Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 19:43
Előzmény: #7179  Törölt felhasználó
#7180
"Bomlanak a régi falak, új világ épül. Ezt a hsz-edre reagáló színvonalas okos jó érzésű beírásokból is láthatod. "

ez igaz. Maradjon így. Köszönöm Phiona , jó volt olvasnom.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 19:42
Előzmény: #7093  Törölt felhasználó
#7179
DLPH: a „kifosztás” miatt ne legyen lelkifurdalásod.
A sorsunkat járjuk végig más ideológiai fogalmazással a karmánkat teljesítjük be. Mindenkinek a saját lelki fejlődéséhez szükséges utat kell végigjárnia. Állomás nyerni veszíteni. Ami bekövetkezik az újabb sorsfeladatot ad. Értéket teremtesz: építed a saját jellemedet és szükségképpen másokét is. A csőd nem a pénz hanem az élet lehetőségeinek elvesztése. Az egyén abból épül amivel szembesül.

Az igazi dilemma a racionális és az irracionális ütközése. Racionálisan olyan egzaktan leírható minden. Diagrammok összehasonlítások elemzések. De megragadjuk-e ezzel a lényeget? Csak az mondhatja ezt aki látott már kizárólag ésszerűségi alapon tökéletesen működő nem gépi erőt: embert vállalatot államot akár. Amíg ilyennel nem találkozunk fogadjuk el az irracionális hatalmát. Ezt a bolygót nem gépek hanem emberek irányítják, érzelemmel megérzéssel indulattal sokszor. Egyre többen ismerik fel: a napi problémákon túl a jóság összefogás alázat ereje is globálisan megjelenik. Gyakran csak az alter művészek szabadgondolkodók előadásában hangos, de egyre inkább visszhangzik a szívekben is.
A napi túléléshez számítgatni persze kell, de a nagy dolgok nem ezen múlnak. A napi élet törvénye a jogszabály, a lelki élet törvénye az erkölcs. Az erkölcs szabályait mára újra kell írni. Az eddig erkölcsnek nevezett morál korlátolt volt és a lelki tényezőket sokban figyelmen kívül hagyta. Most kell pl. kimondani: kifoszthatom-e embertársamat? Lehet-e erre ok hogy mindkettőnknek erre lehet szüksége? Kompenzálhatom-e az aránytalan nyereséget arányos jótékonykodással?

Tozsdenyul filozófusa szvsz téved. Hogy az emberiség saját erkölcsi sekélyességét felismerje, feltételez egy új erkölcsi rendet látásmódot. Ha ez meglenne az erős életösztönű emberiség nem adná át magát az enyészetnek hanem jó alapokon túlélne. A Star Trek mesélői pedig többek között azért hanyagolhatók itt, mert a materiális energiában annak a bizonyos végső 21 grammnak az élő hiper energiái is benne vannak.

Amíg bull van nem egymás pénzére megy a játék. Kipukkad-e és mikor a lufi, nem biztos hogy a számítgatásokon múlik. Egy pilótajáték is életben marad míg a hit élteti. Emberi terepen a hitet elvitatni nagy badarság volna. A nagy vallások is elpilótáskodnak egy ideje ha így vesszük… Kicsi az esélye, hogy a mi életünkben a valóság azonos legyen a látszattal.

A tőzsde is csak egy eszköz hogy kihívásokat vonzz be. Nem rosszabb kőműveskedésnél, tanárkodásnál. Persze a pénzért kezded de közben rájössz: több ez annál. Igazságtalannak látod a végét, de biztos hogy a pénz az igazi nyereség?

Amit írtál gondolkodó és érző emberre vall. Egy másik topicban nem véletlenül provokáltalak, utólag bocs. Kérlek ha nehéz is tartsd a minőséget, sokan rászorulnak.

Bomlanak a régi falak, új világ épül. Ezt a hsz-edre reagáló színvonalas okos jó érzésű beírásokból is láthatod.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 18:42
Előzmény: #7177  Törölt felhasználó
#7178
ja, nem ott, máshol!
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 18:41
Előzmény: #7175  CMOTDilbert
#7177
te, cmotdilbert, ráismerek arra az iskolára, amit írsz, a havidobálósra, a lemészárlósra, az énekelvetáncolósra. tudom is hol van, ott megyek el előtte hetente 1szer, az is elég.
magam is sokáig tanítottam és ettem a gyerekek uzsiját - most meg már tőzsdézek.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 18:06
Előzmény: #7175  CMOTDilbert
#7176
Kérem. Ahogy tetszik. Akkor nem vagy a barátom.Fórumtársam.De már az sem, nekem ettől herótom van. Nem kicsit.
Mindenről megy itt a szöveg, csak a tőzsdéről nem. Most pld. meg kell védeni a pedagógusokat. Megtámadták szegényeket.

Hát hajrá.
CMOTDilbert 2007. 09. 03. 17:20
Előzmény: #7173  Törölt felhasználó
#7175
Hát ez a 3/4cinikus Barátom kicsit erős volt. De sok sikert az élethez! Ha élsz.

Másik hozzászólónak elárulom, hogy az én félanalfabéta tanáraim csak havonta egyszer mennek be, mobiltelefonnal dobálják a gyerekeket, aztán lemészárolják az osztályt, elszedik a gyerekek uzsonnáját, és énekelve táncolva mennek hazza.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 17:05
Előzmény: #7173  Törölt felhasználó
#7174
Azt hiszem ez talán nekem is szólt amikor említettem, azokat a tanárokat akik kimennek a teremből mikor csörög a telefon. Bár olyan tanárról is mesélhetnék, aki a tanulók hallatára beszéli meg az üzleti ügyeit, tanóra alatt. sajnos ez is egy valóság.
Nincsnek megfizetve? Nálunk ki van megfizetve? Taláncsak a menedzserréteg egyes cégeknél.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 16:56
Előzmény: #7172  CMOTDilbert
#7173
CMOTDilber a bankszámlaszámukat ne küldd, mert akkor koldulnál.
Rád bízom mit mondasz. Mint ahogy az is szabadonválasztható, hogy Neked egy ilyen félcinikus jópofi beszólás erejéig érthető amit írtam.

Sok sikert a tőzsdén, ha tőzsdézel. Barátom.
CMOTDilbert 2007. 09. 03. 16:41
Előzmény: #7121  Törölt felhasználó
#7172
Van egy tanár tesóm, és egy tanár kedvesem. Küldjem a bankszámlaszámukat, vagy csak mondjam nekik, hogy becsülöd őket? :) Mert a panaszok alapján sokan nem becsülik. :(
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 15:22
#7171
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 14:20
Előzmény: #7169  Törölt felhasználó
#7170
link
milyen szépen esik a gyilkos figyelitek!? ez még koránt sem ért véget... szerintem..
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 14:08
Előzmény: #7168  Törölt felhasználó
#7169
f@sza kis blog!
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 13:52
Előzmény: #7167  Törölt felhasználó
#7168
Rólunk? Nana ! Csak haverkodnak az állatok. Semmi más.
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 13:40
#7167
Thanks DLPH!
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 13:31
Előzmény: #7164  Törölt felhasználó
#7166
Nagyon jó a blog, különösen tetszik, hogy kitetted az egyik fotót rólunk :))))
sly36
sly36 2007. 09. 03. 08:31
Előzmény: #7164  Törölt felhasználó
#7165
Juhéjjjjj! Szuper a blog! Köszönjük DLPH!!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 03:55
Előzmény: #7163  Törölt felhasználó
#7164
Asszem lelépek lassan. Itt inkább megtaláltok. Ha van értelme egyáltalán.
link
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 22:46
Előzmény: #7161  Törölt felhasználó
#7163
nézz be a mailboxodba ;)
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 22:43
Előzmény: #7161  Törölt felhasználó
#7162
Ez nem is Genesis, nem láttam benne egy fia napcellát se' ! :)))
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 22:32
Előzmény: #7160  Törölt felhasználó
#7161
Köszönöm.
Hálám jeléül, mert te is Genesis rajongó vagy. állítólag :)

link

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek