Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkpp 2023. 03. 09. 12:11
Előzmény: #8356  realmadrid
#8360
Pont lesz*rom az USA-t. Mindenki a maga pecsenyéjét sütögeti. Puhapöcsök az EUs politikusok és az USA nélkül képtelenek az érdekeinket érvényesíteni? Igen, azok. Őket hibáztasd. Azonban az USA minden hibája ellenére most az a lényeg, hogy a ruszki orkok takarodjanak vissza a határaik mögé.
realmadrid 2023. 03. 09. 12:03
Előzmény: #8357  Törölt felhasználó
#8359

Nem ítélek el egy egész nemzetet.
Egyébként pedig pont fordítva történik, a putyini agresszió miatt elítélik az egész orosz nemzetet.
Írókat, sportolókat, művészeket.
Többször írtam , több fegyver kell ukrajnának, ennyivel nem lehet visszaűzni az oroszokat.
Nem kapnak elég fegyvert a győzelemhez, akadályozzák a háborús bűnösök kézre kerítését.
Valahogy úgy érzem nem akarja az USA vezetése ezt a háborút gyorsan megnyerni.
Egyébként meg már a new york times nak sem szabad hinni?
Cinderella74 2023. 03. 09. 11:56
Előzmény: #8357  Törölt felhasználó
#8358
Hülyékkel nem érdemes vitatkozni. Ha,vitatkozol velük akkor csak lesüllyedsz az ő szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal.
Törölt felhasználó 2023. 03. 09. 11:48
Előzmény: #8356  realmadrid
#8357
Te meg “annyit érsz”, hogy egy ujságíró névtelen (hivatalosan nem megerősített) forrásaira hivatkozva elítélsz egy egész nemzetet. Gratulálok……
realmadrid 2023. 03. 09. 11:30
#8356
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
A New York Times értesülései szerint az amerikai védelmi minisztérium akadályozza a Biden kormányt abban, hogy kiadja a hágai Nemzetközi Bűntetőbíróságnak az ukrajnai háború során orosz katonák által elkövetett háborús bűnökről gyűjtött adatokat. Az indok egészen megdöbbentő.
A Nemzetközi Büntetőbíróság azért szeretne az amerikai hírszerzés által megszerzett bizonyítékokhoz és jelentéseket hozzájutni, hogy ki tudják vizsgálni
az orosz csapatok által az ukrán civilek ellen elkövetett atrocitásokat, valamint az ukrán gyerekek tömeges áttelepítését Oroszországba.
Az amerikai katonai vezetők azonban vonakodnak kiadni az anyagot, mert tartanak attól, hogy az orosz háborús bűnösök ellen indított eljárások precedenst teremthetnek, és fényt deríthetnek arra: amerikai katonák is követtek el hasonló atrocitásokat.
Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.
Ebben minden benne van.
Ennyit ér USA.
Shortelek 2023. 03. 09. 06:51
Előzmény: #8354  Shortelek
#8355
Szerintem szállít fegyvereket valamelyik mocsok állam a muszkáknak.
Shortelek 2023. 03. 09. 06:50
#8354
cintanyer 2023. 03. 08. 21:27
#8351

https://www.youtube.com/watch?v=20KjqiEDezM
Nehogy lemaradjon a mai napi jelentés.
Törölt felhasználó 2023. 03. 08. 13:28
#8349
látványos video:https://www.portfolio.hu/global/20230308/video-kilottek-az-ukranok-oroszorszag-legmodernebb-fegyveret-601612
euler 2023. 03. 08. 13:10
Előzmény: #8347  euler
#8348
A Bahmutért is felelős területi parancsnokot viszont leváltották, hogy érdemei elismerése mellett vagy nem, az még nem derült ki, és nem neveztek ki a helyére senkit.
Lehet, hogy nem akarják senkire ráégetni bahmut feladását, vagy ki tudja mi van a háttérben.
(Talán Szele Tamás írt erről.)
euler 2023. 03. 08. 12:58
Előzmény: #8345  kkpp
#8347
Zaluzsnij a főparancsnok, Szirszkij a szárazföldi erők parancsnoka (többször járt Bahmutban), rájuk hivatkozott Zelinszkij egy élő videós bejelentkezésében.
Mi érdeke lenne Zelinszkijnek, hogy szembe menjen velük? Az gyenge érv, hogy politikus.
Ugyanaz a céljuk, megnyerni a háborút.
LVN 2023. 03. 08. 12:49
#8346
Azért nem minden olyan sötét Bakhmut körül. Legerősebb ukrán tüzérségi egységek dolgoznak ott a szárnyakon.... Az csak jó, hogy koncentrált ott az ellenség.
https://www.reddit.com/r/ukraine/comments/11loiwj/ukrainian_defenders_pushed_the_russians_back_to/
kkpp 2023. 03. 08. 12:41
Előzmény: #8343  euler
#8345
Azt, hogy itt ki miről dönt, majd a memoárokban elolvassuk. A sajtóban van minden össze-vissza. Zelenszkij meg politikus. Azt mond, amit jónak lát a célok elérése érdekében.
kkpp 2023. 03. 08. 12:38
Előzmény: #8340  euler
#8344
Szerintem pont az volt a cél, hogy bemutassák, hogy milyenek is ott igazából a harcok. A hírekben csak az van, hogy lamentálnak az orosz veszteségek mértékéről és hogy kivonulnak vagy nem vonulnak az ukránok. A képnek a többi részét látjuk eleget. Én speciel nem tudtam, hogy az ukránok is kiképzés nélkül lökik oda az ujjoncokat a bahmuti harcokba, és azt sem, hogy ennyire nincsen lőszerük-páncélozott járművük az ukránoknak a városban. Speciel pont ukrán BMP/BTR-s videókból láttam kettőt az elmúlt hetekben a városból. Ezek szerint inkább csak mutatóban van egy-kettő darab a harcok támogatására. Azzal sem értek egyet, hogy az ukránok harci moráljával nagy baj lenne. Csak a jobb szervezettséget-kommunikációt és a több tüzérségi támogatást hiányolják. Nem picsognak, hogy nem akarják megvédeni a hazájukat.
euler 2023. 03. 08. 12:37
Előzmény: #8342  LBalaton
#8343
Hát nem tudom ... Korábban is olvastam már Zelinszkijről, hogy a tábornokokra hivatkozik a döntéseinél. (Már amit egyáltalán neki kell meghozni, mert sok esetben ez csak egyféle propagandisztikus célt is szolgálhat.)
.
Tegnapelőtt pl. ez volt a korrespondent.net-en:
"Zelenszkij egy esti videóüzenetben elmondta, hogy ma a főhadiszálláson közvetlenül megkérdezte Szirszkijt és Zaluzsnijat arról, hogyan látják a további Bahmut irányú védelmi hadműveletet: "Mindkét tábornok azt válaszolta: ne vonuljanak vissza és erősítsenek. Ez az álláspont egyöntetű volt. Nem volt más pozíció. Szóltam a főparancsnoknak, hogy keresse meg a megfelelő erőket a bahmuti srácok megsegítésére." Az elnök azt is hangsúlyozta, hogy Bahmut "az egyik legnagyobb eredményt adta és adja ebben a háborúban, a Donbassért folytatott teljes csata során".
LBalaton
LBalaton 2023. 03. 08. 12:27
Előzmény: #8340  euler
#8342
Pár hete az uki hadsereg pk.+ szárazföldi+keleti pk. ki akarta vonni a csapatokat Bahmutból.
Erre Zelenszkij nem engedte,visszarendelte erősítéssel pár napja.
Én inkább ettől tartok.
Ugye köztudott,a háború taktikát a parancsnokokra KELL bízni!!
Nem szabad politikusoknak beleszólni!!
Itt elkövette a hibát Zeli!!!
Remélem nem lesz nagy ára!!  
LBalaton
LBalaton 2023. 03. 08. 12:22
Előzmény: #8338  kkpp
#8341
Amíg a zászló lelövésére használják a tüzérséget,addig ne csodálkozzunk! ...Ukiknál is van még kis szovjet baj a fejekben ...
https://www.reddit.com/r/RussiaUkraineWar2022/comments/11ljgin/ukrainian_forces_overlook_a_wagner_position_thats/?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3
Amíg van nyugati páncéltörőjük,addig nem óriási probléma a Lada csapatszállító!
Kivéve,ha tüzérséggel lövik őket.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek