Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2023. 02. 01. 14:05
Előzmény: #22807  Törölt felhasználó
#22819
https://www.portfolio.hu/global/20210523/az-megvan-hogy-a-szovjetunio-is-megprobalt-belepni-a-nato-ba-484340
.
"A nyugati országok aggódva figyelték a folyamatokat, ugyanis számos európai államban, mint Franciaország vagy Olaszország, tettek szert nagy népszerűségre ebben az időben kommunista pártok, így többen azon a véleményen voltak, hogy egy kommunista hullám fenyegeti Európát, amellyel szemben fel kell lépni. Ebben a pattanásig feszült helyzetben jött létre a NATO, amelynek közvetlen kiváltó oka a berlini válság, illetve a Csehszlovákiában lezajlott kommunista hatalomátvétel volt." 

Egy win-win helyzet 
Ekkor esett meg, hogy a szovjetek emeltek a téteken: hajlandóak mutatkoztak arra, hogy az Egyesült Államok teljes jogú tagja legyen az Európai Védelmi Közösségnek, amennyiben a Szovjetunió felvételt nyer a NATO-ba. 
KrisztinaI 2023. 02. 01. 13:59
#22818
yooio,  mint a commodity trading tudora, ezeket a számokat csak IBE-n lehet megnézni?
WTI is trading in contango, which means front-month delivery contracts are trading higher than later deliveries, indicating current oversupply.
Brent is in a shallow backwardation, the opposite market structure.
szieszta 2023. 02. 01. 13:48
Előzmény: #22813  Törölt felhasználó
#22817

Képzeld el, nem lenne hol lakniuk és nem kényszerítettem őket, hogy jöjjenek hozzám.
Apartmanházként kezdtük, de elég messze volt a fürdőtől, így csak  a főszezonban tudtuk kiadni, azt is nagyon olcsón. Fel is hagytunk vele, 10 évig csak karban tartottuk, aztán jelentkeztek, hogy beköltöznének.
Különbben 20 éves skoda fabiaval futkosok, nem élek nagy lábon. Azt vallom, nem abból gazdagszik az ember, amit megkeres, hanem amit nem dorbézol el.
szieszta 2023. 02. 01. 13:41
Előzmény: #22814  Placi82
#22816

Ha az oroszok lettek volna, már rég a címlapon lennének a bizonyítékok.
Svéd és dán felségvizeken történt, így gondolom be tudták azonosítani a hajókat, főleg olyan világban, mikor a Föld minden négyzetcentiméterét műholdak és radarok pásztázzák.
szieszta 2023. 02. 01. 13:18
Előzmény: #22813  Törölt felhasználó
#22815

Hidd el, egyiket sem loptam! Megdolgoztam értük, 30 évig güriztem, akár 4 helyre is bedolgoztam.
Ráadásul nem is mindig fizetnek a bérlőim és nem küldök rájuk kidobólegényeket. Folyamatosan van tartozásuk, de nem ostorozom őket emiatt.
Képzel el, még szórakozóhelyen is zenéltem hétvégén, igaz, régen volt, de azt inkább szórakozásnak vettem, mint munkának. Barátok között, volt mikor hajnali 4-ig. :-)
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 13:06
Előzmény: #22812  szieszta
#22813
Ingatlankiadással is pasáskodsz? Meddig hízol még?
szieszta 2023. 02. 01. 12:59
Előzmény: #22806  Törölt felhasználó
#22812

Nincs munkásom, néha  a fiam besegít.
Nagyon drukkolok, hogy minél többet keressenek az emberek, és nem bánnám, ha akár 20%-os infláció is tombolna. Legalább a bérlőim könnyedén fizethetnék a bérleti díjat.
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 12:56
Előzmény: #22810  szieszta
#22811
Biztos személyesn Zeli robbantotta fel azt is. Esetleg CIA ügynökök.
szieszta 2023. 02. 01. 12:53
Előzmény: #22805  offshort
#22810
Milyen csend van a gázvezetékek felrobbantása ügyében is. Biztosan szergejt beküldték, hogy belülről robbantsa fel.
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 12:53
Előzmény: #22808  pfantom113
#22809
Ja hogy az oroszok nem tudnák elviselni hogy a NATO-ban "csak" a 2. helyen lennének a haderőben?.....
pfantom113
pfantom113 2023. 02. 01. 12:52
Előzmény: #22807  Törölt felhasználó
#22808
Szivárványos világkép és még sorolhatnám. Vagy mert ki az Istened. Ki áll hova? 
USA írányit vagy fordítva?Ki kényszerít kit?
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 12:45
Előzmény: #22805  offshort
#22807
Egy huszárvágással meg lehetett volna oldani ezt a "problémát". Oroszország kéri a felvételét a NATOba, nem agresszorkodik senkivel a környéken, normális viselkedik a CCCP összeomlása után és láss csodát, véget ér a nagy "fenyegetés".
Mára már simán lehetnének NATO tagok is.
Ez a forgatókönyv hogyhogy nem volt meg egyetlen orosz vezető fejében se?
Elárulnád hogy ez miért lett volna olyan lehetetlen?
Törölt felhasználó 2023. 02. 01. 12:42
Előzmény: #22803  szieszta
#22806
Ti persze hogy tomboltok az elvándorlás miatt, fogy a rabszolga, szurol a hurok a nyakatok körül. Nem lehet már sziesztázni, meg 800 forintos órabérért dolgoztatni pasáskodva.
offshort
offshort 2023. 02. 01. 12:41
Előzmény: #22750  Törölt felhasználó
#22805
Igen, a kubai rakétaválság idején hidegháboru volt. Aztán mi történt? 
Gorbacsov feltett kézzel kihátrált a fegyverkezési versenyből, 
arra számítva hogy az usa is csökkenti a katonai potenciálját. Nem ez történt.  
A nato lassan (fél)körbe fogta oroszországot, az usa pedig nem hagyott fel a fegyverkezéssel. 

https://i.imgur.com/9xs0TMf.png ;
.
https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89szak-atlanti_Szerz%C5%91d%C3%A9s_Szervezete ;

A szitut megfordítva, szerinted hogy reagálna usa, ha az oroszoknak lehetőségük lenne Mexikoba vagy Kanadába "elfogo rakétákat" telepíteni? 

A nyolcvanas évek végén volt egyfajta katonai egyensuly, ez biztosította a békét. 
A kilencvenes évek közepére, végére ez felborult és az usa felé kezdett billenni a pálya. 
Szerinted melyik félnek mit kellene lépnie, hogy ez az egyensuly valamennyire vissza álljon, és az oroszoknnak is megnyugtató legyen? 

Valóban Ukrajnába még nem volt telepítés, de a nato felvétel után bármikor lehetne! 
A Lengyelországi és Romániai telepítés után ez eléggé valószínűsíthető. 
Ezekkel az "elfogo rakéta" rendszerekkel az a gondja az oroszoknak, 
hogy bármikor ÉSZREVÉTLENÜL kicserélhetőek támadó atomtöltetűekre!  

Egyébként minek szemetezel? A miértekre kerestem válaszokat. 
Ha azt keresgélném hogy orbán miért lett antidemokrata, akkor a szemedben orbán fan lennék? 
Nem, nem szeretnék "orosz rendszert". 
Nem szeretem ha ellenzékiek véletlenül kiesnek az ablakon, vagy egy tea után élettelenül fordulnak le az asztalról! 
kajli_man
kajli_man 2023. 02. 01. 11:44
Előzmény: #22794  pfantom113
#22804
Az EU meg a NATO két külön dolog, nem?
szieszta 2023. 02. 01. 11:38
Előzmény: #22801  pfantom113
#22803

Nemrég találkoztam egy nagymamával, aki angolra járt. Mondom nincs más dolga?
 Csak az unokájával akar "messzendzserezni", mert a fia nem tartotta fontosnak, hogy Amerikában tudjon magyarul is. Annyira nem élnek jól ott sem, hogy havonta hazajárjanak, így már 5 éve nem látták személyesen egymást. Persze a gyereket is a néger "bébiszitter" nevelte, mert a szülőknek más elfoglaltságuk volt.
Lehet ezt így is, meg többgenerációs házban élve, egymást segítve nagyszülők, szülők, gyerekek, unokák.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 02. 01. 11:29
Előzmény: #22801  pfantom113
#22802
Maslow piramisról hallottál már ? Elsődleges, hogy fizikailag meg tudjak élni, hogy legyen elég fizetés amiből szállást, élelmet stb környezet, időjárástól védve, ne legyen háború stb. Második a Fizikai és Pszichológiai biztonság, amiben pl magyarország már csorbul... és utána jön csak a szociális , barátok stb... Az aki a létminimum alatt él nem az a prioritása, hogy minden nap lássa a családját.
pfantom113
pfantom113 2023. 02. 01. 11:22
Előzmény: #22796  EURHUF_goes_to_haven
#22801
Én is élhetnék kint. Ingyen ház,rezsi,kaja,munkám is lett volna." Milánóban. "
Család a szülök a honvágy a barátok,így maradtam. "gyökerek"
Hogy jobban élnék kint?nem tudom. De ezzel is megvagyok elégedve amit itt elértem.
Megint csak azt tudom mondani,hogy nem vagyunk egyformák.
Család! ki miben,hogyan nőt fel."kötelék" Érzelmi dolgok is vannak nem csak anyagi.
Vannak akik váltogatják a párjukat mint az alsógatyát,vannak akik nem."emlékek" 
Egy emberhez kötnek az emlékeim vagy xx hez.
Szóval nemegyszerű a költözés,valakinek meg igen. 
Semmiből a semmibe kőnyű költözni.
Mindennap látom a szüleimet,nagyszüleimet vagy csak félévente.
Kinek mi a fontos! Pénz megélhetés,jólét vagy az érzelmi oldal.
Nehéz dolgok ezek.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek