Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kisjanos56 2026. 06. 17. 09:10
Előzmény: #402178  xy2003
#402180
Gondoltam szólok, mert nem olvastam róla tegnap a topikban.
xy2003 2026. 06. 17. 09:06
#402179
gyorsan vissza csapták nehogy a certi adni lehessen:)
xy2003 2026. 06. 17. 09:01
Előzmény: #402177  Kisjanos56
#402178
köszönjük,de mai hír nincs mert ez tegnapi :)
Kisjanos56 2026. 06. 17. 08:39
#402177
Szigorodik a MOL különadója !
ALANFED
ALANFED 2026. 06. 17. 08:04
Előzmény: #402175  stoky
#402176
nem bukik annyit a védett áron
stoky 2026. 06. 17. 07:47
#402175
Brent 120-78
Csaba75 2026. 06. 17. 07:07
#402174
Nekem egy aggályom van , mivel Taco mint a világbéke elhozója mostmár a "fantasztikus" iráni győzelem után most az ukrán-orosz háborút is le akarja zárni csak nehogy nagy engedmènyeket tegyen az oroszoknak a bèkèrt cserèbe ès emyhít vagy feloldja az orosz olaj szankciókat.
Tehát a molnak ebből a szempontból az lenne a jó ha kicsit mèg elhúznák a lövöldèt.
Csaba75 2026. 06. 17. 06:55
Előzmény: #402172  Uhura
#402173
Egyszerüen feltettem neki a kèrdèst úgy hogy   a mol aláírt a Nisel hogy amerikai ès orosz oldalról mik a logikous èrvek ès ellenèrvek 
Uhura 2026. 06. 17. 06:41
Előzmény: #402166  Csaba75
#402172
És ehez a chatgps válaszhoz milyen konfig instrukciók tartoznak ? Milyen connektorok? Milyen skillek? 
Lili 2026. 06. 17. 05:43
Előzmény: #402170  Lili
#402171
A NIS működési engedélyére vonatkozik, remélhetőleg a MOL is megkapta a hosszíbbítást.
Lili 2026. 06. 17. 05:41
#402170
Az engedély július 1-ig meghosszabbítva.                                                                                                                        https://rts.rs/vesti/ekonomija/5974685/nis-mol-ofak.html
Jagd 2026. 06. 16. 20:20
#402168
Nem tudom hogy az oroszok a békét várják?A Lényeg hogy jól csinálják 3750 amit veszünk hétre rá  4 000 felett kicsivel meg eladunk.Tök jó! Mi lesz a vége ?Igazából nyerünk nyerünk nyerünk .Csak arra kell vigyázni hogy papirunk legyen mikor elszáll!
tmike 2026. 06. 16. 20:15
Előzmény: #402165  Bpali2
#402167
Pali a rettegésen azért már rég túl vagyok. Mondhatni megedződtem,dehát ezzel azért kb tisztában vagy...
Csaba75 2026. 06. 16. 20:09
#402166
Chat gpt szerint:
Ha tisztán logikai alapon nézzük:Orosz oldalAz orosz félnek több oka is lehet az eladás támogatására:A NIS-ben lévő részesedés a szankciók miatt egyre nehezebben hasznosítható.A szerb piac stratégiailag fontos, de egy szankcionált tulajdonos miatt a vállalat működése folyamatos bizonytalanság alatt áll.A MOL régóta együttműködik különböző régiós szereplőkkel, így egy elfogadható vevő lehet.Az orosz fél pénzhez jutna egy olyan eszközért, amelynek értékét a szankciók korlátozzák.Az oroszoknak persze az ár a kulcskérdés. Ha szerintük megfelelő az ajánlat, nehéz logikus érvet találni arra, miért akadályoznák az üzletet.Amerikai oldalAz amerikai cél elsősorban nem a NIS működésének ellehetetlenítése, hanem az orosz tulajdon visszaszorítása.Innen nézve:Ha a Gazprom Neft kiszáll, az megfelel a szankciós politikának.A vevő egy NATO- és EU-tagország nagyvállalata, a MOL.Szerbia energiaellátása stabilabbá válhat, ami geopolitikai szempontból is kedvező lehet.Az amerikai fél valószínűleg azt vizsgálja, hogy:valóban megszűnik-e az orosz kontroll,nincs-e rejtett visszavásárlási vagy befolyási lehetőség,a vételár és a konstrukció megfelel-e a szankciós szabályoknak.Mi szólhat az ügylet ellen?Politikai feszültségek Washington és Budapest között.Az a kockázat, hogy az amerikai hatóságok túl engedékenynek ítélnék a konstrukciót.Ha a szerződés valamilyen formában továbbra is jelentős orosz befolyást hagyna fenn.ÖsszképLogikailag az ügylet mindhárom félnek ad valamit:Szerbia stabil tulajdonost kap.Az orosz fél pénzhez jut és kiszáll egy problémás befektetésből.Az USA eléri, hogy az orosz tulajdon eltűnjön egy fontos energetikai vállalatból.Ezért gazdasági logika alapján inkább az a kérdés, milyen feltételekkel hagyják jóvá, nem pedig az, hogy van-e értelme az ügyletnek. A mai bejelentések alapján az ügylet esélyei valóban javultak. Persze a végső döntés még mindig politikai és szabályozói szinten születik meg.
Bpali2 2026. 06. 16. 20:05
#402165
Ezért kellett tegnap játszani az agyát sok lowernak. Oszt visszahúztàk . Írtam tegnap . Ez nem Ápenin Tmike Úr . Nem itt kell rettegni, temetést rendezni … 
wtcsab 2026. 06. 16. 20:01
Előzmény: #402163  tmike
#402164
Végül is a nis felé vette a soron következő akadályt....
tmike 2026. 06. 16. 19:26
Előzmény: #402162  stoky
#402163
Gondolom holnap megint esés lesz. Olaj esik ,Nis halasztva....
stoky 2026. 06. 16. 19:06
#402162
Olaj -6%!
Boborjan51 2026. 06. 16. 18:24
Előzmény: #402159  csendben
#402161
Az OFAC,A globális bankrendszer feletti uralom (a "fegyverré tett" dollár) sajnos ez van!

friss hírek További hírek