Nekem egy aggályom van , mivel Taco mint a világbéke elhozója mostmár a "fantasztikus" iráni győzelem után most az ukrán-orosz háborút is le akarja zárni csak nehogy nagy engedmènyeket tegyen az oroszoknak a bèkèrt cserèbe ès emyhít vagy feloldja az orosz olaj szankciókat. Tehát a molnak ebből a szempontból az lenne a jó ha kicsit mèg elhúznák a lövöldèt.
Nem tudom hogy az oroszok a békét várják?A Lényeg hogy jól csinálják 3750 amit veszünk hétre rá 4 000 felett kicsivel meg eladunk.Tök jó! Mi lesz a vége ?Igazából nyerünk nyerünk nyerünk .Csak arra kell vigyázni hogy papirunk legyen mikor elszáll!
Chat gpt szerint: Ha tisztán logikai alapon nézzük:Orosz oldalAz orosz félnek több oka is lehet az eladás támogatására:A NIS-ben lévő részesedés a szankciók miatt egyre nehezebben hasznosítható.A szerb piac stratégiailag fontos, de egy szankcionált tulajdonos miatt a vállalat működése folyamatos bizonytalanság alatt áll.A MOL régóta együttműködik különböző régiós szereplőkkel, így egy elfogadható vevő lehet.Az orosz fél pénzhez jutna egy olyan eszközért, amelynek értékét a szankciók korlátozzák.Az oroszoknak persze az ár a kulcskérdés. Ha szerintük megfelelő az ajánlat, nehéz logikus érvet találni arra, miért akadályoznák az üzletet.Amerikai oldalAz amerikai cél elsősorban nem a NIS működésének ellehetetlenítése, hanem az orosz tulajdon visszaszorítása.Innen nézve:Ha a Gazprom Neft kiszáll, az megfelel a szankciós politikának.A vevő egy NATO- és EU-tagország nagyvállalata, a MOL.Szerbia energiaellátása stabilabbá válhat, ami geopolitikai szempontból is kedvező lehet.Az amerikai fél valószínűleg azt vizsgálja, hogy:valóban megszűnik-e az orosz kontroll,nincs-e rejtett visszavásárlási vagy befolyási lehetőség,a vételár és a konstrukció megfelel-e a szankciós szabályoknak.Mi szólhat az ügylet ellen?Politikai feszültségek Washington és Budapest között.Az a kockázat, hogy az amerikai hatóságok túl engedékenynek ítélnék a konstrukciót.Ha a szerződés valamilyen formában továbbra is jelentős orosz befolyást hagyna fenn.ÖsszképLogikailag az ügylet mindhárom félnek ad valamit:Szerbia stabil tulajdonost kap.Az orosz fél pénzhez jut és kiszáll egy problémás befektetésből.Az USA eléri, hogy az orosz tulajdon eltűnjön egy fontos energetikai vállalatból.Ezért gazdasági logika alapján inkább az a kérdés, milyen feltételekkel hagyják jóvá, nem pedig az, hogy van-e értelme az ügyletnek. A mai bejelentések alapján az ügylet esélyei valóban javultak. Persze a végső döntés még mindig politikai és szabályozói szinten születik meg.
Ezért kellett tegnap játszani az agyát sok lowernak. Oszt visszahúztàk . Írtam tegnap . Ez nem Ápenin Tmike Úr . Nem itt kell rettegni, temetést rendezni …
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.