Besoroltál balliberónak és ezzel a téves besorolással bizonyítani vélsz egy hamis következtetést. Kérdésekkel reagálok a reagálásodra. Az orosz nép békében él amióta kitört az orosz-ukrán háború? Élnek-e az oroszok oldalán a harcokban elesett oroszok? Az orosz-ukrán háború nélkül nato-tag volna-e Finnország és Svédország?
Értem, sokan írják ezt, miszerint az oroszokkal az erő nyelvén kell eszmecserét folytatni, meg leginkább leváltani a brancsot egy nyugatbarát vezetésre, hogy aztán mehessen a kótyavetye. Ukrajna már szemlátomást kirabolva. Na de akkor hajrá, menjél, tedd, amit tenned kell, csak akkor ahhoz kell erő is. Gondolom az bőven van.
"orosz birodalomnak soha nem okozott gondot az, hogy hivatkozzon valamire, amikor agresszorkodni akar. Az orosz birodalomnak a Krím 2014-es annektálása sem volt elég, amiről tudta, hogy ez a provokáció szinte az egész világ számára elfogadhatatlan." a Krímmel kapcsolatban Murdoch válaszolt neked, és maximálisan igaza van abban is! ÉS a fenti első mondatodra pedig én reagálok: öcsém, legyen már egy kis józan eszed!!!: hát az orosz népnek (és vezetésének) , a saját szubjektív szempontjából, nem lehet igénye arra, hogy békében és biztonságban éljen?? Mert itt nem arról van szó hogy ő "agresszorkodni" szeretne hanem arról, hogy a imádott nyugatod és Amerikád a Nato álcája alatt, 1990 óta folyamatosan próbálta, -ja bekeríteni Oroszországot úgy, hogy sunyi lopakodással ígér mindenkinek előbb Nato-tagságot (ott az az álca ebben az ígéretben hogy a Nato az csak védekezni akar ám a csúnya orosz fenyegetéssel szemben - ja, csak közben a felveendő országba telepíti az amerikai katonákat meg repülőket, rakétákat), MAJD A NATO és a szeretett Amerikád egy nagy műfelháborodással "meg van lepődve" azon, hogy az oroszok a Nato terejeszkedését, persze hogy egy őket sarokba szorítani akaró, lopakodó fenyegetésként azonosították - érted? szóval bocs, de megint csak azt bizonyítottad, hogy az orosz felet - de nemcsak őket hanem bárkit, akik veletek nem gondolkodnak teljesen azonosan - ti, balliberók nem tekintitek érző embereknek, hanem csak zsák krumplinak, vagy vmi hasonlónak........mert nincs empátiátok semmi!... szánalmas!
Mármint úgy érted ne az oroszoké, hanem a nyugaté legyen Ukrajna. Az valamennyire stimm, az angol-francia duó orra elől már lenyúlta Trump az ásványkincseket, az elfoglalt területeken meg odaengedik őket az oroszok, szvsz. Szerintem hat hónapot nem bír Ukrajna, ha a jelenlegi helyzetet nézzük, persze be lehet sorozni a serdülőket is. Ha a nyugati fegyverlobbi így kívánja. Esetleg ha tévedsz, akkor ugye tanulópénz az egész.
Afganisztán 20 évig tartott és ott azért nagyon nem egy ukrán méretű és felkészültségű haderőnek mentek neki. Az meg nem kérdés, hogy elcseszték, de azért nem hülyék, hogy minden nagyobb erődített városnak rohamtempóval nekimenjenek. Ez a lényege a felörlő háborúnak, nem a stopperórát nézik. És baromira nem érdekli őket, hogy az usa, vagy az eu mit mond, ők is, Kína is véglegesen szeretne pontot tenni sok mindenre. Ukrajna csak egy szelet, ha nem is a legkisebb, szvsz.
Azt azért érdemes figyelembe venni, hogy megkapja Ukrajna a teljes nato hírszerzést, meg mindent is, amit lehet. Másrészt mivel az első kört az oroszok igencsak elcseszték, maradt a felörlő háború, városi harcok, az meg idő, de ha áttörés van, akkor meg az nagy lesz. Azt azért ne felejtsd, hogy az oroszoknál minimális mozgósítás volt, a fronton szerződésesek vannak. Illetve Afganisztán, Vietnám esetében is azért hiába volt ott a csúcstechnika, nem lett jó vége. Meg itt nem lehet porig bombázni mindent is, mint anno. Mindenkinek meg van kötve a keze, szvsz.
OROSZ-UKRÁN háború