Máshogy látom. Szerintem trumpnak most egy másik "fronton" kellene sürgősen hatalmas és látványos varázslatot bemutatnia. Ez lehet akár az orosz-ukrán háború, de lehet például Kuba is.
Ja, amúgy én az Ensz Biztonsági Tanács jóváhagyásában én nem hiszek. Irán igéretének, hogy soha nem fejleszt atomfegyvert, de most hatvan napig tutti biztosan nem, szintén nem hiszek. És nincs megígérve, hogy a hajóknak nem kell majd útdíjat fizetniük. Sem hatvan napig, sem semmikor. És nem mellesleg, nincs szó a ballisztikus rakétákról. Sok sebből vérzik a dokumentum, csak azért nem vérzik még jobban, mert nem nagyon van benne vér alapból sem.
Trump nagyon nyomul, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon: . “And I suggested to Israel to let Syria take care of Hezbollah,” Trump
said. “Because to be honest with you, I think they’d do a better job of
doing it.” . “Israel is fighting Hezbollah too long and too many
people are being killed,” Trump said. “And you don’t have to knock down
an apartment house every time you’re looking for somebody. Because there
are a lot of people in those apartment houses. And they’re not all
Hezbollah, that I can tell you.” . "I’m not happy with the way Israel has handled themselves with
Lebanon and with Hezbollah. They should have been able to do the job
faster. It just goes on forever. And when that happens, it throws a
negative light on the big deal, and that’s the deal with Iran,” he
added. . Nevetséges: https://www.portfolio.hu/global/20260616/300-milliard-dollarbol-epulhet-ujja-iran-de-az-egyesult-allamok-kemeny-felteteleket-szabott-843726 . Most hogy már elvileg senki sem lődöz, végre Merz is előbújt a budiból: https://www.portfolio.hu/global/20260616/merz-dontott-nemetorszag-katonakat-kuld-az-irani-konfliktus-rendezesere-843714 . Olaj 76$ a semmire, közben újabb mennyiséget szabadított fel az USA a stratégiai tározókból, hogy ne szabaduljon el az ára megint, a szorosban a forgalom egyenlő a nullával és még legalább 1 hónapig az is marad, amíg az aknamentesítéssel nem végeznek és akkor még a biztosítók bizalmáról nem beszéltünk. Van egy olyan érzésem, hogy az olajban lesz még egy jó kövér felfelé kör hamarosan, főleg ha pénteken nem írnak alá vagy 1-2 hét múlva elkezdenek lődözni megint (ami ilyen feltételekkel nem lenne nagy meglepi). https://www.portfolio.hu/gazdasag/20260615/veszesen-apad-az-egyesult-allamok-legfontosabb-tartaleka-trump-meg-tobb-olajat-locsolna-szet-843454
Na vajon mennyire sikerül megint lehazudni az olaj árát ezen a héten? :D Trump a Twitter szőke ciklonja, vagy nyithatnának már új X aktát is miatta. :D . Reality Check: https://youtu.be/YWELrL9rgr0 . Leghamarabb ezen a héten pénteken szűnik meg a blokád (az irániak nem oldották fel), de jelenleg is fenntartja az USA az Iránba tartó szállítmányok átvizsgálását....atomalku nincs benne, a szoros vámolása nincs benne(pedig Irán azt mondta, hogy ragaszkodik hozzá), Irán elleni szankciók nem változtak. Lényegében nem változott semmi. Bónusz: Izrael nem hajlandó kivonulni a megszállt Libanoni területekről. Innentől számítva(pénteken írják alá a memorandumot elvileg) még 60 nap, hogy megállapodjanak a békében, jelenleg ez még tűzszünetnek sem nevezhető. Szerintem az aláírásig sem fognak eljutni, már most teljesen különböző dolgokat állítanak.
Trump says he authorised removal of US naval blockadeTrump has just posted on his Truth Social confirming that the ceasefire agreement with Iran “is now complete”.“Congratulations to all!”Trump said he now “fully authorize the toll free opening of the Strait of Hormuz, and, simultaneously herewith, authorize the immediate removal of the United States Naval blockade. Ships of the World, start your engines. Let the oil flow!”.
A Hezbollah lövöldözött előbb, Izrael csak reagált. Mivel a Hezbollah-t Irán irányítja, gondolom, így akarják elhúzni a középkorban rekedt irániak a dealt.
https://www.portfolio.hu/global/20260614/trump-szerint-az-izraeli-tamadas-veszelyeztetheti-az-irannal-tervezett-beket-843212 Hát azért ez többet érdemelne, mint egy ejnye-bejnye. Ez a mostani izraeli támadás szemérmetlen, demonstratív botdobálás volt a küllők közé. Ez az a pont, ahol amerikának azt kellene mondania, hogy kedves bibi barátunk, nagyon szeretünk téged, de ezekkel a dolgokkal látványosan a mi érdekeink ellen dolgozol, ezért útjaink ebben a háborúban innentől kezdve elválnak, szevasz. Persze nagy kérdés, hogy izrael az epsteinen keresztül mennyire fogja a trumpot. Mert nekem kicsit már úgy néz ki, mintha csak ejnye-bejnyézhetne meg max. kedvesen kérhetne, de erőteljesebb fellépést nem engedhetne meg magának.
USA - Irán háború
Start 2026 január 18 hajnali 3?
https://oroszhirek.hu/cnn-trump-iran-elhagyasara-szolitotta-fel-az-amerikaiakat/