Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gépnarancs
gépnarancs 2021. 07. 07. 10:54
Előzmény: #43389  csendben
#43400
Visszalapozgattam, de annyi a komment és annyira nincsenek működő keresési funkciók, hogy nem fog menni. Bőven lehet, hogy más képviselte ezt az álláspontot, mellyel szerencsére úgyse értesz egyet, ha jól értem. Vagyis lehet, hogy rosszul emlékeztem. Visszamentem a topicban áprilisig, találkoztam szélsőséges oltástálib véleményekkel, többen is megfogalmazhatták, ha valakinek több ideje és tehetsége van visszakeresni, akkor tegye meg, mert kíváncsi vagyok most már én is. 
algore 2021. 07. 07. 10:46
Előzmény: #43392  Kisterepjáró
#43399
Szeret bonyolult es kormonfont modon fogalmazni. Mert gerinces, egyenes. Tudod, csak felajanljuk a teljesen onkentes lehetoseget, hogy valaki onkent kizarja magat az egeszsegugyi ellatasok korebol. Mert biztosan sokan valasztanak onkent ezt a lehetoseget. Ezt nyilvan igy kell erteni. 
Igen, az MNYP zsarolas orszagaban.
 
A vilagban is terjedt ez a nezet, aki nem veszi fel az oltast, az covid fertozes eseten nehogy mar kapjon ellatast, nem erdemli meg. 
Az akkori vita szovegkornyezetebol egyertelmu volt mire gondol a kolto... 
 
Pl valasz a felvetesre
 
"Van rengeteg fertozo betegseg is, egyetlen kotelezo vagy nem kotelezo oltas eseten sem merult fel eddig, hogy aki nem keri, nem kapta meg, azt kizarjuk az egeszsegugybol. Alapjog az onrendelkezes joga es a tajekozott beleegyezes joga, azaz hogy visszautasithass (kovetkezmenyek nelkul) egeszsegugyi beavatkozast. "
 
A kolto mit gondol errol? 
 
" Az egyéni jog és a közösségi jog nem összemérhető. Azzal amit állítasz," leszarod" a közösség jogát!"
Szoval a kozosseg joga felulirja az egyenit, ha a kozosseg ugy akarja, akkor az egyen majd 'onkent' lemond. 
Mondom hogy kerek teljes egesz fasisztoid a gondolatmenet. 
Persze, a kolto tisztazhatna is hogy mire gondolt, ha nem erre, de nem hajlando. 
Klassz vilag var az oltatlanokra... 
Shut-up
Shut-up 2021. 07. 07. 10:45
#43398
Na, pont tegnap írtam, hogy nagyobb riogatás kell, hogy a nép ismét pánikoljon. Erre ma: "Ami aggasztóbb, hogy Szlávik szerint vannak olyan előrejelzések, amelyek szerint a negyedik hullám nagyobb lesz, mint a harmadik volt." - szegény öregeket a sírba viszik már a riogatással is. Nem elég, hogy a nem védettséget hangoztatják, most már cunamiszerű 4. hullámmal fenyegetőznek...
Kisterepjáró 2021. 07. 07. 10:13
#43397
green1899white 2021. 07. 07. 10:11
Előzmény: #43390  JamesT
#43396

"Aki egészséges és a teste jól működik azt köpjük le sőt vegyük el tőle az EÜ ellátást is? Komolyan ide jutott az emberiség?"
röviden :  Ide !
Tégenkünknek
Tégenkünknek 2021. 07. 07. 10:04
Előzmény: #43383  csendben
#43395
Szerencsére te mindent értesz! 😁
Bár a szövegértésnél is elakadsz, de mindegy! 
sulykaponka
sulykaponka 2021. 07. 07. 09:36
#43394
szlávik kimondta, ami eddig is sejthető volt: "...bár a delta variáns könnyebben terjed, úgy tűnik, hogy nem súlyosabb" - eddig az volt, hogy súlyosabb...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210707/megszolalt-szlavik-janos-a-delta-variansrol-aggaszto-dolgokat-mondott-491480
"Elemzések szerint a delta variánssal kétszer akkora az esélye, hogy a beteg kórházi kezelésre szorul."
https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsegek/fertozo-betegsegek/delta-varians-nem-csak-gyorsabban-terjed-de-sulyosabb-lefolyasa-lehet/43b1ywf
JamesT 2021. 07. 07. 09:29
Előzmény: #43391  exley
#43393
Persze nagy a pénzügyi és hatalmi érdek de az újabb "oltott - oltatlan" kategóriákkal a népesség megosztása rendkívül sikeres volt. 
50% vagy több ember oltatta be magát 1 oltással a környezetemből és csak azért mert kellett a védettségi kártya, ha nem ez a nyomás el sem mennek.
Kisterepjáró 2021. 07. 07. 09:18
Előzmény: #43388  csendben
#43392

De ezt hogyan kell elképzelni a gyakorlatban? Odáig oké, hogy  "lemondhat" és "nem elvett jog", de miért mondana le, mi az önkéntes motiváció a lemondásra? Lelkiismeret,(?) hogy elveszem az oltott elől az ellátást, aki az oltásnak köszönhetően remélhetőleg nincs is rászorulva az ellátásra. Önként aláírok egy papírt, hogy lemondok az eü ellátásról abban az esetben ha covidos vagyok, de ha pl elüt az autó és negatív a tesztem, akkor kérhetem az eü ellátást? Vagy ha nem vettem fel az oltást, akkor egy antibiotikumot sem írathatok fel ezentúl?
Vagy úgy kell érteni az "önként lemondást", mint a MNYP esetében? Végülis ott is önként mondtunk le, de azért volt mögötte nyomás gyakorlás is.
exley 2021. 07. 07. 08:01
Előzmény: #43390  JamesT
#43391
Az emberiség 2 millió éve él együtt a különböző baktériumokkal, vírusokkal, hiszen az ember is "ebihalból" alakult ki év trilliók során. Most adódot egy jó pénz kereseti alkalom a gyógyszergyártóknak. Rendesen rá lett ijesztve az "ebihalakra", hogy jönnek plankton evők, így ész nélkül enni kezdték a moszatot. A cápák ezer milliárd kishalat tudtak elnyelni két év alatt. Úgy tűnik egyenlőre jól be lakmároztak. Feltehetően őszre már elemésztik a zsákmányt. Jöhet újra "bolondéria"
JamesT 2021. 07. 07. 06:54
#43390
Borzalmas az állami kampány reklám is ahogy Győrfi Pál kijelenti, csak annak megfelelő a védettsége akinek az oltás után van megfelelő antiteste... 
Leültetném élő adásban beszélgessen pár emberrel akiknek 2 oltás után sincs antiteste nekik mit javasol vegyenek a Tescoban?
Az itt leírtak alapján én is egy halálos vírusterjesztő felelőtlen lennék mert nem oltattam magam, de labor tesztet végeztettem önköltségen és 1-2 oltás utáni antitest mennyiségem van. Gondolom a több ezer éves evolúció eredménye lehet, hogy az immun rendszerem működik és 1 év alatt 2szer is sikerült becsületes maszk használat mellett benyalni ezt a vackot. A szervezetem meg reagált rá.
Aki egészséges és a teste jól működik azt köpjük le sőt vegyük el tőle az EÜ ellátást is? Komolyan ide jutott az emberiség?
csendben 2021. 07. 07. 06:16
Előzmény: #43387  gépnarancs
#43389
Várom a copy-t! :-)
csendben 2021. 07. 07. 06:15
Előzmény: #43386  algore
#43388
Biztos rossz a szövegértésem,de itt mintha arról lenne szó,hogy valaki "lemondhat" valamiről (jelen esetben az eü.ellátásról),ami ugye egy önkéntes lehetőség, és nem egy hatalmi erővel "elvett jog".... Szóval, a rágalmazás tényszerűen bizonyított.
gépnarancs
gépnarancs 2021. 07. 07. 01:53
Előzmény: #43384  csendben
#43387
Lassan kedvet kapok visszakeresni, én is emlékszem erre.
algore 2021. 07. 06. 20:38
Előzmény: #43385  Kisterepjáró
#43386
Csendben a gyerekek covid vakcinaval beoltasanak hasznossaga mellett ervelgetett, es akkor irt ilyet:
"Sokat segített volna a viták megelőzéséban,ha a kormányunk úgy döntött volna,hogy aki nem ért egyet az intézkedésekkel,egy egyszerű nyilatkozat formájában lemondahtott volan az eü. ellátásról abban az esetben,ha nála covid fertőzést igazoltak volna"
Kisterepjáró 2021. 07. 06. 20:32
Előzmény: #43384  csendben
#43385
Jaj, oké, rendben, köszönöm. Visszalapoztam egy párat, de nem találtam, hogy honnan indult ki, mi volt a kiindulópont ehhez az elmélethez. 
csendben 2021. 07. 06. 19:47
Előzmény: #43378  Kisterepjáró
#43384
Ez csak algore hülyesége (értsd: rágalmazása,amit ma sem tudott bizonyítani!).
csendben 2021. 07. 06. 19:44
Előzmény: #43375  Tégenkünknek
#43383
Tényleg 2+2=5 ?  Ezen a szinten nem várom,hogy megérts dolgokat.....
csendben 2021. 07. 06. 19:40
Előzmény: #43373  Törölt felhasználó
#43382
Azért kérdezz mg egy jogot ismerőt,hogy mi a kötelező oltás jogi következménye. :-)
csendben 2021. 07. 06. 19:36
Előzmény: #43371  Törölt felhasználó
#43381
Ha már tudod,hogy "influenza vírus",akkor már nem ismeretlen! Ez nem zavar? :-)

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek