Az államháztartás hiánya 7% felett lehet és jövőre is 5.5% tehát nem törlik el a külön és extraadót ami fékezi a nyereséget szóval a hatalmas adóterhelés úgy néz ki marad.
Gondolkoztam , worst case innen korrigal ? Meddig ? Mert 45 ala nem gondolnam , viszont az ev vegi 50+ eleg stabil celaram. Szoval mi tortenhet innen oldalazunk majd elindul , igazabol ez egy win szituacio mondjuk 51 ev vegi celar az 4 ezer emelkedes, abbol 2600 marad bazisarvaltozast levonva , szoval win ! Masik lehetoseg , hogy most még felmegy 49 ig onnan le majd oldalazas utan fel. Ez kapasbol win. Csak ezt duplan lehetne kihasznalni. Tekintve usa valasztasok jonnek nem szamitok nagy korrekciora (az csunya lenne szoval nyomjak a gázt) szoval hetfon veszek
Tavalyi mintazatot masoljuk nagyon . Ha megnezitek jott egy nagy kilenges felmentunk onnan le aljra , recovery majd le az elozo csucsig , iden igyanez tortent majd most tartunk az emelkedo szakasznal ismet , amint elertuk az elozo csucsot ismet jott egy 10% emelkedes , ba ez nagyjabol 49 re mutat es onnan egy realizalas indult oldalazassal . Szoval ha ezt nezem elvileg fel 49 ig majd le 45 -46 ig es innen megyunk fel ev vegeig. (Ez nyar vegeig szeptemberig ott viszont ajandek lesz)
Üdv. Ha láttad a videot akkor megvan az exponencialis csatorna. Véleményem ugyan az mint eddig tul sok hozzá fűzni valóm nincs.... mozgás bele illik a varakozasba kritikus szintek ugyan azok... 20 hetes SMA es a felhalmozas alja ami asszem olyan 40k korul van... USD kihat a BUX-ra... ha HUF erosodik konyebben emelkedik BUX, OTP viszont ha gyengúl akkor max reszelés vagy roszabb esetben korrekcio.. ez meg mindig potencialis veszely forras ha belendul a HUF a gyebgules fele.... piacok rotálnak egyre jobban mutatja a tech hanyatlás nellet a financial erosodeset.... ez relativ erő vagyis a benchmark indexhez kepest a tech most gatya lesz es a többni felul teljesit... ez eső piacon is fennál ugy hogy a tech esik a legjobban... ennek az osszefuggesnek a ket hetes alakuladat majd holnap talan egy videon mutatom hogy all most ez a sztori és milyen bajok lehetnek illetve mit szeretnek latni.. DAX is bejelzett ami ahoz kepest h tonkre megy nemet orszag eleg bulish szamomra illetve mutathat egy fajta globalis elkotelezödést a longra ami a rotacios elmelet mellet eleg jo kepet mutat... csakbaz arnyekolja be ezt a dolgot hogy pont akkor ugrik meg amikor usaba bank holiday van.. kene meg erosites... OTP-re tovabbra sem tudok celarat.. a exponencialis csatornat ki vetittettem december vegeig azon belul kel legyen min.. ami plyan 45-55k kozotti szint de ha az van amire gondolok es gyorsul akkor tobb.. igy 50 60 70 csak igy saccolom
Most neztem en is ahogy irtad raneztem , Adrián frissitette az elemzeset. Hasonloan latom most lesz erdekes ha gyorsulunk akkor mehet fentebb is ha lassulunk akkor korrekcio. A ts sotsa erdekes lesz. Egy biztos ha lesz likviditasink alig van ellenallas 47 ezernel.
Köszi. Nem a kiszállás a kérdésem igazából, annak most lehet értelme ha az ember vissza tud szállni lejjebb. Azaz vajon lesz-e eladó majd akitől venni tudok a kérdés ez inkább. Tl120 és 112 certim van. A 112 cseréjén gondolkodom későbbire - ha lehetne venni. De az is lehet h. ezt a pakkot felesleges piszkálni :)
Erste elemzéséből: A következő időszakban - alacsony megbízhatóság mellett - emelkedésre számítunk, az elsődleges célár 47.080, a másodlagos 48.100. Én jövő hétre inkább egy újabb oldalazás jellegű enyhe emelkedést tudnék elképzelni, mint amit 46 körül is játszott. 48k jelenleg a céláram, de figyelni kell, hogy mit művel. Amekkora ledületben van, hacsak nem jön valami nagyobb negatív hír, pl. Trumpli kezd unatkozni és megtámad egy másik országot, akkor nem hiszem, hogy valami nagyobb eséssel kéne számolni. Lehet folyamatosan várni a korrekciót, merthogy 40-47 az már túl sok, de azért ha kicsit közelebbről is megnézzük (nem csak a Kékestetőről), voltak itt menet közben kisebb (nem klasszik) korrekciók, akár csak egy rövid 45-44 (amibe bele is vettem), vagy a jópár napos oldalazgatások is megadták a piacnak az konszolidációs lehetőséget és az erő gyűjtést a további csúcsdöntésekhez. Előbb utóbb realizálnak az emberek, úgyhogy esésnek jönnie kell, mondhatjuk, nade pont azért voltak ezek az oldalazások, azért nézegethettük 46 körül a táncot, mert baromi sokan zárták a pozijuk. Viszont, közben jöttek rá a vevők is, aztán az eladók el is fogytak. Szóval, aki már zárni akart, annak jó része zárt is és végül el is fogytak, aztán pattantunk majdnem 47 - ig. 46-47 között meg nincs akkora távolság, hogy újra hatalmas eladási hullám jelenjen meg szerintem, nade ez az, ami majd jövő héten kiderül, meg ettől még jöhet a fent említett oldalazás, mert itt már a vevői oldal is lehet, hogy szűkül. Mégiscsak ATH - n vagyunk, bár ezt is mondjuk már egy ideje, aztán tessék.
OTP részvényesek ide!