Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
WLM 2021. 02. 18. 18:37
Előzmény: #4358  signal2
#4360
Szia Signal ! A törökök tényleg jó példát mutatnak arra ,hogy hogyan kell beilleszkedni egy más vallású európai országba,de ők nem ezzel a "vonattal"jöttek.A rengeteg közös történelmi szálon kívül még a vehemencia hiánya is mellettük szól.Ők is inkább szivárogtak,minthogy sokkoló tömegekben és erőltetett  turnusokban érkeztek volna.Lehet tévedek ,de talán ez lehet a kulcsa a könnyebb beilleszkedésnek, beillesztésnek.
WLM 2021. 02. 18. 18:16
Előzmény: #4357  euler
#4359
Tiszteletem Euler Úr ! Megtisztelsz a válaszoddal(véletlen sem irónia).Maximálisan egyetértek az írásoddal,szerintem is benne van alapból a félsz az emberekben amire csakugyan nem fair play ráerősíteni,de szerintem ez fajtól független.A félelem létjogosultságát pedig korai bírálni, de pártolni is ez tény.
signal2
signal2 2021. 02. 18. 18:07
Előzmény: #4344  WLM
#4358
Persze, bármi lehet. A kérdés, hogy te mit értesz hosszútávú referencia alatt. Én pl úgy látom, hogy a Németországban élő törökök nagyon jó renferenciának számítanak. Elvégzik azokat a melókat, amelyre a németek tömegesen már nem foghatóak. 
És igen, van kockázata mindenféle migrációnak. Úgy általában egyes népcsoportok éppen a bevándorlók miatt tűntek el. Pl. Amerikából az indiánok, vagy a Kárpát-medencéből az avarok.
És ezen felül is van egy csomó vizsgálandó tényező. Kellenének pontos jövedelmi, vagyoni, és bűnözési statisztikák az adott országra a lakosok származási országa szerint. Ha már tisztában vagyunk ezzel, akkor még mindig kérdés, hogy a mik a vagyoni, jövedelmi helyzet, illetve a bűnözés okai. Pusztán a médiában kiemelt pár száz hír alapján még minimálisan megalapozott következtetést sem leget levonni.
euler 2021. 02. 18. 18:05
Előzmény: #4344  WLM
#4357
A felmérés pont az előítélettességünket igazolja, nem láttam, hogy Putyin kétségbe vonta, sőt Karvaly példája csak ráerősített szerinte (szerintem is).
Kilógunk az európai civilizáció fő sodrából az biztos, de szerintem nem tragikus a helyzet, mert egyrészt most mintha máshol is ennek lenne szezonja, másrészt egyértelmű a fidesz propaganda ráhatása. (Érdemes legalább az ábrákat megnézni a jelentésben).
Egyértelmű szerintem, hogy miért mi fázunk legjobban a migrációtól, azon belül a muszlimoktól... 
Érdekes, hogy a cigányság elutasításában az olaszok és a franciák is rosszabbak nálunk, pedig Viktor itt igazán bevetette magát.
Az összeesküvés-elméletekre való fogékonyság és az, hogy a18-29 éves korosztály a legelőítéletesebb már valószínűleg az orbáni oktatás-lerohasztás hatása is, ők gyakorlatilag ebben a rendszerben iskolázódtak, eszméltek, más tapasztalatuk nemigen van. De az egész betudható valami össznépi műveletlenségnek, civilizálatlanságnak, valami ázsiai beütésnek is a propagandán túl, mert arra azért fogékonyság is kell.
Amiért nem érzem annyira tragikusnak, az az, hogy "csak" 27 % tartja jónak az irányt, 50 % kifejezetten rossznak (19 % szerint változatlan). Ha ezt megpróbáljuk szavazatokra konvertálni, ez nem túl bíztató orbánékra nézve.
Shut-up
Shut-up 2021. 02. 18. 18:03
Előzmény: #4353  Karvalytokes
#4356
orbán fog szerinted gratulálni az új kormányfőnek jövőre?
WLM 2021. 02. 18. 17:57
Előzmény: #4348  rockmaster
#4355
Isten ments,de ez nagyon rossz hasonlat,hiszen a mieink rendezetten (beszivárogva),rendezett papírokkal és referenciákkal érkeztek oda ahova jóval kisebb kockázatot képviselve.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 18. 17:46
Előzmény: #4349  signal2
#4354
Ezzel a ténykizáró vallásos fanatizmussal most egyszerre három topicban is rendszeresen találkozom, pedig kb. hatba járok összesen. Nagyon divatba jött és mindenhol arroganciával párosul. A covidban is bármilyen tényt hoz algore leoltják a szektások, a mostanában bibliás topiccá alakult tudomány csillagászatban a templomosok nagy arccal ontják a magabiztosat arról hogy nincs is semmi ami nincs megírva a könyvben, és akkor még itt is. Persze nem véletlenül mondják hogy a tudatlanság áldás, elég addiktív kábszer. Na csak hangosan gondolkodtam, lapozzunk.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 02. 18. 17:42
Előzmény: #4347  PusztaPutyin
#4353
De láttam..Bayer majd meg pukkadt a röhögéstől ..Gyurcsány meg tekergett a kigyozó sorok között.Vonában volt annyi tisztesség hogy gratulált a győztesnek.
badsector1
badsector1 2021. 02. 18. 17:39
Előzmény: #4347  PusztaPutyin
#4352
"ORFK: A rendőrségi konvojoknak nincs közük a választásokhoz
Mint megírtuk, a Parlamentnél és az autópályákon nagy rendőri jelenlétet észleltek olvasóink, utóbbiak konvojban haladtak Budapest felé. Megkérdeztük a rendőrséget, hogy van-e köze ennek a mai választásokhoz, ha igen, mi indokolja ezt. Az ORFK-tól ezt a választ kaptuk:Rendőrségi gépjárművek közlekedése az ország közútjain – például az autópályákon – ma már nem szokatlan. Ahogy szinte mindennapos a négy-hét furgonból álló konvoj, mint közlekedési forma. Közismert: a Készenléti Rendőrség (KR) diszlokáltan látja el feladatait országos hatáskörű szervként. A KR közlekedésben résztvevő gépjárműveinek száma a vidéki városokból a fővárosba, a fővárosból vidéki városokba vagy éppen vidéki városok között, közel azonos. A választások időszakában a rendőrség szakmai protokollja 1994 óta változatlan."
badsector1
badsector1 2021. 02. 18. 17:36
Előzmény: #4350  peter_s
#4351
ne hadakozz már ennyire a valósággal!
Inkább beszéld rá gyurcsányt, hogy vonuljon vissza a politikától, mert téged nagyon zavar.
peter_s 2021. 02. 18. 17:33
Előzmény: #4333  Törölt felhasználó
#4350
Ez tipikis fidióta hozzáállás. A DK az egyetlen párt és Gyurcsány Ferenc az egyetlen hiteles politikus, aki képes leváltani a Fideszt és Orbán Viktort. Erre a Momentum is rájött, amikor FGyA azt nyilatkozta, hogy össze kell fogni Gyurcsány Ferenccel, holott előtte még a politikából is ki akarta paterolni. A DK és Gyurcsány az egyetlen garancia a kormányváltásra, a Momentum max. a DK farvizén tud életben maradni.
signal2
signal2 2021. 02. 18. 17:30
Előzmény: #4346  Karvalytokes
#4349
Na, erről beszélek. Szuper, hogy vannak kételyeid. De neked nem kételyeid vannak, hanem prekoncepcióid, és minden azzal ellentétes állítás szerinted "libsi blabla" és "mendemonda". 
rockmaster 2021. 02. 18. 17:29
Előzmény: #4344  WLM
#4348

Te azt szeretnéd, hogy a több százezer külföldön dolgozó magyar földönfutóvá váljon?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 18. 17:26
Előzmény: #4346  Karvalytokes
#4347
Te nem láttad aznap este? Szerintem hiába vagyunk kis ország, jópármillióan látták a saját szemükkel hogy mi történt.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 02. 18. 17:17
Előzmény: #4345  PusztaPutyin
#4346
Mendemonda,szóbeszéd...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 18. 17:09
Előzmény: #4343  Karvalytokes
#4345
a társadalom kért volna csak a választáskor este leállt a választási rendszer aztán amire visszajött a társadalom azt látta hogy fidesz hirtelen szoros állásból kétharmadra ugrott a bő kétmillió részben valós részben képzeletbeli szavazójával
WLM 2021. 02. 18. 17:00
Előzmény: #4341  PusztaPutyin
#4344
Sziasztok, szia Vezér !Igazad van abban,hogy ez előítéletes,de attól még lehet igaz.Minimum annyira lehet igaza annak akik nem értenek egyet a bevándoroltatás ezen módjával,mint akik úgy gondolják,hogy ez egy önzetlen magasztos kötelező álomszerűen jó ügy.Ráadásul a rövidtávú referenciák a szkeptikusokat igazolják.Természetesen lehet,hogy a jövőben minden rendben lesz,de ebben csak bízni lehet.Én úgy gondolom,hogy ez a vehemencia(ami ráadásul eléggé alábbhagyott) kockázatokat is rejthet.Én a fejesek helyében pesszimistábban közelítettem volna meg ezt a kérdést,főleg,hogy az emberi jóságra alapoz.Szerintem vagy naiv vagy képmutató az aki úgy látja,hogy ez így tökéletes.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 02. 18. 16:53
Előzmény: #4341  PusztaPutyin
#4343
Én is köszönöm Eulerenek a téma pengetését ez a nagy befogadó antifasiszta propaganda tuti bukta 2022-re.A társadalom nem kért belőle eddig,(gyakran tapasztalja maga is külföldön járva mivé lett Svédország,Anglia) s 22 után sem fog.DD
signal2
signal2 2021. 02. 18. 16:41
Előzmény: #4340  Karvalytokes
#4342
Csak éppen azt tapasztalod, amit a propagandamédia a képedbe tol, abból pedig hamis követeztetéseket vonhatsz le, hamid kételyeid támadhatnak. A kétely egyébként alapvetően nem rossz egészen addig, amíg a prekoncepciódat hajlandó is vagy feladni, amikor olyan információk, tények, statisztikák kerülnek birtokodba.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 18. 16:34
Előzmény: #4340  Karvalytokes
#4341
Na hát ez egy különösen előítéletes gondolatmenet, szerintem köszi az illusztrálást.

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek