Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
akpo 2007. 04. 18. 22:22
Előzmény: #1839  Törölt felhasználó
#1840
Mondja azt, hogy neverteken kiviszi, egybol megszakadna a szivem! :)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 22:18
Előzmény: #1811  Krumenaker
#1839
Részvénytulajdonosok 5%-ot meghaladó tulajdoni hányaddal

Név Részesedés (%)
Forlev Kft. 77,55
Keler Rt. Nominee 12,76

(Nem lennék meglepve, ha véletlenül pont a fő tulaj kontrollálná a 12,76%-os pakkot is, ugyanis akkor az máris 90%+ tulajdoni hányad...folytassam még?.-(


akpo 2007. 04. 18. 21:59
Előzmény: #1830  Krumenaker
#1838
Az 5500as berleti dijat viszont kicsit sokallom, Pesten a Vaci uton alacsonyabb aron koltoznek az irodakba, az tuti. Habar Pecset ismerve (iszonyat csipem a helyet) a kinalat hijjan lehetseges, hogy a kozpontban akar lenni egy bank es megfizeti.
akpo 2007. 04. 18. 21:51
Előzmény: #1825  Törölt felhasználó
#1837
Na, szep jo estet mindenkinek! Nekem 230 a mostani, de tartom szivesen, mert latok benne fantaziat. Green kolleganak kulon udvozlet, anno o hivta fel a figyelmemet egyebkent a papirra meg 130 korul. Azota kiserem figyelemmel a sztorit. Egy biztos, ehhez tenyleg turelem kell, de nekem meg lesz. Sot most Fotex, ECO hozott azert a konyhara, lehet, hogy meg beallok venni is.
Krumenaker 2007. 04. 18. 21:31
Előzmény: #1833  Törölt felhasználó
#1836
Nem értem, hogy ez az adósság miért gond... Amíg egy ingatlan értéke jelentősen nagyobb, mint az építésére-fejlesztésére felvett hitel, addig teljesen okés a dolog. Ha zavarná őket az adósság, eladnák az irodaházban a tulajdoni részüket, és nyereségük is képződne belőle.
Krumenaker 2007. 04. 18. 21:20
Előzmény: #1834  Törölt felhasználó
#1835
Totoro, az a szint egyáltalán a Konzum tulajdonában van? :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 21:19
#1834
Megnéztem a honlapjukat közben, hát túlbecsültem.
Ez még 50% sincs. A harmadik szint szinte üres :(
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 21:15
#1833
Én is megnéztem magamnak.
Bank az alsó szinten, egész pofás lett az irodaház is.
Egy hónapja még 50% körüli kihazsnáltsággal ment, de mivel szerintem Pécsett hiánycikk a valóban szinvonalas irodaépület nem hiszem hogy sokáig hevernek majd parlagon. Engem csak a szép nagy adósság aggaszt egy kicsit amit ez miatt most a nyakukba vettek.
krebo 2007. 04. 18. 21:12
Előzmény: #1831  Krumenaker
#1832
ok. Kru. Igazad van, én csak felidéztem, hogy legyen mit olvasni az új beszállóknak. Remélem egyre több lesz!
Krumenaker 2007. 04. 18. 21:09
Előzmény: #1830  Krumenaker
#1831
"A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint"

Évekkel ezelőtt (a maihoz képest lerobbantabb, még felújítás előtt álló épületre) 1.7 milliárdos vételi ajánlatot kapott a Konzum.

A reális érték 2 milliárd felett van.
Krumenaker 2007. 04. 18. 21:06
Előzmény: #1828  krebo
#1830
"Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek. "

Ez már megvalósult, a Raiffeisen költözött be.
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 21:00
Előzmény: #1828  krebo
#1829
chartcenteri horgász????
krebo 2007. 04. 18. 20:54
Előzmény: #1827  Törölt felhasználó
#1828
Sziasztok!Gondoltam felidézem a konzum storyt:

A társaság bemutatása, áttekintése
..

A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.
..

A SZTORI:
..
Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.Így vált egyre nyereségesebbé a cég.
..

A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)
..

A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).
..

A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.
Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.
..

A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.
..

De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?
..

Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.
..

A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.
..

Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 20:34
Előzmény: #1826  Törölt felhasználó
#1827
ez a horgász "az" a horgász?????
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 19:49
Előzmény: #1825  Törölt felhasználó
#1826
Aha, jönnek a "nagyok"!
Ez nagyon jó! Na, akkor döntöttem, nem várok a nagy "zs"-re, holnap adom a MTKOM-om, és veszek......., mert nem várhatok!
:)))
Üdvözletem Greenspam!
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 19:45
Előzmény: #1822  Krumenaker
#1825
Abban remenykedtem, hogy egy horvat-magyar EB megnyomna Pecs forgalmat :)...de sajna....
en tartom 220-as a bekerem abban gondolkoztam belecsipek ha meg sokat öcsöl itt... .
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 19:42
#1824
Kérem szépen nem felbeszélni az árat, mert "nincs" tőkém, és ami még szomorúbb KONZUMOM, na jó egy kicsi van, de nekem sok-sok kell!!!! :))

u.i.: Jó újra olvasni a fórumokat, talán így én sem maradok passzív hónapokig!

Köszönöm szépen Krumenaker!
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 19:40
Előzmény: #1822  Krumenaker
#1823
krumi !valamelyik nap beleveszek!!
Krumenaker 2007. 04. 18. 19:36
Előzmény: #1819  Törölt felhasználó
#1822
Chart alapján elemezni a Konzumot? :) Egyesek szerint még a blue-k sem elég likvidek a magyar tőzsdén a technikai elemzéshez, és akkor hol van hozzájuk képest likviditásban a Konzum? :))

Ha kitör, akkor limites ugrásokkal fog lépkedni - tavaly májusban és szeptemberben ezt csinálta -, napi 20 %-os lépésekkel, 3 napos rallyval kalkulálva elérhető a névérték (egészen pontosan 397 forint).

A következő szint a történelmi csúcs megdöntése lehet (480 forint, és 1995-ben állította fel!), aztán az ingatlanvagyon beárazása, ami alsó hangon valahol 550-600 forintnál kezdődik. Ha figyelembe vesszük a Tüzép-telepeket is, akkor nem tudom, hol a vége :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 18. 19:34
#1821
Most értem haza a melóból, örömmel látom, hogy nem mozdult!! Várom, hogy kiszállhassak a szar BNP Chinából, és akkor nyomom az entert! Az a kaki az esést lereagálta szépen, a csúcsokkal meg sem közelíti a korábbi maximumát, na ezt hívják átverésnek! :( Januárban kellett volna kiszállnom, de féltem a magyaroktól sajna! :( Az USD-minuszba, de már nem sokáig. Kérem várjatok még!!??? :)

Topik gazda

aktív fórumozók