Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
geza77
geza77 2021. 02. 22. 17:53
#4400
A Portfolio tavaly megbecsülte, hogy hány forint lehet a mediánbér. Már akkor is nagyon jelentős lemaradást feltételeztünk. Az igazság azonban még a feltételezésnél is kedvezőtlenebb lett. Modellünk akkor minimálisan 300 ezer feletti bruttót mutatott, ehhez képest a 292 ezer forintos adat kiábrándítóan gyenge. A KSH adatai szerint 2019-ben a bruttó átlagkereset 367 800 forint volt, ehhez képest a bruttó mediánbér 292 320 forint volt ugyanabban az évben - derül ki abból az adatigénylésből, amelyet az LMP-s Schmuck Erzsébet nyújtott be a KSH-hoz. Mindez azt jelenti, hogy az átlagbér valóban torz képet mutat, hiszen a magas jövedelműek felhúzzák az átlagos számot, ennélfogva nem tükrözi a tipikus magyar életszínvonalt. https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210222/evekig-kellett-varni-az-igazsagra-a-magyar-berekrol-tenyleg-rengetegen-keresnek-az-atlag-alatt-470996
badsector1
badsector1 2021. 02. 22. 17:51
Előzmény: #4364  Karvalytokes
#4399
"A Cambridge-i Egyetem kutatói arra voltak kíváncsiak, hogy a hagyományos demográfiai tulajdonságok – a kor, nem és rassz– mellett  kognitív viselkedés – az információk különböző befogadása és értelmezése – is tudja-e formálni az ideológiai, politikai vagy világnézeti beállítottságot, írja a The Guardian. A tanulmányban 330 Egyesült Államokban élő ember vett részt, mint tesztalany. A résztvevők életkora 22-től 63 évig terjedt, akik közül mindenkinek 37 neuropszichológiai tesztet és 22 darab személyiségtesztet kellett kitöltenie két hét alatt. A feladatokat politikailag és érzelmileg semlegesre tervezték, például geometriai formákat kellett megjegyezniük és hasonlók. A kutatók az eredmények értelmezéséhez egy számítógépes modellezési programot használtak. A program segítségével az eredményekből arról szereztek információt, hogy az adott résztvevő tanulási és észlelési képességeiről, valamint az összetett és stratégikus gondolkodáshoz való készségéről.A tanulmány végén tanulságként levonták a kutatók, hogy az ideológiai hozzáállás tükrözi a kognitív döntéshozatalt. A kutatást a The Royal Society tudományos folyóiratban publikálták.A fő megállapítása a kutatásnak az, hogy a szélsőséges, mindent leegyszerűsítő világnézettel rendelkezők jobban hajlanak arra, hogy fekete-fehérben lássák a világot és nehezen oldanak meg komplex, bonyolultabb gondolkodási folyamatokat igénylő feladatokat– nyilatkozta a kutatás vezetője, Dr Leor Zmigrod, a Cambridge-i Egyetem Pszichológiai Intézetének munkatársa."
sanka 2021. 02. 22. 17:05
Előzmény: #4397  euler
#4398
Menjenek a francba, veszett kutyák.
euler 2021. 02. 22. 16:45
#4397
Ha jól értem és nem trollkodásról van szó, akkor a Kétfarkúak nem vesznek részt az előválasztásban sem. 
Kovács Gergely: az országos listaállításhoz szükséges 71 körzetben terveznek jelöltet indítani, ebből most jelenleg hatvan embert már találtak. A kutyapárt nem fog össze senkivel és külön indul. Ugyanakkor biztosra veszi, lesznek olyan ellenzéki szavazók, akik listán rájuk szavaznak, egyéniben pedig az ellenzéki összefogás pártjaira. 
https://infostart.hu/interju/2021/02/22/kovacs-gergely-a-ketfarku-kutya-part-kulon-indul-mi-15-eve-ezt-mondjuk
cintanyer 2021. 02. 21. 22:58
Előzmény: #4395  euler
#4396
Akkor nagyon félreértettük egymást.:-)) Bocs.
euler 2021. 02. 21. 22:15
Előzmény: #4394  cintanyer
#4395
Ne haragudj, de nem tudlak követni, se Zuglóval se az előválasztással kapcsolatban.
(Nem mondtam olyat amit állítasz, és nem is gondoltam. :)
cintanyer 2021. 02. 21. 21:45
Előzmény: #4393  euler
#4394
Nem tudom miért gondolod, hogy minden ellenzéki pártnak jelölni kell valakit a körzetben az előválasztáshoz. Ez így egy remek táptalaj ahhoz, hogy a fidesz beavatkozzon a választásba.
Két jelölt már van Zuglóban, lehet választani.
FeketeGyőr ellenfele most veszítette el a rágalmazási perét. Ne várd, hogy mélyebbre ásson, hiszen a fidesz szeretne minden momentumost rabosítva látni.
http://www.atv.hu/belfold/20210219-pert-vesztett-fekete-gyor-andras-ellen-az-mszp-s-kepviselo/hirkereso
 
euler 2021. 02. 21. 16:33
Előzmény: #4390  cintanyer
#4393
Zugló egy körzet a 106-ból ahol szintén lesz előválasztás, mint mindenhol.
A szoci Tóth Csabának, aki nem győzi harsogni, hogy ő már kétszer hozta ezt a körzetet, nyilván ez nem tetszik. Gondolta, legfeljebb majd ráindítanak valami esélytelen jelöltet, hogy neve legyen a gyereknek, de Hadházyra nem számított. Annyira kétségbe esett, hogy már fideszes polgármester videójával támad, azért ez sokat elmond róla.
Lehet, hogy szerencsésebb lenne ha a Momentum nem csak sejtetne ("tisztának is kell látszani") Tóth Csaba kapcsán, de nyilván valami nem kerek körülötte. Ha meg csak a sejtetés is elég, akkor nem kell tovább rombolni az ellenzék imidzsét egy részletesebb kifejtéssel.
Nem 2014-ben vagyunk. Akkor a Simon ügy a legerősebb ellenzéki párton ütött, (jobb példának tartom a 2010-es Hagyó nokiás doboz ügyet), most az egyik leggyengébben és leginkább támadhatón. 
Miért baj ez? Nem jobb ha még az előválasztás előtt tisztul a mezőny, minthogy majd esetleg a közös összellenzéki jelöltet tudnák kiütni fideszék?
Szerintem ezért (is) fontos a makulátlan jelölt.
cintanyer 2021. 02. 21. 16:17
Előzmény: #4391  Törölt felhasználó
#4392
Ezeket az összehasonlítások már nem szeretem, mert a napnál is világosabb, hogy ez a társaság gátlástalanul és magabiztosan lenyúl mindent.
A Jobbik radikalizmusa csak annyiban tetszik, hogy nem cicózna a lopott holmi visszaszerzésével.
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 15:28
Előzmény: #4390  cintanyer
#4391

Szerintem az a 260-millió nem egy nagy összeg és 214-ben sem volt az.
Nem ismerjük részleteiben az ügyet de sok kétely felmerült pl. nem tudták bebizonyítani a Bissau-i útlevelet, pedig elvileg azzal nyitottak bankszámlát. Simon ügyvédje kérte, hogy adják ki a felvételeket amiket a banki kamera rögzített, ugyanis az minden másodpercet felvett ami a bankban történt. Nem tudták megmutatni pedig azzal vádolták, hogy ott van a felvételeken és rajta van, hogy számlát nyitott.
Lényeg, hogy zavaros nagyon ez az ügy és nem biztos, hogy úgy történt minden, ahogy állítják.
A dolog lényege, hogy a fidesz ezzel az üggyel tudott választást nyerni 2014-ben.
Simon Gábor amennyiben követett is el valamit (ezt biztosan nem tudhatjuk) még a bokájukig sem ér a fidesz fiúknak Szíjjártó, Kósa, Rogan, stb. (van még bőven belőlük)
cintanyer 2021. 02. 21. 15:09
#4390
Adalék Zuglóhoz:
Arra remélem emlékeztek még, hogy 2014-ben valakinek zsebéből előkerültek Simon Gábor titkos svájci bankszámlái. Nagyot szólt a választások finisében, majd miután megtette hatását, szép csendben lezárult a büntető per anélkül, hogy a svájci bankszámla mozgását a nyomozó hatóság lekérte volna.
Most képzeljétek el, hogy az éles választásoknál előkerül az eltűnt a zuglói képviselő (már a nevét is elfelejtettem).
Nos ezért fontos a makulátlan jelölt.
Törölt felhasználó 2021. 02. 21. 15:08
Előzmény: #4382  signal2
#4389

"Nálam a dk a fidesz szintjén van."
Nálam is. De, amennyiben ez a választás, akkor ez a választás és nincs több, vagy leakarjuk váltani ezt a kormányt vagy segítünk nekik, hogy örökre maradjanak és tovább raboljanak.
A fidesz leváltása a cél és ha ez megtörténik akkor lehet tovább agyalni azon, hogy melyik az a párt, amelyik  alkalmas lehet arra, hogy erősebb támogatást kapjon.
Azok akik Gyurcsány-Dobrev-Dk. miatt nem szavaznak az összefogásra azok Orbánt támogatják és tovább asszisztálnak Orbán hatalmához.
Ismeretségi körömben sokan a jobbik mellett teszik le voksukat és a jobbikot látnák szívesen többségben az  összefogásban és rengetegen csak az miatt, hogy Orbánt örökre eltakarítsák a közéletből.
Szerintem jelenleg az a választás maradt, hogy az összefogásra kell szavazni és nincs több alternatíva.
badsector1
badsector1 2021. 02. 21. 14:27
Előzmény: #4382  signal2
#4388
"Nálam a dk a fidesz szintjén van. A dk nekem semmilyen változást nem jelent."
  
A fidesz elérte nálad a célját.
sanka 2021. 02. 21. 13:41
Előzmény: #4380  peter_s
#4387
Fejlődtél:))
sanka 2021. 02. 21. 13:40
Előzmény: #4382  signal2
#4386
Nehari de ez olya peter_s-re sikeredett, Pali leírta miért.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 21. 13:13
Előzmény: #4382  signal2
#4385
Hát az utolsó demokratikus ciklusban még nem volt dk, de ha őket az akkori mszp utódjának tekinted akkor sem áll meg az összehasonlítás, akkor nokia tok volt most meg szürke repülővel hordják a közvagyont, akkor öszödi beszéd volt most ereszen ereszkedés, borkai, lady milliárd, csilliárdos gázszelő, a nagyonhülye kósa, minden sarkon stadionok közötti szétmálló infrastruktúra, gyűlöletpolitika, neresek szedegetik a segítség nélkül elhulló számukra érdekes vállalkozásokat, hát hogy a picsába lenne bárki ezen a szinten, ilyennek a töredékét nem láttuk még senkitől.
cintanyer 2021. 02. 21. 12:29
Előzmény: #4382  signal2
#4384
Részemről a nagy vízválasztó Zugló lesz.
Nem kötelező minden pártnak jelöltet állítani az előválasztáshoz.
A Momentum már döntött, Harangozó Tamást támogatja Szekszárdon.
Az Mszp már döntött, ragaszkodik Tóth Csabához.
A DK még nem döntött.
A vétó jogot így is lehet gyakorolni.
Aztán ezen kívül bárki indulhat, de hátszél nélkül:
   
johai 2021. 02. 21. 11:33
Előzmény: #4382  signal2
#4383
Most viszont mindenki ki van szolgaltatva egy despota vezette disznokoalicionak!
Ennel minden jobb,itt meg se lehet mozdulni mar.
signal2
signal2 2021. 02. 21. 11:26
Előzmény: #4379  johai
#4382
Nálam a dk a fidesz szintjén van. A dk nekem semmilyen változást nem jelent.
badsector1
badsector1 2021. 02. 21. 10:27
Előzmény: #4378  signal2
#4381
dobrev nem gyúúúúrcsányi

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek