hidegháborús szituációban, vagy a 29-33-as világválság utáni vergődéssel ahol majdnem a kapitalista világrend dőlt meg elég erőltetettnek tűnik a számomra. Persze ettől még lehet így.

Bush bejelentését azért gondolom jónak mert a válság egyik elemére a lakosság hiteltörlesztés nehézségeire, ami a bankokat is nehéz helyzetbe hozhatja megoldást kínálhat, egy hitelkiváltással. Persze a probléma nagyságától függően ez lehet, hogy csak csepp lesz a tengerben.

Az amcsi jegybank most azzal a problémával küzd amivel a világ összes jegybankja, vagyis gazdasági növekedés kontra infláció. Infláció a 2%-os konfortzóna közelében tartozkodik akár vághatnak is. Az a fránya GDP növedekedés viszont minden várakozás ellenére sem akar jelentősen igazán mérséklődni. Lehet, hogy a lakásbiznisz visszaesése majd most csökkenti. Amikor 2000-ben pukkant a dotcom lufi Greenspan mester több százalékot vágott, azt hiszem egészen 2% közelébe ment a kamat. Ez után drasztikus hitelfelvételek, infláció növekedés, 2006-ban komoly kamatemelések a jelenlegi szintre, tavaly májusi világpara leginkább az amcsi kamatemelés miatt, na így jutottunk el ide. Mivel a jegybank sem látja még a tényleges lakáspiaci hatásokat inkább kivárnak.

Könnyen kialakulhat akár több hónapon keresztül is az irány nélküli kereskedés egyik héten világvége, másikon optimizmus, a végén meg ott tartunk ahonnan elindultunk.
Na aki ebből jól jön ki a végén annak gratula.:)

Törölt felhasználó 2007. 09. 01. 20:54
Előzmény: #7070  banyaiz
#7081
Szia Banyaiz.
Én ezt gondolom. Genesis (nem a zenekar, hanem a csodapapír) totyikjában írtam.

-------------------------------------------------------------
"mindenki hitelezési válságról beszél, de a dow csak 4 százalék mínuszban van a júliushoz képest, nem értem....
bigboy "

No, csak mert több heyen is hasonlókat olvasok. Próbáljatok valamit megérteni. Ez nem játék. Itt nem hangulatkeltés, műpara, vagy egyéb szamárságok vannak (szerintetek csak voltak).

Hogy mitől ez az aggodalom?
Képzelj el egy hatalmas háztömböt, melynek jelen pillanatban az alapozása már szinte a végét járja, még egy kis súly, még néhány emelet, és már az sem bírja, dől be az egész.

Nomost, jött egy bivalyerős manus, ezt az építményt megközelítette, és elkezdte húzogatni az alapokat kifelé, cibálni , rángatni.

Az épületből már csak az ilyen előrezgésekkor is hanyatt homlok menekül a társaság. Érthető módon.

A globalista pénzügyi világrend felépítményének alapvető tartópillérei remegtek meg.

A Richter-skála szerint eddig kis erejű földmozgásoknak voltunk tanúi, többen előrengéseknek vélik, mások szerint már nincs veszély.

Hogy a dow hol van? Kit érdekel? A reakcióból láthattad, hanyatt homlok indult a menekülés. Ez a téma A TÉMA. Az alap. Erre épült minden. Innen a látszólag túlzott reakció.És jogos.
-------------------------------------------------------------
Eddig az idézet onnan. Lenyugszik a piac?
Megyek vele éberen.A töretlen emelkedésnek ezennel (szerintem) vége, érzékeny de határozott búcsút is vettem tőle (magamban) és rezignáltan vettem tudomásul, hogy az előző 1 év lényegében töretlen bull piacáról három alkalommal szálltam ki teljesen feleslegesen.
Aztán elkezdtem vígasztalni magam, még mindíg jobb, mint beragadva várni Egissel 28 K-ról, vagy Molról 28K-ról, vagy Richterről 46 K-ról. És így tovább.

A kevesebb is elég, megbecsülöm :))
Azért annyira nagyon nem kevés....
A kispapírgigahiberüberextrémrallyt amennyire komolyan vettem, annyit is kerestem rajt. Nem komoly. Nekem. De csak mert a hülye memóriámban még élénken él, amikor a kispapírt egyszerűen nem volt értelme venni. A "kockázatvállalási hajlandóság növekedése" - olvasom. Persze. Mi más? Túl sokan hiszik, hogy itt csak felfelé lehet menni. TA alapon valamennyit javult az ázsiai hátraarc óta a történet, de fundamentálisan nagyon szar.

Persze amíg megy, igyekszem menni én is.

De csak mint ahogy a sündisznók szeretkeznek..

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek