Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2022. 11. 15. 19:24
Előzmény: #6139  totoro
#6140
Anton Bendarjevskiy36 p.  · Bevallom, tévedtem, amikor azt mondtam és gondoltam, hogy Oroszország nem képes megsemmisíteni Ukrajna kritikus infrastruktúráját. Abban bíztam, hogy az ukrán légvédelem és az orosz precíziós fegyverek fokozatos kimerülése nem fogják ezt lehetővé tenni. Sajnos de, képesek voltak rá. Az októberi próbálkozások komoly károkat okoztak ugyan, de nem tudták még megdönteni az ukrán energetikai rendszert. A mai támadás más volt: az ukránok szerint legalább 85 (más adatok szerint 109) rakétát lőttek ki néhány óra alatt ukrán célpontokra. A legtöbbet február 24-e óta. A nagy különbség: ezek Oroszország lényegében legdrágább rakétái voltak, az X-101-es rakéták. A pontosságuk a nyugati rendszerekkel vetekedik (2 méteres szórás). Egyetlen darabja 13 millió dollár. Drága és kevés van belőle. Viszont nagyon pontos, és sokkal nehezebb leszedni.Gyors fejszámolással kiderül, hogy ez a mai támadás alsóhangon 1,1 milliárd dollárjába került Moszkvának. Ilyen koncentrált támadásra aligha lesznek képesek a jövőben, de a mai támadás után Ukrajna nagy része áram, fűtés, víz, mobilhálózat és internet nélkül maradt.
totoro
totoro 2022. 11. 15. 19:20
#6139
A kard friss írása a mai napról: Facebook
kkpp 2022. 11. 15. 18:57
#6138

Az mennyire ciki már most a putyinszoponcoknak, hogy a "nagy barátunk" lebombázza az áramellátását a vezetéknek, amin kapjuk az olcsó olajat. Tisztára megéri az orosz segget nyalni. Én az ukránok helyében nem sietnék a helyreállítással pár hétig. Van most ennél sokkal fontosabb is.
 https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221115/leallt-a-baratsag-koolajvezetek-579062
Shortelek 2022. 11. 15. 18:31
Előzmény: #6135  vigkrisz
#6137
Az orkok támadása most már felér egy atomcsapással,  NATO - nak lenne dolga, amit megigértek, mi csapná ki a biztosítékot náluk?!
vigkrisz 2022. 11. 15. 18:30
Előzmény: #6133  Shortelek
#6136
ha ez a mai iráni cucc lesz, akkor szopni fognak a perzsa orkok
Shortelek 2022. 11. 15. 18:25
Előzmény: #6133  Shortelek
#6134
Iránt is megszórnám.
Shortelek 2022. 11. 15. 18:23
Előzmény: #6129  vigkrisz
#6133
Gondolom irántól kapták a rakétákat az orkok, nagy hatótávolságú rakétákra, légierőre lenne szúkség az ukiknak, nem tudom mire vár még a NATO.
LVN 2022. 11. 15. 18:14
Előzmény: #6130  kkpp
#6132
Sajnos lassan ez jön, tuti az eszkaláció
LVN 2022. 11. 15. 18:13
Előzmény: #6129  vigkrisz
#6131
A G20-nak ezek után ha, nem teszik ki a terrorállamot maguk közül, ez brutális arcvesztés lesz, hiszen őket köpte arcon putler azzal, hogy a csúcs alatt indította el az újabb terrorhullámot... Szerintem ez megint csak egy nagy baklövés volt.
kkpp 2022. 11. 15. 18:11
#6130
Csak simán el kéne kezdeni lőni tüzérséggel a határmenti orosz megyék kritikus infrastruktúráját válaszul. Mondjuk akkor a muszkák meg vérig lennének sértődve, ha ők fagynának meg, pedig megérdemelné a barbár horda.
vigkrisz 2022. 11. 15. 18:03
Előzmény: #6126  totoro
#6129
"Oroszország mintegy 100 darab H-101 és H-555 rakétát lőtt ki Ukrajna területére. Körülbelül 80-at kilőttek, további 20 úton van - mondta az ukrán légierő szóvivője.Kyrylo Timosenko, az ukrán elnöki hivatal helyettes vezetője arról számolt be, hogy az ország energetikai infrastruktúrája kritikus állapotba került. Országszerte áramkimaradások vannak.A mobilszolgáltatók korlátozták egyes szolgáltatások működését, hogy energiát takarítsanak meg a hívások lebonyolításához.A több mint hárommilliós Kijev jelentős részén elment az áram. Az egyik orosz rakéta lakóházba csapódott be a főváros központjában. Halálos áldozatok is vannak. Leállt a metró egyik vonala.Lviv 80 százaléka áram nélkül maradt. Nincs fűtés, sem meleg víz.„A légvédelem ismét működésbe lépett a megyénkben“ – mondta Volodimir Trus Ternopil megyei vezető.„Találat ért egy kritikus infrastruktúra-létesítményt Vinnicja megyében“ - mondta Szergej Borzov, a megyei katonai adminisztráció (OVA) vezetője„Zsitomirt két rakétacsapás érte, a város teljesen áram nélkül maradt“ – jelentette be Szergej Szuhomlin polgármester. „Az ország energetikai infrastruktúráját ért ellenséges támadások kapcsán Cserkaszi megyében vészhelyzeti áramszüneteket vezettünk be. Barátaim, arra kérek mindenkit, hogy hangolódjon rá az extrém munka- és életkörülményekre" - közölte Igor Taburec, a cserkaszi OVA elnöke„2 rakétacsapás a Kropivnickij járás energetikai infrastrukturális létesítményeibe. Nincsenek áldozatok” – Andrej Raikovics, a kirovohradi OVA vezetője„Áramszünet Ternopilben. Az Ukrenergo vészhelyzeti áramszünetet vezet be. Készüljön fel arra, hogy a mobilkommunikáció eltűnhet“ - mondta Ternopil polgármestere, Szerhij Nadal."
totoro
totoro 2022. 11. 15. 17:39
Előzmény: #6127  LBalaton
#6128
Ne is mondjátok, a legdurvább példám, angol nyelven tanít történelmet gimnáziumban, és a háború elején amikor beszélgettünk mondtam hogy Orbán oroszbarát, erre elcsodálkozott, hogy ezt honnan veszem, ő semmi ilyet nem lát... aztán azóta is folyton azzal jön, hogy na de Biden fia bevásárolta magát Ukrajnába, na de az Ukránok ilyenek meg olyanok, már nem is beszélek vele politikáról, és ő egy kifejezetten intelligens ember elvileg.
LBalaton
LBalaton 2022. 11. 15. 17:34
Előzmény: #6125  nyuszibroker
#6127
Egyik rokonom mindig is utálta a fityit.
Aztán kb. 1 éve átváltozott birkává. :-(
Gyanítom,hogy a volt osztálytárs fityis polgi mosta át az agyát.
Technikus végzettsége van,ő sem a hülyébbek közé tartozik pedig ...
totoro
totoro 2022. 11. 15. 17:20
#6126
Oroszok meddig gyujtogethettek a mai rakétaesőre...100 rakétát lőttek ma ki, lehet mégis megjött az iráni adag? Kretén terroristák.
nyuszibroker 2022. 11. 15. 16:08
Előzmény: #6124  Shortelek
#6125
Így érzek én is! 
Hétvégén a szülőfalumban jártam (Rábaköz, nincs csatornarendszer kiépitve), de nem is ez a lényeg. 
Keresztapám aki nyugdijas (buszsofőr volt, szoval nem hülye ember) 2x is rákezdte hogy a migránsok milyen veszélyesek... ugy csak simán in médias res miközben épp a családi dolgokrol beszéltünk. Nem kaptam szikrát, nem szokott ilyenről beszélni. 
Aztán egyik rokonomnál, szintén nyugdijas, (orvos aszisztensnője volt szintén nem egy hülye) ugyanugy beszélgetés közben 1x csak elkezdi hogy ugyan drágulás van, de milyen hálás hogy azért mindig jut pénz a nyugdíjasokra, még ha kevés is. 
  Nos, szomoruan vettem tudomásul, hogy hibátlanul működik az agymosás, mi lehet akkor a szegényebb tanulatlanabb rétegekben, totális tudathasadás.
bocs az off ért. 
Shortelek 2022. 11. 15. 15:44
Előzmény: #6119  euler
#6124
"de ameddig a lengyelek többet tüntetnek Orbán ellen és az ukránok mellett mint mi"
Bizony ez nagyon szomorú, hogy itt tart ez a nép, ennyire hitványnak nem éreztem még magunkat, érthetetlen, hogy megtűrjük ezt a bagázst, aztem alább már nincs.
Peterbond 2022. 11. 15. 13:44
Előzmény: #6119  euler
#6122
"Ami külön fájó pont, hogy a magyaroknak megint sikerült a rossz oldalra állniuk. Igen, magyaroknak, ne mentegessük magunkat azzal, hogy a többség nem ért egyet a rezsimmel. Kérdezzük meg erről az ukránokat, akiknek épp a napokban vétózzuk az uniós segélyüket! Tudom, hogy nincs kollektív felelősség, de a világnak nem szokása finoman differenciálni ilyen kérdésekben. "
.
Teljesen igaz hogy ne szokott differenciálni de sajnos pont ahiogy az oroszok esetébe is nálunk is nem is nagyon volna miért. Azt nem mondhatjuk hogy minden orosz egyetért a háborúval. Ahogy azt se hogy minden magyar érzéketlen az ukrán szenvedésre és amcsi utálatában még az oroszoknak is képes szurkolni.
.
De sajna azt kell mondani hogy az orozok többsége és a magyarok többsége igenis érdektelen a témában és ha passzivitással is de támogatja vagy legalábbis nem ellenzi ami történik. Ahogy írod Csehországban Lengyelországban nagyobb tömegek tüntetnek Orbán ellen mint idehaza pedig ott azért tényleg huszadrangú a mi miniszterelnökünk szerepe ( pont mintha itt tüntetnének a cseh vagy lengyel miniszerelnök ellen vagy mellett ). Ezért nem fogjuk tudni lemosni magunkról a szégyent hogy de kérem ez Orbánék voltak nem Mi magyarok. De igenis mi magyarok törődtünk ebbe bele és nem adtunk hangot ellenvéleményünknek. A Fidesz szavazó aki még egy közvélemény kutatás kedvéért se mondja azt hogy na jó én nem szavazok a Fideszre ha egy egy téma kapcsán megkérdezik. Nem muszály 4 évet várni és leszavazni Gyurcsányra hogy változásokat érjünk el. Ha a Fudan ügy kirobbanásakor a közvélemény kutatásokban az állna hogy 10% pontot esett a fidesz népszerűsége már forulna a kocka. Ha az ukrán helyzetben a közvélemény kutatásokban esne 20%-ot a Fidesz mert épp orosz-barátként viselkedik egyből lenne fordulat és keményebb fellépés az oroszok ellen.
.
De a Fidesz szavazó leszavaz a Fideszre és nem enged ebből soha bármi történjen mert attól retteg hogy jaj akkor már holnap itt a Feri és ugrik a CSOK a rezsicsökkentés a gyerekét meg már egyből viszik átműteni másnap ha nem a Fideszre szavaz. A szavazóit irányítja a párt és nem a szavazók irányítják a pártot.
cintanyer 2022. 11. 15. 13:40
#6121
https://www.portfolio.hu/global/20221115/ugyes-trukkot-eszelt-ki-ukrajna-hogy-hozzajusson-a-legmodernebb-amerikai-dronhoz-578814
Jó lenne ha Biden átgondolná az ukránok kérését, mert akkor nagyon hamar vége lenne ennek a háborúnak.
Az már látszik hogy Moszkva belátta, hogy ezt a háborút nem tudja megnyerni, de Ukrajnát porrá tudja zúzni, hogy jobban fájjon a támogatóknak is.
Mindez a hatósugártól függ!

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek