Topiknyitó: hekki 2026. 01. 13. 20:46

USA - Irán háború  

Tik-tak, tik -tak
Start 2026 január 18 hajnali 3?
https://oroszhirek.hu/cnn-trump-iran-elhagyasara-szolitotta-fel-az-amerikaiakat/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Eisenburgprofesszor 2026. 06. 17. 07:46
Előzmény: #3038  Borisz
#3040
A szoros ellenőrzése felér 100 atombombával. 
Borisz 2026. 06. 17. 07:45
Előzmény: #3037  Lou70
#3039
Máshogy látom. 
Szerintem trumpnak most egy másik "fronton" kellene sürgősen hatalmas és látványos varázslatot bemutatnia. Ez lehet akár az orosz-ukrán háború, de lehet például Kuba is.
Borisz 2026. 06. 17. 07:43
Előzmény: #3035  Borisz
#3038
Ja, amúgy én az Ensz Biztonsági Tanács jóváhagyásában én nem hiszek.
Irán igéretének, hogy soha nem fejleszt atomfegyvert, de most hatvan napig tutti biztosan nem, szintén nem hiszek.
És nincs megígérve, hogy a hajóknak nem kell majd útdíjat fizetniük. Sem hatvan napig, sem semmikor.
És nem mellesleg, nincs szó a ballisztikus rakétákról.
Sok sebből vérzik a dokumentum, csak azért nem vérzik még jobban, mert nem nagyon van benne vér alapból sem.
Lou70
Lou70 2026. 06. 17. 07:43
Előzmény: #3036  Eisenburgprofesszor
#3037
nézzük a pozitív oldalát, hátha Trump kicsit lenyugszik...
Eisenburgprofesszor 2026. 06. 17. 07:41
Előzmény: #3035  Borisz
#3036
Irán megnyerte a háborút. 
Semmit nem ért el Amerika. 
GrizzlyG
GrizzlyG 2026. 06. 16. 21:19
Előzmény: #3033  keeper
#3034
Akkor végülis mennyibe fáj a szoros megnyitása, ami az usa-israhell agresszió előtt is nyitva volt?
Taps! :) 
keeper 2026. 06. 16. 20:46
#3033
Trump nagyon nyomul, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon:
.
“And I suggested to Israel to let Syria take care of Hezbollah,” Trump said. “Because to be honest with you, I think they’d do a better job of doing it.”
.
“Israel is fighting Hezbollah too long and too many people are being killed,” Trump said. “And you don’t have to knock down an apartment house every time you’re looking for somebody. Because there are a lot of people in those apartment houses. And they’re not all Hezbollah, that I can tell you.” 
.
"I’m not happy with the way Israel has handled themselves with Lebanon and with Hezbollah. They should have been able to do the job faster. It just goes on forever. And when that happens, it throws a negative light on the big deal, and that’s the deal with Iran,” he added.
.
Nevetséges:
https://www.portfolio.hu/global/20260616/300-milliard-dollarbol-epulhet-ujja-iran-de-az-egyesult-allamok-kemeny-felteteleket-szabott-843726
.
Most hogy már elvileg senki sem lődöz, végre Merz is előbújt a budiból:
https://www.portfolio.hu/global/20260616/merz-dontott-nemetorszag-katonakat-kuld-az-irani-konfliktus-rendezesere-843714
.
Olaj 76$ a semmire, közben újabb mennyiséget szabadított fel az USA a stratégiai tározókból, hogy ne szabaduljon el az ára megint, a szorosban a forgalom egyenlő a nullával és még legalább 1 hónapig az is marad, amíg az aknamentesítéssel nem végeznek és akkor még a biztosítók bizalmáról nem beszéltünk. Van egy olyan érzésem, hogy az olajban lesz még egy jó kövér felfelé kör hamarosan, főleg ha pénteken nem írnak alá vagy 1-2 hét múlva elkezdenek lődözni megint (ami ilyen feltételekkel nem lenne nagy meglepi).
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20260615/veszesen-apad-az-egyesult-allamok-legfontosabb-tartaleka-trump-meg-tobb-olajat-locsolna-szet-843454
Shortelek 2026. 06. 15. 09:58
#3032
hekki
hekki 2026. 06. 15. 06:52
Előzmény: #3029  keeper
#3030
Most közel 80$
Péntekre lehet 75 körül 
keeper 2026. 06. 15. 06:36
#3029

Na vajon mennyire sikerül megint lehazudni az olaj árát ezen a héten? :D
Trump a Twitter szőke ciklonja, vagy nyithatnának már új X aktát is miatta. :D
.
Reality Check:
https://youtu.be/YWELrL9rgr0
.
Leghamarabb ezen a héten pénteken szűnik meg a blokád (az irániak nem oldották fel), de jelenleg is fenntartja az USA az Iránba tartó szállítmányok átvizsgálását....atomalku nincs benne, a szoros vámolása nincs benne(pedig Irán azt mondta, hogy ragaszkodik hozzá), Irán elleni szankciók nem változtak. Lényegében nem változott semmi. Bónusz: Izrael nem hajlandó kivonulni a megszállt Libanoni területekről. Innentől számítva(pénteken írják alá a memorandumot elvileg) még 60 nap, hogy megállapodjanak a békében, jelenleg ez még tűzszünetnek sem nevezhető. Szerintem az aláírásig sem fognak eljutni, már most teljesen különböző dolgokat állítanak.
MrSomm 2026. 06. 14. 23:59
#3028
Trump says he authorised removal of US naval blockadeTrump has just posted on his Truth Social confirming that the ceasefire agreement with Iran “is now complete”.“Congratulations to all!”Trump said he now “fully authorize the toll free opening of the Strait of Hormuz, and, simultaneously herewith, authorize the immediate removal of the United States Naval blockade. Ships of the World, start your engines. Let the oil flow!”.
zeppelin 2026. 06. 14. 21:20
Előzmény: #3026  Borisz
#3027
A Hezbollah lövöldözött előbb, Izrael csak reagált. Mivel a Hezbollah-t Irán irányítja, gondolom, így akarják elhúzni a középkorban rekedt irániak a dealt.
Borisz 2026. 06. 14. 19:13
#3026
https://www.portfolio.hu/global/20260614/trump-szerint-az-izraeli-tamadas-veszelyeztetheti-az-irannal-tervezett-beket-843212
Hát azért ez többet érdemelne, mint egy ejnye-bejnye. Ez a mostani izraeli támadás szemérmetlen, demonstratív botdobálás volt a küllők közé.
Ez az a pont, ahol amerikának azt kellene mondania, hogy kedves bibi barátunk, nagyon szeretünk téged, de ezekkel a dolgokkal látványosan a mi érdekeink ellen dolgozol, ezért útjaink ebben a háborúban innentől kezdve elválnak, szevasz.
Persze nagy kérdés, hogy izrael az epsteinen keresztül mennyire fogja a trumpot. Mert nekem kicsit már úgy néz ki, mintha csak ejnye-bejnyézhetne meg max. kedvesen kérhetne, de erőteljesebb fellépést nem engedhetne meg magának.
Scubi 2026. 06. 11. 22:22
#3025
mar mint az ecsetfeju
Scubi 2026. 06. 11. 22:21
#3024
1 idiota barom.
gilmour
gilmour 2026. 06. 11. 22:17
Előzmény: #3022  Lou70
#3023
Várjuk ki a végèt, mert lehet holnap úgy ébred a szöszi, hogy mégsem írják alá...
TozsdeMagus
TozsdeMagus 2026. 06. 11. 22:11
Előzmény: #3020  keeper
#3021
Ennyi hazudozast, ferditest, meg eletembem nem lattam ..... 

Topik gazda

hekki
hekki
3 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek